Oddělat _LeftMenu.tpl

Domov  >  Plomba

Plomba

Tlmená bolesť zuba po vŕtaní

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu. Bola som pred necelým týždňom u stomatológa s bolesťou zuba – hornej 4-ky. Zub mal veľkú plombu a pod ňou bol kaz. Pán Dr. mi zub vyvŕtal a vložil do neho nejakú výplň – liečiacu vložku. No je to už 6. deň od vŕtania a mňa zub stále pobolieva. Nie je to nejaká intenzívna bolesť, ale mám pocit, že ma bolí celá kosť okolo zuba. Je to taká tlmená bolesť, ale vytrvalá. Ak na zub zatlačím, tak nebolí. Ak zoberiem liek od bolesti, tak to neustúpi úplne, len sa to trochu stlmí, ale stále to cítim. Chcem sa spýtať, či je normálne, že takto zub už 6 dní pobolieva. Ak áno, ako dlho môže takto bolieť ? Nie je to príznak odumierania nervov v ňom? Alebo nie sú už odumreté a preto to pobolieva? Bolesti sú stále rovnaké, ani to neustupuje, ani sa to nezintenzívnilo. Ďakujem vopred za Vašu radu.

biela plomba vz. amalgám

Pekný deň, chcela by som sa spýtať, dokáže biela plomba nahradiť v plnej miere amalgám? Vďaka

Citlivý zub

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, že či na príčine je druh plomby, alebo niečo iné? Ale po poriadku. Mala som citlivý ale už raz zaplombovaný zub. Pán doktor mi vybral plombu a hneď nahradil inou plombou. Teraz mám viac citlivý zub a pri dotyku lyžice je bolestivý. Pri jedení nemám problem. Za informáciu ďakujem. Maria 

Vypadnutá plomba

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Asi pred trištvrte rokom mi vypadla zo zubu plomba. Odvtedy som to neriešila, nechala som to tak.  Zhruba pred tromi/štyrmi mesiacmi som si všimla, že ma bolí ďasno nad tým zubom. Pred viac než mesiacom sa mi tam vytvorila hrčka a v poslednej dobe to prerástlo až tak, že mi to občas hnísa, ja si ten hnis vytlačím a na také tri s tým mám pokoj. Problém je, že na ten zub nezaberajú ani lieky na bolesť. Keď ma to bolelo, dala som si na zub dva lieky (extra silný paracetamol a co/codamol), žijem v Anglicku. Na všetko ostatné to0 zabralo, len na tento zub nie. Čo by s tým asi mohlo byť? Ďakujem za odpoveď. 

Návšteva lekára

Bola som u zubára neboleli ma zuby. Opravil kazy - vymenil plomby na 7.mich zuboch. Predošlý pán doktor vravel, že som bez kazov. Všetko bolo OK do večera, keď začali bolesti. Opakovalo sa to aj nasledujúce dni(víkend). Pri nasledujúcej návšteve u pána doktora mi bola diagnostikovaná diagnóza krčky (citlivosť na studené). V ten deň bolo všetko v poriadku. Do večera OK. Je 22:00 hod a musím si vziať Ibalgin, pretože bolesť a pálenie na polovici chrupu, čelusti a kĺbe je neznesiteľná. Poraďte, prosím, čo mám robiť.

plomba

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mala som plombu v zube ktorá mi vypadla, mám tam kaz, ktorý ma ale nebolí ale vedľa mám takú hrčku, ktorá pri tlaku alebo zahryznutí bolí, o čo môže ísť? Ďakujem za odpoveď.

bolesť zubu

Dobrý deň,  po Vianociach v piatok v noci ma začal bolieť zub. Celú sobotu som mala bolesti. Problém je, že sa bojím zubárov a zostal mi už len koreň z boľavého zubu. Mám  opuchnuté aj cele líce ale to ma  nebolí vôbec.  V lekárni mi poradili, že si to mám natierať octanovou masťou, ale bolesť neustupuje. Čo mám prosím Vás robiť? Ďakujem za odpoveď.

extrakcia zuba

Dobrý deň. Zubár ktorý zastupoval moju doktorku mi vytrhol v pravo dole 7. hneď nato som dostal zápal a chodil som na drenáže. Všetko by bolo už OK kým som nezistil, že tam nechal časť zuba alebo koreňa. Ďasno sa nechce zahojiť a začala ma dráždiť na jazyku ostrina, pichol som do nej dezinfikovanou ihlou a vyšlo dosť veľké množstvo hnisu. Nič ma tam nebolí. Zub bol trhaný 5.1 chcem sa opýtať, či sa dá zákrok reklamovať. zubárka určite bude chcieť rezať a vybrať tú časť a ja zase zaplatím nie mojou chybou. Trhal to zubný chirurg. Ďakujem za odpoveď.

Plomba v zube

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mala som plombu v zube ktorá mi vypadla, mám tam kaz, ktorý ma ale nebolí ale vedľa mám takú hrčku, ktorá pri tlaku alebo zahryznutí bolí, o čo sa môže jednať? Ďakujem

Plomba, alebo extrakcia?

Dobrý deň, veľmi ma boli zub múdrosti a mám v ňom kaz. Ako mám postupovať? Ďakujem 

Vypadávanie plomby

Dobrý deň, mám problém s neustálym vypadávaním plomby na hornej ľavej 6ke. Zubárka už skúšala všetky možné druhy, ale stále to vypadne. Pred pár dňami zas. Teraz mám na zube (vnútro zuba, mám už asi 3/4 odvŕtanú a je tam čisté ďasno) hnedý povlak. Zápach zo zuba nie je žiadny, zub nebolí, nie je citlivý. Len keď zubárka mi ho naposledy robila, bola som ja aj ona od krvi a strašne to bolelo. Čo s tým môže byť? Už som zúfalá, každý polrok chodiť na prevŕtanie. S inými zubami problém nemám a bojím sa, že mi môže hniť koreň alebo čo. Ďakujem za odpoveď.

 

Opuchnuté ďasno okolo zuba s uvoľnenou plombou

Dobrý deň, včera som bola u zubného lekára, s veľkou bolesťou v zube kde bola uvoľnená plomba, tá mi ho rozvŕtala, vybrala nerv zub vyplnila vložkou, ale tá mi o pár hodín vypadla, dnes po prebudení som zistila, že ďasno okolo zuba je opuchnuté.. Čo to môže byť? Ďakujem za radu.

Zmenšujúca sa plomba

Dobrý deň, chcem sa opýtať že mám plombu a zmenšuje sa mi, mám iba asi polovicu plomby a už sa aj hýbe. Viete mi poradiť? Ďakujem.

Zvýšená teplota a opuch

Dobrý deň, 16.2 mi zubárka zaplombovala zub. Vo štvrtok večer ma to začalo bolieť keď hryziem na tej strane a večer to už začalo opúchať. Mal som aj teplotu 37.05. Ibalgin zaberie len na chvíľu a zubárka je na školení v Prahe. Príde až v stredu poobede. Čo mám robiť? Ďakujem za radu.

