Oddělat _LeftMenu.tpl

Domov  >  Korekcia zubov

Korekcia zubov

Problémový mostík

Dobrý deň. Chcem vás poprosiť o radu. Nedávno som si dala robiť horné zuby. Predný mostík, 6 zubov v kuse. Materiál zirkón. Nalepené boli na provizórny repin. Asi 2 mesiace bolo všetko v pohode...Pri lepení na fix cementom, po týždni sa mi mostík začal kývať, až spadol. Lekár mi ho nalepil po 2x na zuby, i keď nasadzoval na sucho, už išli tesno, nie ako predtým a teraz po 2. nalepení mám úplne zlý zhryz, zuby ma pod tým bolia. Mostík proste tlačí, ako keby bol zle nasadený...A tiež, po týždni sa mi z prednej 1-ky v noci zo zuba odštiepilo. Malý kúsok. Zubár tvrdí, že možno je to zo spodného zuba...Ale keď je ten zirkón tak tvrdý a kvalitný materiál, ako sa môže odštiepiť spod môjho zuba. Lekár mi teraz dáva kadejaké dlahy, brúsi, kde už aj hladká glazúra zmizla. Ako z predného odštiepeného zuba, tak z tých zhryzov a nehovorím o bolesti pichnutia pri odhryznutí čohokoľvek...Lekár sa tvári, že je všetko v poriadku a ja si namýšľam...Mám právo na reklamáciu, alebo čo mám robiť ? Dlahy mi určite ku dobrému zhryzu nepomôžu. Už som zúfalá, nebolo to lacné a 1x to provizórne nalepene bolo super, tak viem, že zuby boli urobené dobre, akurát zle nalepené po 2x. Ďakujem za váš názor a pomoc.

Krivé zuby - strojček alebo vytrhnúť?

Dobrý deň, mam dosť krivé 4 horné zuby a chcem sa opýtať či sa musí dať na ne zubný strojček alebo sa to bude dať riešiť aj vytrhnutím?

Zubný kameň a strojček

Zdravím. Nosil som asi rok strojček, do mojej 17ky. Po tom, čo mi ho zubárka dala dole mi nasadila dozadu za zuby akoby druhý strojček, no tento krát to bol len taký drôtik. Teraz mám 22 a drôtik mi tam stále nechala. Keď sa jej na to spýtam pri preventívnej prehliadke, nikdy sa nevyjadrí či mi ho dá dole. Nijak mi nevadí, len mám pocit, že sa na zuboch pri ňom začína tvoriť zubný kameň. Neviete mi poradiť ako dlho ho tam budem mať a čo s tým? Ďakujem.

Prasknutý čap

Dobrý deň. Prosím o radu. Asi pred mesiacom mi bol opravovaný prasknutý čap v zube pod mostíkom. Ešte nastal problém s ďasnom, asi zápal, niečo na ňom opaľoval a dosť krvácalo. Po ako takom ošetrení sa nasadila korunka, pôvodná, no stále som mala zvláštny pocit. Chodila som na čistenie. Korunka nie je úplne pritlačená k ďasnu. Je tu už koniec 2mesiaca a chuť v ústach je nepríjemne kovová. Bola som aj na odbere krvi aj sa brala vzorka z úst a všetko negat. Lekár mi povedal, že treba vydržať. Viete mi prosím poradiť ako ďalej? Ďakujem.


krivý zub

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.  Mám 15 rokov, dolné zuby mám rovné a horné skoro tiež len mám predkus a tie dva predné zuby, čo sú a ten jeden sa mi krivý a neviem čo s ním. Potrebujem ho vyrovnať, Prosím poraďte mi ako nato. Ďakujem veľmi pekne.

špicaté očné zuby

Chcem sa opýtať dalo by sa niečo robiť s očnými zubami mám ich špicaté a dosť vpredu dalo by sa to nejako upraviť?

očné zuby a strojček

Dobrý deň mám 13 rokov. Mám dosť špicaté očné zuby a sú aj dosť vpredu. Môj zubár mi nechce daťani len strojček na noc hovorí že sa mi môžu ešte vyrovnať to mi hovoril každý zubár a nič sa ešte nedeje. Chem sa opýtať dalo by sa stým niečo robiť?

problémy so zubami

Dobrý deň. Už tretí rok mám problémy so zubami, z čoho som samozrejme zúfalá!! Vždy, keď mi praskne plomba alebo mám na zube kaz, dám si ho hneď ošetriť. A tam začína môj problém. Hneď potom ma tento zub začne bolieť (nepomáha preliečenie, výmena plomby za inú)- vždy mi zo zuba musia vytiahnuť nervy, vyčistiť a vykonať endodonciu. To však nie je koniec, lebo mňa aj po tom (endodoncia je robená pod mikroskopom - nechávam v ordinácii nemalé peniaze) zub bolí. Teda, nie zub, na ňom môžem normálne jesť, ale bolí ma celé ďasno (alebo kosť??) pod tým zubom. Je to bolesť stála, vôbec sa nezmierňuje, trvá celé dni a na večer sa trochu vystupňuje. Chcela by som Vás poprosiť o radu, čo ma to tam môže bolieť. Zubári si myslia, že si vymýšľam, ale ja s tými bolesťami už naozaj nedokážem žiť. Jeden zub som si kvôli tomu už dala vytrhnúť. Ešte dodám, že mám diagnostikovanú endometriozu a odobratý jeden vaječník aj vajcovod(neviem, či to s tým môže súvisieť) a v poslednej dobe často zvýšenú teplotu - tak 37,1 až 37,5. Veľmi pekne ďakujem za Váš čas a odpoveď.

mostík

Dobrý deň, chcem sa opýtať na jednu vec. Pred 3 dnami mi trhali hornú trojku. Zub nakoľko zle rastie, idem si dať mostík. Môj problém spočíva v tom, že zub 2 a 4 mám citlivý a mám pocit akoby som si ich vytlačila smerom dopredu, ako keby sa hýbu. Chcem spýtať čí sa stala  chyba alebo to je len tým že mám v ďasne teraz dieru. Ďakujem.

bolesť zubu

Dobrý deň,  po Vianociach v piatok v noci ma začal bolieť zub. Celú sobotu som mala bolesti. Problém je, že sa bojím zubárov a zostal mi už len koreň z boľavého zubu. Mám  opuchnuté aj cele líce ale to ma  nebolí vôbec.  V lekárni mi poradili, že si to mám natierať octanovou masťou, ale bolesť neustupuje. Čo mám prosím Vás robiť? Ďakujem za odpoveď.

Dá sa opraviť časť vypadnutého zubu?

Dobrý deň. Odpadla mi biela časť na jednom zube a teraz tam mam iba zlatú časť .Dá sa to opraviť? Ďakujem

Dobrý ortodontista na Východe.

