Oddělat _LeftMenu.tpl

Domov  >  Zubná poradňa  >  Všetko o zuboch  >  Zuby a celkové zdravie

Zuby a celkové zdravie

Tvrdá hrčka na podnebí

Zdravím práve som si objavil tvrdú hrčku na podnebí, povrch podnebia nie je sfarbený. Hrčka je nehybná. Mám 18 rokov a dosť ma to vystrašilo.

problémy po dentálnej hygiene

Dobrý večer, rada by som sa spýtala, na troch zuboch sa mi pri ďasnách po dentálnej hygiene (čistenie zubnej skloviny) urobili diery pozdĺž zubu. Zub pri ďasnách na spodnom leme ma aj inú farbu ako zvyšok zubu. Tam kde je diera je zub citlivejší. Čo by sa s tým malo spraviť? Ako zabrániť, aby sa to už neopakovalo? Vopred ďakujem za odpoveď. Eva

bolesť zubu

Dobrý večer. Od včera večera ma strašne bolí vľavo hore v ústach. Je to taká bolesť, že neviem ani ústa poriadne otvoriť. Mám pocit, že sa mi tlačí zub 8. Mám panický strach zo zubára. Poraďte, stačí zájsť k obvodnému?

kývanie zubov

Dobrý deň, prosím Vás, odumrela mi vrchná jednotka. Stomatológ mi ju zaplnil ale nad zubom cítim hrčku, zub nebolí. Niekedy cítim ,že ten zub sa mi jemne kýve. Zubár mi povedal, že paradentóza to nie je, ale mám strach, keďže hrám na dychový nástroj a zuby sú pre mňa podstatná vec.(kývanie cítim hlavne po cvičení) Za odpoveď vopred ďakujem.

Zapálené ďasno a tŕpnutie

Dobrý deň. Na ľavej hornej strane mám červené, zapálené ďasná. A na tej strane už tri dni cítim tŕpnutie líca. Chcela by som sa opýtať, či to tŕpnutie líca môže súvisieť so zapáleným ďasnom? Ďakujem. 

Vysunuté očné zuby

Dobrý deň, mám vysunuté očné zuby dopredu, bola som na konzultácii, a odporúčajú mi vytrhnúť zuby múdrosti a nasadiť strojček, nešlo by to inak riešiť? Ďakujem

Vplyv zubov na recidívujúcu periorálnu dermatitídu

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môžu mať zuby vplyv na recidívujúcu periorálnu resp. seboroickú dermatitídu, pretože som odoslaný infekt. lekárkou na vyšetrenie fokusov k zubnému a ORL lekárovi. Ďakujem za odpoveď. Juraj.

Rast dvoch zubov múdrosti naraz

Dobrý deň. Asi pred týždňom sa mi začala točiť hlava a bolieť zub. Po čase som zistil, že mi rastú zuby múdrosti 2 naraz. Zubárka povedala že jeden rastie na krivo a jeden do sánky a že obe bude nutné vybrať. No nejde o to. Ide o točenie hlavy. Pýtal som sa jej či sa mi môže hlava točiť z toho a ona že nie. Včera mi bolo tak nevoľno že som musel ísť až do nemocnice lebo som vracal z točenia hlavy. Zuby mi budú trhať o 2 týždne, ale už necítim žiadnu bolesť. Môže byt aj tak točenie hlavy z rastu zo zubov múdrosti? Mimochodom všetky testy na krv, tlak a ostatne bolo v pohode tak už neviem čo si mam myslieť z čoho sa mi môže točiť hlava. Ďakujem za radu.

Choroby a lieky a ich vplyv na zuby

Existuje rad liekov, či už voľne predajných alebo na lekársky predpis, ktoré môžu mať vplyv na zuby a sliznice v dutine ústnej. Niektoré lieky negatívne ovplyvňujú vývoj zubných tkanív pri zakladaní a raste zubov. Štúdia uvádza, že 40% z ľudí, ktorí užívajú lieky, berú aspoň jeden liek, ktorý nejakým spôsobom poškodzuje zuby či ďasná. Váš zubný lekár by preto mal byť informovaný o tom, aké lieky užívate, a oznámiť vám ich možný negatívny vplyv na zuby a ďasná.

Prejavy celkových ochorení v ústach

Dutina ústna sa často stáva zrkadlom nášho zdravotného stavu. Rad celkových ochorení sa prejavuje zmenami v ústach. Každý zubný lekár by preto mal pri preventívnej prehliadke nielen vyšetriť zuby a ďasná, ale aj prezrieť starostlivo sliznice a ich prípadné zmeny.

Aké jedla zubom škodia?

Vplyv výživy na zdravie zubov a ďasien je veľmi silný. Preto nepodceňujte zloženie svojej stravy, ak chcete mať pekné zuby!

Pomáhajú žuvačky pri chudnutí?

Myslíte, že vám žuvačky môžu pomôcť schudnúť? Klinická štúdia spoločnosti Wrigley preukázala, že žuvanie žuvačiek bez cukru pred jedlom redukuje pocit hladu a znižuje chuť na sladké. Ľudia, ktorí žuvali pred jedlom, zjedli o 36 kalórií menej ako ostatní.

Vzťah medzi výživou a vznikom zubného kazu

Všetka potrava obsahujúca aj malé množstvo cukru alebo škrobu sa podieľa na vzniku kyslého prostredia v ústach a môže byť zdrojom zubného kazu.