Bolesť plombovaného zuba a sánky

Dobrý večer. Prosím o radu. V pondelok ma začal bolieť zub ktorý mi pred dvoma rokmi zubárka opravovala. Mala som len polku a ona mi dala do ďasna drevené kolíky a doplombovala. V utorok mi ho vyvŕtala, prečistila nervové kanáliky, dala ATB dalacin a kázala prísť o týždeň. Zub bolel neustále, začala bolieť aj sánka, tak mi ho vo štvrtok vytrhla aj s koreňmi. Nemohla ho vybrať, tak mám dosť rozbité ďasno. Povedala, že som tam mala granulon že preto to bolelo. ATB mám dobrať. Beriem novalgin od bolesti ktorý zaberie tak na 3 hodiny a bolesť sa dá vydržať, ale už toho mám dosť. Sánka má bolí stále. Chcela by som vedieť, kedy tá bolesť konečne prejde. Ďakujem za radu.

Je možné vybieliť plomby?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa dajú vybieliť plomby na predných zuboch, lebo pri úraze mi odpadli kúsky z nich a namiesto nich mám plomby ktoré sú zažltnuté a chcela by som sa opýtať či by to nejako šlo. Ďakujem za odpoveď.

Problém s dolnou sedmičkou

Dobrý deň. Pán doktor, v júni mi robili plombu na dolnej sedmičke. Po týždni mi začali nepravidelné silné bolesti siahajúce do ucha. Nasledujúce 2 dni necítim nič a na nasledujúci deň fungujem na tabletkách.. Bola som opakovane s týmto u zubára a po rtg  ani skúške na studené mi nič nezistil. Som z toho zúfalá.. Viete mi poradiť ?

Sfarbenie plômb od fajčenia

Zdravím, som fajčiar a mám otázku- môže fajčenie spôsobiť sfarbenie bielych plômb? Ďakujem za odpoveď.

Tmavnutie plombovaného zubu

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, začal mi v posledných mesiacoch tmavnúť plombovaný zub, jednotka hore, a začína tmavnúť odhora, vidno to aj zo spodnej časti zubu, dal by sa nejak zub zachrániť, prípadne nejak tú tmavú farbu odstrániť prosím vás, veľmi ma to stresuje, pretože je to jednotka zub...ďakujem za odpoveď.

Dentálna hygiena a odstránenie zubného kameňa pred zákrokom?

Zdravím, mám dosť poničené zuby, predpokladá sa aj s implantátom a nejakým mostíkom, bol som u zubára a keďže mám aj zubný kameň, ešte predtým než mi bude čistiť doktor kanáliky a plombovať čo sa dá ma objednal na ústnu hygienu, odstránenie kameňa a podobne, je to správny postup? Nerobí sa tá hygiena až neskôr? Nechcem spochybňovať môjho zubára, len mi ide o to či to je bežný postup, ďakujem.

Sfarbené plomby

Dobrý deň, mám dve plomby na predných zuboch, v ich okolí je zub sfarbený trocha do modra (akoby to sfarbenie bolo vnútri v zube). Chcel by som mať esteticky pekný úsmev. Čo sa v mojom prípade dá robiť?

 

Zubná vložka

Dobrý deň, prosím vás vypadla mi plomba. Zubárka mi dala len vložku a povedala, aby som sa na plombu vrátila o nejaké 2-3 týždne. Vložka pravdepodobne nie je liečivá. Musela som však súrne na mesiac odcestovať. Stane sa niečo, ak budem mat vložku o jeden týždeň dlhšie v zube?

 

Bielenie pieskovaním

Dobrý, chcel by som sa opýtať. Na predných dvoch zuboch mám biele plomby a chcel by som si dať vybieliť zuby pieskovaním. Nepoškodí to plomby a sklovinu?

Strojček na slabú sklovinu?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mám 16 rokov a do mojich 14 som zubného lekára takmer vôbec nenavštevovala kvôli strachu. No uvedomila som si, že tým nič nevyriešim, ak ich nechám pokaziť a neliečiť ich... Za tie dva roky mám vytrhnuté 4 zuby a zaplombované 3 predné (hore) (nehnevajte sa, neviem to presnejšie). Zuby som mala naozaj v hroznom stave...teraz mi už zubár povedal, že mám zuby zatiaľ zdravé :) a tak po čase sme sa rozhodli, keďže mám vraj zuby ok, dať si strojček...no lenže...prišli sme k čeľustnému ortopédovi a ten mi povedal niečo ako, že mám slabú zubnú sklovinu a zuby sa mi môžu do dvoch rokov (počas liečby fixným strojčekom) zničiť. Tak teraz som zmätená, pretože neviem čo mám robiť...vedeli by ste mi povedať, či je možné dať si fixný strojček, aj keď mám slabú zubnú sklovinu? Môže mi to zlomiť zuby? Za odpoveď vopred pekne ďakujem. Pekný deň.

Odumrelo mi 5 zubov.

Dobrý deň, za posledné dva roky mi odumrelo 5 zubov. Každý z tých zubov mal najskôr kaz, ktorý bol vyvŕtaný a zaplombovaný, a tak do pol roka odumretý... Je tam nejaká spojitosť s tým??? Či to je len náhoda? Alebo to ma niečo spoločné s tým, že by ma dcérka obrala o toľko vápniku? Som s toho už zúfalá. Dá sa tomu nejako predísť?

Plombovaný krčkový kaz.

Dobrý deň, poprosila by som Vás o názor. Pred šiestimi týždňami mi pani doktorka zaplombovala 6-ku krčkový kaz. Zub je stále citlivý na studené a pobolieva. Niekedy sa to prenáša aj na horné zuby, potom chvíľu dole, pol dňa neboli, potom bolí. V noci sa nebudím. Počula som názor, že sa takto ošetrený hlboký kaz môže chovať. Je to pravda? Už sa mi to zdá dlho. Alebo môže na to vplývať to, že mám diagnostikovanú tetániu? Ďakujem pekne za váš názor.

Ako zachrániť zúbky?

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ako zachrániť zúbky. Vždy, keď mám kaz v zube a lekár mi ho vyvŕta a zaplombuje, v zube sa však po pár dňoch zapáli koreňový kanálik a odumiera. Toto sa deje zakaždým, keď je ktorýkoľvek zub vŕtaný, nech sa lekár akokoľvek snaží. Preto Vás prosím o radu, ako tomuto predísť, či posilniť zúbky. Ďakujem.

Bude vidieť, že sú predné zuby plombované?

Od 17 rokov som chodievala k zubárke len v prípade, že ma zub začal bolieť. Zuby si umývam pravidelne, používam aj ústnu vodu a aj tak sa mi vytvárajú kazy. Teraz ma trápia kazy na predných zuboch. Viem, že to bude bolieť, ale toho sa neobávam, keďže bolesť dokážem vydržať. Ide o to, že sa bojím toho, ako to bude vyzerať. Nebude mi vidno, že na predných zuboch sú plomby? Momentálne zubárku nemám, keďže moja odišla pred 2 mesiacmi na materskú dovolenku...takže sa aj bojím k akému zubárovi mám ísť. Neviem si vybrať správneho zubára, ktorý by mi moje zuby dal do poriadku :( Ďakujem za odpoveď.

Výplňová terapie - amalgámová výplň

Amalgámová výplň nie je nič iné ako plomba. Jej použitie môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Kompozitné výplne

Kompozitná živica je materiál, ktorý v posledných dvadsiatich rokoch prechádza exponenciálnym vývojom. Stal sa takmer univerzálnym výplňovým materiálom i vzhľadom k tomu, že sa jedná o vysoko estetický, biely, výplňový materiál. Postupne vytláča kovové materiály z ich frekventovaného používania. Začiatok používania kompozitných živíc sa datuje okolo roku 1960.