Dobrý deň, Chcel by som poradiť dobrého ortodontistu na východnom Slovensku v okr. Prešov, Košice, ktorý naozaj vie rovnať zuby, lebo môj ortodontista mi už rovná zuby 4,5 roka a nevidím poriadnu zmenu a pritom som nemal nejaké veľké "odchýlky" - krivé zuby, žiadne dislokácie zubov v zubnom oblúku len malé medzierky.... Niekedy mám pocit, že jeho práca je pokus-omyl... Pri kontrole mi urobí zmenu a o dva dni musím utekať na opravu, lebo mi niečo urobil zle!!! Toho času mi rozladil predné rezáky a nevie ich dať do roviny... No strašné 4,5 roka rovnať chrup??? Neviem či naťahuje čas, aby zo mňa ťahal peniaze, ale ja nechcem preinvestovať celý majetok! Jeho práca nezodpovedá vynaloženým prostriedkom! Potrebujem zubára, ktorý to naozaj vie, nie babráka!!!! Ďakujem.

Prečo netrhať očné zuby?

Dobrý večer. Chcela by som sa spýtať, prečo sa neodporúča vytrhnúť očné zuby, okrem toho, že sú to najpevnejšie zuby celého chrupu. Potrebovala by som to vedieť preto, lebo mám cca 3 týždne porcelánový mostík na predných 6tich zuboch a mám ho tak isto akoby narazený, ako som mala svoje vlastné zuby. Stomatológ mi hovoril, že mi očné nevytrhne a technik zasa, že mi s mojimi zbrúsenými očnými do obla mostík spraviť nevie. No v podstate som platila nie málo peňazí za nič. Poraďte mi, prosím...

Musím mať podnebný oblúk?

Dobrý deň, nasadili mi strojček na horné zuby a dali mi aj ten, ako sa hovorí, podnebný oblúk. Je tam potrebný? Nemôžem požiadať zubárku, aby drôt dala preč? Nemôžem si zvyknúť. Nemôžem hovoriť, jesť a bolí ma celé podnebie.

Medzery medzi rezákmi

Dobrý deň. Mám medzeru medzi hornými zubami (rezákmi), zubár mi povedal, že sa s tým nedá nič robiť. Aj medzi bočnými zubami mám pár medzier. Teraz chodím k druhej zubárke, ktorá mi opravuje kazy, no o tom, ako dať do poriadku medzeru, sa nezmienila. Dalo by sa s tým niečo robiť? :( Mám 13 rokov. Ďakujem. 

Bolí nasadenie strojčeka?

Dobrý deň, chcem sa vás opýtať, či bolí, keď na zuby dávajú strojček. 

Zubný strojček a jeho aplikácia

Video predstaví zložitú aplikáciu zubného strojčeka na pokrivený chrup a zároveň predstavuje jeho pozitívne pôsobenie v ústach.

Chýbajúce spodné zuby

Dobrý deň. Mám 34 rokov a na spodnej čeľusti mi chýba viacero stoličiek (cca 4-5). Problém nastáva na predných zuboch, ktoré sa rozchádzajú a vznikajú medzery. Poprosím Vás o pomoc ako toto riešiť a ako sa dá riešiť absencia daných stoličiek, nakoľko žutie potravy začína spôsobovať problémy ako zápaly ďasien a pod. Pre info, na pravej strane mi chýbajú č. 46,47,48 a na ľavej č. 35,36. Čo by ste mi odporúčali? Poprosím o všetky možné alternatívy a ako je to s preplatením poisťovňou? ĎAKUJEM.

Predné zuby trčiace do vonka.

Zdravím Vás! Mám kamarátku, ktorá má predné horné zuby trčiace do vonka! Ako sa jej dá pomôcť a koľko by to stálo? Potrebovala by najrýchlejší proces! Vopred ďakujem!!!

Dá sa prerušiť liečba? (strojček)

Dobrý deň. Nosím fixný strojček už jeden rok a tieto prázdniny sa mi naskytla možnosť ísť do zahraničia na tri a pol mesiaca. Chcel by som sa opýtať, či sa na takú dobu dá prerušiť liečba, že by som sa s pani doktorkou dohodol na ďalšom termíne, ktorý by bol až keď sa vrátim. Za odpoveď ďakujem.

Rana v líci

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, som tehotná v 6tt, tento týždeň som bola aj chorá nádcha + bolesť hrdla bez teploty, od soboty mám problém s ďasnom a to konkrétne ako mám posledný horný zub ktorý mi narástol mierne krivý, čiže tlačí mi na ďasno(do teraz som si to ani neuvedomila) ale teraz mám až v ďasne dierku, ako vytlačenú od toho zuba, strašne ma to bolí, nemôžem ani poriadne jesť, vyplachujem si ústa harmančekovým čajom ale vôbec sa mi to nezlepšuje, dnes sa mi ešte aj spravila afta na jazyku. Prosím Vás čo mi pomôže aby sa mi to konečne zahojilo. Pri zubárovi som nebola nakoľko som ani poriadne nemohla otvoriť ústa. Môže to mať nejaký zlý vplyv na plod?? Ďakujem za odpoveď.

Bihelix.

Dobrý deň. Mám 16 rokov a môj zubár mi povedal, aby som sa obrátila na ortopéda kvôli strojčeku. Ten mi povedal, že nemám ani tak problémy s krivými zubami ako s krivou čeľusťou a že musím nosiť Bihelix. Chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký druh strojčeka, ktorý by som mohla nosiť hneď a nemať Bihelix. Počula som totiž, že je v ústach veľmi nepríjemný a nechcem ho kvôli tomu mať. Ďakujem za odpoveď.

Most na sklených vláknach

Dobrý deň, mám vypadnutú 2. Je možné zrealizovať most na sklených vláknach, ak mám na 1 korunku? Vďaka za odpoveď.

zábrusy plošiek zubov

So zubami v hornej čeľusti ešte v roku 2009 som podstúpila extrakciu všetkých štyroch 8-čiek, ale zuby v hornej čeľusti sa mi stále krivia. Konkrétne dvojky. Na pravej strane mi dokonca začína tlačiť na spodnú čeľusť. Je to nepríjemný pocit, niekedy až bolestivý. Dnes som bola u ortodentistky a ona mi bez všetkého povedala, že skúsime strojček, hneď ma objednala na odtlačky bez röntgenu. Akurát mi pozrela do úst a to bolo všetko. Čítala som rôzne fóra a mám pochybnosti, keďže strojček v mojom veku nie je lacná záležitosť. Mám zuby totiž dosť natesno aj voskovanú niť mám problém niekedy cez zuby pretiahnuť. Z vlastného uváženia som dospela k názoru, že sa mi nemajú kam posunúť. Pani dok. sa vyjadrila, že trhať zuby netreba. Prosím poraďte mi som naozaj v zúfalej situácií.

Posunuli sa mi zuby.

