Oddělat _LeftMenu.tpl

Domov  >  Ďasná

Ďasná

Boľavé ďasná

Chcela by som poradiť. V ľavom hornom rohu sa mi objavila vyrážka. Strašne ma bolia ďasná, mám ich opuchnuté, neviem čo mám s tým robiť....Ďakujem

Bolestivé vačky okolo ďasna

Dobrý deň. Včera som mala strašne silné bolesti dvoch zubov ktoré boli zlomené. Šla som na pohotovosť kde mi ich lekárka vytrhla. Dala mi antibiotiká. Na druhý deň som sa zobudila s tým, že mám biele bolestivé vačky okolo ďasna a trochu opuch. Myslíte, že sa nemám čoho báť a tie antibiotiká mi pomôžu, alebo mám ísť k svojej zubárke na čistenie ? Ďakujem

Hnisavý zápal

Chcem sa opýtať, mala som vložku v zube a v noci pri silných bolestiach som si dávala na zub alkohol a ráno mi to začalo puchnúť. Bola som u lekárky ráno, otvorila mi zub a dala antibiotiká. Vraj je tam zápal, ale líce mám čím ďalej viac opuchnuté. Mohlo sa stať, že som si spálila ďasná. Poraďte, čo mi pomôže , aby to skôr odpuchlo ? Mám stŕpnuté celé líce. Vďaka za odpoveď.

Hnisavý zápal

Chcem sa opýtať, mala som vložku v zube a v noci pri silných bolestiach som si dávala na zub alkohol a ráno mi to začalo puchnúť. Bola som u lekárky ráno, otvorila mi zub a dala antibiotiká. Vraj je tam zápal, ale líce mám čím ďalej viac opuchnuté. Mohlo sa stať, že som si spálila ďasná. Poraďte, čo mi pomôže , aby to skôr odpuchlo ? Mám stŕpnuté celé líce. Vďaka za odpoveď.

Zmena farby ďasna

Dobrý deň, včera som bola u zubárky, jeden zub mi opravila a pri vedľajšom povedala, že mi musí vytiahnuť nervy. Dala mi tam vložku a povedala, aby som prišla o 10 dní a ak mi ďasno pri zube zmení farbu na sivo alebo na bielo, tak mám prísť. Dnes ráno som tam kvôli ďasnu išla, vložku mi odstránila a mám si ústa vyplachovať repíkom a ďasno potierať gélom Curasept. Chcela by som vedieť ako rýchlo by ďasno malo zmeniť farbu na pôvodnú ružovú? Zubárka má týždeň dovolenku, tak neviem, či je to ďasno v poriadku.  Zub je otvorený, nebolí, ale ďasno áno. Ďakujem za odpoveď.

Zmena farby ďasna

Dobrý deň, včera som bola u zubárky, jeden zub mi opravila a pri vedľajšom povedala, že mi musí vytiahnuť nervy. Dala mi tam vložku a povedala, aby som prišla o 10 dní a ak mi ďasno pri zube zmení farbu na sivo alebo na bielo, tak mám prísť. Dnes ráno som tam kvôli ďasnu išla, vložku mi odstránila a mám si ústa vyplachovať repíkom a ďasno potierať gélom Curasept. Chcela by som vedieť ako rýchlo by ďasno malo zmeniť farbu na pôvodnú ružovú? Zubárka má týždeň dovolenku, tak neviem, či je to ďasno v poriadku.  Zub je otvorený, nebolí, ale ďasno áno. Ďakujem za odpoveď.

Pálenie v ďasne

Dobrý deň. Prosím, potrebujem poradiť alebo aspoň nasmerovať. Môj problém sa ťahá už dlho a to už od 10.3, kedy mi bol trhaný zub číslo 5 hore. Problém bol taký, že ma tento zub bolieval dlhšiu dobu, ale nie až tak strašne. Bol robený cca 3 krát, ale i tak bolel. Robili sa mi aj vačky na strane, kde to je normálne, zo strany, kde je líce, to bolo v poriadku. Ale potom sa mi niečo udialo zo strany kde je podnebie, medzi zubom 4 a 5. Tak som išiel na pohotovosť do Trnavy, kde mi spravili RTG a prehlásili, že zúbok ma zápal a je mŕtvy. Neváhal som a rovno som si ho nechal vytrhnúť, aby som mal pokoj. Žiaľ, ale nemám. Dodnes sa trápim. Návšteva zubára cca 7x, RTG 5x. V tom ďasne k podnebiu niečo zostalo, dodnes to recidivuje ako niečo chronické. Vytvára sa tam niečo, čo presakuje cez sliznicu podnebia a mam v ústach horkastú chuť. Ba dokonca niektoré časti v podnebí tvrdnú a mení sa to. Neprestáva to, lebo tam niekde je zdroj. Mam tupú bolesť a zlý hryz na zub číslo 4, lebo je vedľa tej zapálenej 5-ky. Ale podľa RTG a skúšky vitality ukazuje, že zub 4 je v poriadku. Tak to nechali tak. Dokonca mi 3 krát čistili ranu po tej vytrhnutej 5-ke a žiadna zmena. Ten opuch a to niečo naliate cítim hneď v hrote zuba č. 4, v tom ďasne k podnebiu. Stálo ma to veľa peňazí, cestovania a vysvetľovania. Nik mi nepomohol, som zúfalý a na dne, pretože ma v tom ďasne páli a oni hovoria len, že sa to zle hojí a stále si myslia, že problém vznikol po vytrhnutí tej 5-ky. Ale problém vznikol ešte než sa zub trhal. Budem rád, keď mi poradíte. Poprípade, viem poslať aj RTG. Dokonca som bol v nemocnici na OPNG a ORL, kde ma zas poslali k zubárovi... S pozdravom, Vlado

Citlivé ďasná s protézou

Pekný deň, chcem sa opýtať za maminu. Pred dvoma rokmi jej vytrhli všetky horné zuby. Má urobenú protézu. Neustále sa sťažuje na veľké bolesti, ďasná má citlivé. Niekoľkokrát opätovne navštívila svojho lekára, ale ten tvrdí, že tam nič nevidí a ani snímok nič nepreukázal. A napriek tomu trpí veľkými bolesťami. Nemôže jedávať a protéza na chvíľu bolesť stlmí, ale potom jej začne bolesť udierať do hlavy. Určite nie je blázon, my si už nevieme s ňou dať rady a hlavne jej pomôcť. Ďakujem

Bolesti po extrakcii osmičky

Dobrý deň, vo štvrtok minulý týždeň mi trhali dolnú ľavú osmičku (pravú pred 2 týždňami). Prvé dni – piatok, sobota, nedeľa - ma to vôbec nebolelo. No včera v pondelok začali hrozné bolesti. A neuveriteľná citlivosť v okolí diery na ďasnách, a potom v ostatných okolitých stoličkách. Keď na ne zatlačím jazykom, bolia a bolia aj ďasná naokolo. Aj keď jem kašovitú stravu. Na druhej strane napravo cítim bolesti, po prehĺtaní na ľavej strane. V noci to tiež bolí. Všetka bolesť sa preniesla do druhej stoličky. Ale ten pocit je akoby ma boleli ďasná, alebo korene pod tými zubami, nie priamo zub. Analgetikum zaberie, ale pri jedení to aj tak bolí. Zub išiel ťažko vytrhnúť, mal hlbší koreň, ostala po ňom veľká diera. Je normálne, že až na 4. deň to tak rozbolelo? Pri tej druhej osmičke to bolo presne naopak. Zuby vyplachujem Corsodylom – ráno, večer, na obed ešte repíkom alebo harmančekom. Na pohľad vyzerá všetko v poriadku. Krvná zrazenina sa vytvorila a tie ďasná nie sú začervenané. V čom môže byť problém? Priateľ mi hovorí, že bolesť pramení z toho, že ostatné zuby sa posúvajú na voľné miesto. Mám malú sánku a predtým boli dolné zuby veľmi natlačené na seba. Môže to byť niečo s nervom alebo čeľusťou ? Kedy to ustúpi a budem môcť bez bolesti jesť?

Opuchnuté ďasno

Dobrý deň, asi pred troma mesiacmi som mala vľavo hore hnisavý vačok a bolestivý zub. Zubár mi tam stále niečo dával, na rozpadnutie nervu, ale pred tromi týždňami, keď mi tam zas niečo dal, mi to opuchlo a na druhý deň mi zub vytiahol, len to miesto sa mi veľmi nehojí a ďasno mám stále opuchnuté. Minulý týždeň mi to vyčistil, dal mi tam dreň - ale stále je to rovnaké - opuch neustúpil ani po antibiotikách Dalacin a už mi opúchajú ďasná aj na druhej strane. Používala som aj tinktúru Gingivalis, Florsamyn, ale ten opuch tam stále je, už pár mesiacov. A keď mi nepomáhajú ani antibiotiká, tak neviem, čo to môže byť...Poradíte mi ?

Citlivé ďasno

Dobrý deň, môj chrup, teda zuby mám veľmi tesne pri sebe, avšak medzi dvoma zubmi mám trošku väčší priestor a pravidelne sa mi tam dostáva jedlo, ktoré si vyberám zakaždým zubnou niťou... Avšak už pár týždňov ma to nesmierne bolí pri dotyku, to miesto mám veľmi citlivé a používanie nite je nesmierne bolestivé... Keď som pozorovala ďasno, tak sa mi zdalo, ako keby bolo mierne nafúknuté a posunulo sa mi nižšie až ku spodku zuba... Prosím vás, o čo sa môže jednať? Ďakujem

Krehnutie zubov

Dobrý deň. Začali mi krehnúť zuby, až sa mi nakoniec jeden úplne zlomil. A to tak, že na jednej strane mi ďasno zarástlo a na druhej strane mám kúsok zubu. Chcem sa spýtať, či mi budú rezať ďasno, keď mi vytiahnu ten kúsok zubu. Už ma to dosť bolí. Za odpoveď ďakujem.

Ako liečiť parodontitídu?

Dobrý večer. Mam už nejaký čas problém s ďasnami pravo dole bolia ma hlavne v noci a niekedy aj cez deň, keď dám niečo studené do úst prestane to a po čaše sa to vracia. Bol som pred týždňom aj u zubára a dentálnej hygienicky. Tá mi to vyčistila a odporučila mi čistiť zuby pastou Paradontax a že to ustúpi. Ale to neustúpilo a stále ma niekedy bolia a prestanú a zase sa vráti, čo mám robiť, aby sa to nevracalo? Ďakujem za odpoveď.

Strojček a bolesť ďasien

Pekný deň. Na poslednom zube hore vľavo mám opuchnuté ďasno ale iba z jednej strany..Zub ma nebolí, len opuchnuté ďasno ak naňho pritlačím. Mám strojček a na poslednom zube, kde je tá celá korunka železná (neviem ako to presne pomenovať) je tá korunka dosť natlačená na zube až niekde hore, ako keby som ju už mala zarezanú hore do ďasna, ale to je presne tá strana, na ktorej ma bolí ďasno. A rozmýšľala som či by to nemohlo byť z toho, že tá korunka je natlačená až niekde v ďasne? Ďakujem za odpoveď :)

Občasné krvácanie ďasien

Mám silné zuby, nie sú citlivé ani na chlad a nebolia. Občas sa mi ale pri ich umývaní spustí z ďasien krv. Nie je to často, možno že také každé šieste umytie. Nemyslím si, že by som mal paradontózu alebo je to vážny problém. Môže byť chyba v mojej technike umývania zubov alebo kefke?

Zápal ďasien

Dobrý deň, zuby si umývam 2x do dňa (ráno, večer) s kefkou Curaprox super soft pod uhlom 45 stupňov, malé krúživé pohyby, netlačím na ďasná a aj napriek tomu ich mám stále zapálené a ustupujúce. Asi pred mesiacom som bola na odstránení zubného kameňa a aj napriek tomu zápal pretrváva. Všade čítam, že keď sú ďasná zapálené tak krvácajú. Moje ale vôbec nekrvácajú, používala som zubnú pastu Lacalut aktiv, vyplachovala šalviou teraz som prešla na Parodontax fluoride a začala som používať roztok Herbadent. Nič z toho nepomáha. Čo môžem robiť zle, kde je problém?

Obnažený krčok zuba

Dobrý deň, začiatkom tohto roka mi prechladli ďasná, kvôli nim ma boleli pomaly všetky zuby. Nejako som sa z toho dostal a nastal problém. Jedna stolička, ktorá ma bolí len pri hryzení – ako by bola podráždená, ma začala neustále veľmi bolieť. Preto som začal jesť druhou stranou, tam je všetko v poriadku. Ďasno na tom zube je úplne vytiahnuté hore, mám odhalený skoro celý zub, ktorý je veľmi citlivý. Ďasná na ostatných zuboch nemám úplne v poriadku, no je to lepšie. Neviem v čom môže byť problém s tou stoličkou, pretože kazy nemám a o zuby sa starám veľmi dobre. Snáď som to vysvetlil dobre, vďaka za odpoveď.

Opuch ďasien a líca

Dobrý deň včera som mala napuchnuté ďasná a vytvorila sa mi tam hrčka. Dala som si Paralen a opuch ráno zmizol ale teraz mám zase napuchnuté celé líce. Za odpoveď dopredu ďakujem.

zub múdrosti

Dobrý deň, v utorok mi chirurgicky vybrali zub múdrosti, vpravo dole. No od utorka si stále necítim časť jazyka a ani časť ďasien. Čím to môže byť spôsobené? Mam kontaktovať svojho zubára alebo to prejde? Ďakujem

Citlivosť zubov

Pekný deň, pred týždňom a pol som bol u dentálnej hygieničky a stále mám citlivé aj zuby aj ďasná, zo začiatku som nemohol ani poriadne jesť, tak ma to bolelo. Teraz je to už lepšie no stále bolestné. Mám za ňou ísť znova aby mi nato niečo dala? Ďakujem za odpoveď.

Hnisavý vačok

Zdravím, už tri dni mi puchne ďasno, pravdepodobne sa tam vytvoril hnisavý vačok. Čakal som že sa to zlepší ale nezlepšilo, ide víkend a zubár neordinuje, pripadá v úvahu jedine pohotovosť, avšak zbytočne tam nechcem ísť, nebolí ma to, len v prípade dotyku/stlačenia daného napuchnutého bodu to zabolí na pár minút. Ide o "zub" ktorý je obrastený ďasnom (mam tam vytrhnutý nerv už 3 roky, zub mal byť vyplnený len som sa kvôli strachu neukázal). Moja otázka znie, či by som s tým mal ísť na pohotovosť alebo vydržať do pondelka a normálne ísť za stomatológom. Nie som si 100% istý či to je hnisavý vačok, na dotyk to je mierne stlačiteľné, neviem či to skúšať vytlačiť alebo nie.. (predpokladám že kvôli sterilite asi pravdepodobne nie). Ďakujem za prečítanie a vašu odpoveď.

P

Vačok na ďasne

Dobrý deň, chcem sa opýtať čo mám robiť aby mi zmizol vačok na ďasne a strašne to bolí. Ďakujem.


Boľavé ďasno

Dobrý deň, chcem sa spýtať v hornom podnebí mi opuchlo ďasno. Mám strašné bolesti, beriem antibiotiká aj tabletky od bolesti, no nepomáha to. Čo mám robiť? Ďakujem.


povlak na ďasnách pri 2,5 ročnej dcére

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Moja 2,5 ročná dcéra ma na vrchných jednotkách a dvojkách pri ďasnách povlak ktorý sa nedarí vyčistiť. Čo by pomohlo na odstránenie? Ďakujem.

problémy po dentálnej hygiene

Dobrý večer, rada by som sa spýtala, na troch zuboch sa mi pri ďasnách po dentálnej hygiene (čistenie zubnej skloviny) urobili diery pozdĺž zubu. Zub pri ďasnách na spodnom leme ma aj inú farbu ako zvyšok zubu. Tam kde je diera je zub citlivejší. Čo by sa s tým malo spraviť? Ako zabrániť, aby sa to už neopakovalo? Vopred ďakujem za odpoveď. Eva

podnebie

Dobrý deň, posledné dni si všímam, že hore na podnebí (v klenbe ústnej dutiny) niečo mám, akoby mi z podnebia rástlo niečo maličké. Viem si to nahmatať jazykom a pod tlakom jazyka sa to pohybuje. Čo to prosím Vás môže byť? Mám s tým ísť k zubárovi? Ďakujem za odpoveď.

nový zub a bolestivé ďasno

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať 3dni dozadu mi pán zubár spravil nový zub s ktorým som mala problémy pre zanedbanie iného lekára a tak mám otázku že v okolí nového zuba mám vypaľované ďasno, a dosť to aj pobolieva, tak aký dlhý čas je na upokojenie ďasná a za aký čas sa ďasno scelí okolo zuba. Ďakujem

povlak na líci

Dobrý večer chcela by som sa opýtať, mám na vnútornej strane líca taký okrúhly povlak, nebolí ma. Mám sa niečoho obávať? Neviem ani ako dlho to tam mám.

bolesť ďasna

Dobrý deň, tretí deň ma bolí ďasno na pravej strane dole.  Zuby tam už nemám. Samé od seba to nebolí len keď si prejdem jazykom alebo sa toho dotknem. Je to červené. Natieram si to propolisom, tak je to o trošku lepšie ale stále to je bolestivé. Mám si to ďalej natierať alebo kúpiť niečo iné? Ďakujem za odpoveď.

Fľak na ďasne

Dobrý deň, mám už dávno vytrhnutý zub , ale teraz som tam uvidela pri čistení na povrchu ďasna tmavomodrý fľak veľkosti 3 mm. Je to zrazenina alebo niečo iné. Ďakujem za odpoveď.

opuch líca a ďasna

Dobrý deň, mám opuchnuté líce zo zubu ale aj ďasno. Mám to už tri dni. Prosím poraďte mi, čo si mám dať na ten opuch aby zmizol. Ďakujem pekne

ďasná

Dobrý deň. Mám dlhodobý problém s ďasnami, ktorý ma trápi minimálne 5 rokov. V ústach cítim pálenie najmä v spodnej časti ďasien, mám urobené všetky vyšetrenia, snímky sú v poriadku, lekári nenašli žiaden kaz, bolesť neustáva, konzultácie som mala u rôznych lekárov, zatiaľ mi nikto nevedel pomôcť. Ďakujem za odpoveď.

ďasná

Dobrý večer, mám problém s ďasnom, ktoré začal, po úraze hnisať. Panoramatický snímok neukázal nič, že by prišlo k vážnejšiemu poškodeniu, alebo, že by bol príčinou zub, bolo nasadené antibiotikum. Po týždni sa ďasno skľudnilo, ale naďalej hnisá. Okrem toho začalo hnisať ďalšie ďasno v dolnej časti kde nie je ani zub bolesti a opuch, nie sú žiadne. Jedná sa o infekčné ochorenie? dcéra sa lieči na zlatého stafylokoka. Ako ďalej prosím postupovať?

hrčka na ďasne

Dobrý deň, tiež sa mi vytvára na hornom ďasne hrčka, je mäkká a vždy pukne keď si cez hornú peru na ňu tlačím, vždy odtiaľ vytečie krv. Robí sa mi to už dlho a neviem čo s tým mám robiť. Ďakujem.

Boľavé ďasná

 Mám problém s ďasnom , často sa mi na ňom vytvára niečo ako vred , plný krvi a bieleho hnisu, po prepichnutí zmizne a zas sa vráti, nachádza sa ako je zub v ďasne, tak na ňom, stále mám bolesti , začalo sa to vyskytovať po operácii zubu na druhej strane ústnej dutiny. Čo to môže byť? Ďakujem Petra

Kývanie zubov

Mám vážnu paradentózu, zuby v podstate zdravé bez kazov, ale začali sa mi kývať dôsledkom paradentózy. Kývanie je len mierne, len ďasná sú dosť zapálené. Dnes idem k dentálnej hygieničke na kompletnú dentálnu hygienu, odstránenie zubného kameňa aj pod ďasnom. Som už zaradená do liečebného programu u paradontológa. Otázka ktorá má najviac trápi je: ak liečba zaberie, je možné, že sa moje kývajúce zuby dajú zachrániť? Môžu sa znova nejako spevniť? Mám 33 rokov a preto mi na tom naozaj veľmi záleží. Jeden zub, predný rezák- jednotka hore mi dokonca trošku zostúpil. Čo sa bude dať s ním urobiť? Dá sa naspäť dať do svojej polohy - teda posunúť vyššie? Ďakujem vopred za odpoveď. Slávka 

Vypadnutá plomba

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Asi pred trištvrte rokom mi vypadla zo zubu plomba. Odvtedy som to neriešila, nechala som to tak.  Zhruba pred tromi/štyrmi mesiacmi som si všimla, že ma bolí ďasno nad tým zubom. Pred viac než mesiacom sa mi tam vytvorila hrčka a v poslednej dobe to prerástlo až tak, že mi to občas hnísa, ja si ten hnis vytlačím a na také tri s tým mám pokoj. Problém je, že na ten zub nezaberajú ani lieky na bolesť. Keď ma to bolelo, dala som si na zub dva lieky (extra silný paracetamol a co/codamol), žijem v Anglicku. Na všetko ostatné to0 zabralo, len na tento zub nie. Čo by s tým asi mohlo byť? Ďakujem za odpoveď. 

Extrakcia zubu

Dobrý deň, 23.3 v stredu mi bola robená extrakcia osmičky vpravo dole. bol to náročný zákrok, zub bol prerezaný len minimálne a doktor narezal skalpelom aj príľahlé ďasno. Beriem antibiotiká, opuch uzliny ustúpil, bolesť je miernejšia. Vyplachujem ranu 0.5% peroxidom vodíka a keďže nebola šitá, mám tam hlbokú dieru. Chcem sa spýtať, kedy by sa mala cca zaceliť a bolesť v rane a okolitej sedmičky úplne ustúpiť. Ďakujem. 

Vytrhnutá sedmička

Dobrý deň, dcére trhali pred týždňom dolnú sedmičku a teraz po týždni sa jej tlačí cez ďasno kúsok kosti smerom do úst. Bola s tým u zubára a ten sa to pokúšal vybrať, ale neúspešne. Tak volala na zubnú chirurgiu, kde jej to trhali a povedali, že je to normálne a že to samé vypadne. Čo je to za kosť? Nikdy som o niečom takom nepočula. Ďakujem za odpoveď. 

Zápal ďasien

Dobrý deň, mám taký problém, že už 9 dní mám zapálené ďasná, užívam na to dvojo antibiotík Amoksiklav a Entizol, zuby si umývam po každom jedle, používam medzizubnú kefku, dentálnu niť, zubnú pastu Curasept, ústnu vodu Corsodyl, avšak mám pocit, že mi nič nepomáha. V Ďasnách mám taký zvláštny pocit mierneho tlaku a tepla, občas mám pocit, že ma to bolí smerom k lícu, avšak predné zuby akoby sa mi stále trošičku pohli, keď sa ich dotknem jazykom. Ďasná mi skoro vôbec nekrvácajú. niekedy len medzi dvoma - troma zubami, aj to nepravidelne. Môže sa jednať o parodontítu? Je možné, žeby si to zubár nevšimol, keď tam chodím aspoň jedenkrát za dva mesiace? Neviete, čo by mi mohlo pomôcť? Objednala som sa aj na dentálnu hygienu. Niekedy mám pocit, že ma bolí celá horná strana zubov. Bojím sa, že mi vypadnú zuby, aj keď mám 22 rokov. Poraďte, čo robiť. Prosím Vás o skorú odpoveď. 

Bolesť sánky po extrakcií zubov múdrosti

Dobrý deň, chcela som sa opýtať, keďže som asi pred troma týždňami podstúpil na pravej strane trhanie zubov múdrosti a ešte jednu dolnú stoličku a minulý týždeň na druhej strane ešte ďalšie dva zuby múdrosti ,všetko prebehlo celkom v poriadku aj hojenie bolo celkom normálne troška mi to krvácalo, ale inak v pohode, len teraz už pomaly týždeň po zahojení mám bolesť sánky aj pri jedení aj pri otváraní úst, je to normálne? Zubár mi povedal, že je to OK, ale bojím sa či to nebude horšie a aj na dotyk sú tie ďasná boľavé. Nakoľko žijem v Nemecku neviem ešte tak dobre jazyk tak som si sem skočila po radu. Ďakujem 

 

ďasná

Dobrý deň, mávam masívnejšie krvácanie horných ďasien. Používam florsalmin, herbadent a podobné prípravky už rok a žiadne zlepšenie. Mám slabé nechty a vlasy. Môže to mať spolu súvis? Čo mám prosím Vás robiť? Ďakujem za odpoveď.

krvácanie ďasien

Pri čistení zubov mi krvácajú ďasná. Používal som tvrdšiu kefku no vymenil som ju za soft a používam aj lepšie pasty ako Lacalut a Paradontax no nepomáhajú. Je to choroba? Môžete mi pomôcť? 

biely povlak

Dobrý deň, chcel by som sa podeliť s mojim problémom. Nebolia ma ďasná ani zuby. Ďasná mám ružové ale mám biely povlak ako keby bol v ďasne a na jazyku. Jazyk mam dosť popraskaný ale nebolí ma ani nepáli. Mám sa niečoho obávať? Ďakujem za odpoveď.

Krvácanie ďasien

Dobrý deň, som v štvrtom mesiaci tehotenstva a veľmi mi krvácajú ďasná. Mohli by ste mi prosím poradiť čoby nato pomohlo? Nejaký vitamín? Ďakujem.

plomba

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mala som plombu v zube ktorá mi vypadla, mám tam kaz, ktorý ma ale nebolí ale vedľa mám takú hrčku, ktorá pri tlaku alebo zahryznutí bolí, o čo môže ísť? Ďakujem za odpoveď.