Skloinomerné výplne

Skloinomerné cementy predstavujú alternatívu k iným výplniam a v spektre svojich vlastností zahŕňajú od každého trochu. Ide o vysoko kvalitné, dostupné a spoľahlivé materiály, pomerne estetické a mliečne zafarbené. Na druhú stranu nie sú tak mechanicky odolné ako napr. amalgám a súčasne vysoko estetické ako kompozit.

Nepriame keramické výplne - inlay / onlay

Ošetrenie zubného kazu či rozlomeného zuba nepriamou výplňou sa dnes v praxi opäť veľmi rozšírilo. Môžu za to kvalitné nové kompozitné a keramické materiály a zlepšená erudícia laboratórií i lekárov. (Predtým sa zhotovovali tieto výplne prevažne zo zlata.) Aj technika odtláčania a lepenia prác sa dnes s modernými materiálmi veľmi zlepšila.

Nepriame výplne - fazety

V prípadoch, keď nepriama výplň zasahuje plôšku zuba priamo viditeľnú napr. pri úsmeve pacienta,

Nepriame kompozitné výplne

Kompozitné živice sú dnes v zubnom lekárstve stále viac obľúbené. Majú totiž veľmi dobrý pomer medzi cenou a estetickosťou.

Zlaté nepriame výplne

Zlato sa v dnešnej dobe moderných estetických materiálov používa v zubnom lekárstve stále menej. V histórii však boli obdobia, kedy sa zlato ako výplňový materiál tešilo veľkej obľube. Vždy bolo však používané v zliatinách s ďalšími kovmi, so striebrom, meďou, platinou alebo paládiom, v čistej forme možná len kedysi - v starovekom Egypte alebo Ríme.

Výplne u dětí

U niektorých zubných lekárov sa možno stretnuť s názorom, že dočasné zuby nie je potrebné ošetrovať, pretože nakoniec aj tak vypadnú. Hoci je tento názor laickou verejnosťou široko prijímaný, opak je pravdou.

Biele plomby

Dobrý deň, pred týždňom som si dala prerobiť biele plomby na nové lebo sa začali kaziť. Boli to 6 a 7 dole vľavo. Od vtedy mám stále silné bolesti v ľavom sánkovom kĺbe. Mám ešte čakať či to prejde alebo mám navštíviť svojho stomatológa? Myslela som , že príčinou bolesti budú vpichy po lokálnom umŕtvení, ale keďže to trvá už týždeň a začínam mať obavy. Ďakujem za odpoveď.

Bolesti v zaplombovanom zube.

Dobrý deň, kvôli silným bolestiam v zaplombovanom zube som navštívil zubára. Tam v ordinácií som sa dozvedel, že mi odumrel zub. Zubár mi ho vyšetril a vložil náhradnú plombu. No už istý čas mám pocit, akoby tlačil ten zub na iný a v ústach mám nepríjemný zápach.

Bolesť čeľusti pri tlaku z vonka.

Dobrý deň, bolí ma koreň zubu (alebo čeľusť), pri tlaku na zuby zhora aj zboku necítim nič, ale pri tlaku na čeľusť z vonkajšej strany to bolí (z celkového hľadiska je bolesť nestála, intenzita sa mení, pomáhajú teplé zábaly), oblasť sa nachádza pri stoličke, kde mi pred 10-timi rokmi robili plombu, ale je väčšia než len pod jedným zubom. Je to kaz, alebo nejaký zápal? Som v Anglicku, a je tu poriadne veterno, takže je možné, že ma nejako ofúklo. Ďakujem za odpoveď.

Citlivý zub po veľkej výplni

Dobrý deň, chcem sa opýtať pred 6 dňami som bol u zubára, mal som dosť veľký kaz na hornom zube (tretí zub od konca) ktorý mi zaplomboval najprv amalganinou výplňou a na ňu dal ešte bielu lebo pod amalganinom dával ešte nejakú liečivú podložku....zub chvalabohu neboli len sem tam keď na ňom jem tak zacítim trosku niekedy taký tlak a v podstate ešte nemám tak odvahu na tom zube tak vo veľkom rozkusovať tvrdé veci lebo ešte aj sa bojím aby som si tu plombu nepoškodil lebo je dosť veľká.... môže byť že je ešte zub trošku citlivý pri kusaní po 6 dňoch od zaplombovania? Ešte je možné že sa plomba usadí alebo sa to tam ešte hojí? Alebo tá citlivosť môže byť spôsobená tým, že o zub vyššie (druhý zub od konca) mam tiež kaz ale je už maličký..... Po akom čase by už som tam cítiť nemal nič? Ďakujem s pozdravom.

Oddeľovanie ďasna od zuba.

Dobrý deň, mám takú otázku Pred piatimi dňami som bola u zubného lekára, ktorý mi vŕtal dva kazy - stoličky pravo a vľavo. Prvé dva dni som mala citlivé oba zuby. Teraz po piatich dňoch som zistila, že na jednej strane sa mi začína oddeľovať ďasno od zuba (posledná stolička). Bolí to veľmi po jedle, zuby si stále po jedle umývam pastou a potom CORSODYLOM. Zubár mi povedal, že to pobolí a po troch dňoch prejde, mňa však ani po piatich neprešlo. Mám ísť opäť za ním, alebo sa to časom zahojí?

Bolesť zubov po výmene plomby.

Dobrý deň, pán zubár mi vymenil tri amalgámové plomby za biele (jedna vedľa druhej) a pár dní na to začala neskutočná bolesť zubov - samozrejme som nevedela určiť, ktorý zub bolí, tak mi ich poklepkal a ten, čo bolel najviac a bol najcitlivejší, tak tam sa rozhodol dať vložku pod plombu, no nepomohlo a bolesť pretrvávala. Tak sme sa rozhodli ten zub usmrtiť a dali sme tam umŕtvovaciu vložku, no bolesti by som povedala, že sa ešte zhoršujú. Počas vŕtania mi zo zuba dokonca vytekala krv. Teraz sa bolesť presúva od zubov až do horného spánku a bez liekov by som to nezvládla. Prosím poraďte, čo robiť ďalej. A takisto by ma zaujímalo, či je to krvácanie zvnútra zubu normálne. Ďakujem.

Mám 9 rokov odumretý zub.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na odumretý zub, ktorý je už mŕtvy asi 9 rokov. Niekedy ak bola zmena počasia bol citlivý, ale nič vážne skôr normálne. Teraz začal byt citlivý zas a ja, že bude zmena počasia, ale bolo to už nepríjemné a v priebehu dňa to už bolo neznesiteľné. Navštívila som zubárku, poslala ma na RTG a zistila, že je tam hnis, ale zub je dobre zaplombovaný aj kanáliky. Beriem antibiotika deň, bolesť ustupuje nie je to už také strašné, ale zas som strašne opuchla je to normálne? Nechcem o ten zub prísť lebo si myslím, že je to jednoduché vytiahnuť a hotovo. Ešte by som sa chcela opýtať, ak mi ten zub rozvŕta, bude to dobre riešenie? Ďakujem.

Zaplombovaný zub je veľmi citlivý - niečo nie je dobre?

Dobrý deň, pred 5 dňami mi zubárka zaplombolvala zub. Teraz ho mám citlivý na chlad a poklep na teplo zub nereaguje. Je to normálne môže byť zub iba podráždení alebo niečo nie je spravené dobre. Ďakujem

Kaz v medzizubnom priestore.