Dobrý deň, mám 23 rokov, 2 roky som nosila fixný strojček na horných aj dolných zuboch. Približne pred rokom a pol mi strojček dali dole a na noc poctivo nosím snímateľné dlahy. Napriek tomu pozorujem, že sa mi horné zuby mierne krivia. Môže to byť spôsobené tým, že mi hore "vyšla" jedna osmička? Ak by som si ju dala vybrať, vrátia sa mi zuby pomocou dlahy späť? Alebo budem musieť nosiť opäť strojček? Vopred Vám ďakujem za odpoveď :)

Obsahuje strojček aj kov?

Pekný deň prajem, zaujímalo by ma, či sa strojček na zuby vyrába aj z iných materiálov ako je práve kov alebo teda rôzne drótiky – musí tam byť aj táto časť? Neviem si predstaviť, že niečo také by som mala v ústach. Skôr nejaký plast, gumu, niečo podobné.

Dolné zuby prekrývajú horné.

Dobrý deň, dcéra má 11 rokov, práve sa jej prerezávajú sedmičky. Postavenie zubov má opačne, t. j. dolné zuby jej prekrývajú tie horné - opačný zhryz. Sme objednaní k čeľustnej ortopedičke, ktorá určí ďalšiu liečbu. Prosím vás o Váš názor a možnosti liečby, nakoľko som našla na internete, že takýto problém sa na rozdiel od bežných chybných postavení, ktoré sa liečia približne od veku 10 rokov - práve tento sa lieči až v dospelosti chirurgickou liečbou. Ďakujem

Osmičky mi rástli do protismeru.

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám takýto problém. Odjakživa som mala rovné zuby, až okolo 20 roku života, sa mi začal posúvať dnu predný spodný zub, až neskôr som zistila, že moje zuby múdrosti mi celé roky rástli do protismeru a potláčali ten zub hlbšie a hlbšie dnu. Zuby múdrosti mám vytrhnuté, ale ten predný zub je síce zdravý, ale strašne krivý. Prosím Vás preto o radu, čo by ste mi odporučili? Mám 34 rokov. Vopred ďakujem veľmi pekne.

Medzery medzi zubami

Je aj iný spôsob ako vyplniť medzery medzi prednými zubami ako strojčekom? Je metóda ktorou sa dajú vyplniť medzierky, pokiaľ nie sú úplne.

Trhanie zubu v súvislosti so strojčekom.

Dobrý deň, chcela som sa opýtať ohľadom trhania zubu v súvislosti s fixným strojčekom. Môj problém je, že mam ľavý očný zub vyrastený na ďasne a pravý tiež je o niečo vyššie + predkus. K zubárke chodím kvôli strojčeku 8 rokov cca to je neskutočná trpezlivosť. Najskôr som nosila nočný niekoľko rokov (horný aj spodný) - bez výsledku potom som si dala fixný horný a niekoľko mesiacov nato aj spodný. Horný som nosila cca 2 roky, spodný mám doteraz. Po tom, čo mi horný fixný dala dole, bola som neskutočne šťastná, že konečne som zuby mala rovné. Zubárka mi nasadila nočný strojček a zuby sa mi začali niekoľko mesiacov po sňatí deformovať a vracať do pôvodného stavu napriek tomu, že som ho poctivo nosila. Nočný mi neustále nejako zaťahovala, kázala pretáčať atď.. Teraz mi chce zubárka vytrhnúť zdravú rovnú ľavú štvorku a nasadiť opäť fixný. A chcem sa opýtať, či sa mi nejako nezdeformujú zuby ako celok alebo nejako neesteticky sa to neupraví, prípadne, či sa nemôže stať to, že zuby sa opäť vrátia do pôvodného stavu a ostane mi tam diera, keď mi vytrhne zub LEN NA JEDNEJ STRANE, pretože raz som to už rovné mala a videla, že to bolo možné aj bez trhania a teraz mi to chce vytrhnúť.. A tiež či nie je možné, že práve ten nočný, ktorý som nosila po sňatí mi nemohol tie zuby zdeformovať, lebo skutočne som mala pocit, že tým, že sa na ne stále tlačilo, vytlačili sa mi tie očné. A ešte posledná vec - či by nebolo lepšie riešenie to opäť vyrovnať fixným bez trhania a namiesto nočného potom nasadiť retainer zozadu a definitívne to zafixovať. Som z toho už nešťastná a vytrhnúť zub je podľa mňa posledným riešením, do ktorého sa mi moc nechce..(mám 19 rokov) Ďakujem Vám veľmi pekne za názor a odpoveď :)

Operácia zubov

Dobrý deň! Čaká ma operácia zubov...zistili mi rozsiahli zápal pod ľavými dolnými stoličkami a cystu nad ľavými hornými stoličkami...chcem sa spýtať, či mi to môžu robiť naraz, pretože môj zubár povedal že nie, bo by to bol veľký zásah, ale Dr., ktorý ma má operovať vravel, že to chce spraviť naraz a ak sa to teda naraz robiť bude, ako dlho budem pravdepodobne hospitalizovaná? Ďakujem za odpoveď! Lenka

Bolesť koreňových kanálikov.

Dobrý deň, pán doktor, pred pár dňami ma začal bolieť zub. Zubár zistil, že je mŕtvy, tak mi ho rozvŕtal a vyčistil kanáliky. Nechal mi ho, ale ešte pre prípad otvorený. Kanáliky sú čisté, videla som to aj na rőntgenovej snímke, ale zub stále neznesiteľne bolí. Nemám tam žiaden vačok s hnisom, vôbec nič. Neviete mi povedať, prečo ma môže tak strašne bolieť?

Preplatí poisťovňa Dôvera strojček?

Dobrý deň, môj syn má zubný strojček. Pani zubárka nás nechcela zobrať, že má plno a poisťovňa jej to nepreplatí, tak sme sa dohodli, že si budeme platiť sami. Máme nárok na nejaké preplatenie z poisťovne Apollo, teraz už Dôvera? Ďakujem.

Odštiepilo sa mi z mŕtveho zubu

Dobrý, chcela by som sa spýtať, sa mi odštiepilo zo zubu z prednej časti. Je to horný zub, hneď pred stoličkou, mám v ňom vybraté nervy takže je mŕtvy. Mám ho zaplombovaný. Chcem sa spýtať či to bude finančne náročné a dúfam, že to bude bezbolestné, ďakujem vám už vopred za odpoveď.

Vyberateľný strojček.

Dobrý deň. V akých prípadoch zubný lekár odporučí vyberateľný strojček? Ďakujem.

Nosím strojček a hýbe sa mi zub

Dobrý deň, nosím fixný aparát a včera som zistila, že sa mi hýbe stály zub. Dá sa s tým niečo urobiť alebo čo mi na to odporučíte ? Ďakujem.

Hlboký zhryz.