ďasná

Dobrý večer, chcem sa opýtať, idú mi rezať ďasná na vrchu lebo mi tam ostali už len korene a sú zarastené. Je to prosím Vás bolestivé a ako dlho to bude asi trvať? ďakujem

zápal ďasien

Dobrý večer, mám veľký problém so zápalom ďasien na pravej strane hore aj dole. Mám celkovo veľké ďasná, nekrvácajú, ale pod všetkými zubami mám zápal. Strašne ma picháva v zuboch robili mi aj rtg a všetko bolo podľa neho v poriadku. Môže to pichanie v zuboch spôsobovať ten zápal? Ďakujem dovidenia.

frenulektonómia celých spodných ďasien

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať po akom čase budem môcť zase jesť normálne tvrdšie jedlo. Bola som totiž na frenulektonómii celých spodných ďasien. Za aký dlhý čas sa to úplne zahojí? Mesiac alebo dokonca dva? Ďakujem za odpoveď.

oddelené ďasno

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať čo mam robiť keď sa mi oddelilo ďasno od zuba, časom sa mi to upraví? aké lieky sa na to určené? Ďakujem.

Opuchnutá kosť

Dobrý deň. Mám problém, nemám dobré skúsenosti so zubármi a stalo sa mi, že sa mi zlomila jedna polovička zubu. Nebolí ma, len mám opuchnutú asi kosť. A za ním sa mi tlačí zub múdrosti. Poraďte mi prosím. Ďakujem

Oddelené ďasno od zuba

Dobrý večer. Chcem sa spýtať, dnes som spozorovala, že sa mi medzi prednými spodnými zubami oddelilo ďasno od zuba. A pri vrchných osmičkách mám to ďasno troška červené, je to paradentóza? Ďakujem

zubný strojček u dospelého

Krásny deň prajem, včera mi (26 rokov) bol nasadený fixný zubný strojček (materiál umelá hmota), v prípade, že by som sa rozhodla liečbu predčasné ukončiť, tzn. hneď - v akom časovom okne je najlepšie ho vybrať (do týždňa//až po týždni//do mesiaca//.. Prečo práve to časové okno? + je niečo, na čo by som sa pri uplatnení tohto postupu mala pripraviť (nevýhody // komplikácie, ktoré by mohli nastať takým rýchlym odstránením) ,veľmi pekne by som Vás poprosila o všetky informácie k téme vybratia fixného strojčeka hneď po nasadení, ktoré by mi mohli byť nápomocné. S veľkým poďakovaním za Vás čas a odpovede.

Liečba boľavého zubu

Dobrý deň mám taký problém, že zadná stolička ma nebolela, ale odrazu ma začala bolieť a preto ma bolí, lebo ďasno mi zarastá na zub a zakrylo mi celý zub. Ako to vyliečim? Ďakujem.

Osifikácia koreňa

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, pred 6 dňami mi trhali spodnú šestku (ak si dobre pamatäm, tak osifikácia koreňa). Trhanie bolo náročné a dlhé, jeden z koreňov bol dlhý a zahnutý. Do rany mi po vytrhnutí dali liečivú "špongiu". Ešte stále to však bolí, bolesť nie veľmi ustupuje, je tupá, akoby pulzovanie v rane. Čo s tým, treba navštíviť opäť zubára, čo bude robiť? Ďakujem za odpoveď.

Zápalové tkanivo

Dobrý deň, chcem sa opýtať asi pred dvoma mesiacmi mi vzadu trhala zubárka zub, ktorý som už mala polámaný. Hojilo sa to dobre, diera už bola zarastená, ale teraz sa mi tam urobilo niečo také ako divé mäso ale neviem presne čo to je. Rastie to z boku a už to rastie do celého toho ďasná, kde mi vytrhli zub. Nebolí to, ale je to tvrdšie a červenej farby. Neviete mi poradiť čo to môže byť? Vzadu za tým zubom mi narástol zub múdrosti. Ďakujem za odpoveď.

Strach zo zubárskeho kresla

Dobrý deň! Mám 12 ročnú dcéru ktorá má panický strach zo zubára .Má 5 kazov a krivé zuby a navyše bude mať asi strojček .Nie a nie ju dostať do zubárskeho kresla .Zuby si síce umýva pravidelne, ale keď sa táto téma len spomenie tak ju nemôžeme utešiť, poraďte mi prosím, sme zúfalí .Vopred ďakujem.

Extrakcia viackoreňového zuba

Som po extrakcii viackoreňového zuba u nového stomatológa. Bol tam hnisavý vačok. Deň po extrakcii mám len miernu bolesť bez opuchu a teploty. Vyplachujem niekoľkokrát kamilkovým čajom. Predchádzajúca stomatologička mi po extr kázala ranu čistiť kefkou na to určenou, ktorý som si u nej zakúpila a aj vytierať biely povlak z rany. Bolo to dosť bolestivé. Mám túto metódu použiť aj teraz?

Kútiky v ústach a afty

Dobrý deň. Prečo sa mi robia kútiky na ústach a afty? Ďakujem.

Je dentálna hygiena bolestivá?

Dobrý deň, chcem sa opýtať, má dentálna hygiena bolieť?? Ide o to, že som bola u jednej hygieničky, a tá ma tak dokatovala, že som až plakala, jedla som 3 dni len detskú výživu, úplne surovo mi to robila. Teraz som bola u inej a super! Nič ma nebolelo a jedla som hneď, robila mi to jemne a šetrne. Je toto normálne? Ďakujem

Hrčka na ďasne a hnis

Dobrý deň, som na začiatku tehotenstva 8tt..a už dva týždne ma trápi hrčka na ďasne s vytekajúcim hnisom nad umelým zubom...zubárka chcela robiť röntgen s čím ja v tehotenstve nesúhlasím...tak mi navrhla helbo terapiu čiže potretie ďasien modrou pastou a potom to prejde laserom....ubezpečuje ma aj s mojim gynekológom že sa dieťatku nemôže nič stať ani ho ohroziť.. ale mysli si že mám zapálený koreň zubu a je dobre že vyteká hnis.. že neskôr by mi ten zub vybrala ak budem vo 4mesiaci...a preliečila koreň ..myslím že sa to lieči lokál atb,.. som trošku vydesená lebo liečbu laserom nepoznám a bojím sa ..čo si o tom postupe myslite, je to bezpečné? Dokonca prvý týždeň to neriešila, len mi povedala že si mám vyplachovať ďasna čajom s prasličky nepatrnej...Ďakujem

Zápal zubného pôvodu

Dobrý podvečer, mám opuchnuté líce od bolesti zuba na pravej hornej strane mám 11 ročnú plombu, a neviem či ma bolí tá zaplombovaná stolička, alebo zub ktorý mám vedľa nej. Chcem sa spýtať, či nie je neskoro ísť s opuchom na 3deň k zubárovi. Určite je tam hnis a keďže mám pohotovosť dosť ďaleko, bojím sa že mi predpíše iba atb a s opuchom nič nespraví, lebo aj také sa mi stalo... veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Paradentóza, alebo alergia

Dobrý deň. Mám celoživotný problém s ďasnami. Začalo to v mladosti. Ako náhle som zjedol niečo sladkého zapálili sa mi ďasná. Hlavne v jednom bode vpravo hore 6-7. Vždy to trvalo nejaký čas kým sa to samé nejako urobilo (zahojilo) po nejakých 20 r. ma to prestalo baviť a dal som si "zdravý "zub vytrhnúť. Na prekvapenie zubára mal úplne hnilé korene a museli mi ich chirurgicky vytiahnuť. Problém sa však nevyriešil! Do dnešného dňa nesmiem ani zrnko cukru, žiadne ovocie, med nič!! Ak ma chytí zápal strašne mi zapácha z úst. Okrem toho mám paradentózu, a zubári moje problémy spájajú s paradentózou, ale ja som presvedčený že to tak nie je. Mať paradentózu 40 r. a mať stále všetky zuby, to asi nebude celkom normálne. Svojho času mi na tú paradentózu poradila zubárka kloktať peroxid vodíka, čo doteraz robím (nepravidelne). Problém je tiež v tom že dnes už mám ďasná v takom stave, že skutočne už nemôžem nič jesť, lebo cítim to ako keby som mal ďasná ako pijavý papier, ktorý prakticky nasaje všetko tekuté do seba a začne mi robiť problémy. Už nemôžem ani chlieb, ryžu, ovsené vločky, avokádo, tuk v žiadnej forme, teda ani jedlá ako vyprážaný rezeň, šalát s olivovým olejom, paradajky, prakticky NIČ!!! Vysušujú sa mi pery a stále si ich sliním jazykom, potom sa mi zdajú mokré a tak si ich utieram vreckovkou. Bol som počas života u mnohých zubárov a všetci tvrdia že oni nič zvláštne okrem paradentózy nevidia. Jediná vec ktorá mi na to zázračne pomáhala a ešte trochu pomáha je zubná pasta zymbion, problém je ten že dnes keďže už mi škodí všetko, tak mi tá pasta nedokáže pomôcť, lebo hneď ďalším jedlom si zase ten stav zhorším. Úplne naj by bolo keby som si dopravoval potravu do žalúdka hadičkou, aby sa nedostala do styku s ďasnami, potom by sa snáď mohli vyliečiť. Pozorujem (pozoroval som) že tento môj problém má aj po toľkých rokoch tendenciu samouzdravenia, ak by nedostával tie negatívne podnety. Ja som zúfalý, lebo som spoločensky odstavený, moja diéta sa mi podpisuje na mojom zdraví a časom ma to asi aj zabije (jedával som strukoviny a dostal som DNU)

Zapálené ďasno a tŕpnutie

Dobrý deň. Na ľavej hornej strane mám červené, zapálené ďasná. A na tej strane už tri dni cítim tŕpnutie líca. Chcela by som sa opýtať, či to tŕpnutie líca môže súvisieť so zapáleným ďasnom? Ďakujem. 

Postup a doba liečenia

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako prebieha zákrok keď mi opuchli ďasna a aj narástli medzi zubami. Beriem cyklosporin a tam je nežiaduci účinok napuchnuté ďasna. Moja nefrologička mi povedala, že to len treba dať vyrezať. Aký je postup a doba liečenia? Ďakujem.

Extrakcia a hnis z rany

Dobrý deň, už je to piaty deň po extrakcii dolnej osmičky a pred dvomi dňami mi vypadla z rany krvná zrazenina. Z rany síce cítim pravdepodobne hnis, no nie vo veľkej miere a ani ma to nebolí, nie je to začervenané a nie je na rane dáky povlak. Môžem ranu ošetrovať nie len bylinkami, ale aj medom alebo príp. nejakým gélom na zuby? Nakoľko zajtra odchádzam do Česka, nechcem zbytočne navštevovať môjho zubára, ak sa rana zahojí aj bez špeciálneho ošetrenia a platenia. Za odpoveď ďakujem.

Zápal a tŕpnutie

Dobrý deň. Mám zapálené červené ďasno hore na ľavej strane. A práve na tej strane už tri dni cítim tŕpnutie líca. Môže to tŕpnutie byť od ďasna? Ďakujem.

Zápal dutiny

Dobrý deň, môj problém spočíva v tom, že už pár rokov mám na pravej strane hore opuchnuté ďasno tak, že mi pomaly zakrýva 2 posledné zuby začalo sa mi to už dávnejšie, keď mi zubár vyvŕtal zub do ktorého keď bol otvorený začalo zarastať ďasno a keď ho následne išiel už zaplombovať musel dať nejako to ďasno preč a vtedy opuchlo. Odvtedy mám s týmto zubom neustále problémy je mŕtvy, stále cítim, že s neho vyteká hnis, viac krát mi už aj čistili kanáliky a ďasno stále neodpuchlo je oproti ľavej strane výrazne väčšie a aj ho mám na tejto strane zapálene, na tej druhej strane vôbec. Momentálne v zube cítim takú tlakovú bolesť keď napríklad zakývam hlavou alebo nadskočím. Prosím poraďte, čo mám urobiť preto aby mi to ďasno odpuchlo a zub ma prestal trápiť, mám strach aby mi kvôli tomu časom nevypadali zuby. Za odpoveď vopred ďakujem.

Zápal horného ďasna

Dobrý deň. Čo mám robiť keď sa mi urobil zápal horného ďasna pri stoličke tak je opuchnuté, že vyzerá ako hrudka veľkého hrášku. Beriem analgetika a neviem ani jest ťažko sa mi prehĺta a ja mám strach ísť k stomatológovi a neviem čo mám robiť. Dúfam že nie je už neskoro. Prosím poraďte mi čo mám robiť, ďakujem.

Cysta na podnebí

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť. Zubná lekárka ma poslala na chirurgiu, mám cystu na podnebí aj tri korene mi budú vyberať.  Myslíte, že ma budú uspávať, alebo aký bude postup.  Ďakujem

Bolesti a zápach z úst

Dobrý deň, prosím vás, viete mi poradiť, čo by mi pomohlo na krvácajúce ďasná? Trápia ma bolesti ale aj zápach z úst. Skúšala som už rôzne produkty z reklám. Ale nevidím rozdiel, ani zlepšenie. Ďakujem 

Priebeh hojenia

Dobrý deň, 13.8.2015 som bola u zubára a vytrhol mi osmičku, sedmičku a šestku...Pri trhaní som to napriek injekcii cítila, ale potom to prešlo. Keď doznela injekcia tak ma začalo bolieť skoro všetko. Nie je to ostrá bolesť, skôr taký tlak na ďasno a vnútorná strana úst do ktorej mi pichol injekciu tiež, nemám žiaden opuch....A na druhej strane úst tiež z vnútra sa mi urobil aft ktorý tiež bolí. Zubár mi zakázal vyplachovať zuby, iba si tie ostatné mám umývať ako predtým. Kúpili sme si Wobenzym, ale sestrička povedala, že to som mala brať mesiac pred zákrokom. Napriek tomu, som sa rozhodla, že to skúsim, lebo tam uvádzajú, že to pomáha pri hojení, zápaloch a tak. Je opísaná situácia na 3tí deň v poriadku? Ďakujem.

Posun zubov a krvácajúce ďasná

Dobrý deň. Všetky zuby sa mi poposúvali, čoho je to následok? Predtým mi krvácali ďasná. Nie sú také pekne usporiadané ako predtým. Dá sa s tým niečo urobiť? Ďakujem.

Opuch a bolesť

Dobrý deň. V piatok mi môj stomatológ vytrhol zub. Bol silno zapálený a bol pod nim hnis. Po vytrhnutí bolo pár hodín dobre, no začalo ma to bolieť na opačnej strane. Opuchlo mi ďasno, no ako vravím, tam na opačnej strane, tam som problém nikdy nemal...je to normálne? Alebo mám ísť opäť k svojmu stomatológovi. Chodím pravidelne aj k dentálnej hygieničke. Ďakujem.

Hormóny a bolesť ďasná

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aká je príčina toho, že mám zrazu z jedného dňa na druhý veľmi červené opuchnuté všetky horné ďasná. Nebolia ma, ani nemám bolestivý zub. Hygienu dodržiavam. Ďakujem pekne za odpoveď. 

Neustupujúci zápal ďasien

Dobrý deň, mám neustále problém so zápalom ďasien napriek tomu, že si ich čistím aj pomocou medzizubnej kefky a ďasná mi postupne ustupujú. Napriek opakovaným návštevám zubára sa tento problém stále nepodarilo odstrániť, zubár mi neodporučil používať ústnu vodu kvôli usádzaniu povlaku, parodontitídu nepotvrdil. Prosím Vás o radu, ako definitívne vyliečiť zapálené ďasná a zabrániť ich ďalšiemu ustupovaniu. Vopred ďakujem.

Krvácajúce ďasná

Dobrý deň, už dlhší čas, asi tak 2 týždne, ma trápi, že mi z ničoho nič krvácajú ďasná, hlavne na hornej strane. Neviem, z čoho to môže byť. Zuby ma nebolia, len tá krv nie je prijemná. V čom môže byt problém? Vďaka za radu.

Krvácanie ďasien počas tehotenstva

Dobrý deň, som tehotná a veľmi mi krvácajú ďasná. Pravidelne si ich čistím mäkkou kefkou a používam prípravok Bukofit. Avšak, krvácanie neprestáva, hlavne na určitých miestach. Vedeli by ste mi poradiť ako tomu predchádzať? Ďakujem za odpoveď.

Hnis, krvácanie a zápal ďasien

Dobrý deň, už dlho ma trápi zápal ďasien, krvácanie, a medzi zubami /dolné predné/ a ďasnom sa mi vytvára jemný hnis. Vyskúšala som už veľa rôznych veci (rôzne pasty, ústne vody, Corsodil), no nič mi nepomáha. Corsodil som používala opakovane, no pomohol len na krátku dobu a opäť sa to vrátilo. Môj zubár mi na to povedal, že to je zápal ďasien, ale nikdy mi nič konkrétne nepovedal, ako to mam liečiť. Prosím poraďte mi, či na to existujú nejaké antibiotiká alebo nejaké vodičky alebo čo, lebo už sa to so mnou vlečie dosť dlho, o zuby sa naozaj snažím dobre starať a nič. Ďakujem veľmi pekne.

Bolesti ďasien, krvácanie a neznesiteľný zápach z úst

Zdravím. Mám 22 rokov a trápia ma bolesti ďasien, krvácanie a neznesiteľný zápach z úst. Začalo to tak, že mi najprv pri čistení zubov krvácali ďasná. Neskôr sa ozvala sama bolesť. Bolia ma ďasná aj po umytí zubov, počas celého dňa. A do tretice sa pripojil ten zápach z úst. Je mi to strašne nepríjemné. Vyskúšal som aj pastu Parodontax, ústnu vodu Sensodyn, pijem čaj zo šalvie, ale nič. Ústna voda mi tu bolesť ďasien neuľaví a ten zápach z úst mám stále. A začalo ma trocha pobolievať ľavé ucho. Ale mám veľký strach navštíviť zubárku. Ale keď už tam som, tak mi je to jedno :D Ale bol by som kľudnejší, keby ma dopredu informovala o postupe. A bol by som najradšej, ak by mi pred zákrokom dala pár tabletiek na ukľudnenie. To by som bol vtedy najšťastnejší :D Ďakujem za odpoveď. 

Neprestávajúce krvácanie ďasien

Dobrý deň. Viete mi prosím poradiť spôsob, aby mi nekrvácali ďasná??? Stačí ľahký dotyk a už krvácajú.. skúsila som už všetko.. vyplachovanie čajov, aj bylinkových prípravkov z lekárne, mastičky, pasty, aj vody na vyplachovanie.. asi všetko.. zubárka mi povedala že si mám častejšie čistiť zuby a tým masírovať ďasná...ale keď pracujem 12 hodín denne, tak je to možné len večer a ráno... Za rady ďakujem.

Krvácanie ďasien napriek starostlivosti

Dobrý deň, viete mi prosím poradiť niečo na krvácajúce ďasná? Už som skúsil vymeniť kefku, pastu, aj rôzne produkty a výplachy.. na chvíľu sa to upokojilo a teraz zase. Za odpoveď ďakujem

Krvácajúce ďasná

Dobrý deň, už dlhší čas, asi tak 2 týždne, ma trápia krvácajúce ďasná. Z ničoho nič začnú krvácať, najmä na hornej strane. Neviem, z čoho to môže byť... Zuby ma nebolia, len tá krv je dosť nepríjemná. V čom môže byť problém? Vďaka za radu.

Paradontóza

Dobrý deň, mám 23 rokov a dlhodobé problémy s dvoma stoličkami, na hornej pravej a ľavej strane. Zubárka mi diagnostikovala aj začínajúcu paradontózu, a obidva zuby sú už mŕtve. Pri jednej zaplombovanej (už že vraj teda mŕtvej) stoličke sa mi začal tvoriť hnis a opuchlo mi ďasno. Išla som k svojej zubárke a tá ho nevedela dostať von cez zub, tak mi ho tlačila rovno cez ďasno, a nechala zub kompletne otvorený, s tým že mám prísť až o tri týždne. Chcem sa spýtať, či je takýto postup správny a aké riziko to prestavuje pre možný ďalší zápal, nakoľko odchádzam do zahraničia a nebudem môcť navštíviť zubára a veľmi sa bojím že sa mi stav dovtedy zhorší, nakoľko je ten zub otvorený. Ďakujem pekne za odpoveď.

Zápal ďasná

Dobrý deň. Asi predvčerom som dostala sigle kefku curaprox na čistenie osmičky. Mám ju už dosť vylezenú, asi z 3/4. Začala som si ju dosť čistiť, aj som ju vyčistila, ten deň som ešte bolesť necítila. Na druhy deň to bolelo iba trochu, mala som to napuchnuté akoby zboku, tam kde som si to čistila. Zobudila som sa dnes a ráno som zistila, že ma aj pod zubom bolí tá kosť. Potom som si išla ľahnúť a zobudila som sa na príšernú rezavú bolesť v okolí zuba. Ďasno mám na zub natlačené a napuchnuté až po koniec sedmičky, ale bolí iba u osmičky, nemôžem sa smiať a mám mierne bolesti pri jedení, začervenanie nie je skoro vôbec a ani krv mi netiekla. Vyplachujem si to ústnou vodou listerine a používam pastu lacalut. Môže to byt čistením tou kefkou alebo sa mám báť blížiaceho sa zápalu? Ďakujem za prípadnú odpoveď.

Zapálené ďasná

Dobrý deň, mám neustále problém so zápalom ďasien napriek tomu, že si ich čistím aj pomocou medzizubnej kefky a ďasná mi postupne ustupujú. Napriek opakovaným návštevám zubára sa tento problém stále nepodarilo odstrániť, zubár mi neodporučil používať ústnu vodu kvôli usádzaniu povlaku, parodontitídu nepotvrdil. Prosím Vás o radu, ako definitívne vyliečiť zapálené ďasná a zabrániť ich ďalšiemu ustupovaniu. Vopred ďakujem.

Opuchnuté ďasná

Dobrý deň chcela by som sa spýtať na hojenie silného zápalu, v utorok mi mierne opuchla tvár tak som našťastie vyhľadala pohotovosť kde mi zub vyčistili a predpísali antibiotiká, ktoré som si chcela vybrať na druhý deň ráno keďže, na druhý deň som 5 krát viac opuchla navštívila som svoju doktorku, ktorá mi zub nakoniec vytrhla pretože bol mŕtvy a vytlačila hnis začala som brať antibiotiká aj Wobenzyn. Už je to 5 dní. Tvár mi odpuchla, ale na ďasne cítim ešte tvrdý menší opuch, na dotyk citlivý. Prosím Vás poraďte mi, ďakujem.

Vhodná kefka na krvácajúce ďasná

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je správne používať zubnú kefku Curaprox Ultra Soft CS 5460. Počul som totiž, že treba používať mäkkú kefku a s čo najväčším počtom vlákien. Preto som zvolil túto kefku, je vhodné ju používať stále alebo sa musí občas meniť na iný model kefky? Ja mám totiž častý problém s krvácaním a vraj by to malo pomôcť. Na to nadväzuje moja druhá otázka, či je vhodné a akým spôsobom bielenie zubov , keď mi často krvácajú ďasná. Postačujú bežne dostupné produkty, alebo je lepšie zájsť k zubárovi. V akých cenových hladinách sa pohybuje bielenie zubov u zubára, ktorý spôsob je najšetrnejší k zubnej sklovine? Ďakujem.

Spuchnuté ďasná

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, mám dlhodobý problém s ďasnami, ktoré sú už asi pol roka naduté alebo trochu viac spuchnuté a raz za čas aj červené. Používam Lacalut pastu aj zubnú vodu, dvakrát som používal a si zakúpil aj Corsodil, ale jediné, čo sa zmení, je zafarbenie ďasien. To je už OK, ale ďasná sú naďalej zdurené. Moja lekárka mi nevedela pomôcť a povedať, z čoho to je a pri tom žiadne lieky dlhodobo neužívam. Môžete mi pomôcť? Z čoho to môže byt??? Ďakujem za odpoveď.

Zapálené ďasno

Dobrý deň, mám na horných zuboch mostík a pod zubom, ktorý bol vytrhnutý sa mi spravil opuch a aj hnis ktorý mi zubár vytlačil ošetrili vraj je to len zápal ďasna... Liečim rôznymi pastami a kloktaním... Bude to len zápal ďasna? Ako dlho trvá liečba... Pomaly celý deň má to bolí a občas pulzuje... Objavil sa aj biely povlak, ktorý vraj nie je hnis, ale proces hojenia... Ďakujem za radu.

Opuchnuté ďasno okolo zuba s uvoľnenou plombou

Dobrý deň, včera som bola u zubného lekára, s veľkou bolesťou v zube kde bola uvoľnená plomba, tá mi ho rozvŕtala, vybrala nerv zub vyplnila vložkou, ale tá mi o pár hodín vypadla, dnes po prebudení som zistila, že ďasno okolo zuba je opuchnuté.. Čo to môže byť? Ďakujem za radu.

Zapálené horné ďasno

Dobrý deň, mňa dnes už druhý deň bolí zub 6 hore, bola som pri zubárke a povedala mi, že to zub nie je, pretože nerv je už vybraný, že je to zapálené ďasno, dala mi antibiotiká ale stále to bolí a neviem ako si mám pomôcť, zubárka dnes neordinuje lebo je sobota. Ďakujem za radu.

Začervenané ďasná

Dobrý deň. Už dlhú dobu mám začervenané ďasná (nerovnomerne), občas aj krv pri čistení zubov (používam aj medzizubnú kefku). Ďasná nie sú bolestivé, čo sa mi zdá divné, lebo to vyzerá ako zápal. Dnes som tlakom na ďasno vytlačila ako keby hnis pri prechode na zubný kŕčok. Zubárka nezistila nič, robila mi aj panoramatickú snímku a ešte niečo. Pocit v ústach nie je pravé najsviežejší, tak sa obávam, že to nebude inak ani s dychom. Poraďte mi, čo robiť, prosím. Ďakujem.