Dobrý deň, pred niekoľkými týždňami ma začalo pobolievať v medzizubnom priestore medzi zubmi 4 a 5. Zubárka mi našla malý kaz na zube 5, ktorý mi vyvŕtala a zaplombovala. Bolesť v danom mieste však aj naďalej zostala, preto som sa k nej vrátil. Zubárka tam už žiadny problém nevidela, preto ma poslala urobiť si panoramatický rtg (intraorálny rtg konkrétnych zubov mi nerobila), ten však v danom mieste žiadny kaz ani iný problém neodhalil. Chcem sa preto opýtať, či je možné, že sa tam nachádza stále nejaký skrytý medzizubný kaz, ktorý ani panoramatický rtg neodhalil? Alebo aká môže byť iná príčina bolesti v tomto medzizubnom priestore? Ďakujem za odpoveď. Miloš

Po vybrúsení zubov ma bolí sánka

Dobrý deň ....v mojich 8 rokoch mi zubárka vybrúsila 2 predné zuby do tvaru strechy. Zhruba pred 2 dňami som ich bola zarovnať ( dopĺňalo sa to sadrou alebo niečím podobným). Zuby ma z toho nebolia. Bolí ma len sánka. Môže to byť preto že nie som na to zvyknutá ???

Bolesti po vložení vložky.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sú normálne bolesti po vložení liečivej vložky do zuba, ktorý je odumretý. Včera som bola u zubárky, tento zub mi musela otvoriť, pretože bol zaplombovaný a bolel ma, odstránila mi plombu a vložila liečivú vložku. Odvtedy ma ten zub stále bolí, v noci som kvôli tomu dobre nespala. Je normálna takáto bolesť? Ďakujem, Z. Koleková.

Kaz vedľa starej plomby.

Dobrý deň, dnes mi zubár plomboval zub, ktorý bol už pred tým zaplombovaný, ale našiel mi tam kaz - vedľa starej plomby. Zub ma nebolel ani pri plombovaní. Ale približne 2 hodiny po zákroku ma zub rozbolel - také tŕpnutie a tlak. Je to normálne alebo s tým mám ísť znova k stomatológovi? Minule sa mi z takto zaplombovaného zuba dokonca odštiepilo. Môže veľká plomba pôsobiť na zub ako klin a spôsobiť jeho rozštiepenie?

Čistenie zubov po plombovaní.

Zdravím Vás. Mám otázku – po akej dobe od zaplombovania zuba si môžem vyčistiť zuby kefkou a niťou. Ďakujem.

Je to vložka alebo plomba?

Dobrý deň, mala som kaz, na ktorý mi dal vložku o mesiac som mala prísť opäť, dal mi nejakú bielu plombu aspoň mi nepovedal, že je to vložka. teraz neviem, či mám ísť za ním alebo čo, zub mám niekedy citlivý ale len niekedy, neviete čo mi mohol dať?

Tlak v zube.

Dobrý deň, asi pred rokom mi môj zubár našiel kaz na 4 vľavo hore. Zaplomboval mi ho, ale zub mi ostal citlivý - reagoval na chlad, teplo. Citlivosť ale časom ustúpila. Už asi pol roka cítim v tom zube tlak. Mám pocit, akoby som v ňom mala niečo zájdené. Keď som to spomenula môjmu zubárovi, zub skontroloval v zmysle, že ma ubezpečil, že je správne uzavretý. Pre istotu mi spravil panoramatický röntgen. Všetko bolo podľa jeho slov v poriadku. Po troch mesiacoch - dnes sa mi nad zubom spravil malý hnisavý vačok. Je nutné zájsť do ambulancie tu v BA? Alebo to počká, kým pred Vianocami docestujem do rodného mesta a pôjdem sa k nemu zas sťažovať? : ) Bolesť necítim. Skôr takmer sústavný tlak. Ďakujem.

Tŕpnutie a bolesti po kaze. Čo to môže byť?

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu, mám problém s jedným zubom, v máji minulého roku ma strašne ale 2 týždne vkuse bolela horná štvorka zub, dávala som si vkuse novalginy ale keď už nezaberali, tak som sa konečne odhodlala ísť k zubárovi, ten mi zub vyvŕtal a vyčistil, že tam bol kaz cez ¾ zubu a dal mi tam vložku a kázal prísť o3 týždne až to nebude bolieť, ani nebolelo ale musela som v tom čase odísť do zahraničia a k zubárovi viac nešla. Vložka vydržala do septembra a vypadla.. asi o 2 týždne ma začal zub pobolievať ale bolesť nebola nejaká silná a prešla po tabletkách. .V novembri ma zase chytili strašné bolesti, vyrážalo mi to až do hlavy a až do uší.. nejako som pretrpela na liekoch lebo som bola stále v zahraničí ale po 2 týždňoch tie bolesti zrazu prestali a nad zubom som začala cítiť ako mi to tŕpne aj líce pravé, takto som vydržala 2 mesiace a zubárovi nešla, veď to prejde ale tŕpnutie neprešlo a pomaly mi až do dnešku nad tým zubom v ďasne až kosti sa urobila 1 cm hrča, až ako by opuch, tŕpne mi pol tváre a na dotyk ma bolí aj zub aj líce, poraďte mi prosím Vás, čo to môže byť, bojím sa zápalu okostice a som stále v zahraničí, bolesti už také strašné zatiaľ nemávam. Ďakujem.

Namiesto plomby vložka.

Vypadla mi plomba a zubár mi bez ďalšieho vŕtania na jej miesto dal dočasnú vložku. Postupoval správne? Postupoval dobre, keď mi aj na nevyvŕtaný zub s kazom dal len liečivú vložku?

Plombovanie po vyplnení kanálikov.

Dobrý deň prajem. Potreboval by som poradiť. V zahraničí, kde pracujem som začal mať bolesti v okolí nosa. Neskôr mi to mierne opuchlo, vyhľadal som zubára, ktorý mi odporučil zub otvoriť a vyčistiť - v správe bolo 23-24 exces. Nakoľko som šiel o 4 dni na Slovensko, predpísal mi len antibiotiká, ktoré podľa mňa zabrali. U nás mi zuby 23-24 otvorili a vyčistili. Teraz mám ísť na vyplnenie nervových kanálikov po 3 dňoch. O ďalšie 2 dni mi ich majú plombovať. Chcem sa opýtať, aký postup je správny, nakoľko odchádzam zase na 5 týždňov do zahraničia. Keďže môj zubár je práceneschopný, navštívil som dvoch rozdielnych zubárov. Jeden mi povedal, že to treba vyplniť a hneď potom plomby. Druhý mi zase povedal, že plomby nie sú tak akútne, aby sa museli robiť hneď po vyplnení kanálikov. Chcem sa opýtať na váš názor. Mám si tie zuby dať aj zaplombovať, alebo mi stačí na tých 5 týždňov, pokiaľ prídem zase domov len vyplniť kanáliky. Ďakujem za vašu odpoveď.

Čistenie zubov po zaplombovaní.

Zdravím Vás. Mám otázku – po akej dobe od zaplombovania zuba si môžem vyčistiť zuby kefkou a niťou. Ďakujem.

Bielenie plomb

Pekný deň prajem. Ja by som Vás chcela poprosiť o radu. Mam predné zuby plombované a aj pravidelným čistením to nie je bohvie čo. Chcela by som vedieť aké možnosti sú, aby bol jednotný odtieň zubov a takú približnú cenu. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Odštiepený zub.