Čo s hlbokým zhryzom? Na horných zuboch mám fixný strojček, nabudúce mi ho už zložia dole, ale zubárka vravela, že čím skôr by som si mala dať strojček aj na dolné zuby, lebo sa mi sánka posunie dozadu kvôli hlbokému zhryzu a môžu sa mi spraviť medzery na horných už vyrovnaných zuboch. Mám 29 rokov, takže neviem, či sa mi to ešte oplatí. Môj obvodný zubár mi povedal, že stačí vyrovnať horné zuby. Tak teraz neviem, na čom som. Veď predsa to nie je lacná záležitosť.

Prečo je očný zub taký dôležitý?

Dobrý deň, mám vytŕčajúci očný zub nad horným radom ale v rade nemám žiadnu medzeru, chcela som preto vytrhnúť očný zub, zubárka povedala, že nie lebo je dôležitý, môžem sa spýtať prečo je taký dôležitý, keď mne určite už tam hore nad radom k ničomu neslúži, akurát sa nemôžem usmievať, strojček nechcem a hlavne nemám na neho financie, môže mi zubárka odmietnuť ho vytrhnúť, ak si to vyslovene žiadam ? Ak jej napríklad aj podpíšem, že je to na vlastnú žiadosť? Ďakujem pekne

Úprava horného chrupu.

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či by bolo možné upraviť horný chrup. Problém je v tom, že mám oba tzv. rezáky 12, 22 o dosť vychýlené oproti rezákom v strede 11 a 21, z profilu to je neestetické, čo spôsobuje že tam vzniká z oboch strán medzera. Z toho vyplýva, že sa nemôžem usmievať naplno ako to mám rád a verím, že by to prospelo v osobnom živote, tak aj práci. Chcem s tým niečo robiť a investovať, veď úsmev je to najkrajšie čo máme. Verím, že existuje cesta ako tento problémik vyriešiť. Za odpoveď vopred ďakujem.

Postup pri nasadení strojčeka.

Dobrý deň. Aký je postup pri nasadení fixného aparátu? Moja čeľustná ortopédka povedala, že to má dve fázy. Je medzi nimi len 5 dňový rozdiel. Nemôže sa strojček nasadiť naraz?

Odlomilo sa mi z mŕtveho zubu

Dobrý, chcela by som sa spýtať, sa mi odštiepilo zo zubu z prednej časti. Je to horný zub, hneď pred stoličkou, mám v ňom vybraté nervy takže je mŕtvy. Mám ho zaplombovaný. Chcem sa spýtať či to bude finančne náročné a dúfam, že to bude bezbolestné, ďakujem vám už vopred za odpoveď.

Medzera medzi zubami

Dobrý deň prajem. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám veľkú medzeru dole medzi dvoma zubami presne v strede 5 milimetrov širokú. Bola som na zákroku, prerezali mi dolu uzdičku. Je to už asi 10 rokov od toho zákroku a medzera sa mi nezmenšila. Bola by možnosť zmenšiť medzeru fotokompozitom? Ďakujem za odpoveď.

Koľko by to stálo?

Dobrý deň, mám pokazenú komplet vrchnú čeľusť. Chcem sa opýtať koľko by to stálo vytrhať v celkovej anestézii a nasadiť implantáty, ďakujem.

Aký strojček je vhodný?

Dobrý deň, ešte keď som chodila na základnú, začala som mať problém s vrchnými prednými rezákmi - ľavý mi tlačí na pravý a začína sa tlačiť dopredu. Zubárka mi stále hovorila, že ešte počkáme, pretože mám zdravé zuby bez jedného kazu, a že by bola škoda vytrhnúť zdravý zub. Nebolo to také strašné, tak som stále čakala. Keď som dovŕšila 18 rokov som to začala riešiť, pretože stále mám zdravé zuby a dokedy by som mala čakať, moja zubárka mi povedala, že už mám po 18-tich rokoch a či mi je jasné, že už teraz mi nič poisťovňa nepreplatí, zarazilo ma to a trošku sme si vymenili názory, pretože ja som ten strojček chcela už dávno. Teraz mám 21 rokov a už by som s tým strojčekom mala niečo robiť, pretože som si všimla, že sa mi tie zuby zhoršili. Chcela by som sa spýtať, aký vhodný by bol strojček pre mňa a v akej cene. Keďže študujem a mám také zameranie, že by som nebola veľmi nadšená, keď by som mala fixný na nejaké 2 roky. Ďakujem za skorú odpoveď.

Môžu nahradiť osmičky vytrhnuté sedmičky?

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či postup môjho stomatológa bol štandardný. Môj stomatológ mi vytrhol obidve spodne sedmičky, ktoré pod tlakom vyrastajúcich osmičiek mali medzizubné kazy a uistil ma, že na ich miesto sa posunú osmičky, keď dorastú. Je to štandardný postup? Posunú sa vyrastajúce osmičky na miesto sedmičiek? Obávam sa, či mi v 27-om roku zbytočne nevytrhol zuby, lebo teraz tam mám veľké diery. Ďakujem

Záchrana rozpadnutých zubov.

Dobrý deň. Rád by som sa informoval. Vzhľadom na dlhodobé nenavštevovanie zubného lekára mam rozpadnuté zuby (stoličky na spodnej čeľusti). Nakoľko je možné zuby zachrániť? Teda v akom štádiu musia byť zuby, aby ich už zachrániť možné nebolo? Za odpoveď ďakujem.

Výrazne posunuté zuby.

Dobrý deň, mám otázku. Pred 8-9 rokmi som mala vytiahnutý zub (štvorka vľavo hore) kvôli tomu, aby som mala dosť miesta na vyrovnanie zubov. V dôsledku čoho sa mi zuby potom výrazne (o 0,7 cm) posunuli doprava. Fixný aparát som prednedávnom zložila dole, ten mi nepomohol, iba ak by som si dala vytrhnúť ešte 3 zuby (to mi povedal môj zubár) dala fixný aj hore, aj dole, a tak by sa to už dalo. Fixný aparát už nosiť nechcem, mám 23 rokov a dosť mi prekáža, že ten stred nie je v strede :/ menej sa usmievam a ani komunikácia nie je najlepšia, pretože viem, že to nie je dokonalé, a že to ruší. Nedalo by sa riešiť chirurgickým zákrokom? Ďakujem.

Zle spravený mostík - čo s tým?