Zápal ďasien

Dobrý deň chcem sa spýtať ako mám vyriešiť problém zo zápalom ďasien, moja zubárka ma vôbec neinformuje dozvedela som sa to až na chirurgii a tam mi povedali že sa to tvorí zo zubného kameňa tak som si ho dala odstrániť a zas na chirurgiu povedali, že ho mám vyčistený zle a že to vplýva na zápal ďasien? Vďaka za radu.

Nehojace sa ďasno

Dobrý, ja sa chcem opýtať, či môžem použiť na ďasne keď sa mi nechce zahojiť hnis drags imun? Zatiaľ ďakujem.

Odstránenie časti ďasna kvôli paradentóze

Dobrý deň, môj zubný lekár mi bude robiť gingivektomiu, odstránenie časti ďasna kvôli paradentóze, na troch dolných zuboch. Chcem sa spýtať, bude to bolestivé po odznení lokálnej anestézie? Aká je potom domáca liečba po zákroku? Na ďasná mi nastrieka nejaký tekutý obväz, ktorý sa vraj ale aj tak zvykne už na druhý deň odlúpnuť. Aká je potom starostlivosť o takúto ranu na ďasne? A ako dlho trvá zahojenie? Ďakujem za radu.

Bolesť po vyvŕtaní zuba

Dobrý deň, pred 5 dňami som bola u zubára, ktorý mi vŕtal poslednú spodnú stoličku a dal mi amalgámovú plombu. Odvtedy ma to stále bolí, už nie ani zub len mi v ňom občas trhne. Ale ďasno za ním mám úplne ubolené, ani hrýzť sa mi nedá, ani otvoriť ústa
riadne. Viete mi prosím poradiť, čo by mi mohlo pomôcť? Momentálne sa mi nedá ísť k zubárovi a musím si dávať tabletky od bolesti. Ďakujem.

Paradontálne vačky

Dobrý deň, môj zubný lekár mi zistil výskyt paradontálnych vačkov. Bude mi ich liečiť chirurgicky, nejako mi vraj odstráni časť ďasna, aby sa mohol k vačkom dostať. Po zákroku mi to nezašije, zastrieka mi to len obväzom, ktorý sa bude sám odlupovať. Prosím Vás, opíšte mi tento zákrok, robí sa to takto bežne, že sa odreže špička ďasna medzi zubami? Bojím sa tohto zákroku, aj bolestivosti počas toho ale aj po zákroku. Nebudú zuby potom veľmi odhalené a nebude to neestetické? Mám len 30 rokov. Jedná sa o predné dolné zuby. Za Vašu radu Vám vopred veľmi ďakujem.

Hrčka na podnebí

Dobrý deň. Ešte v novembri sa mi spravila bublinka na podnebí, ktorú mám doteraz. Zo začiatku ma bolel zub asi dva týždne v kuse. Keď si tú hrčku na podnebí stlačím bolí ma zub ale aj tá hrčka. Keď ju stlačím tak mi prednom ďasom vyteká hnis. Keď v tej hrčke už nič nemám tak cítim ako by som mala nejakú dieru v podnebí. Skúšala som to prepichovať ale nejde to. Ešte v decembri som bola u stomatológa a ten mi povedal, že to prejde. Prosím poradíte mi, čo mám robiť? Ďakujem.

Hrčka na podnebí

Dobrý deň. Ešte v novembri sa mi spravila bublinka na podnebí, ktorú mám doteraz. Zo začiatku ma bolel zub asi dva týždne v kuse. Keď si tú hrčku na podnebí stlačím bolí ma zub ale aj tá hrčka. Keď ju stlačím tak mi prednom ďasom vyteká hnis. Keď v tej hrčke už nič nemám tak cítim ako by som mala nejakú dieru v podnebí. Skúšala som to prepichovať ale nejde to. Ešte v decembri som bola u stomatológa a ten mi povedal, že to prejde. Prosím poradíte mi, čo mám robiť? Ďakujem.

Hnedý povlak a krvácanie

Dobrý deň ,mám 33 rokov, na predných zuboch sa mi objavil hnedý povlak v hornej časti zuba pri ďasne, zub ma nebolí, ale pri umývaní mi trošku krváca. Ďakujem za radu.

Príčina krvácania ďasien

Dobrý deň, už dobrý 2. týždeň sa stretávam ráno s tým istým problémom, a síce krvácajú mi ďasná... Zuby si snažím vždy dôkladne ošetriť, umývam si ich pravidelne, min. 2x za deň, používam i stomatologickú ústnu vodu na vypláchnutie, akosi to však nepomáha. Nemohli by ste mi prosím Vás poradiť v čom väzí celý tento problém? Chýba mi nejaký vitamín, alebo ide o zubný kameň, ktorý mi môže odstrániť iba stomatológ? Vopred veľmi pekne dokujem za odpoveď.

Povlak a krvácanie po zobudení

Dobrý deň, chcem sa opýtať, čo by ste mi poradili, ja mám problém ráno keď sa zobudím mám dosť veľký povlak na zuboch a často mám aj zaschnutú krv v puse. O starostlivosť o zuby dosť dbám, umývam si ich ráno aj večer a medzitým používam ústnu vodu, žuvačky atď. Myslel som si, že je to kvôli kefke akú používam, ale nie je to tým. Neviem si poradiť, ďakujem vopred za odpoveď.

Bolestivé útvary na ďasne

Dobrý deň. Obe horné jednotky mám obrúsené a nasadené keramické korunky. Na ďasne zozadu týchto zubov sa mi vytvárajú vystupujúce a bolestivé útvary aj 2 cm smerom od zubov k ústnej dutine. K tomu mam na ďasnách spredu hore pri nose červené fľaky bez bolesti. Váš názor? Ďakujem.

Boľavé a krvácajúce ďasná

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, už dlhšiu dobu ma bolia zuby a mám zapálené ďasná, ale iba vpredu a krvácajú mi. Lekár sa stále vyhovára, ale ja si myslím, že ide o paradentózu. Veľmi sa bojím, mám len 18 rokov a sú to už tri mesiace, čo sa mi skracujú ďasná a robia medzery medzi zubami. Už som vymenila aj kefku, všetko som vyskúšala, ale zatiaľ nič nefunguje. Nechcem prísť o zuby. Ďakujem za hocijakú radu.

Krvácanie ďasien a zápach z úst

Dobrý deň. Mám problémy s ďasnami. Stále mi krvácajú a už som použil veľa druhov zubnej pasty, ale to nepomáha. Toto krvácanie mi spôsobuje aj nepríjemný zápach z úst, čo ma asi trápi najviac. Čo by ste mi poradili? Ďakujem veľmi pekne.

Odtlačené ďasno

Dobrý deň, pred pár dňami mi zubárka ošetrovala vyplnené predné zuby, a vždy používa koffedam. Po odstránení koffedamu mi ďasno nad jedným zubom (hornou jednotkou) zostalo odtlačené od zubu - nie o veľa, asi len o 1mm dohora, a do starej polohy sa nevrátilo. Je problém v mojich ďasnách alebo môže byt príčinou zle nasadený koffedam? Mal by sa pri ďalšom ošetrení vynechať? Ďakujem.

Peroxid na krvácajúce ďasná

Dobrý deň. Stále mi krvácajú ďasná a čítala som, že peroxid vodíka zriedený vodou pomer 1:1 pomôže, je to pravda? Ďakujem za radu.

Dlhodobé krvácanie ďasien

Dobrý, chcem sa vás opýtať, ja a môj partner žijeme v zahraničí. Po dvojtýždňovej dovolenke na Slovensku nám začali krvácať ďasná. Teraz je to už asi mesiac a stále to neprešlo. Medzi tým mi začali rásť posledné stoličky a bolo mi odporučené použiť gél, ktorý to myslím zjemňuje, ale obavám sa, že to môže byť vážnejšie. Môj zubár nám povedal, že je to z nesprávneho spôsobu umývania zubov, ale ja som si nie istá, pretože to je prvýkrát. Prosím poraďte mi. Ďakujem.

Bolesť zubov a opuchnuté ďasná

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, stále ma bolia zuby všetky a opúchajú mi ďasná, v noci nemôžem poriadne ani spávať. Dával som si ibalgin a ten mi zabral len na chvíľu. Neviem, ale je to ako keby som mal v ďasnách horúčku, lebo ráno keď sa zobudím mám prasknutú peru, či to nemá s tím niečo spoločné. Ďakujem.

Bolesť vyšetrenia ďasien

Dobrý deň, situácia je takáto - priateľku jej zubár poslal po prvýkrát k dentálnej hygieničke - hlavným dôvodom, prečo ju tam poslal bolo to, že má problémy s krvácaním z ďasien. no a problém je v tom, že ona má strach, či tá liečba (vyšetrenie) nebude bolestivá. Preto sa chcem spýtať, či niektorý z úkonov, ktorý jej vykoná dentálny hygienik bude bolestivý. Ďakujem za odpoveď.

Vačok pod ďasnom

Dobrý deň, chcem sa opýtať, pred prednými zubami vzadu pod ďasnami sa mi urobil vačok. Zub ma nebolí, len vačok je na dotyk bolestivý. Raz mi zmizol a objavil sa mi znovu, na dotyk je tvrdý ako keby nešiel ten hnis vytiecť. Chcem sa opýtať, čo mi budú s tým robiť. Bude bolieť prerezanie toho vačku? Zubára sa veľmi bojím. Ďakujem za odpoveď.

Regenerácia ďasien

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či ďasná môžu narásť a či stálym nesprávnym čistením si ničíme ďasná. Ďakujem za odpoveď.

Aft a opuch ďasien

Dobrý deň, predvčerom sa mi na jazyku na vnútornej stane líca urobil aft. To by nebol až taký problém, ale včera mi opuchli horné ďasná a dnes aj dolné. Tie dolné neskutočne bolia, lebo na seba zuby veľmi tlačia... Kúpila som si aj takú bylinkovú ústnu vodu proti zápalom ale nezaberá. Čo mám použiť aby mi odpuchli? Ďakujem za odpoveď.

Lieky na zápal ďasna

Dobrý deň, mám zapálené ďasno a lekárka mi predpísala Dalacin. Bolesti zatiaľ neustupujú, môžem užívať spolu s Dalacinom aj brufen od bolesti? Ďakujem.

Dezinfekcia ďasna

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Nedávno mi zubárka vyvŕtala kaz, zub bol niekoľko dní po zákroku dosť citlivý na chlad a začal ma pobolievať, tak som si namočila vatový tampón do alpy a priložila ho na ďasno, zub ma síce prestal bolieť ale na ďasne sa mi vytvoril biely povlak, ktorý pri podráždení krváca a akoby sa odlupovali čiastočky ďasna a je to bolestivé....predpokladám, že alpa mi rozleptala ďasno. Hojí sa to ťažko, používam tinktúru s propolisom....Aký je Váš názor na tento problém a ako ho mám riešiť? Ďakujem.

Biely vačok na ďasne

Dobrý deň, dcéra si vybila zub, prednú 1. Má len 18 mesiacov, boli sme u dvoch lekárov, jeden že to nič a druhý že malinká infekcia a že treba pretierať harmančekom. Už 2. deň sa jej robí biely vačok na ďasne a aby nebolo málo, našla som kúsok zuba uchyteného. teraz neviem čo s takým malým dieťaťom sa da robiť a ako sa vyberá taký úlomok? Som v zahraničí a slovenská zubárka príde až 10.januára a dnes je ešte 17.12. Mám ísť čím skôr za tým, čo je tu k dispozícii, či to môže počkať? Ďakujem.

Hrčka a hnisanie nad ďasnom

Dobrý deň, pán doktor, chcel by som sa Vás opýtať nasledovné: Pred tromi rokmi ma operovali na koleno a možno mi pri aplikácii dýchacej trubice poškodili predný horný zub (11 alebo 21). Odlomenie nie je viditeľné, možno len dáke udretie alebo zanesenie infekcie, fakt neviem. Odvtedy som začal pociťovať problémy. Nad ďasnom sa mi spravila časom hrčka, ktorú som si prepichol a vytiekol hnis. Potom to bolo ok. Pred dvomi mesiacmi sa mi to stalo opäť s tým, že na dotyk cítim hrčku (vačok) a keď ho stlačím, hnis mi vytečie spopod zuba, ďasno mám začervenané a niekedy cítim aj pulzovanie, zub ma však nebolí ale mierne sa kýve cca pol milimetra. V mladosti sa mi zdalo, že mi v zube bol čistený kanálik. Aký názor máte na tom a čo sa s tým dá robiť? Budú mi otvárať ďasno? Za odpoveď vopred ďakujem.

Hrčka dole na ďasne

Dobrý deň, už asi 4 mesiace mám na ľavej strane úplne dolu na ďasne medzi 3 a 4 zubom hrčku alebo hrbolček. Normálne neboli, cítim ho iba jazykom alebo prstom. Ukazovala som ho aj stomatológovi, ale jemu sa to zdá byť v poriadku, že tam nič nevidí. Obavám sa, či to nemôže byť niečo vážne, mám to radšej riešiť ďalej? Ďakujem za odpoveď.

Dlhodobý zápal ďasien

Dobrý deň, už dlho ma trápi zápal ďasien, krvácanie, a medzi zubami /dolné predné/ a ďasnom sa mi vytvára jemný hnis. Vyskúšala som už veľa rôznych veci (rôzne pasty, ústne vody, corsodyl) no nič mi nepomáha. Corsodyl som používala opakovane, no pomohol len na krátku dobu a opäť sa to vrátilo. Môj zubár mi na to povedal, že to je zápal ďasien, ale nikdy mi nič konkrétne nepovedal ani mi neporadil ako to mám liečiť. Prosím poraďte mi, či na to existujú nejaké antibiotiká alebo nejaké vodičky alebo čo, lebo už sa to so mnou vlečie dosť dlho, o zuby sa naozaj snažím dobre starať a nič. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Krvácanie ďasien počas tehotenstva

Zdravím, chcela by som sa opýtať na krvácanie ďasien počas tehotenstva- nechýba mi nejaký vitamín? Ďakujem.

Ranky pod povlakom na ďasnách

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, moja 15-ročná dcéra ma na spodných zuboch na ďasnách biely povlak. Pod povlakom ma malé ranky. Ústa ju veľmi bolia. O čo môže ísť? Ako sa to dá liečiť? Ďakujem za odpoveď.

Ukladanie zubného kameňa

Dobrý deň, v poslednej dobe sa mi začal na zuboch ukladať zubný kameň a začali mi žltnúť. Nechápem to, lebo som ešte mladá, nefajčím ,nepijem ani kávu, čaj len zriedka a zuby si čistím stále rovnako aj rovnako dlho. Uvažovala som preto, že by som si dala odstrániť kameň a hneď si zuby aj vybieliť u odborníka ,ale obavám sa toho kvôli tomu, že mam opuchnuté a krvácajúce ďasná, ale nech si ich čistím akokoľvek a čímkoľvek, neprechádza to. Poraďte mi prosím, ako sa zbaviť krvácajúcich ďasien. Čo používať? Ďakujem za odpoveď.

Bolesť plombovaného zuba a sánky

Dobrý večer. Prosím o radu. V pondelok ma začal bolieť zub ktorý mi pred dvoma rokmi zubárka opravovala. Mala som len polku a ona mi dala do ďasna drevené kolíky a doplombovala. V utorok mi ho vyvŕtala, prečistila nervové kanáliky, dala ATB dalacin a kázala prísť o týždeň. Zub bolel neustále, začala bolieť aj sánka, tak mi ho vo štvrtok vytrhla aj s koreňmi. Nemohla ho vybrať, tak mám dosť rozbité ďasno. Povedala, že som tam mala granulon že preto to bolelo. ATB mám dobrať. Beriem novalgin od bolesti ktorý zaberie tak na 3 hodiny a bolesť sa dá vydržať, ale už toho mám dosť. Sánka má bolí stále. Chcela by som vedieť, kedy tá bolesť konečne prejde. Ďakujem za radu.

Vyberanie trvalého zubu z ďasna

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, že či bolí vyberanie trvalého zubu z ďasna. Mám 15 a mliečnu 3-jku a trvalá mi rastie krivo a doktorka mi povedala že mi vytlačí trvalú 2-jku a budem musieť mať strojček. A ak sa trvalá trojka nedá na svoje miesto budú mi ju vyťahovať z ďasna. Ďakujem vopred za radu.

Chýbajúce zárodky trvalých zubov

Dobrý deň! Chcela by som poprosiť o radu. Môj 11 ročný vnúčik má problémy s trvalými zubami. 2 horné jednotky má mliečne a rtg. snímkou mu zistili, že nemá zárodky na trvalé zuby. Vedľa má očný zub, ktorý má tiež mliečny, ale tam má zárodok na trvalý zub, takže pravdepodobne mu ho budú sťahovať. Ale ďalší problém je, že nad týmito zubmi na ďasnách má nejaké výrastky, ktoré mu plánujú operačne pod narkózou odstrániť, potom mliečne zuby vytrhnú, a potom až asi v 18.rokoch mu dajú 2 implantáty a ten očný mu budú ťahať. Chcem sa poradiť, či je nevyhnutná táto operácia a či sú potrebné aj tie ďalšie kroky. Ďakujem za odpoveď.

Tŕpnutie ďasna a dolnej pery

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať z čoho mi môže tŕpnuť ďasno a dolná pera na dotyk alebo jemne poklepanie. Raz sa mi to stalo keď som mala zápal v zube a teraz z ničoho nič znovu. Bolesti nemám iba to tŕpnutie. Môj zubár teraz neordinuje, tak musím počkať. Môže to byť aj zápal ďasien tak sa prejaví? Ďakuje za vašu odpoveď.

Správne čistenie mostíkov

Dobrý deň, mám 54 rokov a mám v ústach 2 mostíky. Stále cítim jemný zápach a mám v tej oblasti opuchnuté ďasná. Viete mi poradiť nejakú špeciálnu pomôcku na čistenie mostíkov? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Opakovaný zápal ďasien

Dobrý deň. Už niekoľko mesiacov ma trápi zápal ďasien tak som navštívila dentálnu hygieničku ktorá mi odstránila zubný kameň a predpísala mi ústnu vodu Curasept. Nikde som ju ale nemohla zohnať tak mi v lekárni poradili ústny sprej Perio- KIN. Zuby si čistím pravidelne a používam medzizubnú kefku každý večer . No zápal sa mi stále vracia a tak by som sa chcela spýtať čo ešte môžem robiť preto aby som zápal nadobro odstránila. Ďakujem za odpoveď.

Krvácanie a zápal ďasien

Dobrý deň, poprosím o radu. Som v piatom mesiaci tehotenstva a krvácajú mi ďasná len ak si umyjem zuby. Nedávno mi robili zub a z toho miesta mám krvácanie a mám aj zápal asi pozdĺž troch zubov. Používam pastu Meridol... Čo je dobre užívať v takomto prípade? Ďakujem za odpoveď.

Časté krvácanie ďasien

Zdravím, chcel by som sa spýtať aká zubná pasta je najlepšia na krvácajúce ďasná, ktoré mi nekrvácajú len pri čistení zubov ale niekedy aj viackrát do dňa. Parodontax po asi polročnom používaní príliš nepomohol. Ďakujem.

Stŕpnutá polka jazyka

Dobrý deň, zubár mi narezával ďasno, pretože mi nemohol vyrásť zub múdrosti, pri zákroku bolo ďasno umŕtvené spolu s jazykom. Celkové odtŕpnutie ďasna prešlo už v ten deň, no zostala mi stŕpnutá polka jazyka na tej istej strane, spýtať sa chcem, ako dlho môže tento stav trvať. Ďakujem.

Svrbenie ďasien

Dobrý deň. Moju 21 ročnú dcéru svrbia ďasna, nad hornými stoličkami a má pocit, že aj v okolí zubov, žeby si najradšej aj pod ďasnom poškrabala, keby sa dalo sú to aj také pocity tlaku občas. Bola u svojej stomatologičky, ale ona sa vyjadrila, že tam nič nevidí, že je to podráždenie od jedla, má to už 4 dni a neprestáva to. Mohli by ste mi prosím napísať o aký problém by mohlo ísť? Ďakujem za odpoveď.

Fistula na ďasne

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Cez leto ma bolel zub dolná 6 vľavo tak klasická vyvŕtaná stará plomba a následne daná znova. No potom ma to začalo bolieť tak zase mi doktora vyvŕtala plombu nasadila antibiotika /dalacin/,dala vložku a potom zase zaplombovala zub. Zub sám od seba nebolel, len bol citlivý iba na tlak. No zase začal bolieť, tak zase mi tú plombu vybrala no a vytiahla nervy, zaplnila kanáliky a zaplombovala. No mňa aj tak bolel zub tak som šla opäť k doktorke a teraz mam otvorený zub resp. tie kanáliky lebo na ďasne z vnútornej strany mám fistulu ktorá bolí na dotyk. Tak čo teraz s mojim zubom ak si normálne s kefkou po ňou len pobúcham tak veľmi bolí. Röntgen nič neukazuje a čo tá fistula, ako sa jej zbaviť? Vopred ďakujem.

Kostný úlomok

Dobrý deň. Asi pred troma týždňami som bol na extrakcii stoličky (na pravej strane hore) a o niekoľko dní sa mi nad tou dierou z ďasna urobila malá hrčka, z ktorej niečo vyrastá. Veľmi to bolí, ak si po tom s nechtom prejdem, tak je to tvrdé, bielej farby, akoby to bol naozaj ďalší zub. Mám 25rokov, je možné že mi z ďasna môže rásť len tak zub? Chystal som sa urobiť si na tom mieste korunku. Čo v prípade toho zuba, čo tam začína rast? Ďakujem za odpoveď.

Pozostatok zápalu

Dobrý deň, chcem sa spýtať, pred 2 mesiacmi mi bola robená opakovaná resekcia (prečistenie) na prednej dvojke a nová resekcia na jednotke (vytekal mi hnis pomedzi tieto dva zuby). Teraz, po dvoch mesiacoch od resekcie, som mal stále pocit stŕpnutej pery, myslel som, že je to dôsledok resekcie a hojenia rany, ale keď som si skúsil premasírovať ďasno, tak mi spomedzi zubov vyšla najskôr taká čierna krv a potom už išla čistá krv, ale zapácha po hnise. Je to normálne, môže to byt pozostatok zápalu, alebo sa zápal vrátil? Ešte dodám, že po dvoch dňoch masírovania už nie je zápach prítomný, alebo len minimálny a zuby ma nebolia, ani opuch žiadny nemám a aj ten pocit stŕpnutia ďasna odznel. Mám vyhľadať stomatológa, či počkať na ďalší vývoj? Ďakujem vopred za skorú odpoveď.

Nepravidelný výrastok

Dobrý deň, po vyšetrení u mnohých špecialistov a vystriedaní všetkých možných vodičiek, liekov, gélov a pod. čo mi predpísali, sa obraciam s problémom na vás. Pol roka od extrakcii dolnej 6 mám úplne vzadu za osmičkou (tá je tiež vytrhnutá/ drobný výrastok farby svetlejšej ako je ďasno, neohraničený, nepravidelného tvaru. Okolie je nezapálené, avšak akoby mierne popraskané. Subjektívne cítim pálčivú bolesť ktorú označujem číslom dva z desiatich. Napriek tomu, že bolesť nie je výrazná, mám obavy o čo ide, keďže tento stav pretrváva nezmenený už dlho. Máte prosím skúsenosť s niečím takým? Viete mi prosím povedať o čo sa jedná, príčinu, liečbu, prípadne prevenciu? Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.

Hrčka v diere po extrakcii

Dobrý deň. Pred troma týždňami som bola na extrakcii sedmičky potom, ako mi aj spolu s výplňou praskol... Za posledný týždeň sa mi na mieste diery vytvorila hrčka/ výrastok ďasna (asi) je mäkký ale nebolí. Chcela som sa opýtať, či je to niečo vážne alebo sa to vstrebe. Za odpoveď vopred ďakujem.

Spôsoby medzizubnej hygieny

Pri čistení dentálnou niťou sa mi stáva, že si porežem ďasná a potom mi krvácajú. Viete mi poradiť iný spôsob medzizubnej hygieny? Ďakujem za odpoveď.

Krvácanie ďasien pri umývaní zubov

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Mám 31 rokov, pomerne pekné zuby na prvý pohľad, občas nejaký kaz, ale pravidelne navštevujem zubárku. Povedala som jej, že mi krvácajú ďasná pri každom umytí zubov a jej jediná rada bola, že mám používať Lacalut, Prradontax a zubnú kefku Curaprox, lenže toto všetko už používam a už rok mám tento problém. Prosím o radu, čo s tým? Ďakujem.

Problém s krvácajúcimi ďasnami

Zdravím. Mám 22rokov a trápia ma bolesti ďasien, krvácanie a neznesiteľný zápach z úst. Začalo to tak, že mi najprv pri čistení zubov krvácali ďasná. Neskôr sa ozvala sama bolesť. Bolia ma ďasná aj po umytí zubov, počas celého dňa. A do tretice sa pripojil ten zápach z úst. Je mi to strašne nepríjemné. Vyskúšal som aj pastu Parodontax, ústnu vodu Sensodyn, pijem čaj zo šalvie, ale nič. Ústna voda mi tu bolesť ďasien neuľaví a ten zápach z úst mám stále. A začalo ma trocha pobolievať ľavé ucho. Ale mám veľký strach navštíviť zubárku. Ale keď už tam som, tak mi je to jedno... Ale bol by som kľudnejší, keby ma dopredu informovala o postupe. A bol by som najradšej, ak by mi pred zákrokom dala pár tabletiek na ukľudnenie. To by som bol vtedy najšťastnejší. Ďakujem za odpoveď.