Dobrý deň, dnes sa mi stalo, že sa mi asi odštiepil zub, mám pocit, akoby som tam mala dieru ako svet a doteraz sa mi nič také nestalo. Mala som predtým v tom zube plombu a kúsok z nej vnútri ostal. Je to druhá stolička spredu, takže keby sa musel vytrhnúť, bolo by to už neestetické. Prosím, aké sú riešenia v tomto prípade? Samozrejme, že navštívim stomatológa, ale chcem byť pripravená. Ďakujem za radu

Vypadnutá vložka zo zuba.

Dobrý deň. Mám syna 3,5 roka. Na zube hore vzadu ma kaz. Pani zubárka mu ho pred dvoma mesiacmi vyvŕtala a dala plombu. Pred pár dňami vložka vypadla a synovi opuchlo líce. Išli sme k zubárke, ona to vyčistila a povedala, že zub musí ostať otvorený, zub čistiť kefkou a špáradlom a na líce natierať octanovú masť. Líce odpuchlo, ale malý keď niečo je a vopchá sa mu niečo do zuba veľmi ho to bolí. Doma by to nebol problém, ale v škôlke mu nikto nebude čistiť zub každú chvíľu. Nebolo by dobré vytrhnúť tento zúbok. Ďakujem pekne

Zubár mi našiel veľký kaz.

Dobrý deň. Zubár mi našiel veľký kaz, ktorý mi vyvŕtal a dal liečivú vložku s tým, že na ďalšom mi to vyplní plombou. Zo začiatku to bolelo, potom prestalo a teraz v noci ma chytili príšerné bolesti celej pravej časti tváre, ale zub som nemala pocit, že bolí skôr ma bolelo všetko od brady až po nos, prišla mi to výlučne vnútorná bolesť dutín skôr ako zuba. Môže to byť len z citlivosti zuba na to, že som teraz veľmi veľa v tenisovej hale, kde nie je najteplejšie a nejako to nachladlo alebo to znamená, že záchrana zubu bola neúspešná?

Dá sa dorobiť/domodelovať zub?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné dorobiť kúsok zuba respektíve domodelovať ho. Prednedávnom sa mi odlomilo z hornej dvojky. Môj zubný lekár mi povedal, že to je kvôli zlému postaveniu spodnej trojky, ktorá mi odlomila ten kúsok. Riešila som to obrúsením lebo to bol naozaj len kúsok, ale môj zubár mi ten zub obrúsil príliš. Nechcela som s ním už teda nič robiť, ale znova sa mi z toho zuba odlomil taký istý kúsok. Je možné dorobiť obrúsenú časť plombou alebo iným spôsobom, aby zub vyzeral tak ako predtým? Ak by to bolo možné, vydrží domodelovaná časť na prednej hornej dvojke? Nechcem, aby sa do zdravého zuba vŕtalo zbytočne. Ďakujem za odpoveď.

Problémy - Bellovo ochrnutie tváre.

Prosím Vás, o zuby sa starám, ale mám ich strašné. Vpredu napravo mi chýba už 5 zubov. Môj zubár - keď bola malá dierka, rozvŕtal ju, dal vložku, o mesiac mi vymenil a dal amalgánovú plombu. Zub mi sčernel a po troch mesiacoch mi sa vylomil a zubár mi ho vytrhol, že sa nedá s ním nič robiť, ani sa ma nepýtal, vpichol injekciu a vytrhol. Nemala som nikdy bolesti zubov, iba malé čierne bodky v zuboch. Vľavo hore mi spravil 3 korunky, ale stále som mala v ústach zlý pocit. Boli to živicové korunky, chodila som k nemu skoro každý mesiac, zubár povedal, že je to zlá ústna hygiena i ďasná mi začali krvácať. V minulom roku som na ľavú stranu ochrnula, išla som k nemu a zubár mi spravil röntgen. Vľavo jeden zub vytiahol, bol tam hnis na röntgene bolo vidieť také biele, a ešte zubár povedal, či sa chodí teraz. Hotová som z toho, mám Bellovo ochrnutie tváre, keď mi vytrhol zub, ľavé očné viečko mi spadlo. Chodila som na rehabilitácie, stále mi krvácajú ďasná, môže to byť aj tými korunkami, chodila som na všelijaké vyšetrenia a mám alergiu na kolonofiu a alergiu stredného stupňa na živicu. Čo mám robiť? Pomôžte mi.

Zafarbenie plomby

Pani doktorka, môže sa zafarbiť dožlta aj plomba rovnako ako zuby od povlaku z jedla, pitia, kávy a cigariet?

Bolesť plombovaných zubov.

Dobrý deň, po dosť dlhej dobe som šla k zubárovi a ten mi zistil, že mám 8 malých kazov, z toho tri mi v priebehu mesiaca zaplomboval bielymi plombami. Problém je ale v tom, že ma všetky tri zuby pri hrýzaní bolia. Tak som opäť navštívila zubára, jednu plombu mi vybral a nahradil na týždeň len nejakou vložkou, to malo byt na preliečenie...lenže zub ma pri hrýzaní bolel aj s vložkou, plus aj tie ďalšie dva zuby, ktoré mi plomboval. Po týždni mi teda vložku vybral a zub znova zaplomboval, ostatne dva "vyartikuloval" a ja som od neho odišla dúfajúc, že ma už konečne nič pri jedení bolieť nebude, no opak je pravdou. Zuby pri hrýzaní stále bolia a zubár nechápe, vraj to boli len také malé kazy na povrchu skloviny, nič hlboké...nevedeli by ste poradiť? Ďakujem

Bolesť sánky a ucha po plombovaní zubov.

Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o radu. Asi Pred týždňom som si dala zaplombovať predné zuby. A teraz po niekoľkých dňoch začali strašne bolieť, boli ma aj sánka aj v uchu. Je to zo zubov alebo niečoho iného?

Zuby pokazené až k ďasnu.

Zdravím. Dajú sa zaplombovať predné zuby, ktoré sú pokazené až k ďasnu? Je lepšie opravovať zuby alebo trhať a dať implantát? Ďakujem pekne.

Je postup zubárky správny?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je postup mojej zubárky správny. Pred vyše rokom mi kvôli kazu ľavú hornú 6 zaplombovala, no za pár dní ma ten zub strašne rozbolel. Išla som k nej späť, ona mi ho rozvŕtala a zistila, že tam je vlastne odumretý koreň, a že mi to tam hnije. Tak mi tam len dala vložku. Pravidelne mi vložku menila, cca po mesiacoch, no niekedy som si ju musela doma vyšpárať ihlou, lebo ma zub bolel. Bola som tehotná, tak ma na röntgen neposlala. Naň som išla až po roku a zub je vraj mŕtvy. Dala mi tam koreňovú výplň za 30eur :). Popri práci na zube mi povedala, že jej tam kdesi v zube zostal kúsoček nejakého drôtika, ale je to v poriadku, lebo je to tam sterilné. Teraz mi zub občas reaguje na chlad - teplo, no ona mi tvrdila, že už bude citlivý stále, čo mi je divné, keďže je to mŕtvy zub. Zároveň mám otázku, či pri plombovaní zuba by nemala používať niečo, čím mi zub pri plombovaní zovrie, pretože ona tú plombu dáva len tak a zisťujem, že medzizubné priestory akoby som ani nemala, lebo je tam plomba. Vadí mi to, lebo si nemôžem vyčistiť zuby niťou, proste sa tam nedostanem. A pri niektorých medzizubných priestoroch sa mi stáva, že keď tak srknem z neho slinu, tak zapácha, čo si ja myslím, že tam je asi stále kaz. Ona mi tvrdí, že tam nič nie je, ale zuby naokolo plombovala ona. Mám dojem, že to fláka. Zároveň sa chcem spýtať, že či je to OK, ak sa mi zub - stolička rozpadol presne na polovicu uhlopriečne a ona mi tam len tak ledabolo nalepila bielu plombu s komentárom, že aj tak nevie dokedy to vydrží, lebo zub pod ňou je poškodený. Marí sa mi, že povedala, že to tam hnisá, ale dala mi tam nejaký „maglajz“, vraj liečivý. Teraz sa mi z tejto stoličky pri čistení niťou (!!!) odštiepilo medzi zubami, tak rozmýšľam či to nerobí schválne. Už som tam nechala nemalé peniaze a stále je problém, či na ľavej, či na pravej strane. Vopred ďakujem za odpoveď. Zuzík

Vložka v zube (dlhší čas).