Dobrý deň. Chcela by som Vás požiadať o radu. Manžel má čerstvo nasadený zirkónový mostík na predných zuboch. Mostík je však hrubý, zavadzia pri rozprávaní, zuby majú tvar výlisku, sú široké, jednotky a dvojky ako keď by boli rovnakej šírky a veľkosti, pri umelom osvetlení vyzerajú, že na zuboch sú fľaky. Sú aj podstatne svetlejšie, hoci sú krásne lesklé, vyzerajú neprirodzene a umelo. Môže reklamovať výrobok u technika, prípadne žiadať vrátenie peňazí? Ak by aj mostík prerobili, má obavy, že by výrobok mohol byť znova zle urobený. Lekár sa k zubom vyjadril, že sú malé a predné jednotky sa zdajú byť krátke oproti dvojkám. Viem, že je problém s reklamáciou po nasadení, ale laik nemôže vedieť, ako zuby budú vyzerať po nasadení a pre hrúbku mu budú zavadzať. Je nejaká ochrana spotrebiteľa, ak nie je spokojný pacient po nasadení zubov so vzhľadom, tvarom, používaním a aj okolie má reakciu k neprirodzenému vzhľadu? Dnes sú moderné techniky a myslím si, že je aj možnosť kvalitne vyrobenej zubnej náhrady, ktorá by mala vzhľad vlastných zubov. Je možné, aby zirkónová náhrada vyzerala neprirodzene, umelo a bola hrubá ? Vopred ďakujem za cennú radu.

Musí mi vytrhnúť osmičky?

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, ako veľmi akútne je ťahanie 4 osmičiek, ak mi môj zubár povedal, že by ich bolo treba vybrať, aby nerobili tlak na ostatné zuby a neboli zvyšné zuby blízko seba, nakoľko sú dosť natesno a nevidno, či sa tvorí kaz. Moje osmičky sú zdravé a nemajú kazy, bolesti nepociťujem. Opodstatnenie ťahania všetkých 4 je vraj aj fakt, že po 10 alebo po 20 rokoch mi môžu začať ostatné zuby vypadávať, nakoľko nebudú mať svoje pôvodné miesto. Nie je to veľmi drastický spôsob? Veď ak nevidí kaz, tak pri preventívke ma vždy môže poslať na RTG a tam sa kaz ukáže. A čo sa týka toho vypadávania, ozaj to môžu moje osmičky spôsobiť? Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

Žlté fľaky a kriviaci sa chrup po strojčeku

Dobrý deň, v 12-tich som nosila fixný strojček no zubár po 12 mesiacoch sa rozhodol mi ho dať dole kvôli tomu, že zuby som už mala rovné. Žiaden fixný mi už potom nenasadil a ostali mi žlté až hnedé fľaky na zuboch a neskôr aj žltnúť. Použila som aj bieliace pasty ale nepomohlo to a uvažujem nad bielou perlou. Časom sa mi skrivili obe jednotky. Ľavá dopredu a pravá dozadu. Za pár mesiacov mám 18 a čaká ma stužková preto by som chcela tieto zuby vyrovnať čím skôr ale nejako inak ako strojčekom. Počula som že sa to dá aj operačne dalo by sa to?

Neprerezaný zub treba vyoperovať?

Dobrý deň. V hornom chrupe mi chýbajú dvojky a jedna trojka. Je tam problém, že jedna trojka je neprerezaná a je v ďasne a je úplne opačne. Chcem si dať mostík alebo implantáty. Bude musieť byť tá neprerezaná trojka vyoperovaná? Mám 37 rokov a ten zub nevyrastený vôbec necítim. Keby som nebol na snímku, ani by som nevedel, že ho tam mám. Ďakujem.

Čo so zašednutým mŕtvym zubom?

Dobrý deň prajem, chcel by som sa Vás spýtať, že čo by sa dalo robiť s odumretým zubom, ak by som chcel, aby ešte vyzeral ako normálny, zdravý zub. Či existuje nejaké bielenie alebo iné metódy na vyriešenie môjho problému. Mám 17 rokov a odumrel mi už 2 predný zub, takže je to u mňa veľká priorita. Ďakujem.

Škaredé zuby.

Mám nepekné zuby, čo sa týka estetickej stránky. Tiež mávam aj kazy, pritom si ich umývam. Môže to byť aj tým, že som to podedil po otcovi?

Strojček ani stabilizátor nepomohli.

Dobrý deň. Mám 21 rokov, v mojich sedemnástich rokoch mi nasadili fixný strojček, nosila som ho však len jeden rok, aby sme to stihli do mojej osemnástky. Zuby sa mi pekne vyrovnali, no musela som ísť dať trhať štyri zuby. Prešli už pomaly štyri roky, stabilizátor nosím 4 hodiny denne a na celú noc. Už mi aj trošku lezie na nervy a zuby sa mi aj napriek všetkému vracajú do normálneho stavu. Som z toho zúfala, chcem mat zuby pekné, rovné. Čo mám robiť, keď strojček nepomohol?

Strojček na noc

Dobrý deň. chcela by som sa vás opýtať : Myslíte si, že je strojček na noc účinný? Nosím ho už tri mesiace ale žiadnu nápravu nevidím. Mám 16 rokov. Nemala by som dostať radšej fixný strojček? Už ste sa stretli s tým, že niekomu pomohol iba strojček na noc?

Pieskovanie uvoľnilo plombu

Dobrý deň, prosím Vás, nemohlo mi pieskovanie spôsobiť to, že mi teraz slabšie drží plomba? Alebo dokonca, že mi možno aj vypadne? Cítim si na mieste, kde mám plombu väčší skok ako pred zákrokom.

Zubár mi nechce vytrhnúť krivú 3-ku. Čo robiť?

Dobrý večer, mám otázku. Na pravej hornej strane mám krivý očný zub, dokonca je mimo radu a hore v ďasne. Strojček nosiť nechcem, keďže som už jeden vyberací mala a vôbec nepomohol. Zuby sa aj tak vrátili na pôvodné miesto. Aké mám iné možnosti aby to nevyzeralo tak zle ako teraz? Je možná extrakcia?? Môj zubár mi ho vytrhnúť nechce, akého špecialistu mám navštíviť? ĎAKUJEM.

možnosti nápravy predkusu.

Dobrý deň. Mám 18 rokov a jeden fixný strojček za sebou. Po rokoch mám pocit, akoby sa mi opäť zväčšoval predkus. Aké mám možnosti nápravy tohto predkusu?

Oprava zubov na splátky

Som nezamestnaná a nutne potrebujem opraviť zuby alebo lepšie povedané kazy a nový mostík. Otázka znie - dajú sa ošetriť zuby aj na splátky? Robí to niekto?

Odlepovanie zámkov strojčeka.