Krvácanie ďasien

Zdravím, mám otázku- vždy, keď sa pokúsim si čistiť priestor medzi zubami špeciálnymi kefkami a niťami, mi začnú silno krvácať ďasná a tak sa zľaknem, že zasa na pár týždňov prestanem. Je to normálne alebo je to paradentóza? Ako tomu môžem zabrániť? Ďakujem za radu.

Krvácajúce ďasná

Príjemný dobrý deň. Mám 28 rokov, pravidelne chodím na preventívne prehliadky, ale za posledné dva roky mi krváca z ďasien. Ďasná nie sú červené, ale pri zahryznutí do ovocia mi ďasno alebo aj iné potraviny poškodia a krvácajú. Je zaujímavé, že sa krvácanie objavilo aj samo od seba teda v čase, keď som neprimal potravu. Používam Curaprox ultra soft zubnú kefku a Meridol - paradontax pastu, ale krvácanie mi nezastavilo. Taktiež mi odporučili curasept ústnu vodu ani to nezabralo. ( Som nefajčiar žiadne lieky neberiem), ďakujem za odpoveď.

Opuchnuté ďasno

Dobrý deň, asi pred dvoma týždňami som mala zápal ďasien hlavne v okolí jedného zuba. Som tehotná, takže vraj z toho sú ďasná celkovo viac opuchnuté. Mala som ich úplne spuchnuté a dva dni aj teploty a bolesti, ale zubárka mi to vyčistila v okolí ďasna a postupne to prešlo... Kaz tam nebol, no znova cítim bolesť v tom zube a mám mierne opuchnuté ďasno v okolí. Úplne mi v ňom pulzuje a jemne sa aj kýve. Môže to byť znovu zápal alebo by mal ísť von?

Výrastky na ďasne

Dobrý deň, mám biele fľaky, resp. bielu kožu na vnútornej strane ďasien. Zvyknem si to hrýzť (najmä, keď som nervózna alebo som v strese). Nebolí ma to ani nepáli. Zubárka nevie čo to môže byť, ale vraj to nie sú afty. Keď to odhryznem ono to "narastie" naspäť. Ďakujem za odpoveď.

Opuch ďasien

Zdravím, mám 15 rokov, a na zuboch trvalý strojček. Začali mi však opúchať ďasná, hlavne medzi dolnými zubami. Viete mi poradiť na to nejakú ústnu vodu alebo olej? Vďaka.

Zápach ďasien

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Trápi ma zápach ani nie z úst, ale skôr ďasien. Myslím, že ho nie je cítiť von, skôr ho cítim ja, nie stále, ale tak raz za dva dni. Niekedy keď si prstom pretriem ďasná nad hornými zubami cítim zápach aj na prstoch. Je to niečo vážnejšie? Môže to súvisieť s tým, že hore nemám „založené“ zuby 2,3,5 a mám na nich porcelánové zuby? Za odpoveď ďakujem.

Pichanie v ďasne

Dobrý deň, mam taký problém so zubom/ďasnom keď prudšie zakloním alebo pootočím hlavou tak ma dosť silno pichne niekde vnútri zubu hore na pravej strane a cítim pri tom ako keby sa mi tam pohla nejaká tekutina. Bojím sa, že to môže byť hnis. Len zaujímavé je to, že môžem normálne jesť teplé studené sladké, nič na to nereaguje ako keby ma to ani nebolelo. Bol som s tým dnes aj u zubára ale povedal mi že tam nemám žiadny kaz, že to môže byť od dutín nejako prechladnuté. Poraďte ďakujem.

Diabetes a zápal ďasien

Dobrý deň som diabetik mám silnú cukrovku už 9 rokov .Odvtedy ako som dostal cukrovku sa mi začali kaziť zuby a neskôr som dostal aj paradentózu ktorá ma trápi doteraz. Každú chvíľu ma bolievajú ďasná a z toho aj zuby. Používam ústnu vodu Corsodyl a roztok Herbadent. Niekedy mi to proti bolesti, zápalu ďasien zaberie a niekedy nie a bolesti pokračujú. Čo by ste mi odporúčali? Ďakujem

Biele škvrny na zuboch

Dobrý deň, mojej 20 mesačnej dcére sa na horných rezákoch pri ďasne urobili biele fliačiky, také pásiky. Zúbky sú mierne nažltlé. Hygienu dodržiavame. Zúbky čistíme ráno aj večer (stále dočisťujem), sladené čaje a malinovky u nás nepoznáme, sladkosti len občas. Pýtali sme sa už zubárky a tá povedala, že je to oslabená zubná sklovina a môže to byť dedičné. Nemáme sa ničoho obávať. Máme naďalej dodržiavať hygienu a sladké pomenej, čo samozrejme dodržiavame. Chcem sa však opýtať, či sa tento stav dá zlepšiť, poprípade, či je možné, aby sa to viac nešírilo, veď predsa chcem, aby moja dcéra mala krásny úsmev.
Ďakujem a pekný deň.

Fľaky na ďasnách

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Asi pred 2 mesiacmi sa mi na spodnom ďasne pod prednými zubami spravili afty. Používala som voľne dostupný gél na afty, ktorý mi pomohol. Lenže na tom mieste, kde sa nachádzali afty, mi zostali dva čierne/sivé fľaky. Včera sa mi opäť vyhodila afta na dolnom ďasne, len na inom mieste a jej okolie je opäť sivé až čierne. Mohli by ste mi prosím poradiť, o čo by mohlo ísť, príp. ako mám postupovať? Ďakujem

Nekvalitná práca dentálnej hygieničky

Dobrý deň, asi pred mesiacom a pol som bola u dentálnej hygieničky. Odstránila mi zubný povlak aj kameň, teraz sa mi však robí znova a okrem toho ma bolia ďasná. O zuby sa dobre starám a pravidelne si ich čistím, je možné že dentálna hygienička odviedla svoju prácu nekvalitne? Môžem jej prácu reklamovať? Ďakujem za radu.

Dedičná paradentóza?

Dobrý deň, na preventívnej prehliadke s mojím desaťročným synom zubárka našla zápal ďasien a vyjadrila sa, že to môže byť začiatok paradentózy.  Je možné, že to zdedil po mne?

Dentálna hygiena

Dobrý deň, ako často môžem za rok absolvovať dentálnu hygienu? Mám dosť problém s tvorbou kameňa, no bojím sa, že sa mi zničia alebo poškodia ďasná.

Rast 8 - čo na opuch ďasna?

Dobrý deň, už vyše dvoch rokov mi rastie spodná osmička, už som na ňu aj zabudla. Začali sme pracovať na bábätku a ako na potvoru sa znova ozýva. Asi opäť rastie. Pociťujem mierny opuch ďasna, resp. vnútorná strana líca. Viete mi povedať, čo použiť na opuch ďasna? O 4 dni odchádzam na dovolenku. Ďakujem.

Pred 10 rokmi mi robili resekciu.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, pred 10 rokmi mi bola robená resekcia na prednom hornom zube (dvojka vľavo hore). Teraz mi spod nej začal opäť vytekať hnis a čaká ma znovu resekcia + je ložisko už aj nad jednotkou vedľa. Zubár mi dal antibiotiká a objednal ma o mesiac. Mám čakať ten mesiac, či si zohnať inde skorší termín? Nemôže sa mi stav zhoršiť? Zub ako taký ma nebolí, obidva (aj ta dvojka aj jednotka) už majú vybratý koreň a hnis mi odteká spod ďasna, nemám ani hrčku na ďasne, len to mam také citlivé medzi zubami, kadiaľ vyteká ten hnis. Ďakujem vopred za radu.

Šedé ďasno pri hojení.

Dobrý deň, bola som asi pred 2týždňami na resekcii 4ky. Pred 2 dňami som bola na kontrole u zubára, ktorý mi resekciu vykonával, povedal mi, že sa mi všetko hojí tak, ako má. Avšak dnes pri pohľade do zrkadla som si všimla, že od miesta, kde to mám zašité až po predné zuby, mám celé ďasná šedé. Viete mi prosím Vás poradiť, čo s tým? 

Biely vačok nad zubom. Čo bude ďalej?

Dobrý deň, včera sa mi hore nad predným zubom spravil biely vačok, ktorý je citlivý, ale zub ma nebolí. Ide o odumieranie nervov alebo niečo podobné? Aký bude ďalší postup u stomatológa? Nedá sa to liečiť doma? Ďakujem.

Čo robiť s napuchnutými ďasnami?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo mám robiť, keď mám napuchnuté ďasná? Ďakujem

Môžem odmietnuť pieskovanie?

Dobrý deň. Rád by som sa spýtal, či môžem mojej hygieničke odmietnuť pieskovanie. Neželám si, aby mi to viac robila. Naposledy som mal z toho krvavé celé ústa a nemohol som nič jesť. Ďakujem za radu.

Bolesť 2 týždne po resekcii

Pekný deň Vám prajem. Chcem sa spýtať - som druhý týždeň po resekcii jednotky dvojky. Keď sa zospodu dotknem jazykom, sú ešte boľavé alebo keď nejako inak stočím ústa, tak ma to tak striekne. Je to normálne? A ďalšiu otázku mám, že jednotka dvojka je po resekcii a nad trojkou mám všetko sčervenané. Môže to mať súvis či nie? Vopred ďakujem za odpoveď. 

Odlomený zub, bolesť, hnis

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Bolí ma zub, resp. ďasno. Odlomil sa a neviem, čo ma teraz bolí. Asi koreň. Ďasno mám opuchnuté, Tvorí sa hnis. Už 5 dní ma bolí aj oko a ruka na tej strane. Bojím sa ísť k zubárovi, čo mi bude robiť. Ako vytiahne tie korene? Ďakujem za odpoveď.

Malé sieťky na ďasnách

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, môj zubár mi v utorok trhal jeden zub a na druhom mi čistil kanáliky a potom mi tam dal vložku. Celkom sa dá, len som videl, že mi dáva nejaké sieťky také malé ako obväz 1x1 cm ale neviem kde. A teraz mi z ďasien nad oboma zubami trčí ako keby niečo také biele priamo z ďasna. Neviem, či si to mám vybrať, lebo je to dosť bolestivé... Ďakujem

Bolesť po otvorení zubov nezmizla

Dobrý deň. V pondelok mi pani zubárka otvorila dolné dva zuby 31 a 32, na jednom bola stará koreňová výplň a druhý robila nanovo, bol však už necitlivý pri vŕtaní. Sú na nich korunky a podľa snímku RTG je tam nález, tak je ich dobre otvoriť a vyliečiť. Potom ich zatvorila nejakou vložkou. Do troch dní mi opuchlo dolné ďasno až brada, tlak a bolesť. Ale zuby nebolia iba dolné ďasno. Po otvorení obidvoch zubov a nasadení atnb. bolesť opuchu zatiaľ stále pretrváva, je tam naďalej obrovský tlak a opuch, hotová hrča pod zubom. Prečo sa bolesť po otvorení zubov nestratila, neprišla žiadna úľava ani naďalej bolesť pretrváva?

Opuch a hnisavá angína

Dobrý deň, asi pred týždňom som pocítila opuch medzi hornými jednotkami, ktorý akoby sa mi každým dňom začal rozširovať. A mám opuchnuté takmer celé horné ďasná, najprv len z vrchu, ale ďalší deň mi to akoby pomedzi zuby prešlo aj dovnútra (cítim jazykom akoby kopčeky) a navyše mám pocit akoby mi zuby múdrosti horné aj dolné (mám už všetky zuby múdrosti asi celé vonku, ale teraz akoby už zarezávali len koniec ďasien, akoby sa robil predel). Navyše mám dosť silnú hnisavú angínu a ešte aj na perách sa mi čosi spravilo. Neviem, či od horúčky lebo herpesy som doteraz nemala a mam 32 rokov. A aby toho nebolo dosť, bolí ma aj jazyk po krajoch bližšie ku koreňu. Neviete mi poradiť, či je to infekcia alebo cely ten opuch je spôsobený tými zubami múdrosti, lebo je to dosť bolestivé a mám problém čokoľvek jesť. A keďže užívam antibiotiká ZINNAT na tú angínu - lebo aj dojčím, tak už neviem, čo mám robiť. Výplach nejakou šalviovou tinktúrou mi nepomáha. Ďakujem 

Výmena zubov po 16 rokoch

Pekný deň prajem. Chcela by som sa opýtať. Potrebovala by som vymeniť po 16 rokoch už predné zuby /5/, ale asi pred 18 rokmi mi robili 2x resekciu predného zuba /toho istého/ tým, že mi vybrali koreň a teraz mám zdeformované ďasná, ktoré mi pri úsmeve veľmi nevidieť, nad prednými zubami, ktoré potrebujem vymeniť. Chcela by som sa opýtať, či sa tá výplň vykonáva aj v Prešove a akým spôsobom, a keď sa to ďasno rozreže, tak ako dlho to bude opuchnuté. Zubná lekárka v Prešove ma poslala do Košíc k mukogingiválnej chirurgičke, ale ona to nevykonáva, keď už tam nemám v tom ďasne korene. Za skoré vybavenie mojej otázky vopred ďakujem. Som v určitom rozpoložení, či si to dať aj urobiť. Veľmi pekne ďakujem 

Opuch ďasna i tváre

Dobrý deň, včera večer mi začalo opuchať ďasno, najprv len zvnútra, no ráno mi už opuchla celá polka tváre až po oko. Bola som u zubárky, ktorá mi vyčistila jeden zub, ktorý mám napoly rozpadnutý, a ktorý za tento opuch môže (sme dohodnuté, že pôjde ten zub von), no ja som stále neodpuchla, ani sa to nezlepšilo. Čo s tým môžem robiť? Je to normálne? Za ako dlho by to malo odpuchnúť? Mám mesačnú dcérku, ktorú kojím. Ďakujem 

Pri trhaní sa zlomil zub

Dobrý deň, pred dvomi týždňami mi vytrhli pravý horný zub 5-tku. Zub bol odumretý a ja som o tom nevedela, lebo ma vôbec nebolel. Pri trhaní sa zlomil, tak mám teraz dosť dokaličené ďasno. Na boku ďasna mám dosť veľkú ranu, ktorá sa nechce zhojiť a hnisá. Horúčku nemám, ale cítim sa strašne unavená. Bolesť nepociťujem. Používala som ústnu vodu Curasept a bežné lieky proti bolesti pár dní po trhaní. Sú nutné antibiotiká? Pomôže vyplachovať repíkom? Ďakujem za odpoveď. 

Tvrdá hrčka na ďasne

Dobrý deň. Mám hrčku na dolnom ďasne z vnútra. Je tvrdá a nebolí ma, ale jazykom si ju cítim. Je treba navštíviť zubára alebo je to nejaká dočasná vec? Ďakujem za odpoveď 

Narazené predné rezáky

Dobrý deň, mám narazené predné horné rezáky. Po 4 dňoch mi zbelelo ďasno nad tými hornými rezákmi. Odumiera mi nerv alebo čo sa to deje? Bola som u zubárky. Rtg snímok ukázal, že zub nie je zlomený. Pomohli by švédske kvapky, odvar z rumančeka alebo nejaké lieky? 

Blednutie ďasien a pachuť v ústach

Dobrý deň, pred pár týždňami som spozoroval, že mi nejako bledli ďasná. Akoby bola polovica biela a polovica normálna. Cítim pachuť v ústach a citlivosť pri čistení zubov a netuším čo to môže byť. Ďakujem 

Červená guľa na ďasne

Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Hore čo mám zuby, mi narástla taká červená guľa na hornom ďasne nad zubami. Neviete od čoho to môže byť? Môže to byť aj zo zuba, že má kameň a je čierny? 

Pulzujúca bolesť v ďasne

Mám bolesti ďasna na celej pravej strane hore. Cítim skôr pulzujúcu bolesť, ale nie moc silnú a momentálne to mám trochu stŕpnuté. Keď som chcela jesť horúce, tak ma to začalo dosť bolieť, ale takisto aj pri studenom, nie však vždy, stalo sa mi to asi 2x. Inak ma zuby nebolia a môžem normálne jesť. No trvá to už 2 dni cca. Čo s tým mám spraviť? Je dobré používať tantum verde na kloktanie? Alebo je to spôsobené zubom? 

Parodontitis - gingiválny recesus

V tomto videu nájdete postupný ústup ďasien, ktorý vzniká predovšetkým nesprávnou technikou.

Príčiny

Parodontitída je infekčné ochorenie spôsobené baktériami zubného povlaku, teda spôsobené dlhodobou nedostatočnou ústnou hygienou. Baktérie prítomné v zubnom povlaku narušujú ďasná, tie sú dlhodobo zapálené, krvácajú a sú opuchnuté a citlivé. Baktérie ďalej prenikajú štrbinou medzi ďasnom a zubom do závesného aparátu, kde sa ďalej množia a tvoria pri tom mnoho toxických produktov.

Následky paradentózy

Nepodceňujme zápaly ďasien, alebo Môže viesť paradentóza k ochoreniu srdca? Paradentóza (tiež paradentóza) je vžitý výraz pre infekčné ochorenia so správnym názvom parodontitída, ktoré spôsobujú baktérie množiace sa pod povrchom ďasien.

Konzervatívna liečba

Konzervatívna liečba tohto ochorenia závesného aparátu zuba pozostáva z niekoľkých fáz. Pacient sa bude musieť naučiť, ako by si mal správne čistiť zuby V ďalšej fáze potom začne používať špeciálne nástroje. Ak pacient správne dodrží všetky postupy, dôjde vo väčšine prípadov k zlepšeniu jeho stavu.

Prejavy celkových ochorení v ústach

Dutina ústna sa často stáva zrkadlom nášho zdravotného stavu. Rad celkových ochorení sa prejavuje zmenami v ústach. Každý zubný lekár by preto mal pri preventívnej prehliadke nielen vyšetriť zuby a ďasná, ale aj prezrieť starostlivo sliznice a ich prípadné zmeny.

Krvácanie zubov

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám 22 rokov a z ničoho nič mi začali zuby krvácať, resp. som sa zobudila ráno cca pred 5 dňami s pocitom krvi v ústach. Zuby ma neboleli vôbec, ale sa to zhoršovalo čoraz viac a navštívila som zubárku, kde mi na dolných spodných rezákov zubný kameň usadený, čo bolo dôvodom zapálených ďasien, len na ronttgene sa mi potvrdil zápal na celej spodnej sánky používam Vacalut active pasta, ústna voda A plus corsodyl, len mi to vôbec nepomáha. Plus výplachy z repíku a mám pocit ,že to mám čím ďalej tým horšie. Nasadené mám prvý deň antibiotiká. Neviete, čo mi môže pomôcť alebo ako by ste mi poradili? A chcela by som sa opýtať na výrobky značky ORAmd extra silné kvapky, či sú dobré a či pomáhajú? Ďakujem

Bolesť zuba, ktorý je vzadu, okolie je červené a bolestivé

Dobrý deň, mám 19 rokov a bolesti zuba, ktorý je celkom vzadu. Mám okolo neho červené ďasno a veľmi ma bolí už tri dni. Čo mám robiť? Poraďte mi. Ďakujem.

Zle spravený mostík - čo s tým?

Dobrý deň. Chcela by som Vás požiadať o radu. Manžel má čerstvo nasadený zirkónový mostík na predných zuboch. Mostík je však hrubý, zavadzia pri rozprávaní, zuby majú tvar výlisku, sú široké, jednotky a dvojky ako keď by boli rovnakej šírky a veľkosti, pri umelom osvetlení vyzerajú, že na zuboch sú fľaky. Sú aj podstatne svetlejšie, hoci sú krásne lesklé, vyzerajú neprirodzene a umelo. Môže reklamovať výrobok u technika, prípadne žiadať vrátenie peňazí? Ak by aj mostík prerobili, má obavy, že by výrobok mohol byť znova zle urobený. Lekár sa k zubom vyjadril, že sú malé a predné jednotky sa zdajú byť krátke oproti dvojkám. Viem, že je problém s reklamáciou po nasadení, ale laik nemôže vedieť, ako zuby budú vyzerať po nasadení a pre hrúbku mu budú zavadzať. Je nejaká ochrana spotrebiteľa, ak nie je spokojný pacient po nasadení zubov so vzhľadom, tvarom, používaním a aj okolie má reakciu k neprirodzenému vzhľadu? Dnes sú moderné techniky a myslím si, že je aj možnosť kvalitne vyrobenej zubnej náhrady, ktorá by mala vzhľad vlastných zubov. Je možné, aby zirkónová náhrada vyzerala neprirodzene, umelo a bola hrubá ? Vopred ďakujem za cennú radu.

Nadvihnuté ďasno a kameň

Dobrý deň, v poslednej dobe sa mi zdá, ako keby sa mi niečo zbieralo pod ďasnom – ďasno sa trošku nadvihlo a pod tým je taký tmavší prúžok, nebolí ma to, je to iba nad jedným zubom – trojkou hore. Rozmýšľala som, či to nemôže byť povlak alebo kameň ale všetky zuby si čistím rovnako a pravidelne a inde to nemám. Ďakujem pekne za radu, bojím sa paradentózy alebo niečoho vážneho.

Niečo sa mi vytvorilo na mieste extrakcie

Dobrý deň, asi pred dvoma rokmi mi trhali zub s tým, že mi tam ostal koreň a ten mi musel chirurg nanovo trhať. Dnes sa mi na tom mieste objavilo niečo biele, tvrdé ako zvyšok zubu, zatiaľ to neboli. Čo to môže byť? Musím isť znovu na extrakciu? Ďakujem.

Nadmerná tvorba zubného kazu

Dobrý deň, mám veľký problém, mám 13 rokov a nemôžem si pomôcť. Mám nadmernú tvorbu zubného kazu, už mám vyše v 20 zuboch a 3 mi treba vytrhnúť a ako keby toho nebolo dosť, mám panický strach z bolesti, prosím poraďte mi ako mam predísť zubnému kazu???

Ako zminimalizovat tvorbu kazu?

Dobrý deň pani doktorka, mám panickú hrôzu z kazov a vŕtania. Samozrejme sa niekedy sladkostí alebo sladkých nápojov neviem vzdať. Čo mám robiť aby som ešte zminimalizoval tvorbu kazu po jedle a pití? Pomôžu ústne vody, roztoky, žuvačky, treba si najlepšie vždy po tom umyť zuby?? Ďakujem, Pavol.

Dcérke prestali rásť zúbky

Dobrý deň, dcérka má 16 mesiacov a prerezané 4 zúbky všetko jednotky. Znepokojuje ma, že zúbky napriek tomu, že sa prerezali trochu podrástli a ten rast sa zastavil, proste prestali rásť, má ich vonku tak do jednej tretiny. Momentálne sa dcérka lieči na zápal ďasien týchto zúbkov. Mohli by ste mi poradiť prečo zúbky už nechcú rásť?

Sú tabletky proti bolesti ďasien?

Dobrý deň, mám 24 rokov a v posledných dňoch ma strašne bolia ďasná, sú nejaké tabletky proti bolesti alebo niečo iné?

Opuchnuté ďasno.

Dobrý deň, cez noc mi opuchlo ďasno pri pravom líci. Nebolí ma to vôbec, ale je to dosť opuchnuté a mám to pod zubom, s ktorým mám problémy už dlhšie. Čo to môže byť? Ďakujem za odpoveď.

Hrčka na ďasne.

Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať - bola som asi pred 2 týždňami u zubára. Na 6 zube dole napravo mi vyvŕtal malý kaz a dal podložku a vložku. Ako som prišla domov, zub ma začal bolieť na dotyk. Lenže asi po 2 dňoch prestal. Potom som šla k zubárovi. Zub mi zaplomboval a povedal, že je to v poriadku. Lenže pod zubom na ďasne som si nahmatala hrčku a bolí ma na dotyk. Zub je trošku tiež citlivý na dotyk - ale až keď na to veľmi pritlačím. Ale nie je to nič strašné, nepotrebujem ani tabletky od bolesti. Za odpoveď vopred ďakujem.

Opakujúca sa fistula pri mŕtvom zube.

Dobrý deň, zhruba pred rokom sa mi spravila fistula na ďasne nad zubom. Navštívila som zubára, ktorý mi spravil resekciu, chvíľku bol pokoj. Opätovne sa mi spravila v lete tohto roku, išla som k zubárovi, ktorý mi tvrdil, že tam nič nevidí. Na moje vyžiadanie mi spravil znova resekciu zubu a vytiahol mi ešte posledný koreň, ktorý nebol pred tým na röntgene vidieť. Zase to na chvíľku prešlo a včera sa mi objavila znova fistula. Myslím si, že so súvisiacim zubom sa mi robia na tvári aj vredy naliate vodou (nie vyrážky), je to možné? Čo môže byť prosím Vás príčinou opakujúcej sa fistule, ak mám ten zub úplne mŕtvy? Môže to spôsobovať nejaký iný zápal v tele? Za odpoveď ďakujem.

Pretrvávajúca bolesť horných zubov.

Dobrý deň, chcel by som sa Vás opýtať. Pred týždňom som bol u zubárky s tým, že ma bolí dole naľavo vzadu za zubami. Zistilo sa, že to je zub múdrosti, a tak mi prestrihla ďasno a bolo všetko v poriadku, no o deň alebo dva neskôr sa mi spravila na vnútornej strane líca afta a začala ma bolieť horná ľavá strana zubov. Dnes som bol opäť u zubárky a dala mi na 6-tku liečivú vložku, ale bolí to rovnako. Čo to môže byť?

Ďasno sfarbené do biela.

Dobrý deň, vľavo dole na ďasne sa mi urobil biely fľak, ako by sa ďasno sfarbilo do biela. Je to taká tenká čiarka na konci hrubšia a už dlhšie trpím zápachom z úst. Je to niečo vážne?

Krvácanie pri čistení

Chcem sa opýtať, čo to znamená, keď si na zubnej niti nájdem trocha krvi po prečistení niektorých miest? Väčšinou v mieste jedného zuba – hornej 5-ky. Znamená to, že je ďasno zapálené alebo zub je kazový alebo to môže byť iba citlivým ďasnom? Ďakujem pekne.