Dobrý deň, pred asi troma mesiacmi mi lekár vyvŕtal ľavú hornú sedmičku, kaz bol veľmi hlboký, nakoľko som ho mala asi rok otvorený, lebo bol už raz vŕtaný. Len plomba vypadla a ja som to nejako neriešila. Teraz, keď ho pred tými tromi mesiacmi vyvŕtal, dal tam nejakú vložku s tým, že sa mám rozhodnúť buď pre endo+korunku alebo extrakciu. Povedal, že vložka tam môže byť mesiac až dva, no ja už ju tam mám asi tri mesiace. Dnes ma to trošku začalo pobolievať. Môžem vedieť, čo sa v zube deje keďže mám vložku už dlhšie ako ju mám mať? Ďakujem za odpoveď.

Bielenie a plomby

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či si môžem dať vybieliť zuby aj keď mám viacero plomb. A bielenie zubov vybieli aj plomby ? Vopred ďakujem za odpoveď.

Ťahanie nervu pri zlomenine zuba.

Dobrý deň, prosím o radu: zlomil sa mi zub /dolná trojka/ nikdy ma nebolel a hneď som volala lekárovi, aby ma objednal. Objednal ma o dva týždne na zaplombovanie. Po prehliadke mi povedal, že musí mi vytrhnúť nerv, že nič iné sa nedá robiť aj keď ma nebolí. Vytrhol mi nerv a nechal tak a objednal ma až o 7 dní s tým, že mám dávať pozor, aby sa mi tam nedostala potrava. Zub ma nebolel nikdy nebol zaplombovaný, ani nič mi z toho netečie, nemala som žiaden zápal, neviem si vysvetliť, prečo mi musel vytiahnuť nerv. Objednal ma na 9 .12. potom budem musieť ísť pred sviatkami a potom v januári, tak mi to vysvetlil. Prosím bol lekárov postup správny? Ďakujem Takáčová

Odpadnutá plomba z mŕtveho zuba.

Prosím Vás, chcem sa opýtať pred dvoma týždňami mi odpadol kúsok plomby na už mŕtvom zube.(má vyplnené kanáliky). Volal som do ambulancie, ale povedali, že sa nemôže nič stať, že mi to opravia 21.5. No zub ma zatiaľ nebolel, ale začalo ma bolieť ďasno okolo zuba a aj mi opuchlo. Dá sa ešte ten zub zachrániť?

Zapálená kosť napriek užitiu antibiotík.

Dobrý deň. Asi pred mesiacom ma začal veľmi bolieť zub, ktorý som mala predtým plombovaný. Šla som rýchlo na pohotovosť a zubár mi oznámil, že zub je odumretý, tak ho prečistil, dal do neho liečivú vložku a nedávno mi ho aj zaplomboval. Medzi tým som brala antibiotiká (Dalacin), keďže zub som mala zapálený pri koreni. Na poslednej kontrole mi však lekár povedal, že mám zapálenú kosť aj napriek tomu, že som antibiotiká už dobrala. Všimla som si, že sa mi veľmi zhoršil zrak aj pleť, dokonca asi týždeň som mala neznesiteľný tlak v oku. Ako mám postupovať ďalej? Bojím sa, že zrak sa bude naďalej zhoršovať v dôsledku zápalu kosti. Ďakujem.

Tmavnutie odumretej hornej jednotky.

Dobrý deň , ja by som sa chcela spýtať k téme odumretý zub. Ale pred dvoma rokmi mi odumrel zub a odvtedy mi stále tmavne, je to dosť nepríjemné, keďže ide o hornú jednotku a je to viditeľné. Chcela by som vedieť, či sa dá niečím zabrániť tmavnutiu alebo to treba vymeniť za umelý zub. Za odpoveď ďakujem.

Krátka neznesiteľná bolesť pri jedení.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mám 22 rokov, nikdy som nemala problémy so zubami, nikdy ma nebolievali, dokonca mliečne zuby som mala až do nejakých 12tich rokov...až pokiaľ mi asi pred cca pol rokom zubárka vŕtala cez dve stoličky, kaz mi zaplombovala a odvtedy sa mi akoby dostáva jedlo do zubu a opuchá mi ďasno...a teraz asi týždeň mi začalo na druhej strane medzi 4 až poslednou stoličkou neznesiteľná bolesť pri žuvaní, ktorá trvá asi 10 sekúnd, potom sama prestane a môžem jest ďalej. Avšak tam mi nič neopuchá, ani žiadne zmeny farby alebo niečoho iného na ďasne. Nevidím čím to teda môže byť? Ďakujem.

Mali by sme sa toho obávať?

V jednej diskusii na internete som čítal, že odstraňovanie zubného kameňa ultrazvukom môže spôsobiť poškodenie alebo vypadnutie plomby. Je to skutočne tak? Mali by sme sa toho obávať?

Dalacin na bolesť podsánkovej žľazy?

Dobrý deň. Už týždeň ma bolí zub, respektíve pravá spodná strana a tiež miestami bodne v uchu, a prehĺta sa mi ťažko, pretože ma pri tom bolí aj podsánková žľaza. Bolesť je to zvláštna, nikdy predtým ma takýmto spôsobom zub nebolel, miestami to ustupuje, inokedy sa zintenzívni. Dnes mi na rtg zistili nález, myslím na prvej stoličke pod koreňom. Tú mám momentálne otvorenú. Plombovaná už bola, ale kanáliky sú priechodné, zubárka mi to dnes prevŕtavala, predpísala mi Dalacin C. Myslíte, že je to dobré antibiotikum, a že to má šancu na vyliečenie? Ďakujem

Odvŕtaná plomba z boľavého zuba.

Dobrý deň, mam taký problém pred 3 mesiacmi som bol na pohotovosti, lebo ma bolel zub. Tam mi len plombu vyvŕtali a mám tam dieru. Potom som musel odcestovať do zahraničia a pred nedávnom som sa vrátil a hrozne ma bolí ten zub. Čo by bolo najlepšie s ním spraviť? Vytiahnuť?

Je nutné dať si urobiť korunku?

Dobrý deň, pred rokom sa mi zapálil zub (hnis, rezanie vačku, liečenie mám za sebou). Zajtra mi ho má plombovať, ale povedal mi, že po čase môže, ale nemusí zub prasknúť a mám si dať mostík. Je to fakt nutné? Zrezávanie dvoch ďalších zubov, keď ten zub môže vydržať ešte 5 rokov? Mám strach z toho všetkého. Ďakujem za odpoveď.