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Dcéra má trinásť rokov a predhryz. Od šiestich rokov nosila strojček na vyberanie (v noci). Zúbky sa jej neupravili, naopak máme pocit, že pri trvalom chrupe, ktorý ešte len začínal rásť došlo k zväčšeniu predhryzu (namiesto rozširovania na strany, natiahnutie dopredu - dnes nevieme, či šípka, ktorú bolo treba otáčať, nebola vyznačená opačne). Od septembra nosí dcéra fixný aparát (pred tým jej extrahovali štvorky). Rozhodla sa pre keramický. Pani doktorka s tým nie veľmi súhlasila, ale nalepila jej ho. Asi po týždni nosenia sa jej odlepil prvý zámok a potom spravidla v dvojtýždňových intervaloch od nalepenia sa situácia opakuje. Doteraz to bolo celkovo dvanásť zámkov, ktoré sa odlepili (a možno by ich bolo aj viac, keby sme mali možnosť okamžite po odlepení zámok prilepiť). Medzitým pani doktorka dcéru presvedčila, že je to preto, že má keramické zámky, tak si na zadne zuby dala nalepiť kovové, ale odlepovanie pokračuje ďalej, aj na kovových. Všimli sme si, že najviac trpia zámky na zuboch rozhrania - kov, keramicky zámok. Na poslednej kontrole som tiež zistila, že dcére opakovane lepia staré zámky, ktoré čistia. Chcela by som povedať, že dcéra si dáva na strojček pozor, jablká a iné ovocie je len pokrájané, dokonca aj bagety si krája. Prosím, poraďte, čo ďalej. 1. Je bežné, že sa zámky tak často odlepujú? 2. Je možné použiť súčasne keramické aj kovové zámky? 3. Je bežné, že sa opakovane používajú staré zámky, ktoré sa len čistia? Ďakujem

Kedy mi dajú strojček?

Keď som mala 9 rokov, chodila som k zubárovi a mala som mať zubný strojček. Zubár mi povedal, že mám prísť v roku 2010 na poslednú kontrolu, že mi už budú dávať strojček. Lenže ja som neprišla a je už rok 2014 a myslíte, že keby tam som prišla teraz (lebo mám strašne krivé zuby a chcela by som mať strojček), že mi hneď dajú bez čakania strojček alebo musím znovu čakať 1-2 roky. Ďakujem za odpoveď.

Bielenie zvnútra

Pekný deň prajem, počul som o bielení zubov zvnútra – naozaj sa to robí? Mám zašednutý predný zub a veľmi ma to trápi – čo by sa s tým dalo robiť?

Bolesť po nasadení strojčeka.

Dobrý deň, ako dlho budem mať bolesti po nasadení strojčeka?

Strojček aj keď mi chýbajú dve 6-ky?

Chcela by som sa opýtať, či je možné nechať si nasadiť fixný strojček na horné zuboradie aj v prípade, že mi chýbajú obidve horné 6-ky, z dôsledku mojej nedbanlivosti v detstve. Mám 20 rokov a predné zuby nemám v 1 línii, hlavne očné zuby sú posunuté dopredu.

Malé medzierky medzi zubami.

Dobrý deň. Mám malé medzierky medzi zubami. Moja zubárka aj hygienička mi vravia, že je to dobré, lebo si ich môžem dobre vyčistiť. No ja mám pocit, že sa mi tam zbytočne tvorí kameň a zachytáva sa jedlo. Čo by ste mi odporučili? Ja som si to chcela upraviť strojčekom, ale ony mi povedali, že to nie je vhodné. Ďakujem.

Veľké medzery medzi zubami

Dobrý deň, mám veľké medzery medzi zubami, rada by som si dala vylepšiť svoj úsmev. Prosím, môžete mi poradiť aký spôsob je pre tento prípad najvhodnejší? Ďakujem.

Výmena 4 predných zubov.

Dobrý deň, rada by som sa informovala ohľadom výmeny 4 predných zubov, pretože sú krivé a z estetického dôvodu si ich chcem vymeniť, taktiež sa mi veľmi kazia. Zaujímalo by ma, či túto výmenu uskutočňujú zubári vo svojich ambulanciách alebo sú nato určené ordinácie? A taktiež by ma zaujímala približná cena vyhotovenia. Som študentka a vyhradené mám na to cca 600 €. Bude mi to stačiť? Samozrejme sa chcem poradiť aj so svojou zubárkou... Ale najskôr to skúšam takto... Ďakujem s pozdravom Lenka.

Posunutie zubu.

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na jeden problém. Minulý rok mi vytrhli jednu stoličku (6) a chcem vedieť, či sa ešte môže sedmička posunúť na to miesto bývalej šestky. Osmičku mám založenú, ale ešte nevyrastenú.

Náhrada - bude sa to dať?

Dobrý večer, chcem sa spýtať - horné zuby mám veľmi pokazené, z niektorých už mám len koreň a zub nikde. Neviem ako by sa to dalo riešiť, či protézu alebo by sa to dalo zachrániť ešte nejakými mostíkmi, v prvom rade by som chcela predné 4zuby urobiť, akože tie kazové vytrhnúť a dať nejaké náhradné. Aké sa dajú dať a približne cenovo to je ako??

Zubná dlaha a jedlo

Dobrý deň, sňali mi strojček a teraz mám dlahu. Dáva sa zubná dlaha dole pri jedení alebo sa nosí aj počas jedenia? A pri umývaní zubov ju stačí vyčistiť vodou? (viem, dentista mi to vravel, ale akosi som na to zabudol..)

Ešte som nemala strojček, preplatia mi to?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Ešte nikdy som nemala strojček na zuby ani nič také. Dá sa dať na zuby na prvý krát aj strojček, ktorý nebude fixný? Ak áno, ako sa pohybuje jeho cena? Prispieva naň nejako aj poisťovňa? Mám 17 rokov. Ďakujem za odpoveď.

Podnebný oblúk spôsobuje problémy pri komunikácii.

Dobrý deň, mám 16 rokov a horný aj dolný fixný strojček nosím asi pol roka. Pred 3 mesiacmi mi moja zubárka dala na hornú časť akýsi podnebný oblúk. Celý ten čas mi to spôsobuje značné problémy v komunikácii, niektoré hlásky sa mi vyslovujú veľmi zle a počuť to. Ona mi však tvrdí, že je nasadený dobre. Známi, ktorí to mali mi však povedali, že trvalo možno týždeň a hovorili normálne. Naozaj ma to veľmi obmedzuje, neexistuje aj nejaká iná cesta akou by sa mi napravil zhryz? Nebol by pre mňa vhodnejší nejaký väčší oblúk?

Osmičky tlačia na ostatné zuby

Dobrý deň. Rastú mi obe horné osmičky. Nemajú miesto, tlačia na ostatné zuby, ktoré sa krivia a dosť bolia. Zubárka navrhla vytrhnutie iného mŕtveho zubu /č.5/, potom vraj osmička vyjde a časom sa diera vyplní, tým, že sa zuby posunú. Na jednej strane už som to absolvovala, neviem, či mám aj na druhej. Mám zlý pocit z dvoch veľkých dier v ústach a tiež neviem, čii je istota, že sa zuby určite a za aký čas posunú. Horné osmičky zubárka neodporúča vyťahovať, radšej zub, ktorý je už mŕtvy. Spodné mám už vytiahnuté. Mám 30 rokov. Ďakujem za radu.

Krivé zuby kvôli pitiu z detskej fľašky.

