Krásni a svieži s Orbit

Marec je tu! Dni sa pomaly predlžujú a slnečné lúče znova naberajú na sile. Konečne prichádza jar a spolu s ňou aj ideálna príležitosť pre seba niečo urobiť. Môže to byť aj maličkosť. A ak neviete, ako začať, inšpirujte sa v našom článku. Recept na krásu a sviežosť nie je len o zázračných krémoch a nákladných kozmetických procedúrach. Je to jednoduchšie, než si myslíte. Skúste to a uvidíte!

Tiež ste už počuli príslovie "krása vychádza zvnútra"? Ak áno, verte, že to nie je náhoda. Krátke dni, nízke teploty a nedostatok slnečného svitu, to všetko pôsobilo v priebehu zimy nielen na našu pleť a telo, ale aj na našu psychiku. Po zime sa často cítime vyčerpaní, bez energie a podobne je na tom aj naša pokožka. Ak teda cítite, že sa Vás začína zmocňovať jarná únava, bojujte s ňou! Zo všetkého najskôr doplňte vitamíny.

Obohaťte svoj jedálniček o potraviny bohaté na vitamíny C, A a D. Nielen, že Vám pomôžu prekonať únavu, ale podporí aj Vašu krásu a sviežosť. Práve tieto vitamíny sú tiež nevyhnutné pre zdravý a krásny úsmev.

Vitamín C priamo ovplyvňuje našu obranyschopnosť, sklon k nadváhe či schopnosť sa sústrediť. Pozitívne pôsobí aj na pevnosť našich ďasien a hojenie drobných rán. Nájdeme ho v citrusových plodoch, kapuste, brokolici, alebo napríklad v rakytníku.

Vitamín A je dôležitý nielen pre krásnu pleť a vlasy, ale aj pre náš zrak a pevnosť našich zubov. Aby ste ho mali vždy dostatok, zaraďte do svojho jedálnička mrkvu, špenát a rybí tuk.

Vitamín D získavame hlavne zo slniečka, a práve preto nám počas zimných mesiacov chýba najviac. Jeho dlhodobý nedostatok je zodpovedný za vypadávanie zubov, zlý stav ďasien, depresívne nálady alebo poruchy spánku. Aby ste týmto problémom predišli, pochutnajte si čas od času na mandliach, vajciach alebo rybách. A kedykoľvek vonku svieti slnko, doprajte si aspoň krátku prechádzku. Pomôžete tak nielen Vašej pleti, ale aj dobrej nálade.

Pre krásu a sviežosť je obzvlášť na jar kľúčová tiež hydratácia. V chladnejších mesiacoch síce nepociťujeme smäd tak často, naša pokožka, myseľ i úsmev však tekutiny, najlepšie čistú vodu, potrebujú.

A čo je najdôležitejšie, nezabúdajte na úsmev! Nič nerozžiari Vašu pleť tak ako zdravý úsmev. Preto sa o neho nezabúdajte správne starať. Ranné a večerné čistenie zubov doplňte o čistenie medzizubných priestorov a do kabelky prihoďte žuvačky bez cukru Orbit. Po každom jedle pomôžu vyrovnať hladinu pH v našich ústach, starajú o medzizubné priestory a doprajú nám tiež svieži dych.

Lámete si hlavu, ako všetko stihnúť? Skúste si každý deň nájsť čas na malý rituál. Pred raňajkami vypite pohár vody s citrónom (vitamín C). Cestou do práce vystúpte o zastávku skôr a prejdite sa (vitamín D). Doprajte si vitamínovú desiatu - hrsť mandlí (vitamín D) a mrkvu (vitamín A). Na záver osviežte svoj dych žuvačkou Orbit a oslňte svoje okolie žiarivým úsmevom. Urobte si radosť a starajte sa o seba. Aj pár minút denne sa oplatí!