Sebavedomý úsmev - vaša najväčšia zbraň

O smiechu sa hovorí, že dokáže predĺžiť život. Keď sa usmievate, vyplavuje vaše telo hormón šťastia, endorfín, ktorý vyvoláva pocit dobrej nálady a potláča stres. Okrem toho úsmev prispieva významným dielom k vášmu osobnému rozvoju. Prečítajte si aj o množstve ďalších situácií, v ktorých vám práve úsmev môže pomôcť.

Vedecké štúdie preukázali, že ak sa vydržíte usmievať aspoň 2 minúty (skúste to napríklad pri čítaní tohto článku), mozog vyplaví hormón endorfín a vy začnete mať dobrú náladu, niektorí sa dokonca začnú zhlboka smiať. Pozitívny účinok sa dostaví bez rozdielu na to, či ide o úsmev spontánny alebo simulovaný.

Úsmev a pozitívna nálada nás robí viac spoločenskými a atraktívnymi. So žiarivým úsmevom na tvári budete pôsobiť priateľskejšie, menej nedostupne a zároveň sebavedome. Preto tiež usmievaví ľudia častejšie dosahujú povýšenie a priťahujú viac potenciálnych partnerov.

Úsmev je vašou vizitkou a dokáže ovplyvniť, ako zapôsobíte na ostatných.

O tom, že pozitívny prvý dojem je dôležitý, svedčí situácie, s ktorými ste sa už iste stretli aj vy. Predstavte si napríklad, že ste na pohovore do novej práce. Situácia, ktorá nemusí byť všetkým zrovna najpríjemnejšia - ako ju zvládnuť na výbornú? Predsa s úsmevom. Ten vám pomôže k tomu, že budete vyzerať sympatickejšie, viac spoľahlivo a zdravo sebavedome.

Podobne je to aj pri skúškach v škole. Skúste sa už od prvej chvíle príjemne usmievať. Budete pokojnejší a sebaistejší a skúšajúci ľahšie uveria tomu, že danú látku skutočne poznáte.

Lenže nie vždy má človek náladu na rozdávanie úsmevov. Ak však týmto dôvodom nie je zlá nálada, ale zlý stav vašich zubov, pri smiechu si zakrývate ústa a usmievate sa neradi, je potreba tento stav napraviť. A prvým krokom ku krásnemu a žiarivému úsmevu sú zdravé zuby. Čo pre nich môžete urobiť?

Okrem pravidelnej ústnej hygieny je jedným z najjednoduchších návykov, ktorý prispieva k zdravej ústnej dutine, tiež žuvanie žuvačiek bez cukru. Žuvanie napomáha udržiavať zdravé ďasná a pomáha predchádzať zubnému kazu alebo nepeknému zafarbeniu zubov.

Posilnite svoje sebavedomie širokým úsmevom a spríjemnite deň sebe i svojmu okoliu. Usmievajte sa aj napriek tomu, že vonku napríklad nesvieti slniečko a práce máte nad hlavu. Úsmev je totiž vaša najväčšia zbraň, s ktorou všetko zvládnete omnoho lepšie.