Dobrý deň, dcérka dosť dlho pila z fľašky a teraz má krivšie zúbky. Má ich ešte mliečne. Trvalý chrup jej narastie pekný, či bude potrebné jej nasadiť strojček? Ak bude treba strojček, v akom veku by to bolo najvhodnejšie?

Je pre mňa vhodný fixný strojček?

Dobrý deň Chcela by som sa opýtať, či je pre mňa vhodný fixný strojček. Mám extrahované všetky 4 zuby múdrosti, nakoľko mám úzku sánku a pre neskorú extrakciu spodných 8 sa mi vysunula 1 dole vľavo dopredu a je to dosť nepríjemné. Minulý rok mi zubár po konzultácii vytrhol 4 dole vpravo s vyjadrením, že by sa zuby mali posunúť, a že by sa zub mal vrátiť na svoje miesto. Ale po skoro roku sa posunuli zuby iba trochu a výsledný efekt sa nedostavil. Čo by ste mi odporučili Vy. Ďakujem za Vašu odpoveď.

Roztrhnutie gumičky na aparáte

Treba ísť hneď ku stomatológovi, keď sa mi urve niť, ktorú mi dal na horné zuby, aby sa mi spojili ?

Funguje môj strojček?

Dobrý deň, už rok mám fixný aparát a mám pocit, že moje zuby sa skoro vôbec nevyrovnali. Nemala som veľmi problémový chrup. Zubárka povedala, že ho budem nosiť cca 2 roky a chcem sa opýtať, či za ten 1 rok je možné, že sa zuby krásne vyrovnajú, alebo sa na to mám opýtať zubárky? Bol totiž drahý a bojím sa, že to bude zbytočné. Ďakujem za odpoveď.

Problémová zlomená jednotka - nedá sa to bez čapov?

Dobrý deň. Cca pred 23 rokmi som mal nehodu a zlomila sa mi ľavá jednotka, tak, že chýba skoro polovica zuba šikmo cez uhlopriečku smerom k dvojke. Môj, vtedy školský zubár, mi to domodeloval a vydržalo to cca 12 rokov a potom znovu po nehode ďalších cca 11 rokov. Zub je stále živý, „zdravý“. Môj súčasný lekár mi to domodeloval, ale vydržalo to cca mesiac. Pri jedení chleba. Je pravda, že sa s tým veľmi nepiplal. Teraz mi chce urobiť korunku alebo navŕtať maličké kovové čapíky ako výstuž a tak na ne domodelovať. Chcem sa opýtať na váš názor, čo ďalej, keď 23 rokov bolo dobre aj domodelovanie a nebol potrebný žiaden rázny zásah do zuba. Tie kovové čapíky nemôžu spôsobiť nejakú alergiu, nemôže to oslabiť a časom rozštiepiť zub, čo magnetická rezonancia, predsa je to kov. Mám problémy s krčnou chrbticou a potrebujem MR. Ďakujem za odpoveď.

Fixný strojček.

Dobrý deň, asi keď som mal 14 rokov, tak som dostal vyberateľný strojček na zuby , nechcel som ho nosiť lebo sa mi hnusil a strašne ma boleli zuby, no asi keď som mal 15, som sa uvedomil a začal som ho nosiť poctivo, sem-tam vynechám noc, ale potom si ho zase dám, pretáčam ho každé 2 až 3 týždne, takto ho nosím už asi rok a chcem sa opýtať, koľko ho asi ešte budem potrebovať nosiť, nech sa mi dajú zuby do pekného rovného tvaru? A či potom budem potrebovať aj fixný. Ďakujem za odpoveď.

Úhrada od poisťovne za liečbu zubným strojčekom

Dobrý deň, chcem sa opýtať na úhradu za liečbu zubným strojčekom. Či máme nárok pýtať od zdravotnej poisťovne preplatenie. Náš syn má fixný strojček na zuboch od súkromného lekára, zaplatili sme plnú sumu a chceme sa opýtať či by sme mohli dať preplatiť všeobecnej zdravotnej poisťovni túto liečbu. Za odpoveď ďakujeme.

Menší predkus.

Dobrý deň, mám predné dva zuby krivé - menší predkus. Pomohli by mi fazety alebo korunky?

Kedy mi nasadia strojček?

Ahoj, rada by som vedela. Kedy mi konečne nasadia strojček. Veľmi sa teším na ten strojček a v pondelok tam idem prvýkrát. Asi mi len budú robiť testy, ale ja by som chcela vedieť, koľko času trvá od testov po samotné nasadenie strojčeka. Na internete som čítala, že až rok a pol, ale toľko sa mi čakať nechce. Uffff.

Bolesť a svetlé ďasno v mieste mostíka

Dobrý deň prajem. Dva mesiace mám nasadený mostík (zuby 5,6,7 vpravo dole), no včera ráno som jedla surovú mrkvu a potom som si čistila medzizubné medzery dentálnou niťou. Po pár hodinách ma začalo v mieste mostíka (zub 7) pobolievať, je to citlivé aj na vlažnú vodu a večer som si všimla výrazne svetlejšie ďasno pozdĺžne mostíka v tej časti. Neviem, čo to môže signalizovať, ďakujem za názor.

Domáci strojček miesto fixného

Dobrý deň, mám 22 rokov a pred pár rokmi som mala fixný strojček, ktorý mi zuby správne napravil, ale po roku sa mi vrátili na predchádzajúce miesto. Nakoľko mám prácu, ktorá si vyžaduje denný styk s klientmi, nemôžem si dovoliť už znova viditeľný fixný strojček. Moja otázka je, či by som si mohla dať v ambulancii spraviť snímateľný zubný aparát, ktorý by som nosila doma. Za odpoveď ďakujem.

Medzera medzi zubami

Dobrý deň. Mám 15 ročnú dcéru a ona má medzeru medzi hornými prednými zubami ale ostatné má pekné rovné. A zubárka povedala, že keď jej narastú zuby múdrosti, tak sa jej medzera zacelí. Ale ona nechce dovtedy čakať a chce strojček. Tak sa chcem opýtať či by jej zubárka mala (mohla) dať strojček a koľko by stál?

Opravia mi protézku bezplatne?

Dobrý deň...dnes mi zubár vytrhol zub a to 2 vpredu. Na vytrhnuté miesto mi vložil dočasne protézku, ktorá mi vôbec nedrží...zaplatila som 116 eur. Mám právo na opravu protézky bezplatne, keďže mi vôbec nedrží??? Ďakujem.

Živicová korunka.