Vypadnutá plomba.

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, či názor, nakoľko už mesiac a pol navštevujem zubára kvôli 22ke. V zube mam plytkú, malú plombu od februára. Tá mi vypadla v apríli. Hneď bol zub zaplombovaný. 2 mesiace pokoj po zaplombovaní, nikdy som bolesti zubov nemala a tu zrazu ma tá moja 22 začala bolieť. Röntgeny mi robili už dvakrát a všetko je so zubom je ok, nerv, kanáliky, bez problému. Zub ma bolí skoro vždy, spontánne, no rozbolí viac pri skuse, či pri rozprávaní. Pred 3 týždňami mi doň dali liečivú vložku, no neodvŕtali mi celú plombu, ale kdesi na boku zuba. Tá strana s liečivou vložkou ma nebolí, bolí ma tá druhá smerom hore k 3ke zubu. Mám pocit, že ak by mi z 22 odvŕtali tú časť plomby, kde nie je vložka, uľaví sa mi, akoby mi bola veľká plomba, alebo si to už domýšľam.. Ďakujem Vám za Vašu odpoveď. Čo môže byť príčinou? Inak, z krčného som dostala antibiotiká Duomox 500mg vzhľadom na to , že ma bolelo líce. Za ten mesiac a pol som však nikdy neopuchla.

Sivie mi zub a bolí.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Viete, rozboleli ma všetky zuby na ľavej strane. Keď som zašla za zubárom, tak to boleli ďasná. Mala som ich opuchnuté, avšak hneď deň na to, ma rozbolel horný zub na tej ľavej strane. Keď som jedla, a aj keď nič nerobím, tak mám bolesti. Zub mi začal zboka sivieť. Ten zub už bol plombovaný. Poraďte mi, čo mám robiť??

Hrčka po liečivej vložke

Dobrý deň, v stredu som bola u zubára a dal mi do zubu, kde mi vypadla plomba, liečivú vložku. Odvtedy ma však zub jemne bolí a za ním sa mi vytvára hrčka. Je to normálne? Zubár mi vravel, že môžem mať zub 3-4 dni citlivejší ale už mi to prekáža a mám pocit, že za chvíľu ani nebudem vedieť čo ma bolí pretože ma pobolieva z toho celá horná aj dolná strane pre zube do pólky úst .

Nešpecifikovaná bolesť ľavej strany zubov.

Dobrý deň. Ja mám taký problém. Pred chvíľou som došiel od zubára. Robila mi jeden zub a medzi rečou som sa jej posťažoval, že ma poslednú dobu častejšie bolí celá ľavá strana zubov, skoro celá. 2 z nich mám plombované na tej ľavej strane a zvyšok sú zdravé. Pýtal som sa jej, či to nemôže byť kazom pod plombou alebo čo. Tie bolesti sú nešpecifikované. Niekedy to 2 mesiace vôbec nebolí a potom príde týždeň, keď ma začnú bolieť skoro všetky na tej ľavej strane. Nie je to až taká silná bolesť, ale nič prijemné to nie je. Povedala mi, že na pravej aj na ľavej strane HORE mi rastú 8-mičky, zuby múdrosti. Ale nijako sa nedá ovplyvniť, kedy mi vyrastú konečne. Lebo zatiaľ tam nevidno nič, iba ako keby "opuchnuté ďasno". To mám teraz akože trpieť tie bolesti? Neviete mi niekto prosím vás poradiť?

Opuch pery.

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Mala som bolesť zubu, ten zub je plombovaný, po dni mi strašne opuchli pery a mám bolesť na ďasne. Opuch sa mi zväčšuje stále. Dezinfikujem si to Herbadentom. Ak opuch neodpuchne, čo s tým?

Kaz na prednom zube.

Mám kaz na prednom zube a som z toho smutná :( čaká ma prehliadka u doktorky, a keď mi dá plombu, bude to dobrý nápad lebo ja chcem mať pekný úsmev :( ďakujem za odpoveď

Výrastok v diere po plombe.

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, moja dcéra má 8 rokov. Zubárka jej vŕtala dolnú štvorku, mala tam malý kaz. Plomba vypadla - v tom zube v tej diere jej narástol výrastok. Vyzerá to ako mäkké tkanivo. Nebolí ju to. Ako sa to bude prejavovať, keď jej bude rásť trvalý zub? Ďakujem.

Problém so zadnou stoličkou.

Dobrý deň, mam problém so zadnou stoličkou, neviem presne číslo zuba, je to tretí od konca, a môj výpis o zázname činnosti je v dánštine. Navštívil som zubára, keďže ma pobolievala spomínaná stolička, ktorá bola zaplombovaná asi 2 roky dozadu. Zubár mi tam dal liečivú vložku, lebo vraj pod plombou bol kaz. Po troch dňoch ma však zub začal neuveriteľne bolieť, je to v poriadku? Ak položím chladné na ten zub, tak bolesť ustúpi, vráti sa však 2 násobne silnejšia... Za odpoveď ďakujem.

Môže ísť o zápal ?

Dobrý deň, pred 2 týždňami som bola u zubára, lebo ma boleli obe horné 6ky. Povedal, že mám dosť hlboký kaz na oboch zuboch, kaz mi vyvŕtal, dal mi vložku a o 2 týždne som mala ísť na plombu. Pravý zub ma bolel ešte 3 dni, ľavý začal bolieť po 3 dňoch. Najskôr len jemne, neskôr som cítila pulzovanie, ostrú bolesť vystreľujúcu až k čeľustnému kĺbu a po pár dňoch ostal zub citlivý aj na jemný dotyk a tlak. Pred 2 dňami bolesť ustúpila. Dnes som teda prišla k zubárovi a dokončil mi pravú 6ku, kvôli ľavej ma objednal zas o 2 týždne. Momentálne doznieva len bolesť z toho dnešného zaplombovaného zubu, no na ľavej strane hore z vnútornej strany zubov mi napuchlo podnebie presne v mieste ľavého - aj keď momentálne neboliaceho - zuba. Môže ísť o zápal alebo je to len nejaká reakcia na zásah v ústach? Bolestivé to nie je, bojím sa, či s tým môžem vydržať do ďalšej návštevy zubára alebo za ním mám prísť pre istotu skôr? Ďakujem za odpoveď.

Pulzujúca bolesť po plombovaní.

Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať na problém môjho priateľa. Minulý týždeň mu zubárka plombovala 2ľavé spodné zuby. Priateľ sa po týždni sťažuje na pulzujúcu bolesť vľavo hore, ale zubárka mu robila röntgen, ale žiaden kaz tam nevidela... Priateľ do seba pchá Ibalgin a ja neviem, ako mu pomôcť. Ďakujem za odpoveď.

Vačok na ďasne vedľa plombovaného zuba.

Dobrý deň, ráno sa mi spravil vačok na ďasne vedľa zubu, na ktorom mi asi pred rokom robili zubnú plombu. Chcem sa spýtať, ako mi pomôžu na pohotovosti, keď nemám české poistenie a koľko ma to bude stáť.

Pocit vypadnutia plomby.

Dobrý deň, 6tku hore vľavo mám mŕtvy zub a mám pocit takého bodania až pichania medzi ďasnom a plombou a celkovo pocit, že mi tá plomba vypadne. Môže to niečo znamenať? Ako dlho môže chodiť človek s opadnutou plombou? K zubárke môžem ísť až o 3 týždne, ďakujem.