Biely povlak po extrakcii

Dobrý deň. Včera mi robili extrakciu zuba...hneď v ten večer sa mi tam vytvorila veľká krvná zrazenina na povrchu s bielym povlakom...prosím Vás, môže to byť hnis??? a kedy a ako mi tá zrazenina zmizne? Alebo s tým mám zájsť k môjmu zubárovi a dať si to nejako prepichnúť? Vopred veľmi pekne ďakujem.

Pôsobenie fluoridu

Niekde som počula, že najlepšie je, ak sa fluorid alebo látky v ústnej vode dostanú úplne do každého priestoru a preto najprv použijem zubnú niť/medzizubnú kefku a následne na to si umyjem zuby alebo si po použití nite vypláchnem ústa ústnou vodou. Je tento postup správny? Mala by som medzi tým počkať ešte pár minút alebo si môžem zuby hneď začať umývať?

Bolia ma ďasná

Dobrý deň. Keď si umývam zuby, ľavá strana na dolnej čeľusti ma bolí. Nebolia ma zuby, skôr ďasná. Stačí, že priložím kefku a už ma to zabolí. Ale nikde inde ma to nebolí. O čo môže ísť? Nikdy som nemala citlivé zuby a myslím si, že ich ani nemám. Trápia ma len tie ďasná. Teda neviem, či ide o ďasná...

Čierne čiarky

Zhruba pred týždňom som pri jedení pocítil bolesť v ďasne ako keby som ho mal poškodené/rozrazené. Keď som sa pozrel čo s tým mám, zbadal som čierne čiarky v horných a jednej spodnej stoličke. Obávam sa že ide o kazy. Nezdá sa mi že by boli hlboké, práve preto váham či ozaj ide o kaz alebo len nejaké poškodenie skloviny prípadne niečo iné. Dosť ma to štve lebo už v 16 rokoch mám tri výplne a na minulej preventívnej prehliadke cca pred polrokom bolo všetko v poriadku.

Mliečny zúbok tam bol a zrazu zmizol

Dobrý deň, moja dcérka ma 4 mesiace a už jej vyšiel prvý zúbok úplné vzadu hore na pravej strane tešila som sa z toho aj som ukazovala známej ale tá ho nevidela keďže bol úplne vzadu ale po dvoch dňoch som sa pozerala a už ho tam nemala..... naozaj tam bol, bol tvrdý a biely a o dva dni už ho nemala.... pije len mlieko takže nič iné to nemohlo byt som na 100 percent presvedčená, že to bol zub veď viem ako vyzerá.... ale nerozumiem tomu... ??

Môžem sa vyhnúť resekcii?

Dobrý deň, odumrela mi dvojka, v podnebí sa mi vytvoril veľký vačok. Zistili zápal pri kosti. Prvý krát mi vačok rezali bez umŕtvenia, ale nepomohlo. Potom som absolvovala ďalšie 3 narezania vačku a vytlačenia hnisu. Užila som 2 balíky antibiotík Dalacin- C a teraz mám antibiotiká Augumentín. Zub mám už zaplombovaný a uvidím, čo to spraví. Avšak na kosti po röntgene zistili, že je tam ešte zápal. Je šanca, že sa to zahojí alebo bude treba resekcia zuba? Ďakujem.

Zväčšené uzliny po extrakcii osmičky

Dobrý deň, 9.1. mi extrahovali zub múdrosti dole vpravo, je to už skoro mesiac. Postupne mi majú vybrať aj ostatné. Zákrok trval 1,5 hod., zub mi rástol vodorovne a korunka zuba sa vtláčala do sedmičky. Stomatológ povedal, že to bolo komplikované, zub musel rozdeliť na 4 časti a postupne ho vybrať. Ďalej sa vyjadril, že mi musel vyvŕtať dieru aj do kosti, pretože zub bol v nej vrastený, mám si dávať pozor na odhrýzanie veľmi tvrdého jedla, pretože sánka by sa mi mohla zlomiť. Brala som ATB a stále beriem vit. B1, pretože som si necítila stranu jazyka a čeľuste. To sa mi postupne už upravuje. Na čeľusti som mala veľmi zväčšenú uzlinu, ktorá sa zmenšila no stále ju nahmatám, je veľká ako hrášok. Mesiac po tomto zákroku, cítim stále miernu bolesť v uchu (na ORL mi týždeň po extrakcii povedali že je to z toho) a stále mám pocit opuchnutého tkaniva v líci, na pohmat je tvrdé, výrazne nebolí, opuch zvonka nevidno a mám zväčšenú uzlinu na krku, je mierne bolestivá. Uzliny mi vždy dosť reagovali na chorobu, stres atď... Preto by som sa Vás chcela spýtať, či je takýto stav normálny aj po takom čase a časom sa upraví? A či tie zväčšené uzliny môžu stále súvisieť s extrakciou? Inak sa to hojí pekne, zápal som nemala. Vopred Vám ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň.

Nadmerné krvácanie pri dentálnej hygiene.

Zdravím, mám na vás otázku, či je to normálne, keď mi tečie veľmi veľa krvi vždy, keď som práve u dentálnej hygieničky na čistení. Ona vraví, že áno, ale mne sa to príliš normálne určite nezdá. Vďaka za odpoveď.

Zväčšené bolestivé ďasno.

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Ide o pravú vrchnú sedmičku, ktorá je už mŕtva. Nebolí ma, samozrejme, ale opuchla mi trochu tvár a nad zubom ako je ďasno cítim, ako je zväčšené a trochu boli. Ale iba na tlak, tak isto ako opuch. Čo treba v takomto prípade robiť? Je šanca, že to odpuchne samo? Ďakujem za odpoveď.

Opuch, no zub nebolí.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mala som otvorený predný zub hore, zubárka mi ho čistila stále, no jeden čas som vynechala návštevu, zrejme sa tam za ten čas dostali baktérie. Zub začal postupne opúchať, nebolel už, pretože nerv mi vytiahla. Najprv opuchlo líce, potom sa mi ten opuch dostal nad prednú peru a následne až pod nos. Zubárka mi ďasno rozrezala, no povedala, že hnis už nemá kade vytekať, lebo je už moc vysoko. Povedala, že si musím dať spraviť resekciu zuba. Akurát však prišiel víkend, teraz som celý víkend opuchnutá, zub nebolí. Len ten opuch, ktorý je už tesne pod nosom. Je strašný. Ak mi spravia resekciu, tak hnis mi už potom odtečie konečne? Lebo už 8 dní byť opuchnutá je moc.

Bolí ma celá pravá strana.

Dobrý deň, už pár dní ma bolí celá pravá strana. Cítim ako keby ma boleli všetky zuby na tej strane, horné aj dolné. Niekedy je to strašná bolesť, medzi niektorými zubami mám úplne červene ďasno a pri umývaní mi krvácajú. Čo by to mohlo byt? Ďakujem

Pocit vypadnutia plomby.

Dobrý deň, 6tku hore vľavo mám mŕtvy zub a mám pocit takého bodania až pichania medzi ďasnom a plombou a celkovo pocit, že mi tá plomba vypadne. Môže to niečo znamenať? Ako dlho môže chodiť človek s opadnutou plombou? K zubárke môžem ísť až o 3 týždne, ďakujem.

Môžem používať medzizubnú kefku každý deň?

Môžem používať zubnú niť a medzizubnú kefku každý deň? Nepoškodím si tým ďasná alebo nespôsobím nejakú ranku, ktorá by sa mohla zapáliť? Ďakujem pekne.

Bolesť po extrakcii neprestáva

Dobrý deň, v piatok mi vytrhli vľavo dolu zub múdrosti. Ranu mi zašili a dali od bolesti NIMED. V nedeľu mi stŕpla polovica dolnej pery a brada. V pondelok som bola u zubárky, vydezinfikovala mi to, dala drenáž, vytiahla stehy, že teraz to prejde a nasadila antibiotiká Dalacin. A už je streda a ja žiadnu úľavu necítim, bolí to rovnako už až ucho. Aj si to vyplachujem Curaseptom a dávam ľadové obklady. Zdá sa mi to už dlhý čas, že sa mi to vôbec nehojí a dosť to stále bolí.

Je to kosť?

Zdravím, 2.8.2012 mi stomatológ musel vytrhnúť spodnú 6-tku na pravej strane. Zákrok trval asi 10 minút, ale bolelo to neskutočne a cítil som to aj po dvoch anestéziách. Myslím, že rana sa mi hojí celkom dobre, dosť rýchlo sa zatvára ďasno. Opuch je minimálny, skoro žiadny. Bolesť ešte cítim, ale postupne ustupuje. Akurát mám problém s tým, že mám odhalenú kosť z vnútornej strany. Veľkosť asi tak 3 x 3 milimetre. Zarastie mi tá kosť niekedy ďasnom, alebo to už budem mať takéto nastálo?

Mám silný opuch ale zub ma nebolí

Dobrý deň. Pravá strana líca z vnútornej strany mi hrozne opuchla ale zub ma nebolí..

Vytrhol mi zub a hrozne to bolí

Dobrý deň, stomatológ mi vytrhol zub múdrosti a hrozne ma to bolí. Opuchlo mi to a nedokážem otvoriť ústa, čo mám robiť? Mam si dávať nejaké obklady? Ďakujem.

Kedy mi to odpuchne?

Dobrý večer, včera mi zubárka vytrhla zub, dala mi naň gázu lebo tam mám hnis a aj antibiotiká. Líce mám opuchnuté, myslíte, že mi odpuchne do 2 dní?

Bolesť po extrakcii - potrebujem antibiotiká?

Dobrý večer, zubárka mi trhala zadnú stoličku lebo ma bolel a povedala, že mám to trochu zapálené. Je to už 5 dní a stále ma to bolí musím si dávať brufen 400 ale po 6 hodinách ma to znova začne bolieť. Vyplachujem si to aj repíkom. Čudujem sa že mi nepredpísala antibiotikum. Prosím poraďte mi. Ďakujem.

Zápalové ložiško na mieste korunky

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať ohľadne porcelánovej korunky. Pod 1 mám ložisko hnisu, liečila mi ho zubárka, využívala som antibiotiká a hneď po krátkom čase sa mi bolesť vrátila a mám zapálene ďasno nad korunkou, ak je vonku nejaké horšie počasie tak hneď má začne pobolievať 1. a začne mi puchnúť pera. Chcela by som vedieť či by som mala podstúpiť nejaké iné liečenie.

Bolesť šesťtky a opuch.

Dobrý deň. Pred mesiacom som bola u zubára s tým, že ma bolí 6-ka zub. Povedal mi, že ma tam nemá čo bolieť, avšak cez to všetko mi zub rozvŕtal a vložil vložku. Po vložení tri dni na to ma neskutočne zub bolel, a tak som skončila na pohotovosti s opuchom, kde mi vložku vybrali, nanovo rozvŕtali a prečistili kanáliky. Vrátila som sa späť k svojmu pôvodnému zubárovi, ten kanáliky prečistil a opäť vložil vložku. O dva dni na to, teda teraz mam také bolesti zuba, že už neviem, ani ktorý zub ma bolí. Či je to ta 6-ka alebo ten nad tým, tie bolesti sú neskutočné, najmä ak sa zabudnem a vysajem niečo zo zuba podvedome v ústach. Mám opuchy a neskutočne bolesti tvárovej časti, spánku a sánky celej. Tie bolesti sa nedajú vydržať. Som na tabletkách už skoro mesiac a prestáva všetko účinkovať. Prosím, poraďte mi, čo robiť, o čo zubára žiadať. O vytrhnutie? Ja už neviem, čo robiť, ale tá bolesť je na nevydržanie! ĎAKUJEM!

Depulpin v zube.

Dobrý deň, mám otázku. Mala som v 7 zube umiestnený depulpin cca 9 dní. Za zubom sa mi spravil vačok. Bola som u zubárky, vybrala mi depulpin a spomenula, že sa dostala nejaká časť za zub do ďasna. Vyčistila nervové kanáliky a dala mi vložku. O týždeň v noci začali strašné bolesti zuba. Ordinujúci zubár urobil snímok a povedal, že depulpin sa dostal za zub do ďasna a časť tkaniva tam odumrela, čo mi ukázal aj na snímku. Zub netrhal, ale vyčistil tú časť s odumretým tkanivom. Keď som sa pýtala, čo sa z toho môže stať, povedal, že nevie, pokiaľ ten jed depulpin vlastne zašiel, či nie až na kosť. Chcem vás poprosiť o radu, či ste náhodou nemali skúsenosti s tým, čo sa s tým dá ďalej robiť. Doktor mi povedal, že mám prísť o týždeň a možno bude musieť zub vytrhnúť. Keby som vedela, že depulpin je jed, a že môže až takto škodiť, určite by som si ho do zubu nedovolila dať. Teraz ale potrebujem poriešiť, ako ďalej, aby sa to dalo do poriadku. Predpísal mi aj antibiotiká Dalacin a kloktať mám Corsodylom. Ďakujem za každú cennú radu. S pozdravom.

Vytekajúci hnis z ďasna nad predným zubom.

Dobrý deň. Dnes som bola na preventívnej prehliadke u mojej zubárky. Trápi ma jediný problém a to hnis, ktorý mi asi rok vychádzal cez dierku v ďasne nad predným zubom. Kým som tam mala dierku, tak som si to vytláčala, lebo moja zubárka mi tvrdila, že pokiaľ si hnis našiel cestu von, tak je to v poriadku. Pred pár týždňami sa mi však dierka na ďasne zacelila. Po dnešnom skene som zistila, že je tam toho hnisu viac ako pri poslednej prehliadke (6 mesiacov). Najviac ma však prekvapilo, že zubárka mi odporučila nechať hnis tak, lebo jediná možnosť je čistenie kanálikov po čom mi zub sčernie, keďže je už odumretý. Bola som v šoku, že namiesto liečby mi navrhuje pestovať v hlave nejaký zápal. Myslíte, že postupovala správne? Čo by ste navrhovali vy? Ďakujem za radu.

Zápal okostice.

Dobrý deň. Mám na zadnom zube na ďasne hnis a strašne to bolí. Nespal som 3 dni, som na Ibalginoch. Zubár mi to vyčistil, ale ešte viac to potom bolelo. Na druhý deň znova tam bol hnis, asi mám zápal ďasna, ale už ma bolí aj podnebie mám opuchnuté. Dal mi len radu, že drhnúť kefkou a vyplachovať Parodontax extra 2 %, ale nepomáha to. Skúšal som aloe vera, repík pijem aj prikladám, už sa mi aj afta spravila na líci z vnútra. Neviem, čo mám robiť. Mal by mi dať nejaké antibiotiká? A mal som aj horúčku.

Vytekajúca tekutina z rany.

Dobrý deň, asi pred rokom mi robili resekciu, rana sa zahojila, všetko bolo v poriadku, ale v poslednom čase mám pocit, že mi stále ako keby z tej rany vytekala tekutina, hnis alebo neviem, čo to je a ako keby som zase mala tú frčku na ďasne, čo s tým mám robiť? Znova navštíviť zubárku, myslíte, že je šanca na záchranu zuba?

Detské ďasná

Moja dcéra, ktorá má 7 rokov, má zatiaľ zúbky bez kazov, má už aj trvalé, ale všimla som si , že nad hornou jednotkou a dvojkou ma začervenané a opuchnuté ďasno. Sú to už trvalé zuby.

Dokedy má ustúpiť bolesť po extrakcii? Mám si ranu vyplachovať?

Dobrý deň na internete som našiel váš kontrakt, tak by som sa vás chcel niečo spýtať. Pred dvoma dnami 17.4.2012 mi trhal môj zubár zub, ktorý bol osadený mimo radu. Bol to jednokoreňový zub, ktorý patril pred stoličku, neviem aké má označenie a vyrástol z vnútornej strany a dotýkal sa čiastočne stoicky a čiastočne zubu, ktorý je pri stoličke .Po vytrhnutí mi zostali trochu citlivé oba tie zuby, aj stolička aj zub pred ňou, lebo pri trhaní ho musel najprv vypáčiť a zapieral sa vlastne o tieto dva . Tak sa chcem spýtať, či je to normálne, že ich mám citlivé na zahryznutie a koľko to asi bude pretrvávať. Ďalej by som sa chcel spýtať, ešte aj po dvoch dňoch ma to pobolieva tak užívam utlmujúce lieky a mám to aj trochu opuchnuté z vnútra okolo rany, čo prvý deň nebolo. Opuchlo mi to až na druhý deň, ale naozaj mierne, tak či je to normálne alebo či s tým mám zájsť zase k zubárovi. Nerád by som, aby sa mi tam vytvoril nejaký zápal. A keď sa usmejem viac, tak ma trosku pobolí líce pod okom, ale to by mohlo byť z injekcie asi myslím. Môžte mi prosím poradiť, čím by som si mal ranu vyplachovať, ak teda by som si ju mal, ale prípadný postup- Ďakujem. Mám inak 26 rokov a ten zub mi vyrástol, asi keď som mal 20 rokov a ešte zubár hovoril, že ide ťažšie von, lebo tie korene sú natlačené veľmi pri sebe. Ďakujem vám veľmi pekne za radu.

Zrastené ďasno po zlomenine zuba

Dobrý deň pán doktor. Vypadla mi plomba a nato sa mi následne zlomil zub až pod ďasno a ďasno sa začalo zrastať...ešte nie je celé ale moc nechýba ...bude treba rezať ďasno? Čo ten zákrok bude obnášať? A bude to časovo náročné? ĎAKUJEM.

Podráždené a bolestivé ďasná

Pri bielení zubov (doma ale gél mám od dentálnej hygieničky) som si podráždila ďasná, bolí ma ľavá horná strana. Mohlo to prerásť až do zápalu? Ako by sa to prejavilo? Už je to tretí deň, bez analgetík sa tá bolesť nedá vydržať. Prosím poraďte či mám prikladať teplé alebo studené obklady, prípadne čomu sa vyhýbať. Citlivá na jedlo, teplé ani studené nie som. Koľko môže asi toto podráždenie pretrvávať? Hygienička mi poradila, že si mám ďasná natierať s hojivou masťou, napr. Infadolanom, môže byť? Ďakujem.

Osmička stále v tej istej polohe

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, mám 15 rokov a rastie mi zub múdrosti už asi polroka je v takej istej polohe a mám okolo neho opuch tiež asi 5-6mesiacov a stále mi to nemizne...Viete mi poradiť čo mám s tým robiť???

Bolesť ďasna

Dobrý deň. Už 4 dni ma bolí ďasno na sedmičke zube. Bola som už tri krát u zubárky, zatiaľ mi to len prepláchla a dala injekciu ..bolesť prešla len na chvíľu a potom zas. Neviem čo s tým mám a pravdepodobne to nevie ani ona poriadne. Bolí ma to hlavne pri jedení. Ďakujem

Môžu ostať korene v ďasne?

Dobrý deň. Dnes mi zubárka extrahovala zub, ktorý mal 4 korene a časť koreňov sa nepodarilo extrahovať. Predpísala mi antibiotiká a povedala, že korene, ktoré zostali buď vypadnú samé alebo zarastú. Je to v poriadku keď tam ostanú?

Čo to znamená keď mám na ďasne huľku?

Dobrý deň čo to znamená, keď na ďasne sa mi urobila huľka?

Vačok na prednom ďasne.

Dobrý večer, malá má 5rokov, má nad predným zubom na ďasne vačok, je to trošku zdúrené a na konci to má bielu bodku čiže asi hnis, má to asi týždeň, vyplachujeme to, bolo lepšie, včera som jej to nepozrela a dnes už to mala väčšie. Skúsili sme to prepichnúť vyšlo veľa hnisu trošku to spľaslo má to trochu bolestivé, v minulosti mala aj afty. Neviem čo to môže byť, či afta alebo niečo so zubom. Máme ísť zubárovi alebo k obvodnej lekárke?

Opuch pery.

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Mala som bolesť zubu, ten zub je plombovaný, po dni mi strašne opuchli pery a mám bolesť na ďasne. Opuch sa mi zväčšuje stále. Dezinfikujem si to Herbadentom. Ak opuch neodpuchne, čo s tým?

Pulzujúca a pálivá bolesť zuba.

Dobrý deň, včera ma veľmi bolel zub (pulzujúca a pálivá bolesť). Bola som na pohotovosti a tam mi doktorka vybrala nerv z toho zuba. Dneska ráno som sa zobudila na bolesť ďasien pod tým zubom. Sú aj veľmi červené a opuchnuté. Čo mám robiť?

Bolesti po vyplnení koreňa.

Dobrý deň, už druhý týždeň mám problém s bolestivým ďasnom v oblasti na ľavej hornej 4, 5. Bolesť je veľmi silná a prechádza až k bolestiam hlavy. V oblasti bolesti mi pani zubárka robila výplň koreňa, asi necelý týždeň som cítil bolesť(v okolí toho zubu boli veľmi citlivé miesta na studené). Potom bolesť prestala, no znova, asi po dvoch týždňoch sa opäť objavila. Najskôr miernejšie, potom viac, hlavne po požití gingiválneho roztoku Herbadent (96 % etanol). Akoby sa mi oblasť bolesti po požití tohto roztoku rozšírila. Po tom som šiel k zubárke, kde mi povedala, že s týmto roztokom si nemám potierať ďasná, že si ich môžem poleptať. Zubárka mi nezistila zápal, vraj to mohlo spôsobiť odhalené ďasno medzi zubami. Tak mi ten zub doplombovala, vraj to bude v poriadku. Prešli 3 dni a stále mám ten problém. Silné bolesti v ďasne pri dotyku so studeným, ale aj horúcim. Chcel by som sa Vás spýtať, ako sa zbavím týchto bolestí? Je nejaký účinný ústny roztok, neagresívny, ktorý by mi pomohol? Mám podozrenie, že práve tým roztokom Herbadent sa mi bolesť rozšírila, zrejme nejaké podráždenie ďasna.. Ďakujem.

Čistenie ďasien novorodencom.

Dobrý deň. S čím môžem novorodencovi pretierať ďasná? Dá sa na to kúpiť nejaká špeciálna handrička? Ďakujem za odpoveď.

Opuch ďasna (nie pri zube).

Dobrý deň, v noci som sa zobudila na bolesť zuba a ráno som mala opuchnuté ďasno, no nie pri zube, ale až úplne hore. Keď som si umývala tvár, tak ma to strašne bolelo. Išla som k zubárovi, no neordinoval. A keď sa usmejem bolí to rovnako. Tabletky mi zaberú na určitý čas, ale potom to zase začne. Prosím Vás, čo s tým alebo čo na to?? Ďakujem

Ako zistím, že mám odhalené krčky?

V médiách sa často opakuje pojem – odhalené zubné krčky. Ako vlastne odhalené krčky vyzerajú, ako zistíme, že ich máme skutočne odhalené? Moja zubárka sa k tomuto nikdy nevyjadrila, mám 25 rokov a zdá sa mi, že na spodných zuboch mám krčky príliš vystúpené a potiahnuté iba tenkou vrstvou ďasna. Na prehliadky chodím pravidelne ale naozaj mi moja stomatologička ešte nikdy nespomenula, že by som mala s niečím takým problém. Ďakujem za odpoveď.

Ako zastaviť krvácanie? Po extrakcii mi ďasno stále krváca

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, včera mi vytrhli zub...ľavú hornú stoličku. Večer mi začalo ďasno opúchať a krvácať až do rána, ešte stále krváca a opuch sa pomaly rozširuje, ako pavučina. Už mi je zle z tej krvi. Prosím vás, poraďte mi.

Bolesť po zmrzline

Dobrý deň. Vždy keď si dám zmrzlinu, neskutočne ma začne bolieť 6-ka hore. Je to mŕtvy zub a preto sa chcem opýtať – môže to byť ďasno? Iné ďasná citlivé nemám ale práve preto, že to je mŕtvy zub, ďasno je tam trošku odhalenejšie aj po zákroku a plombovaní, tak je celkovo už rok a pol taký citlivý. Alebo sa mám obávať, že môže ísť o zápal? Na preventívnej prehliadke som bol.

Môže to byť pravda?

Vždy sa hovorilo, že kmene niekde v Afrike vlastne nepoužívajú kefky ani nič podobné na čistenie zubov ale používajú rôzne listy a byliny, ktorými si potierajú/šúchajú zuby a vraj majú chrup viac bezproblémový ako my a vydrží im do staroby. Myslíte si, že to môže byť pravda?

Dosť to bolí a krváca

Dobrý deň, chcem sa opýtať, dnes som po vytrhnutí zuba, poobede som si ľahla, že mi bolesť v spánku trochu prejde ale rana sa mi rozkrvácala. Je večer a ja sa bojím ísť spať, čo bude. Bolo to dosť ťažké, keď mi trhal, tak sa mu zlomil, potom rozvŕtal a ťahal po koreňoch. Dosť to bolí. Ďakujem.

Veľký strach

Pekný večer, ako riešite prípady, kedy má pacient veľký strach? Podarilo sa Vám už pacienta presvedčiť aby úkon zvládol?

Zápal, umŕtvované nervy a následná extrakcia

Dobrý večer, moja zubárka mi pred 11 dňami umŕtvovala nerv v zube o dva dni na to ma začal bolieť zub hneď vedľa, zuby 5 a 6 ..tak mi umŕtvila aj v ňom nerv lenže bolesti neprestávali, práve naopak som opuchla pod ľavou sánkou...Hneď v pondelok som išla k zubárke a obidva zuby mi vytrhla...hneď sa mi uľavilo.. Len ma znepokojuje ešte opuch pod sánkou, beriem aj ATB Dalacin...môžete mi poradiť prečo ten opuch ešte neustúpil? Ďakujem.