Dobrý deň, prosila by som Vás o názor: V októbri minulého roku mi zubár robil korunky na dva predné zuby, pri riešení otázky materiálu som sa rozhodla pre živicové - kovové (časti) sú u mňa zo zdravotných dôvodov vylúčené. Zubár ma oboznámil s postupom i platbou: do zubu vloží sklenené vlákno a na to nasadí korunku, upozornil ma, že živica ako materiál nie je trvácny. Röntgen pred prácou nepozeral. Pri ďalšej návšteve ma neoboznámil s tým, že vlákno nedáva, teda neprebral so mnou, či ho dať alebo nie (vzhľadom na platbu) a urobil korunky. Bola som spokojná až do doby (v januári 2014), kým sa mi jedna korunka na tvrdšej potrave nezlomila v mieste, kde bol spoj pôvodného zubu - pomerne krátkeho a korunky. Napadlo mi, že to mohlo byť aj kvôli nedostatočne pevnej výstuži, i keď časť svojho podielu v tom, že som zahryzla do tvrdšej potravy nepopieram. Nasledovala návšteva kvôli riešeniu - lekár navrhol, že korunku dostavia z toho istého materiálu a vyžiadal si za opravu platbu. Táto oprava vydržala asi 4 hodiny a pri jedení sa korunka znovu rozišla v tom istom mieste. Takže nasledovala ďalšia návšteva s konzultáciou - verzia lepenie cementom a potom lepidlom s tým, že bude treba korunku urobiť znovu. Požiadala som lekára o zohľadnenie platby vzhľadom na to, že uvedený postup nebol pre mňa dostatočným riešením. Na to odpovedali spolu s laborantkou, že záruku nedávajú. Tentokrát som sa rozhodla pre keramickú korunku - zirkónovú. Som nespokojná s tým, že všetky náklady, vrátane neúspešných opráv musím niesť ja a s nemožnosťou uplatnenia reklamácie (i keď som to pomenovala miernejšie - ako zohľadnenie) u svojho lekára. Pri poslednej návšteve sa ma kvôli tomuto problému snažil odsunúť k inému lekárovi s nedoriešenou korunkou. Prosím Vás o názor na celkový postup.

Chcela som strojček ale dvojky nemám stále zuby

Dobrý deň. Mám19 rokov a asi v 13-tke som bola na röntgen zubov kvôli mojim vytŕčajúcim očným zubom, chcela som strojček. Vtedy sa prišlo na to, že nemám stále zuby dvojky pod mliečnymi na oboch stranách a preto som vraj nemohla mat strojček a zubárka mi povedala, že až keď budem mať 18 sa to môže nejako ďalej riešiť. Aby toho nebolo málo, na pravej strane mám ale na mieste dvojky stály očný zub...ktorý vytlačil mliečnu dvojku a teraz v mojich 19tich rokoch mám na ľavej strane mliečnu dvojku a na pravej strane mliečnu trojku a krivé očné zuby. Vedeli by ste mi poradiť čo sa s tým dá robiť...?? Musela by som najprv nosiť strojček ak by mi tie mliečne zuby vypadli a až potom by sa tam mohli dať tie implantáty?? A po akom čase by sa tam tie implantáty mohli dať? Ďakujem.

Vyčnievajúce očné zuby.

Zdravím, mám dva očné zuby vyčnievajúce pred horným radom a za každým je medzera, ale nie dosť veľká, aby tam vošli. Je to dosť škaredé a nemôžem sa ani usmievať. Mám 18 skoro 19 rokov. Neviete mi poradiť, čo s tým? Lebo strojček neviem či by pomohol, ale aj tak stoji to 1000 euro a na to ja nemám. Tak mi poraďte ktorý alebo ktoré zuby si mám dať vytrhnúť. Za odpoveď vopred ďakujem.

Ktorý strojček je účinnejší?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aký strojček je účinnejší. Nočný alebo denný?

Strojček počas tehotenstva

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mám 28 rokov a predkus na predných zuboch, pokrivené i predné spodné zuby. Som v deviatom týždni tehotenstva a veľmi by som si chcela dať spraviť strojček, je to možné v tehotenstve? Ďakujem za odpoveď.

Vykrivený spodný zub.

Dobrý deň, pán doktor prosím chcela by som sa opýtať. Mám fixný strojček na vrchných zuboch. Už ich mám celkom vyrovnané, ale lekár mi chce dať aj na spodné (mám len jeden zub vykrivený) nechce sa mi kvôli nemu dávať peniaze (keďže mám 21, neprepláca mi nič poisťovňa) je možné, že kvôli tomu sa mi začnú kriviť už vyrovnané vrchné zuby? Alebo sa nemusím báť? Chcela by som počuť aj iný názor ako môjho ortodontistu, keďže jemu je len lepšie, že mu budem robiť ďalší rok ,,kšeft,, Ďakujem vopred za odpoveď.

Zbrúsené zuby

Dobrý deň pán doktor. Pred mesiacom mi bola nasadená keramická korunka na horných 11 zuboch. 5 zubov mi chýbalo a šesť mojich ostalo zbrúsených pod korunkami. Mám pod nimi jednotky, trojky, päťky. Na jednej jednotke a oboch piliérových trojkách mám asi pol milimetrovú medzeru medzi korunkou a ďasnom. Práve tam mám zuby citlivé pri čistení, pri pití teplého aj studeného a tak je to aj s jedlom, kyslé aj sladké. Inak mám zuby veľmi pekné, pomaly na nerozoznanie od mojich vlastných. Bola som už u stomatologa, ktorý zuby zbrusoval, robil otlačky aj nasádzal a on mi do tých medzier dal nejaký silikon, či čo to bolo, ktorý mi samozrejme po dvoch dňoch vypadol! Neviem čo mám robiť, mám pocit, že sú krivo a zle nasadené. Dala som za to 2000 eur a bojím sa, že by pri opätovnom nasadení mohol byť mostík poškodený, alebo že by sa vôbec nedal vybral a nasadiť znova. Ďakujem za odpoveď.

Môžem si nasadiť starší udržiavací strojček?

Mám 37 rokov, po odstránení fixného aparátu v 24 rokoch som 5 rokov nosila udržiavací nočný strojček. Už 8 rokov ho nepoužívam, zuby sa mi trochu vrátili do pôvodnej polohy, môžem začať ho opäť používať, hoci mi už dobre nesedí? Môžu sa mi zuby vrátiť do správnej polohy? Ďakujem za odpoveď.

Krivé zuby, strojček nepomohol.

Dobrý večer, v 16tich rokoch som nosila dva roky fixný strojček na horných zuboch kvôli vyššie položeným očným zubom, po stiahnutí strojčeka sa mi zuby pomaly opäť dostali do tej istej polohy, v akej boli :( mám 27 rokov a veľmi ma to trápi, mám prácu, kde potrebujem mať pekný úsmev a veľmi ma to obmedzuje. Dá sa môj problém riešiť inak ako opäť fixným strojčekom? Strojček som v puberte nosila dva a pol rok a nerada by som sa k nemu opäť vracala. Čo napríklad vytiahnutie tých očných zubov alebo snímateľný strojček? Ďakujem za odpoveď.