Zmena farby ďasna po plombovaní.

Dobrý deň prajem. Pred mesiacom som bol u zubára, mal som dva kazy na spodných stoličkách, ktoré sú pri sebe. Po týždni od ošetrenia som si všimol zmenu farby ďasna pri jednej zo stoličiek. Je to akoby tmavo fialový až čierny lem horného okraja ďasna smerujúci medzi zuby. Nemám žiadne bolesti, no pri satí slín z tohto miesta cítim zvláštnu pachuť a stalo sa mi , že to začalo aj mierne krvácať. Zdá sa mi, že po zaplombovaní už nemám medzi zubami medzeru. Čo by som mal robiť? Ďakujem za odpoveď.

Môže bolesť hrdla súvisieť so zubom?

Dobrý deň, v decembri mi doktorka vytiahla nerv z ľavej dolnej šestky, v januári ho vyplnila a následne dala bielu plombu. Avšak od tohto vyberania zubných nervov mám neustále bolesti hrdla, návšteva krčnej a alergologičky nič nenašla, ani výtery. Zub je na dotyk citlivý a pred dvoma dňami som si približne v tom mieste ako je tento zub, nahmatala na líci boľavú malinkú uzlinku. Môže to súvisieť s týmto už mŕtvym zubom?

Neznesiteľná bolesť po vŕtaní

Dobrý deň. Minulý týždeň v piatok som navštívila zubára na preventívnu prehliadku. Našiel mi 3 kazy, ktoré mi zaplomboval. Lenže cez víkend sa objavila v týchto zaplombovaných zuboch neskutočná bolesť také striekanie do zubov nedalo sa to vydržať lenže som nevedela z ktorého zuba to vychádza. V pondelok som navštívila zubára opäť a skúsil vybrať zo zuba, ktorý pravdepodobne bolel plombu a vyvŕtať to ešte trošku, čo neskutočne bolelo. Zatiaľ mi tam nechal len takú vložku a za 3 týždne mám prísť na plombu znovu. Lenže mne sa tá striekacia bolesť objavila zase v hornom zube. Je to taká bolesť že to striekne aj 3 krát za sebou a potom ma všetko okolo asi hodinu ešte bolí. Ako som na konci vychádzala z ordinácie, lekár povedal, že to je normálna reakcia a že to môže byť aj 4 mesiace. Lenže myslím si, že by sa nemalo stať, že idem k zubárovi s tým že ma nič nebolí a odídem s tým, že mám nesmiernu striekaciu bolesť v zuboch a neviem sa nanič sústrediť. Neviete mi poradiť čo na to pomôže, čo s tým robiť alebo v čom mohol môj zubár urobiť chybu?? Ďakujem a prajem pekný deň.

Zub reaguje na studené.

Dobrý deň, pred mesiacom mi začal plombovaný zub reagovať na studené, taká bodavá bolesť, včera mi ho môj zubár rozvŕtal a povedal, že pod plombou je kaz, dal novú plombu. Zo začiatku ma dosť bolel, dnes už je to lepšie, ale tá reakcia na studené ostala. Môže tam byť hnis? Postupoval môj zubár správne? Ďakujem za odpoveď.

Môžem si niťou vytiahnuť plombu?

Zdravím Vás. Môže sa mi stať, že pri čistení medzizubných priestorov zubnou niťou si vytiahnem aj plombu? Lebo často sa mi stáva, že niť sa mi ako keby trošku zasekne medzi zubami a potom sa ju bojím potiahnuť, aby som si ju náhodou nevytiahla.

Bolesť zubu večer po vŕtaní.

Dobrý deň, včera som bol u zubárky, ktorá mi vŕtala dva zuby a dávala mi tam plomby (pred vŕtaním mi to aj umŕtvila ), večer mi líce opuchlo a jeden zub, keď na ňom jem alebo spodným zubom po ňom buchnem, tak ma bolí. Mám ísť k zubárke, alebo to prejde?

Liečivá plomba v zube je príliš dlho

Dobrý večer. Čo sa stane, ak je liečivá vložka v zube príliš dlho (7 mesiacov)? Nerobí žiadne komplikácie, ani nebolí, ale bojím sa. Dúfam, že nič vážne. Zubár povedal, že vydrží pol roka, ale po mesiaci som mala ísť na kontrolu. Ďakujem vopred za odpoveď.

Hrčka na ďasne.

Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať - bola som asi pred 2 týždňami u zubára. Na 6 zube dole napravo mi vyvŕtal malý kaz a dal podložku a vložku. Ako som prišla domov, zub ma začal bolieť na dotyk. Lenže asi po 2 dňoch prestal. Potom som šla k zubárovi. Zub mi zaplomboval a povedal, že je to v poriadku. Lenže pod zubom na ďasne som si nahmatala hrčku a bolí ma na dotyk. Zub je trošku tiež citlivý na dotyk - ale až keď na to veľmi pritlačím. Ale nie je to nič strašné, nepotrebujem ani tabletky od bolesti. Za odpoveď vopred ďakujem.

Môže bolesť zuba súvisieť s prechladnutím?

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať. V sobotu som sa zdržiavala v chladnom a veternom prostredí a prechladla som (nádcha, kýchanie). Odvtedy ma pobolieva zub (vľavo hore štvorka). Tento zub bol preliečovaný a zaplombovaný cca 2 mesiace dozadu mojím zubárom. Doteraz nebolel. Viete mi poradiť, či to môže súvisieť s prechladnutím? Ako si pomôcť? Ďakujem za odpoveď.

Kaz pod plombou

Dobrý deň, pred mesiacom som bola na preventívnej prehliadke, musím sa priznať, hlavne pre to lebo mi vypadla plomba a pod ňou bol kaz. Doktorka mi dala termín však až za 3 mesiace, teraz prešiel mesiac a mňa zub začal bolieť, čo sa mohlo stať? Je možné že mi zub vytrhnú? Ďakujem za odpoveď pekný deň.

Vypadnutá plomba.

Dobrý deň, vpravo hore zo 4 zuba mi vypadla plomba. Je tam jama až k ďasnu. Môj stomatológ chce ten zub vytiahnuť, lenže ja si ho chcem nechať, pretože som ešte mladá na vytiahnutie toho zuba. Keby to bolo vzadu tak fajn, ale... Dá sa takýto zub ešte zachrániť? Môj stomatológ nechce urobiť ani röntgen, chce len ťahať. Čo mam robiť? Ďakujem za radu.

Znižuje dentálna hygiena trvácnosť plomby?

Dobrý deň. Aká je životnosť plomby? Môže dentálna hygienu znížiť jej trvácnosť? Neopotrebováva sa tým rýchlejšie?

Čierny zub + bolesť.

Dobrý deň, chcem sa opýtať - 3 roky mám problém s jedným zubom. Zubárka ho liečila vyvŕtaním, liečivou vložkou a následne zaplombovaním + zaplatenie. Dôvod návštevy bol, že zub ma bolel a bol celý čierny. Ani raz som nebola na rtg. Teraz mi zubárka povedala, že mám zápal zubného lôžka. Otázka znie nemohla si to všimnúť skôr? Ako prebieha teda ten proces zápalu. Nedalo sa to zistiť už pred 3 rokmi? Keď 3 roky tam chodím ako na klavír s jedným a tým istým problémom? Mohla som predísť bolestiam a zbytočne vyhodením peniazom za nezmyselné úkony. Ďakujem Vám za radu.