Zápach z rany po extrakcii

Dobrý deň, chcem sa spýtať, trhali mi 6 zub, doktorka s ním bojovala okolo 40min., tak tam mám veľkú dieru, toto je 4. deň po zákroku a stále ma to kúštik bolí ale z diery vychádza taký čudný kyslastý zápach aj keď jazykom prejdem, neviete čo to môže byť?

bolestivá rana po vytrhnutí osmičiek

Pred mesiacom aj 2 týždne mi bol vytrhnutý zub 8. Pani doktorka mi ho vybrala veľmi šetrným spôsobom, ale stále ma to bolí. Mám tam už len malý otvor, trochu ešte tmavšie ružový, okolie nie je zapálené a ani mi nič nevyteká z ranky. Pýtam sa preto, lebo mi bola podaná PROLIA na osteoporózu pred pol rokom aj 3 mesiacmi. Dodržali sme čas, čiže počkali sme 2 mesiace po uplynutí pol roka. Vybrala som 1 krabičku AUGMENTINU. Teraz mám neskutočný strach či nemôžem mať osteonekrózu. Neviem či by sa nemal urobiť röntgen. Pani doktorka povedala, že nevidí žiadne zmeny, ale aj tak sa bojím.

Vačok na ďase naplnený krvou.

Dobrý deň. Asi pred dvoma dňami som si uvidela nejaký vačok na ďasne nad dvojkou. Je to naplnené krvou. Pripomína mi to narastenú bradavicu. Keď som si to dneska čistila vatovým tampónom a čajovníkovým olejčekom, šla mi z toho krv. Čo to môže byt? Ďakujem.

Zápal ďasna pri hrote koreňa.

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, že čo by mi mohlo pomôcť, keď mám zapálené ďasno, vysoko, vlastne až pri hrote koreňa zuba. Mám to červené a aj opuchnuté líce. Na dotyk ma to bolí. Je potrebné ísť s tým k zubárovi, alebo sa dá kúpiť na to nejaký liek v lekárni? Ďakujem za skorú odpoveď.

Fialové ďasná, afty a horúčky. O čo ide?

Dobrý deň, chcem sa opýtať, keď sú ďasná fialové a v ústach sú afty, mám horúčky. Čo to môže byť a ako to vyliečiť? Ďakujem

Ako zistím, či mám aftu alebo fistulu?

Dobrý deň, asi pred 5 dňami som bola u zubára. Čistil mi kaz pod starou výplňou. Musel mi aj odparovať nejakým špeciálnym nástrojom ďasno, že vraj zarastené. Moja otázka: Zub ma nebolí, bolí ma len to ďasno, stále sa nezahojilo. No včera (po štyroch) dňoch sa mi nad týmto zubom na ďasne spravil biely vriedok, ktorý bolí na dotyk a pri čistení zubov. Zub ma nebolí, iba ten vriedok. Ako zistím, či ide o aftu alebo fistulu v tomto prípade? Aký je vlastne rozdiel v príznakoch medzi týmito dvoma pojmami? Ďakujem.

Ako vzniká paradentóza?

Prečo vlastne vzniká paradentóza, môže to byť dedičný problém? Ďakujem za odpoveď.

Nezvyčajné bolesti pri raste osmičky

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, keď mi rastie zub múdrosti a polku už mám vonku, či by som mala zájsť mojej stomatologičke kvôli bolesti pri pregĺganí a sťaženom otváraní sánky. Je nejaká možnosť že to prejde samo? Ďasno nad zubom múdrosti dole vľavo je trošku opuchnuté, ale hnis mi nevyteká, nemám ani teplotu. Mohli by ste mi poradiť? Ďakujem.

Nemôže sa to zapáliť?

Dobrý deň. 6.8. mi trhal zubár zub - stoličku. Nemám to ani opuchnuté, len na dotyk ma to kus bolí, je to normálne? Nemôže sa stať, aby som dostala nejaký zápal keď o týždeň idem na dovolenku? Zub si pravidelne vyplachujem repíkom. Je to dobre? Ďakujem.

Stále sa mi objavuje vačok

Dobrý deň, pán doktor. Prosím Vás o radu. Posledný rok sa mi pri dolnej šestke na ďasne objavuje vačok, z ktorého mi pri prasknutí vyteká biely hnis. Posledné dva týždne sa mi ten vačok vytvára každý deň. Bola by som rada za každú radu, ako sa toho zbaviť, alebo či je potrebne navštíviť zubného lekára. Ďakujem, Natália.

Mám oslabené zuby z klarinetu

Dobrý večer! Už siedmy rok hrám na klarinete, a čoraz viac ma začínajú bolieť zuby po niekoľkých hodinách hrania. Mám citlivé zuby, začo vďačím aj zubnému strojčeku. Ako by som mohol dopomôcť zubom, aby boli silnejšie a menej citlivé?

Mám bolesti, môže to byť paradentóza?

Dobrý deň, mám 16 rokov a nikdy som nemala nejaké problémy vážne so zubami. Len na preventívnej prehliadke mi asi pred rokom odstránili zubný kaz zozadu na predných zuboch. Ale teraz ma už necelý týždeň bolí ďasno a zuby okolo neho, vlastne neviem či aj zuby alebo to vystreľuje z toho ďasna. Dosť ma to znepokokuje, zdá sa mi, že mám odvtedy aj slabšie zuby, alebo si to len namýšľam? ...už dlho mám aj trochu oddelené ďasno asi od dvoch zubov, tiež ide o predné ale to už mám roky a nemám s tým žiadny problém. Môj otec má ale paradentózu preto sa bojím, že aj mne začnú vypadávať zuby. Čo mám robiť? Vedeli by ste mi poradiť? Mám z toho strach.

Môj malý syn má zväčšujúcu sa hrčku na ďasne

Dobrý deň. Môj 1 a pol ročný syn má takú hrčku nad očným zúbkom. Nemyslím, že by to bola hnisavá, ale skôr ako keby to bola mäsová hrčka. Stomatológ mi povedal, že treba čakať lebo vraj deťom do 3 rokov sa nerobí RTG. Nezväčšovala sa, ale teraz asi po pol roku sa mu začala zväčšovať. Pomaly mu prerastie cez zúbok. Čo to môže byť? Ako ďalej postupovať? Ďakujem za skorú odpoveď.

Bolesť a tŕpnutie po plombovaní

Zubár mi ošetril zubný kaz a zub zaplomboval, na druhý deň som dostala teplotu 37,7 a začala mi tŕpnuť brada, polovica spodnej pery a spodné zuby. Dnes je od ošetrenia zuba týždeň a mám plne necitlivú bradu, pravú spodnú peru a pravé spodné zuby. Navyše brada a ústa strašne bolia-taká tŕpnuca pálivá bolesť. Bolesť pokračuje pravou sánkou po ucho a líco. Zuby mám akoby boli vo zveráku, strašne ma tlačia. Ošetrený zub samozrejme že bolí. Zubár sa vyhovára na nejaký Vincentov príznak, má pravdu alebo mi ošetrením zuba poškodil nejaký nerv, ktorý spôsobil komplikácie? Ešte chcem dodať, že zubár pred ošetrením mal panoramatický snímok. Aký by ste mi poradili nasledujúci postup. Ďakujem vopred za vašu odpoveď.

Opuch a bolesť ďasna pri osmičke.

Asi pred týždňom ma začalo bolieť ucho a o týždeň potom ďasno v okolí 8. Je opuchnuté, nemôžem jest, bolí ma už aj mandľa a k tomu mi strašne strieka v uchu, súčasne som zistila, že som tehotná. Všeobecná lekárka mi predpísala antibiotiká na ucho – „keflex". Môže sa nimi zmierniť aj bolesť toho opuchnutého ďasna v okolí zuba? Predtým som s osmičkou problémy nemala. Mohlo ma to začať bolieť od prievanu, ktorý som predtým dostala? Problém je, že som momentálne v Anglicku, a tu je problém s lekármi, a ešte som aj tehotná. Môže sa s tým dačo robiť počas gravidity?

Pociťujem tlak za stoličkou.

Dobrý deň, včera len tak z ničoho nič som začala pociťovať taký zvláštny tlak v ďasne na pravej strane. Je to v okolí poslednej stoličky. Na dotyk ma to nebolí, len to tak tlačí. Môže to znamenať, že sa mi prerezáva zub múdrosti? Na pohľad tam žiadnu zmenu nevidím, len ten tlak stále cítim. Pýtala som sa maminy, ako to bolo s ňou, keď sa jej prerezávala osmička a ona povedala, že to bolelo, ale nešla ani k zubárovi, nechala to tak a zub normálne vyrástol. O týždeň mám ísť na dovolenku, tak sa dosť bojím, aby som tam nedostala nejaké silné bolesti. Mám ísť k zubárovi alebo ešte počkať? Vopred ďakujem za odpoveď.

Zápal ďasna v lokalite operácie nevyrasteného zuba.

Trpím permanentným zápalom ďasna presne v lokalite operácie, kde mi vyberali nevyrastený zub, ktorý ležal vodorovne , prirastený bol ku kosti. Po vyoperovaní - vysekaní mám podráždené miesto v lokalite operácie, v závislosti na strave, resp iného zápalu v tele. Intenzita podráždenia sa mení, ale nikdy nezaniká. Môj zubár len konštatuje stav. Kde by poradili - pomohli? Výluka stravy nepomáha.

Hnisová pachuť a nepríjemná bolesť.

Dobrý deň. minulý týždeň v utorok mi trhali zub asi 6 dole vľavo. Pri trhani neboli komplikácie, ale rana sa mi zapálila, tak som bol znovu o 2 dni neskôr u zubára. Ten mi ranu vyčistil a dal mi nejakú dezinfekčnú vložku, ktorú som si mal sám vytiahnuť poobede, pretože som musel odcestovať ešte v ten deň do zahraničia. Dostal som na predpis antibiotiká (Augmentin 1 g 875/125 mg). Stav sa mi ešte v ten deň zlepšil. Len, bohužiaľ, na druhý deň večer (piatok) mi to mierne opuchlo znova a cítim stále hnisavú pachuť v ústach a cítim miernu, ale nepríjemnú bolesť niekedy až k uchu. Dnes je pondelok a ja beriem antibiotiká a neviem, čo už mám robiť. Skúšal som ranu nechať tak, keď nepomohlo skúšal som aj dezinfikovať alpou a vyplachovať a taktiež nič… Poraďte mi, som v Londýne a neviem, či ísť k zubárovi na pohotovosť (neviem, čo to bude stáť) alebo vydržať a dúfať, že sa to zlepší…. Alebo neviete, čo by mi pomohlo? (dieru mám ako keby rozpolenú - na jednej strane diera, na druhej strane diera a v strede ako keby zub alebo niečo také, ale je strašne hlboko a koreň to tiež asi nie je. Ďakujem za vašu radu.

Bolesť a zliezanie ďasna.

Dobrý večer. Mám taký problém, že pred pár týždňami ma začali strašne bolieť ďasná naspodku vpredu...mám to zapálené a ako kebyže mi ďasno zlieza zo zubov alebo niečo také. A mám nejaký povlak tmavší na zube...

Krvácanie ďasien

Čo robiť v prípade, keď človek ide k dentálnemu hygienikovi s tým že má problémy s krvácaním ďasien? ako sa to lieči? a hlavne je liečba bolestivá??? :)

Výplachy s Corsodilom

Dobrý deň prajem. Po jednom menšom zákroku v ústnej dutine mi zubárka odporučila výplachy s Corsodilom. Toto miesto sa mi po čase zahojilo ale ja občas (tak 2 krát za týždeň) ešte vyplachujem. Môže sa tento roztok používať aj preventívne alebo by to mohlo škodiť zubnej sklovine? Ďakujem pekne.

Bolesť neprestáva, čo mám robiť?

Dobrý deň. Už druhý týždeň ma bolí celá pravá strana zubov. Zubár mi pri prvej prehliadke povedal, že všetko je ok, žiadne kazy, ale vyvŕtal a vložil nejakú umŕtvujúcu vložku do hornej osmičky. Na druhý deň ma ale zuby boleli ešte viac, a tak mi našiel na dolnej dvojke zapálený nerv a taktiež vyplnil umŕtvujúcou vložkou. Bolesti ustúpili, no po cca týždni mám zase tie isté bolesti, navyše sa k tomu pridala citlivosť týchto rozvŕtaných a vyplnených zubov na teplo a k tomu bolesť nového zuba. Dnes mi zubár pri mojej ďalšej návšteve povedal, že zuby sú v poriadku, že príčinu treba hľadať niekde inde. Zuby ma bolia hlavne večer a v noci, nezaberajú mi žiadne analgetiká a tá bolesť je neznesiteľná. Čo mám robiť??

Niečo medzi zubami

Dobrý deň, pred pár dňami som začala mať nepríjemný pocit medzi jednotkami zubami. Akoby som tam stále niečo mala. Teraz to prešlo do bolesti ďasien. Ďasná mám normálnej farby bez začervenania ale medzi jednotkou a dvojkou mám akoby biele bodky vo vnútri ďasna. Nie je to bolestivé iba nepríjemné. čo by to mohlo byť.

Mám parodontózu - lámu sa mi zuby

Dobrý deň. Mám 29 rokov no trpím paradentózou už v pokročilom štádiu. Teraz sa mi začínajú zuby lámať aj napriek pravidelnej kontrole u svojho lekára. Ústne vody, pasty, masážne roztoky mi nepomáhajú a ďasná krvácajú. Môže to byť aj nejaký nedostatok vitamínov? Pýtala som sa na tento problém, no nedostala som odpoveď. Ďakujem.

Komplikované trhanie a následná bolesť

Dobrý deň, v utorok mi trhali 37 zub vľavo dole a bolo to komplikované, trhali mi to hodinu, mala som dve injekcie, a po zákroku mi zostala veľká rana (diera). Dala mi tam zubárka síce nejakú malú hnedú vložku, vyzeralo to ako špongia ale mňa to aj tak po 3 dňoch neustále celý deň bolí. Mám aj zápach. Je možné, že sa mi tam dostala infekcia a mám isť opäť ku svojej zubárke na prečistenie rany? Ďakujem.

Silné bolesti po prechladnutí

Mám problémy so zubami už asi pol roka. V auguste minulého roka som sedela v ICEčku rovno pod klímou, ktorá mi fúkala asi 3 hod. priamo na hlavu., čo som si vtedy neuvedomila. Odvtedy som pociťovala bolesti, či brnenie všetkých zubov neviem to presne opísať ale je to také, akoby som zahryzla do ľadu alebo zmrzliny a zuby mi bolestivo tŕpnu. Prvý mesiac som nemohla ani spávať, tak som si brala Ibalginy, neskôr mi zubár naordinoval Dalacin, avšak bez úspechu. Vytrhol mi 2 horné zuby, ktoré boli pod korunkami a problémy aj naďalej pretrvávali. Všetky zuby sú vraj pritom úplne v poriadku. Nepomáhal ani solux. Bola som na konzultácii na viacerých miestach, všetci krútili hlavou a nevedeli mi pomôcť. Našťastie táto "bolesť" veľmi, veľmi pomaly ustupovala a teraz sa už objavuje len sporadicky, hlavne v reakcii na studený vzduch. Zvláštne je, že keď mi zubár priloží ľad priamo na zub, zub ostane pokojný. Rada by som sa dozvedela váš názor, či ste sa niekedy s takýmto problémom nestretli, resp. akého iného odborníka by som mala navštíviť. Bola som už aj u alergológa. Potrebujem si dať porobiť korunky a stále čakám, kedy to už bude možné. Ďakujem.

Lekár tvrdí, že bolesť mesiac po extrakcii je ok

Dobrý deň, dnes 11.2.je mesiac od trhania zuba - stoličky a ďasno ma stále bolí a hlavne na dotyk. U lekára som bola, skonštatoval že je všetko v poriadku. Podľa mňa bolesť už pretrvávať nemala. Postupuje doktor správne? Ďakujem.

Dá sa vytrhnúť zub bez prepílenia?

Dobrý večer. Pred troma týždňami mi plombovali hornú sedmičku vľavo. Kaz bol hlboký a aj po tretej injekcii to bolelo. Dal mi tam nejakú drahú vyživovaciu plombu. Zub však stále bolí a musím si dávať IB400 každých 12 až 24 hodín. Na RTG zistil, že mám zapálený nerv a čiastočne koreň. Zub sme sa dohodli, že mi dá von, no on ho chce píliť na tri časti, aby nevznikli komplikácie. No to znamená vŕtanie hlbšie ako bolo pred tým a už vtedy ma to veľmi bolelo aj po injekcii. Nedá sa vytiahnuť zub bez toho prepílenia? Žeby ho dlhšie vykyvoval alebo by sa zvolila iná technológia. Prosím poraďte, neviem sa už tretí týždeň tešiť zo života.

Bolesť ďasna za posledným zubom.

Dobrý deň, už asi 3 dni ma trápi bolesť ďasna dole za posledným zubom. Bolí ma to pri pohybe dolnej čeľuste a pri prudšom pohybe jazyka. Pred dvoma mesiacmi som prekonala absces na tej istej strane. Čo to môže byť?

Zápal ďasien.

Dobrý deň. Od februára mám 2 porcelánové zuby. A potom som mala pocit, že na tej strane nemôžem silnejšie zahryznúť. Keď som jedla, tak som radšej jedla na druhej strane. Už asi týždeň som cítila veľkú bolesť. Nemohla som vôbec zahryznúť do ničoho.... Zašla som za zubárkou. Ona mi povedala, že mám zápal ďasien. Dala mi zubnú pastu Parodontax, ale aj pri čistení, aj pri jedení to strašne bolí. Neviem, či v ďasnách nemám aj hnis, a aj keby som naozaj mala...je to nad zubom, tak neviem, ako to môžu vyriešiť... Odobrať porcelánový zub? Ďakujem vopred.

Problémy pár rokov po resekcii.

Dobrý, pred pár rokmi mi robili resekciu predného zubu. Zopár rokov, keď si niekedy zatlačím ďasno, tak vytečie tekutina. Ale teraz ma to ďasno bolí a je citlivý. Aj zub cítim niekedy, aj pumpovanie. Chcela by som radu, čo sa v takom prípade robí, pretože môj doktor je razantný a nedá mi na výber. Predsa je to predný zub.

Zuby pokazené až k ďasnu.

Zdravím. Dajú sa zaplombovať predné zuby, ktoré sú pokazené až k ďasnu? Je lepšie opravovať zuby alebo trhať a dať implantát? Ďakujem pekne.

Ako zmiernim opuch ďasna?

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Rastie mi zub múdrosti, mám aj opuchnuté ďasno... Dá sa nejako zmierniť opuch aj bez toho, aby som šiel k zubárovi?

Cukríky s protizápalovým účinkom

Dobrý deň, chcem sa vám vopred poďakovať za odpoveď a za to, že tu je takáto možnosť poradiť sa s odborníkom. Chcel by som sa opýtať – existujú žuvačky alebo cukríky, ktoré masírujú ďasná alebo obsahujú nejaký protizápalovú látku? Často sa poškriabem alebo poraním pri jedení pečiva alebo sa aj pohryziem pri jedení a tieto ranky sa mi zle hoja.

Čo môže spôsobiť neliečený hnisavý vačok?

Dobrý večer , chcela by som sa vás niečo opýtať. Moja kamarátka má pod zubom hnisavý vačok, ktorý si vyčistí ale stále sa jej hnis naleje naspäť, do čoho môže tento problém vyústiť ak nevyhľadá lekára?

Odpadol mi zub po ďasno, mám tam vložku

Dobrý deň, odpadol mi kúsok 36 až po ďasno. Zubárka mi predvčerom musela odpaľovať ďasno, pretože som ho mala vrastené a potom ma poslala na RTG a mam zápal. Musia mi čistiť kanáliky ale keďže idem budúci týždeň na dovolenku, zubárka mi tam dala len dezinfekčnú vložku a ošetrenie kanálikov mi bude robiť až po dovolenke. Teraz ma zub bolí keď na ňom hryziem, chcel by som sa opýtať či je to normálne alebo ako mám postupovať ďalej. Odložiť dovolenku?

Ktoré potraviny mám vynechať?

Dobrý deň, mňa by zaujímalo, či sú potraviny, ktoré mám vynechávať, keďže mám citlivé ďasná. Niekedy sa mi pri konzumácii pečiva alebo niečoho tvrdšieho – orieškov spravia úplne také poodierané miesta na podnebí, občas ma to bolí aj pár dní. Ako proti tomu bojovať?

Lieh na vytrhnuté zuby

Dobrý deň - na vytrhnuté zuby mi poradili lieh vo forme domácej pálenky jablkovice, v ňom vyluhované sušené gaštany, ja som to pre srandu skúsil, ono to pri použití stiahne celé ústa i ďasná je to horké ak sa s toho dostane do pažeráka tiež ho stiahne - keďže som proti antibiotikám neberiem ich nikdy, ani po predpísaní lekárom, chcem sa opýtať či mi tento recept mohol pomôcť lebo úž po pár dňoch som mohol na týchto miestach normálne jesť.

Po čistení mávam podráždené ďasná

Dobrý deň, mávam jeden problém. V poslednej dobe mávam podráždené ďasná ale nie samé od seba. Keď si čistím zuby kefkou, podráždim si ďasná a aj keď sa to snažím čistiť viac a viac a precízne aby som zápal odstránil (ako mi poradil môj zubár) vždy sa mi z ďasien spustí krv. Poznám správne pohyby kefkou a mám mäkkú kefku curaprox – kde môžem robiť chybu? Mám si zaobstarať aj nejaké prípravky?

Po chirurgickom odstránení zubov mám stále opuch, bolesti a afty

Dobrý deň. pred týždňom mi chirurgicky odstraňovali nevyrastenú 5ku a zároveň 8ku v tej istej rade. Pár dní po zákroku sa mi na líci vytvorili veľké afty, rana po 5ke sa hojí pekne, v rane po 8ke je biely povlak, čo predpokladám je znak hojenia. No problém mám s ďasnami na strane pod 6kou a 7kou, viedol tade rez a tam to mám opuchnuté, boľavé, bolesť je vystreľujúca, ďasno je akoby oddelené od zuba. Chcela by som vedieť či je to podľa Vás v poriadku. Vybrala som atb Dalacin. Ďakujem za odpoveď. Ešte doplňujúca informácia - začal mi tŕpnuť kútik spodnej pery, malo by to prejsť? Vďaka za odpoveď.

Dcérke prestali rásť zúbky

Dobrý deň, dcérka má 16 mesiacov a prerezané 4 zúbky všetko jednotky. Znepokojuje ma, že zúbky napriek tomu, že sa prerezali trochu podrástli a ten rast sa zastavil, proste prestali rásť, má ich vonku tak do jednej tretiny. Momentálne sa dcérka lieči na zápal ďasien týchto zúbkov. Mohli by ste mi poradiť prečo zúbky už nechcú rásť?

Retiazkovitý útvar na ďasne.

Dobrý deň, môj dvoj ročný syn má na ďasienku, kde sa mu prerezáva stolička, v mieste kde už by mala čoskoro byť na povrchu, nejaký zvláštny retiazkovitý útvar. Vyzerá to akoby súčasť ďasienka ale akoby vybublinkovaná. Neviem to popísať, je to červeno žltkastej farby. Nikdy som sa s tým nestretla, čo to, prosím vás môže byť? Asi ho to bolí a má to tam pár dní. Ďakujem moc za odpoveď.

Pulzujúca bolesť zuba.

Dobrý deň. Mám problém so zubom (reč je o prvej stoličke, horná čeľusť - ľavá strana). Na zube je biely povlak - zub je dosť rozpadnutý - je celý ako by sivej farby, niekedy cítim zápach. Nad zubom asi 3 cm "pod okom" sa vytvoril akýsi vačok, ktorý je citlivý na dotyk -akýkoľvek dotyk, aj ten najmenší. Zub boli neustále pulzujúcou bolesťou - niekedy v rytme srdečného tepu (bolesť výrazná a bodavá). Moja otázka znie - ako vážne to so mnou vyzerá a na akú/aké možné diagnózy postihnutého zubu to vyzerá? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď. S Pozdravom M.

Hojenie ďasien pred nasadením zubnej náhrady.

Dobrý deň, rada by som sa spýtala na takú vec, idú mi robiť zubnú náhradu - čiže pred 10 dňami mi ťahali zuby spredu (12,11,21,22,23). Koľko dní sa ešte potrebujú hojiť predné miesta ďasien po vytiahnutí? Ďakujem

Ako zmiernim opuch ďasna?

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, ako zmiernim opuch ďasna. Minulý týždeň v piatok som bola u svojej zubárky, lebo ma pobolieval zub. Mala som pocit, že mi to opúcha. Doktorka mi vytiahla z neho vložku a nechala mi to otvorené. Som na dovolenke a vrátim sa až v piatok. Lenže mi to opuchlo, tak sa chcem spýtať, čo sa s tým dá robiť. Ďakujem za odpoveď.

Vačok (pupák) na ďasne.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako sa zbaviť takého...neviem ako to nazvať, či vačok, pupák na ďasne vzadu hore nad stoličkou a je v ňom hnis. Keď praskne, tak po pár dňoch sa opäť naplní...a zuby poctivo umývam 3krát denne a chodievam na preventívne prehliadky, tak neviem, z čoho to mám. Ďasná mi nekrvácajú, ani ich nemám začervenané, len ten hnisavý vačok my tam prekáža. To je všetko. Ďakujem.

Často mi krvácajú ďasná. Čo mám robiť?

Často mi krvácajú ďasná. Čo mám robiť?

Odhalené ďasno

Dobrý deň, ako sa dá liečiť odhalené ďasno iba na jednom zube? Ide o mŕtvy zub, bez koreňa, ktorý bol plombovaný a následne plombovaný druhý krát – výmena za bielu plombu. Posledné dní mám pod ďasnom taký drsný povrch na zube, je to citlivé na chlad a teplo, myslím, že to je buď ustúpené ďasno alebo kameň? Môže sa mi kameň vytvoriť iba na jednom zube, aj keď si všetky čistím rovnako? Ďakujem za odpoveď.

Ako ošetruje dentálna hygienička takéto prípady?

Dobrý deň, som trošku taký problémovejší pacient. Často trpím aftami, mal som už aj mykotickú stomatitídu, opakovane, samozrejme sa to preliečilo, momentálne je to v poriadku ale mám aj dosť kazové zuby, zápaly ďasien, ktoré sa snažíme spolu so zubnou lekárkou potlačiť úplne. Chcem sa opýtať – môžu mať afty, mykózy súvislosť s kazovosťou zubov? Ako by som sa mal chrániť a čo robiť preventívne? Ako ošetruje takéto prípady dentálna hygienička?

Obarené podnebie - ako liečiť?

Dobrý deň, dnes sa mi stala taká vec, veľmi som si obarila ústa polievkou z hrnčeku, nečakala som, že bude taká horúca a že sa môžem popáliť až tak veľmi. Úplne mi opuchlo podnebie, asi sa mi tam robí nejaký pľuzgier alebo čo – môže to byť nebezpečné? Mám s tým niečo robiť alebo mám ísť k lekárovi? Ďakujem za radu, je to naozaj bolestivé a bojím sa.

Čo znamená mať citlivé zuby?

Dobrý deň, čo vlastne znamená mať citlivé zuby? Ide o krvácajúce ďasná alebo odhalené krčky? Zaraďuje sa tam tiež to, keď je zub citlivý vonku na chlade alebo pri pití studených nápojov a keď je krčok citlivý na tieto podnety alebo to už ide o iný problém? Ďakujem za odpoveď.

Malá škvrna na ďasne

Mám na ďasne takú malú škvrnu nie je čierna skôr modrá až sivá čo to môže byť? Všimla som si to iba dnes pri umývaní zubov.

Bolesť pri raste osmičiek - kedy treba navštíviť lekára?

Dobrý deň, začali mi znovu rásť dolné osmičky, pravá sa prerezala len vo veľmi malej miere, ľavá sa však prerezáva o dosť rýchlejšie a spôsobuje v okolí ďasna bolesť - nie však permanentne, ale iba pri jedení a výraznejšej artikulácii, a to cca. týždeň + mám mierne zvýšenú teplotu... a teda, kedy možno považovať priebeh rastu týchto zubov za normálny a kedy už treba bezodkladne navštíviť zubára? Vopred ďakujem za odpoveď.

Synček nemá na snímku trvalé zuby

Dnes som sa dozvedela, že môj synček nemá na snímku trvalé zuby, len 2 a 5 .Má sedem rokov, je možné, že sa ešte zúbky objavia? Ak nie, ako mám postupovať aby sa mu nezdeformovala čeľusť?

Cysty pod korunkami po zanedbaní lekára - mám právo na odškodnenie?

Dobrý deň, cca pred 15 rokmi mi z dôvodu neustálej kazivosti predných zubov urobili korunky a živé zbrúsené zuby. Môj zubár mi dlhé roky (cca 7 rokov) nikdy pri preventívke nerobil RTG týchto zubov. Pred dvoma rokmi pri náhodnej oprave iného zubu som upozornila na divný pocit na zuboch pod korunkami a bol mi urobený RTG - výsledok bola cysta cca 1.5cm x 2 cm a následná trepanácia, operácia pod plnou narkózou... opätovná trepanácia... neskutočné bolesti a aj tak som prišla o 5 predných zubov lebo cysta zničila korene zubov a v sánke bol neustály zápal. Nasledovalo vkladanie umelej kosti... dva implantáty... OTÁZKA: zanedbal môj zubár RTG? Aká je povinnosť zubára sledovať zuby dlhodobo pod korunkami? Zubára som navštevovala pravidelne, chodila som k nemu asi 10 rokov, mal komplet dokumentáciu a všetky potrebne informácie? Na preventívne prehliadky som chodila pravidelne. Aká bola povinnosť zubára robiť mi RTG? A hlavne RTG zubov na ktorých boli dlhé roky korunky? Cysty nebolia, lekár v nemocnici mi povedal, že ja som to nemala ako zistiť ale že sa mi mohla kľudne aj sánka rozpadnúť. Mám nárok na odškodnenie bolestného a problémov, ak nebola dodržaná stomatologická starostlivosť? Prežila som 2 roky plné vyšetrení, trepanácie, operáciu, trhanie zubov, zásahy do sánky, umelú kosť, vkladanie implantátov... a pritom ja som nič nezanedbala. Ďakujem za odpoveď.

Zastavenie krvácania v prerezanom ďasne.

Dobrý deň, dnes mi zubár rezal ďasno a dal mi tam taký akoby tampón...resp. dal mi tam kúsok z neho a potom mi pod nerv napchal ten zvyšok a mala som si to po nejakom čase vytiahnuť... Bolo to tam len na zastavenie krvácania z ďasna...vytiahla som si tu väčšiu časť, ale tá malá, ktorú mi tam dával ako prvú sa mi tam akoby prilepila alebo čo a nejde mi vytiahnuť... Nechcem si to veľmi ťahať, lebo ma to, samozrejme, bolí. Zajtra mám ísť na kontrolu, tak neviem, či ten kúsok, ktorý mi tam dával, tam má do zajtra zostať alebo sa mi to tam prilepilo a je to problém.. Ďakujem.

Začervenaná a opuchnutá rana po extrakcii.

Pred 3 týždňami mi vytrhli zub, mal som aj šité ďasno. Asi po 2 týždňoch mi odstránili stehy a asi 2 dni na to sa mi rana začervenala a v diere po zube ako keby napuchlo. Ale nie je to bolestivé...je to normálne alebo by som mal vyhľadať lekára?

Dieťa svrbia ďasná.

Pekný deň, chcem sa vás opýtať, čo je dobré pre trojmesačné dieťa na svrbenie ďasna. Stále si šúcha rukami ďasná. Ďakujem.

Ako dlho má byť dreň v ďasne po vytrhnutí?

Mám 43 rokov a asi 4 roky sa mi tlačí zub 8 - rastie z boku do kosti, ale len málo vylezený často s ním boli problémy - zápaly. Dnes je 5 deň, čo bol vytrhnutý aj so zubom 7, ktorý bol pokazený. Opuchnutý a zapálený. Užívam antibiotiká a ENTIZOL. Včera pre stálu bolesť mi to bolo ošetrené ozónom a vložená dreň, ktorá sa má sama rozpadnúť. Chcem sa spýtať, ako dlho môžu trvať bolesti nakoľko to ešte pobolieva a ako dlho tam má tá dreň byť, keď už na kontrolu prísť nemusím. Aj sánka je ešte trocha opuchnutá. Ďakujem s pozdravom

Tmavočervený bezbolestný výrastok.

Na hornej čeľusti na ďasne vedľa zuba sa mi objavil nejaký výrastok veľkosti špendlíkovej hlavičky tmavočervený...bolesti žiadne. Chcem vedieť, či to nemôže byť zubný nádor alebo také niečo.

Krvácanie ďasien2

Čo môže byť dôvodom, prečo mi krvácajú ďasná?

Správne používanie zubnej nite

Mám takú možno hlúpu otázku :). Keď používam zubnú niť, mám ťahať dohora alebo mám celú tú niť pozdĺžne vytiahnuť? Ak čistím dohora a možno trošku násilím tú niť vytiahnem, je možnosť poškodenia?

Hrčka na ďasne..čím to môže byť?

Dobrý deň, na spodnej časti pri poslednom zube sa mi vytvorila taká hrčka alebo vačok, asi na ďasne a líci a bolí ma to a začalo ma z toho aj ucho bolieť... bol som s tým u zubárky a tá mi začala vŕtať do zubu, ktorý ma vôbec nebolel.. čo to môže byť? Ďakujem.

Ako sa starať o ranu?

Po extrakcii stoličky mi v ďasne zostal vyčnievať kúsok kosti. Pri kontrole som bol informovaný, že je to v poriadku a ďasno túto kosť obrastie. Je to stále trochu bolestivé a keďže viem, že to môže trvať dlhšie kým to obrastie, chcel by som vedieť ako sa mám o to starať, či používať niečo špeciálne, či si môžem to miesto jemne umývať kefkou alebo nie. Rana po extrakcii už je zahojená, len teda táto kosť stále prečnieva. Veľká vďaka za odpoveď.

Rana po extrakcii silne krváca

Dobrý deň, včera mi môj stomatológ vytrhol zub múdrosti, keďže som ho mala zapálený. Dal mi do diery, ktorá vznikla, takú gázu. Dnes som si ju bola dať vymeniť na pohotovosti. Strašne mi to zase krvácalo keď sa mi vymenila gáza, aj ma to príšerne odvčera bolí. Nebolo nutné tú dieru po zube zašiť? Ďakujem.

Obyčajná alebo sonická kefka?

Dobrý deň, prosím Vás, aký je rozdiel medzi obyčajnou elektrickou zubnou kefkou a sonickou zubnou kefkou? Čítala som, že elektrická ničí ďasná. Ďakujem.

Bolesť pri prežúvaní aj prehĺtaní

Dobrý deň, už tretí deň pociťujem bolesť na ľavej strane v zadnej časti úst. Bolí to hlavne pri otváraní úst (môžem otvoriť len obmedzene) a pri prežúvaní a pregĺganí. Najcitlivejšie je miesto vzadu ako končia zuby a kosť nad nimi. Ďakujem za informáciu, radu...

Musí ísť gumená drenáž von?

Dobrý deň... pred dvoma dňami som bola u zubára a trhal mi zub. Dal mi tam nejakú drenáž takú gumenú. Chcem sa opýtať či treba vybrať tú drenáž alebo sa to vrastie? Zubár mi nepovedal, ani že mám dôjsť na vybratie toho. Ďakujem za odpoveď.

Ako bude prebiehať incízia?

Vľavo dole nemám zub a treba mi vytrhnúť korene. Dlhší čas som to však zanedbávala, a teraz mi to nahnisalo a dosť opuchlo. Čaká ma incízia? Ak áno, chcela by som vedieť, ako to bude celé prebiehať, či je to bolestivé a či to nenechá nejaké následky, alebo či nemôžem dostať zápal, keď to mám takto opuchnuté už asi piaty deň. Vopred ďakujem za odpoveď.

Neustále bolesti.

Dobrý deň prajem. Chcel by som Vás poprosiť o radu, čo mám robiť. Už mesiac trpím bolesťami od zuba, resp. teraz už je zub vytrhnutý, ale bolí to neskutočne stále. Najskôr mi bol zub liečený, potom zaplombovaný. V noci som od bolesti musel ísť na pohotovosť, kde mi plombu odvŕtali a povedali mi, že mi moja zubárka musí vybrať nervy zo zuba a budem mať mŕtvy zub. Tak sa aj stalo, nervy vybrala a týždeň ten zub nechala otvorený. Bolesť trochu ustúpila, ale nie celkom. Následne mi oznámila, že zub sa zachrániť nedá, lebo je tam perforovaný koreň a že mi ho musí vytrhnúť. Tak mi ho vytrhla (zub 37). Zub sa pri trhaní zlomil na viac častí, keďže bol bez výplne, a po hodine boja vybraný, čo tak pevne držal v sánke. Teraz tam mám kráter a neskutočné bolesti. Nič mi na to nezaberá. Ani Panadol Extra, ani Ibalgin, ani Flector. Dostal som aj ATB ROVAMYCINE 3 MU, 2x denne, dobral som ich, a bolesť stále neskutočná, nedokážem v noci ani spať. Stále chodím k zubárke, tá mi tam do rany strčí takú ostrú kefku, strašne to bolí, a potom dostanem drenáž. A takto sa trápim už vyše mesiaca. Už začínam byť z toho zúfalý. Ďakujem za akúkoľvek radu.

Hnis a zapálené ďasno po extrakcii.

Dobrý deň, mám 22 rokov a pred 2 mesiacmi som podstúpila extrakciu všetkých štyroch 8- mičiek. Teraz sa mi vľavo dole pri sedmičke zube začal vytvárať hnis a zapálilo sa mi ďasno. Mám mierne odhalené zubné krčky. Mám strach, že je to paradentózny vačok. Je možné mať paradentózu aj v takom veku. Mám dostatočnú hygienu a o zuby sa príkladne starám. Môže byť paradentóza dedičná?

Pri čistení som si buchol ďasno.

Dobrý deň...Chcem sa spýtať, čo mám robiť, keď pri čistení som si udrel ďasno kefkou.. Teraz mi to opuchlo a boli to... Sú na to nejaké lieky?

"Rozbujnené" ďasno.

Dobrý deň p. doktor. Som muž, 51 r. zdravý, na nič alergický, vyrovnaný psychicky nezaťažený. So zubami žiadne problémy až na nejaký kaz a mierna nerovnosť. Mám zbujnené ďasno medzi 2 a 3-kou vpravo dolu (tá 3-ka je mierne posunutá dovnútra). Striedajú sa dve fázy. V jednom prípade je to prekrvené, zdurené, vždy nebolestivé a siaha až do 1/2 výšky zuba. V inej fáze je to trocha kľudnejšie, nie tak prekrvené-červené, nie tak zdurené, ale stále je to vidieť vyvýšené pri umývaní zubov - je to mierne krvácajúce. Tieto dve fázy sa striedajú v rôznych intervaloch. Teraz to mám zdurené asi dva mesiace. Po odtiahnutí spodnej pery je vidieť smerom dolu pod to zbujnené ďasno mierne tmavo modrá stopa až ku koreňom. Moja zubárka mi na to dáva ozón a medzi ďasno a zub mi dáva kúsok gázy s nejakou tinktúrou (asi 3x). A že keď to nepomôže, tak ma chce poslať niekomu na chirurgický zákrok. Nechcem na to pristúpiť, pokiaľ nepoznáme príčinu toho bujnenia. Môžete mi, prosím, poradiť, čo by to mohlo byť a ako to liečiť? Čí by som nemal zájsť na nejakú dobrú zubnú kliniku. Ďakujem.

Pomôcky pri hojení rany.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, v utorok (29.4.14) mi trhali ľavú osmičku a dnes v nedeľu (4.5.14) mám stále opuch, opuch sa zmenšuje pomaly a sem-tam ma to trochu pobolieva, vyplachujeme to po každom jedle repíkom a ráno a večer to prečisťujem Listerinom, môžem to mať zapálené alebo stačí, ak si kúpim na to niečo v lekárni?

elektrická zubná kefka

Chcela by som sa opýtať aká je výhoda elektrickej zubnej kefky. Nie je to iba vymoženosť pre lenivých? :) Je s ňou čistenie presnejšie a jednoduchšie alebo ide iba o imidž?

Na ďasne sa mi vytvorila fistula - stačí to ošetrovať doma?

Dobrý deň. Po zákroku (plombovaní) u zubárky sa mi na ďasne spravila fistula a niekoľkokrát denne z nej vytláčam hnis. Je potrebná opätovná návšteva zubára, alebo to stačí vytláčať a následne dezinfikovať Listerinom?

Opuch a problémy s ďasnami

Dobrý deň, dva roky mám umelý zub s prilepeným cementom... odvtedy mi dali zasadiť umelé, mám dlhodobo trochu zapálené ďasná nie celé, ale iba okraje... aký prípravok by ste mi odporúčal? Skúšala som Listerine, momentálne používam Meridol... Počula som, že vraj pomôže OraMD? A včera som mala okno otvorené, zrejme trochu bolo chladno, až som pocítila chlad po zobudení.. cítila som, že mám malý opuch na líci pri nose, ale zub ma vôbec nebolel a nebolí....môžem to mať z toho prievanu? Ako dlho bude odstupovať opuch, keď ho ešte mám?

Váš názor na bielenie

Dobrý deň, veľmi by som chcela vedieť váš individuálny názor na bielenie zubov. Každý odborník sa vyjadruje inak a ja po tom naozaj túžim. Podstúpili by ste to napríklad? Bojím sa, že si zničím bezproblémovú sklovinu alebo podráždim ďasná a s tým sú potom veľké problémy, ďakujem.

Po liečbe koreňa mám hnisavú dierku

Dobrý deň. Už dávnejšie mám problém s dolným predným zubom, zapálený koreň mi moja zubárka liečila veľmi dlho, stále ma bolel, teraz naposledy mi ho posledný krát čistila no pri tom čistení mi tou ihličkou prešla aj cez ďasno, zub zaplombovala už nebolí ale ako mi prešla tým ďasnom, spravila sa mi tam dierka a teraz je väčšia a hnisá. Poradila mi, že si to mám vyplachovať šalviovým roztokom ale nepomáha, stále to hnisá, zapácha a zväčšuje sa. Poraďte mi prosím čo mám s tým robiť.

Odhalené krčky - čo s tým?

Dá sa niečo prakticky robiť s odhalenými krčkami keď už tam sú? Pomôže mi masírovanie ďasien alebo dentálna hygienička?

Som v 34. týždni tehotenstva a mám bolesti ďasien

Pán doktor, som v 34.týždni tehotenstva, väčšinou ma bolia ďasná, teraz aj pravá strana a uši. Neviem kde dostanem prievan, minule mi doktorka prezrela zuby, vpredu som mala kaz, alpu používam ale je to strašná bolesť. Čo mi odporúčate?

Bolestivé ďasná po odstránení kameňa

Dobrý deň, vždy po odstraňovaní zubného kameňa u zubnej lekárky mám hrozne podráždené ďasná a zapálené aj týždeň. Čo môžem proti tomu robiť? Je aj nejaký šetrnejší spôsob ako ho odstrániť alebo rýchlejšie tie ďasná ozdraviť?

Spôsobuje čistenie zubných kanálikov bolesť ďasna?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, pred pár dňami som bola u zubárky, tá mi vyčistila kanáliky v zube a malo ma to ešte pár dni pobolievať. Chcem sa preto opýtať, ak ma bolí ďasno je to spôsobené tými kanálikmi? Ďakujem.

Ďasná - opuchy s vodičkou.

Dobrý deň, včera ma začal bolieť zub, celú noc som nespal, no dnes ráno sa mi objavil opuch vonkajšej pravej časti tváre. Pod dolnými zubmi mám na ďasne celé červené a mám tam také malinké opuchy s vodičkou. Môžete mi poradiť čo to bude? Ďakujem.

Zápalové ložisko.

Dobrý deň, mám 20 rokov a pred 2 týždňami mi vybrali sedmičku zub, myslím, že z dôvodu zápalu. V priebehu nasledujúceho týždňa sa mi liečba skomplikovala boľavým ložiskom hnisu vedľa diery od vytrhnutého zuba. Moja stomatologička začala liečiť toto ložisko hnisu a to sa jej aj podarilo a následne ma pre istotu poslala na RTG a po skonzultovaní snímku so svojím kolegom zistili ložisko baktérií pod 6-tkou, a odporučili bezpodmienečné vytrhnutie aj tohto zubu! Keďže mi prešli všetky bolesti, nepristúpil som k tomuto kroku. No asi po týždni sa mi hnisavé ložisko opäť začalo zväčšovať. No zub, pod ktorým je vraj zdrojom problému ma nebolí. A ja ako mladý chalan vás veľmi prosím o odporučenie možnosti inej liečby tohto napadnutého zubu, poprípade potvrdenia správneho rozhodnutia mojej zubárky.

Bolí rezanie ďasna?

Dobrý deň, stala sa mi taká vec, že nenarástla mi štvorka a zostala v ďasne. Chcem sa spýtať, som objednaná k zubárke, a či ma to bude bolieť, keď mi budú rezať.

Opuch a silná bolesť po extrakcii.

Dobrý deň chcem sa vás spýtať, zubárka mi vytrhla zub, a dala mi užívať Dalacin, ale aj tak ma bolí to ďasno. Ide to do takej bolesti, že ma bolí hlava, hlavne pri spánku. Ďasno mám napuchnuté, ani neviem niečo poriadne zjesť lebo mám opuch až pri hrdle. Neškodí mi ten Dalacin?

Bolia ma zuby a kývajú sa mi. Čo to môže byť?

Bolia ma zuby a kývajú sa mi. Čo to môže byť?

Čo môže spôsobiť piercing v jazyku?

Čo všetko mi môže spôsobiť piercing na jazyku v dutine ústnej? Všetci ma odhovárajú a ja chcem vedieť aké sú riziká kým do toho pôjdem, ďakujem za odpoveď.

Čo je lepšie pre deti?

Uprednostňujete skôr klasické zubné kefky alebo elektrické? Je v tom vôbec nejaký rozdiel? (Okrem teda pohybov ruky). Premýšľam, či nebude pre naše deti lepšie, ak im zadovážim elektrickú kefku, možno ich to bude viac baviť a rýchlejšie sa naučia správnym návykom, sú ešte malí – 2 a 3,5. Zatiaľ sme používali iba detské farebné kefky. Je ten rotujúci pohyb kefky lepší aby si zvykli na tie krúživé pohyby kefkou? Vďaka za odpoveď.

Implantát a paradentóza

Dobrý večer! Prosím Vás, je možné implantovať zub po paradentóze? Nemôže sa stať, že zas sa vytvorí do nového ďasna, do ktorého boli vložené implantáty? Vďaka za odpoveď.

Nehoda - vyrieši to aj dentálna hygienička?

Včera sa mi stala taká nehoda. Jedol som oriešky a taká tá šupka, ktorá je na povrchu sa mi zaryla pod zub – akoby do ďasna. Myslel som, že sa to odstráni jedením, čistením, vyplachovaním ale márne. Môžem tento problém riešiť aj s mojou dentálnou hygieničkou, ktorej chodím? Zoberie ma v rámci tohto problému? Stomatológa mám ďaleko od domu a vždy je tam veľa ľudí s vážnejšími problémami, tak neviem či by ma nevysmial. Je to aj celkom nepríjemné samozrejme, cítim tam tlak, prekáža to tam. Ďakujem.

Neustály problém s chrupom

Dobrý deň, som mamičkou 3 ročného dievčatka. Mám 23 rokov a neustály problém s chrupom, celým! Vždy som mala zdravé, biele zuby aj keď natesnané, pretože v detstve mi odmietla zubárka dať strojček. Tehotenstvom sa však všetko zhoršilo. Zakaždým mám na prehliadke plno kazov, sú citlivé na teplo, chlad, zuby sa mi lámu, sú ako z piesku. Tiež ma čaká extrakcia všetkých osmičiek. Už dva roky som pravidelne na liekoch proti bolesti, bolia ma líca, kosti tváre. Zuby si však čistím 3 krát denne, používam drahé pasty, vody ale kazy stále pribúdajú. Už som vymenila dvoch zubárov a neviem ako to mám ďalej riešiť. Poraďte mi prosím, čo by ste robili v mojom prípade a na koho sa mám obrátiť. Týmto systémom prídem o všetky zuby. Za vašu radu veľmi ďakujem.

Veľká bolestivá rana po extrakcii

Prosím vás, už pred 4-5 dňami mi zubár vytrhol dve vedľa seba ležiace stoličky. Samozrejme použil jednu injekciu, zuby vraj boli mŕtve a museli ísť von. Ostala mi však obrovská boľavá diera a v diere mám niečo biele, vyzerá to na pohľad ako kábliky alebo niečo podobné.. zubár mi dieru ošetril s tým, že sa vraj hojí dobre, no nemám ten pocit. Stále to viac a viac bolí, a mám to opuchnuté, nanajvýš sa mi nad ďasnom pod perou urobila veľká boľavá afta a začali ma bolieť ešte aj tie dva zuby, ktoré ohraničujú tú dieru z jednej aj druhej strany, sú sviatky a ja neviem čo robiť. Prosím, poraďte mi či to je veľmi vážne lebo ma bolí celá pravá strana od lícnej kosti až po spánok a mám obavy, že to môže prejsť až do mozgu. Čo mám teda robiť?? Prosím poraďte, ďakujem, Mirka.

Kedy môžem po extrakcii jesť a umyť si zuby?

Dobrý večer, dnes ráno mi trhali zub 6 vľavo, zub ma po vpichnutí injekcii nebolel ani sa nevyskytol opuch pretože som vzala tabletky (Quarelin) a prikladala som si tam studený obklad. Krvácal asi 3 hodiny no už prestal a ja by som sa chcela len opýtať čo by som mohla zjesť a kedy si môžem vyčistiť zuby kefkou a klasickou pastou. Vopred ďakujem za odpoveď :)

Bolesť po extrakcii a drenáž

Dobrý deň už je to 3. deň čo mi zubár vytrhol zub - dolnú stoličku. Bolesť síce trochu ustúpila ale je stále dosť silná, mám napuchnuté líce a bolia ma z toho uzliny. Ale hlavne neviem či ma bolí ta diera alebo vedľajší zub. A ešte jedna vec - zubár mi tam dal akúsi drenáž, je to jak guma..či mám ísť si to dať vybrať alebo sa to vstrebe ..nič mi nepovedal ..bojím sa vzhľadom k tomu, že som v 23. týždni tehotenstva a od bolesti môžem paralen a ten mi vôbec nepomáha. Ďakujem.

Nebolestivá hrčka na ďasne.

Dobrý deň, mám už asi tri dni na ďasne zvnútra pod ľavou stranou spodnej pery hrčku max. 1 cm veľkú. Neviem, kedy sa mi ani objavila. Myslím, že počas spánku. A nemizne. Prekáža mi aj pri otváraní úst, aj so zavretými ju stále cítim, bolestivá ani veľmi nie je, len je to dosť nepríjemné. Čo by som mal pre uzdravenie ďasna spraviť ? Ďakujem.

Odumretý zub.

Dobrý deň. Môj 8 ročný syn má odumretý zub 5-ku. Lekárka vyvŕtala do neho otvor, aby mohol vytekať hnis. Ale cez otvor mu začalo prerastať ďasno a upchalo sa mu to. Bude musieť ísť zub von?

Bolesť pri čistení.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, pri čistení zúbkov sa mi malá sťažovala, že ju bolí zúbok (je vyvŕtaný, bola v ňom plomba, ale vypadla). Keď som jej naňho pozrela, je celý opuchnutý, teda ďasienko okolo a zdá sa mi, že už aj líčko je trošku... Čo to môže byť a čo s tým? Ďakujem

Sťažené prerezávanie osmičky.

Dobrý deň. Rastie mi 8mička vpravo dole, respektíve sa mi prerezáva a už je tak na pol ceste... Keď sa mi cez ďasno prerezávala, tak pred pol až jedným rokom, tak som to cítil, ale po týždni to prešlo.. Teraz mám ten problém, že neviem, kedy to prestane bolieť, či to nebude bolieť ešte viac, pretože o 2 týždne cestujem do talianska na celú sezónu a potom si nebudem môcť dovoliť odcestovať kvôli zubu.. Chcel by som hlavne vedieť aj to, či to je normálne, že rastie, rastie a koniec alebo či sa to môže ešte nejako zhoršiť a prísť aj väčšie bolesti.... Ďakujem pekne. :)

Nevyrastená trojka.

Dobrý deň, v hornom ďasne nemám vyrastenú 3-jku a mám ísť na chirurgický zákrok. Chcem sa spýtať, či zákrok bude bolestivý. Po ústupe anestézie ma to bude bolieť? Ak áno, tak ako dlho? Vopred ďakujem za odpoveď.

Zápal okostice

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať - mám už len kúsok zubu, spravila sa mi tam na ďasne bublina, veľmi to bolí, aj to opuchlo, dnes ta bublina praskla vytiekol hnis, mám silnú horúčku aj napriek tomu?

Krvácanie ďasna po odstránení cysty a zuba

Dobrý deň, prosím ako dlho krvácajú ďasná po odstránení cysty a neprerezaného zuba? Zákrok bol zložitý, cez podnebie a bola použitá aj membrána a kostná náhrada. Ďakujem.

Biele v rane po extrakcii

Dobrý deň prajem, pred týždňom mi trhali dve osmičky na pravej strane, horná je už zahojená ale spodná ma stále pobolieva. Išla von komplikovanejšie, ale bez problémov. Nie je opuchnutá iba mierne sčervenalá. Keď sa pozriem, vidím vnútri niečo biele a neviem čo to je. Môže to byť hnis? alebo kosť? Ďakujem za odpoveď.

Zub sa mi drie o ďasno

Dobrý deň pán doktor, zub múdrosti vzadu hore mi drie o sliznicu, z čoho sa mi vytvoril chrupavkovitý útvar podobný veľkej afte o priemere jeden centimeter. Pani zubárka sa mi snažila zbrúsiť zub ale pri poslednej návšteve sa rozhodla, že mi zub treba vytrhnúť. Operáciu mám až za dvadsať dní, no tá bolesť je miestami neznesiteľná. Čo by som si mal na to dovtedy dávať? Stotožňujete sa s názorom pani doktorky, že zub musí ísť von? Ďakujem.

Bolo to veľmi bolestivé, ako to zvládnuť druhý krát?

Pekný deň prajem. Mám takú trocha divnú otázku. Pred týždňom som absolvoval vytrhnutie, no skôr vypáčenie 38-čky.Tušil som, že to bude bolestivé ale toto som nečakal. Mal som pocit, že prišla moja posledná chvíľka. Mám 35 rokov a odporúčajú mi vytrhnúť aj 48 a to si neviem po tomto zážitku ani predstaviť. Poraďte čo mám robiť lebo mám pocit, že som dostal nejaký blok. Ďakujem.

Gingitíva a paradentóza

Dobrý deň, zaujímalo by ma aký je rozdiel medzi gingitívou a paradentózou? Ktoré z toho je nebezpečnejšie?

Dlhodobé problémy s koreňmi

Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Mám dlhodobé problémy so zubami. Pravdepodobne s koreňmi. Často sa mi vytvárajú zápaly pod plombami. Najnovšie som mal vybraté nervy z hornej 5tky.Zub bol asi dva mesiace otvorený. Po vložení vložky nastali bolesti v podobe ostrého šklbania. Toto sa zopakovalo dva alebo tri krát. Teraz mám zub otvorený. Zubár tvrdí, že je vyčistený. Chodím asi dva krát do týždňa na prečistenie. Ale zub stále bolí, na dotyk, pri zahryznutí. Niekedy mám pocit ako by som mal pod zubom niečo, čo mi naň tlačí.. Neviem, ďasno zapálené nie je. 6tka aj 4ka okolo sú už mŕtve zuby taktiež. Neviem čo mám robiť. Viete mi prosím Vás poradiť? Bojím sa, že je to zápal okostice alebo hnisavý vačok. Môže to byť niečo chronické? Už sa to stalo pri 6tke na druhej strane. Zub bol prečistený niekoľko krát ale sú obdobia kedy cítim v ňom tlaky. Ďakujem.

Diera v zube a zápach

Dobrý deň, mám taký problém, že pred 4 rokmi som mala opravované zuby a zas sa mi pokazili tie isté. Ostatné sa mi chvála bohu nekazia. Stalo sa mi, že čo som mal opravený zub z ničoho nič ako som žula žuvačku, vypadol mi kúsok a po 2 dňoch mi vypadol väčší kus plomby a teraz mama dieru v zube. Našťastie ma to nebolí ale keď sa pozriem v zrkadle na tú dieru, mám pocit ako keby som tam vnútri v tej diere videla v ďasne ďalšiu takú malinkú dieru, čo to môže byť? A navyše z toho zubu cítim taký zápach. Dosť sa bojím toho, že keď pôjdem k zubárovi, bude mi musieť ten zub vytrhnúť alebo bude možné ho opraviť ešte raz zaplombovaním? A keď si vyžiadam injekciu, môže mi ju zubár pichnúť? Ďakujem za odpoveď.

Opuch líca pri prerezávaní osmičky.

Dobrý deň, mám zubný problém a neviem, čo mám robiť, tak som sa rozhodol Vám napísať a budem veľmi vďačný ak mi poradíte čo mám robiť. Začala sa mi prerezávať na spodnej časti chrupu osmička a troška mi to opuchlo, tak som si myslel, že to tak bude nejaký čas kým sa mi neprereže ten zub no o týždeň mi to opuchlo ešte viac a celé líce tak som jedno ráno s tým išiel k zubárovi. Pozrel mi to a povedal mi, že sa mi to teda prerezáva a že tam mam hnisavý vačok, tak mi tam dal drenáž že to mi pomôže a ten hnis mi okolo toho bude obtekať s tým, že si tú drenáž mám večer vytiahnuť pinzetou a potlačiť ten opuch, aby som si ten hnis vytlačil a ešte mi predpísal aj antibiotiká. Večer som si tú drenáž vytiahol a skúsil stláčať ten opuch ale nešiel mi žiadny hnis. Až na druhý deň poobede som si prikladal na ten opuch ľad a začal som cítiť, že mi niečo v ústach tečie a vtedy práve mi to pustilo a začal tiecť ten hnis tak som si to postláčal čo najviac, aby som ten hnis dostal von. Opuch mi zmizol, ale ostala mi nejaká tvrdá hrča na tom spodnom ďasne, tak som s tým bol zasa u zubára a pozeral mi to asi 15 minút a povedal, že nevie čo to mám. Tak som to nechal tak keďže mi neporadil a čakal som, že mi to časom zmizne, no mám to také už vyše mesiaca a už som zúfalý. V prvom rade sa mi nepáči tá osmička čo sa mi prerezáva, lebo mám ju úplne vzadu a časť z nej je pod ďasnom a myslím, že sa nedokáže prerezať a celý čas mi tlačí do toho ďasna a preto mi to vtedy opuchlo a aj tu hrču mam asi len z toho. Neviem či by nebolo najlepšie ten zub vytrhnúť a bol by pokoj alebo nejako narezať alebo obrezať to ďasno okolo toho zuba, aby mal miesto, ale keď mi zubár nič s tým nerobil len povedal, že sa mi to prerezáva, tak neviem, čo mám podniknúť a ani nevie on ani ja z čoho mám tú tvrdú hrču a už mi to vadí, keďže to tam mám už taký dlhý čas. Nemôžem to mať hnis, nejakú zrazeninu alebo zápal. Neviem, či ste sa s tým už stretli a či mi budete vedieť poradiť, ale ak áno budem Vám veľmi vďačný lebo by som bol už rád keby mi niekto poradil a pomohol, čo to môže byť a čo s tým mám robiť, aby som to už mal v poriadku. Za odpoveď vopred ďakujem. Prajem pekný deň S pozdravom Lukáš Šopoň

Hrča z vnútornej strany ďasna.

Dobrý deň, asi pred viac ako 3 mesiacmi mi trhali trvalý zub kvôli strojčeku. Potom tam však našli kúsok kosti, ktorá sa vraj nedá vybrať. Iba mi ju zahladili, aby som ten povrch necítila. No pred dvoma dňami sa mi z vnútornej strany ďasna, kde bol ten zub, spravila taká hrčka, ktorá bolí aj na dotyk. Neviem s tým jesť a aj hrdlo ma z toho začalo bolieť. Vedeli by ste mi poradiť z čoho to môže byť? Prípadne ako to treba liečiť? Ďakujem za odpoveď.

Opuch pri prerezávaní osmičky.

Dobrý deň, pri prerezávaní 8 mi troška napuchlo líce. Po stlačení líca mi vytekal hnis cez ďasno pri 8, tak som si to vytláčal a vyplachoval Parodontaxom. No jedno ráno som to mal tak napuchnuté, že som to nevydržal a išiel k zubárovi. Ten mi to vyčistil a dal mi antibiotiká Dalacin. A na druhý deň mi to viacej napuchlo. A neodpuchá to...mám antibiotiká síce len 2. deň. Zub ma nebolí. A neviem ani otvoriť ústa. Neviete ako mám postupovať? Či ísť opäť k zubárovi alebo tie antibiotiká zaberú neskôr a odpuchne mi to?

Čakať, či ísť na pohotovosť?

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať. Včera som si dala teplú polievku a stiahlo sa mi ďasno. Rozboleli ma dva zuby. Bolia ma iba keď hryziem a podobne. Zubár ma nemohol zobrať a neviem, či čakať alebo ísť na pohotovosť. Prosím poraďte mi. Veľmi pekne ďakujem :)

Občasná bolesť zuba.

Dobrý deň, niekedy ma bolí zub, ľavá horná 6. Stáva sa to možno párkrát do roka. Naozaj neviem, čo to môže spôsobovať, RTG nič neukázalo. Je to intenzívna bolesť, ktorá sa však dá v pohode vydržať. Po vyvinutí tlaku na zub, bolesť ustúpi. Niekedy táto bolesť prejde aj k celej polke sánky. Medzičasom som pociťoval bolesť s rastom horných osmičiek. Môže to byť tým? Táto občasná bolesť trvá už cca 2 roky a vždy len pár hodín, potom ustúpi. Nie je problém v podráždenom nerve? Ďakujem za pomoc.

Svŕbenie ďasien.

Už dlhšiu dobu ma trápi svrbenie ďasien, no stále na tých istých miestach, a len keď mám nádchu či chrípku alebo iné ochorenia dýchacích ciest. Musím sa obrátiť na zubára? Ďakujem vopred za odpoveď.

Dlhodobo zapálené ďasná

Dobrý deň, prosím vás o radu. Môžem mať dlhodobo zapálené ďasná? Ak sa mi spraví nejaká ranka, urobí sa mi na tom mieste afta. Keď používam zubnú niť alebo aj kefku, občas sa mi objaví nejaká krv. Ako dlho môže v ústach pretrvávať zápal? Vždy som si myslel, že to je krátkodobé a dá sa to preliečiť. Čím sa zápal lieči? Ďakujem za odpoveď.

4. deň po extrakcii a bolesti neustupujú

Dobrý deň, pred 4 dňami mi vytrhli zub, hornú štvorku, zubár mi povedal, že na večer ak ma prejde injekcia, bude bolieť zub a mám si dať tabletku od bolesti. Injekcia vypršala a mňa od vtedy bolí pravidelne tá diera a hlavne v noci. Nie je tam nejaký zápal? Kloktala som aj repík, ale nemalo to na mňa žiaden účinok, tak som začala používať CORSODYL. To jediné mi pomáha.

Môže to byť osmičkou?

Dobrý deň, mám 20 rokov a pred rokom som bola vytrhnúť sedmičku na pravej spodnej strane, na jej miesto sa prerazil zub múdrosti, Dnes idem na zákrok - vytrhnutie osmičky aj na ľavej strane. Predpokladám, že potom to už bude v poriadku, chcem sa ale opýtať, či je normálne, že ma strašne bolí aj tá pravá strana? Môj zubár mi povedal, že z tej ľavej osmičky ma môžu bolieť okolité zuby, ale nezdá sa mi, že by ma z toho bolela aj pravá strana... Na prehliadke som bola a povedal mi, že zuby mám v poriadku, takže zrejme ide o tlak z vyrážania toho zubu múdrosti, to sú ale iba moje dedukcie...Ďakujem.

Malá hrčka

Dobrý deň. Na dolnej pere sa mi vyhodila malá hrčka už ju tam mám asi vyše týždňa, zatiaľ som nespozorovala ani zväčšenie, ani zmenšenie. Rada by som sa opýtala čím to môže byť spôsobené, nie je ju vidieť iba cítiť prstom resp. jazykom, miesto som si ani neudrela ani nepohrýzla a prípadne by som rada vedela kedy je nutné vyhľadať odbornú pomoc. Za vašu odpoveď ďakujem.

Opuch pri osmičke - čo s tým?

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať čo by ste mi odporučili v prípade, že sa mi prerezáva dole na pravej strane osmička, ktorá je už skoro úplne von ale pred týždňom mi začalo ďasno okolo zuba opúchať a dosť výrazne bolieť. Bolesť prešla až do hrdla. Myslíte si, že by bolo lepšie vytrhnúť zub alebo vyčkať kým zub úplne vyrastie a bolesť pominie? Zub má miesto a nekrivia sa mi ani predné zuby. Ďakujem za odpoveď.

Rozdiel v sklovine - fajčiar, nefajčiar

Pani doktorka, vidíte výrazný rozdiel v sklovine – sfarbení alebo kvalite keď k vám príde fajčiar a nefajčiar? Je ten vplyv na zuby u fajčiara veľký? Čo všetko vzniká fajčením v ústach?

Po extrakcii mám pocit, akoby sa mi zápal šíril do tela

Dobrý deň, asi pred siedmimi dňami mi trhali zub - sedmička v ľavo dole. Stále ma pobolieva hlava sánka oči , ucho a na večer ako keby ma celé telo pálilo . Užívam len paralen 500 - 2tbl. cca po štyroch hodinách, ale ani to mi už nezaberá. Teraz som skúsila oddialiť užitie liekov, aby to neuškodilo. Bola som aj 2x u zubára - bol to nejaký oxigén s vodičkou - neviem...,že to by malo zabrať. A ešte mám čakať cca 4 dni a malo by to byť v poriadku. Mám taký pocit, ako keby sa mi zápal rozširoval po celom tele. /zabudla som: zub bol zapálený aj s hnisavým ložiskom, keď bol vytiahnutý a strašne to bolelo/ Ďakujem, pokiaľ možnú obratovú odpoveď.

Čo môžem mať pod ďasnom?

Môže sa mi dostať niečo pod ďasno na prednom zube? Je to také dosiva a neviem či je to korenie alebo či to môže byť zubný kameň ale nikde inde to nemám a iba na kúsku pod týmto ďasnom. Mám si to nejako šetrne vyplachovať alebo normálne čistiť kefkou?

Po vytrhnutí mi stále vyteká hnis s krvou.

Dobrý deň, chcem sa len spýtať ako asi ďalej by mala postupovať moja zubná lekárka a čo ma ešte čaká, keď v januári mi vytrhla 4 ku v pravo hore, vyškrabala nános hnisu z kosti, vo februári opäť zoškrabovala hnis z ďasna. Dala mi drenáž 2x, rana stále nie je riadne zhojená a pri stlačení ďasna nad vytrhnutým zubom mi stále vyteká hnis aj s krvou. Ďakujem.

Tmavočervené ďasná.

Dobrý deň, pri predných zuboch mám tmavočervené ďasná. Vyzerajú ako keby sú podliate krvou, ale nekrvácajú. Takéto sfarbenie je problém, či je to bežné? Vďaka.

Ustupuje mi ďasno

Dobrý deň. Pri niektorých zuboch mi ustupuje ďasno a zub je viacej odhalený. Je nejaký spôsob alebo prípravok, ktorý by im pomohol zarásť vyššie? Ďakujem za odpoveď.

Pichanie ucha, bolesť hrdla.

Dobrý deň, prosím vás, chcela by som sa opýtať. Včera som mala neskutočné bolesti sánky, hrdla a ucha. Večer som šla na pohotovosť, umŕtvili mi to a doktor mi prerezal osmičku a dal mi tam nejakú dreň. Všetko bolo v poriadku, ale na druhy deň – dnes - ma ten zub bolí. Neskutočne, ešte viac. Pichá ma celé ucho a boli ma celé hrdlo. Zjedla som asi 4 Ibaliginy, ale tie už nezaberajú. Môžete mi poradiť niečo od bolesti? Zajtra mám ísť vyberať tú dreň. Bolí zub aj po vybratí tejto dreni?

Kaz a zlomenina až po ďasno.

Chcel by som sa opýtať, keď mám očný zub, ktorý je zlomený skoro až po ďasno, a je tam aj kaz až po ďasno. Čo sa s tým dá robiť. Lekár mi odporučil, že treba to vytrhnúť. Bude to bolieť? Mám dať zub vytrhnúť alebo prerobiť?

Trpím zápachom z úst. Čo mám robiť?

Trpím zápachom z úst. Čo mám robiť?

Odstraňovanie zubného kameňa a bolesť

Môžem si pri odstraňovaní zubného kameňa vypýtať injekciu? Počula som, že to je veľmi bolestivé a nechcem mať z toho stres a strach, ďakujem pekne.

Vplyv cmúľania

Aký negatívny účinok môže mať cumľanie cumlíka až do vyššieho veku dieťaťa? Bude mať takéto dieťa krivý chrup? Malého 3- ročného synčeka nemôžeme odnaučiť od cumlíka. Cez deň si niekedy ani nevšimne, že ho nemá ale na noc ho vyžaduje a plače. Ďakujem pekne za odpoveď.

Biele fľaky

Dobrý deň, pred pár dňami som spozorovala biele fľaky nad bočnými hornými zubami, ktoré sa olupujú. Tie fľaky (vlastne biela koža) sa tiahnu až na vnútornú stranu líc nad hornými zubami. Myslela som si, že sú to afty, ale to by bolo asi viac bolestivé, toto síce trocha bolí, ale až po zídení tej bielej kože. Inak mám zdravé zuby. Prosím Vás, čo by to mohlo byť a čo si mám na to kúpiť? Za Vašu odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem.

Od ďasna nadol alebo krúživými pohybmi?

Dobrý deň, chcela by som si overiť, ako to teda je s používaním zubnej kefky :). Kedysi sa ku mne dostala informácia, že zuby je potrebné čistiť krúživými pohybmi a nie horizontálne. Teraz zasa, že by sme si mali čistiť zuby krátkymi pohybmi od ďasna smerom nadol. Tento spôsob mi však príde strašne zdĺhavý. Dentálna hygienička mi správny spôsob už ukázala ale chcela som sa opýtať, čo by sa mohlo stať, ak si budem zuby stále čistiť krúživými pohybmi.

Dá sa zápal liečiť doma?

Dá sa zápal ďasien liečiť aj po domácky ???? Ďakujem.

Prečo deťom nerastie hneď trvalý chrup?

Dobrý deň, prosím, nikde neviem nájsť odpoveď na to, prečo deťom hneď nenarastie trvalý chrup. Aký význam má to, že najprv narastie mliečny chrup, ktorý potom vypadá? Ďakujem.

Opuch na krku a čierny zub

Dobrý deň....... na ľavej časti krku mám opuch od bolesti zuba ako to liečiť? Dávam si obklady no nepomáha a v zube mám veľkú hlbokú čiernu dieru.

Necítim si pery po extrakcii

Dobrý deň, som 4.deň po extrakcii dolných osmičiek, bolesť bola veľmi silná v prvých dvoch dňoch , ale ta sa pomaly zmenšuje, trápi ma však to že si stále necítim polku pery, zubov a bradu , je to normálne ? Mám strach že mi napichli nejaký nerv. Dokedy sa pokladá za normálne strata citlivosti po podaní anestetika? Ďakujem pekne.

Trčí mi kosť z ďasna.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, pred týždňom mi trhali zub - hornú sedmičku vpravo. Na druhý deň bolesť neustupovala, tak mi to lekárka vyčistila. Mala som tam úlomky. Na druhý deň ma začalo bolieť ucho aj kosť pod okom, tak som dostala antibiotiká... Bolesť už ustupuje, len dnes som si hore na ďasne našla kosť, ktorá na dotyk bolí...strašne sa bojím, že mi to bude znovu rezať. Ja už nechcem takú bolesť zažiť... Môže tam zostať, alebo sa musí dať von? Ďakujem.

Bolesť 6-iek.

Dobrý deň, asi pred dvoma týždňami ma začali bolieť zuby - šesťka na pravej aj ľavej strane. Bolí ma však len vtedy, keď do toho zubu zahryznem, alebo si ho dráždim jazykom na určitom mieste. Inak vôbec. Tiež sa mi režú sedmičky. Pýtala som sa maminy, prečo ma to bolí. O taký týždeň ideme k zubárke a ona hovorí, že je to psychikou. Keď som jej vysvetlila, že to nie, tak mi povedala, že to je tým, že sa mi tá bolesť z ďasien prenáša na zuby. Ale prečo by ma to potom bolelo len na jednom určitom mieste? Vopred ďakujem za odpoveď :)

Svrbenie ďasna a tlačenie pod zubom.

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na jeden problém. Už dlhší čas pociťujem, akoby ma niečo pod zubom tlačilo...niekde vnútri v ďasne. Avšak ďasno nemám zapálené. No pri jedle, ak na zub zatlačím, ma tiež akoby vo vnútri svrbelo. Problém sledujem, aj keď mi niečo zájde do medzizubného priestoru, vtedy je to prílišné svrbenie ďasna...a ak na tom mieste použijem dentálnu niť, poprípade špáradlo, začne mi ďasno občas krvácať a svrbenie ďasna sa znásobuje. Používam aj ústnu vodu, ale nepomáha. Zo zuba som už pred niekoľkými rokmi mala vytiahnutý aj nerv. Viete mi poradiť, čo by mohlo byť príčinou? Ďakujem.

Opuchnuté, červené ďasno.

Dobrý deň, už asi dva dni ma bolí a mám opuchnuté ďasno za posledným zubom na hornej pravej strane, cítim aj mierny tlak a ďasno je červené. Chcem sa opýtať, či to môže byť spôsobené rastom zuba múdrosti. Ďakujem

Krátka neznesiteľná bolesť pri jedení.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mám 22 rokov, nikdy som nemala problémy so zubami, nikdy ma nebolievali, dokonca mliečne zuby som mala až do nejakých 12tich rokov...až pokiaľ mi asi pred cca pol rokom zubárka vŕtala cez dve stoličky, kaz mi zaplombovala a odvtedy sa mi akoby dostáva jedlo do zubu a opuchá mi ďasno...a teraz asi týždeň mi začalo na druhej strane medzi 4 až poslednou stoličkou neznesiteľná bolesť pri žuvaní, ktorá trvá asi 10 sekúnd, potom sama prestane a môžem jest ďalej. Avšak tam mi nič neopuchá, ani žiadne zmeny farby alebo niečoho iného na ďasne. Nevidím čím to teda môže byť? Ďakujem.

boľavé ďasno po extrakcii

Dobrý deň , pred pár dňami mi vybrali bolestivý zub , 3 dni som mal bolesti v danom mieste a dneska som si všimol, že pri diere po zube mám odumretú kožu, ktorá dosť páchne, mám čakať, kým sa to zahojí alebo mám navštíviť svojho zubára , a o čo vlastne ide? Nikdy som nemal podobné problémy. Ďakujem.

Opuch ďasien

Dobrý deň, mám takýto problém. Pred dvoma dňami mi troška opuchlo ďasno nad troma hornými zadnými zubami – 4,5,6 – začervenalo to a je to bolestivé – snažím sa mäkkou kefkou to stierať od ďasna smerom nadol ako vždy, robím si výplachy s bylinkami, problém je, že ma dnes začala bolieť aj mandľa na tej strane, ľavé ucho a dokonca pokožka hlavy na ľavej strane. Nie je to silná bolesť ale je to nepríjemné. O týždeň som objednaná zubárke, takže zatiaľ som aspoň chcela vedieť, či sa mám vyhýbať teplému alebo studenému. Tie zuby konkrétne ma nebolia, zub múdrosti na tej strane ešte vyrastený nemám ale robili mi aj RTG snímok osmičiek a mali by sa vraj prerezať bez problémov, ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Bolesť a ustupujúce ďasno kvôli plombovaniu?

Dobrý deň, bola som na plombovaní hornej dvojky. Lekár pred plombovaným použil znecitlivenie. Po prvý krát bola pre mňa aplikácia nepríjemná a cítila som brnenie, čo predtým nikdy nebolo. Pri večernom čistení som mala neskutočne bolestivé ďasno okolo zuba, najmä vpredu, po oboch stranách bolo ďasno až fialové. Toto sa každým dňom zlepšovala ale pred 3 dňami som začala cítiť ďasno aj vzadu, včera som jazykom zistila že ďasno v zadnej časti ustupuje smerom ku koreňu. Dnes poobede už bolesť je veľmi nepríjemná a ďasno sa posunulo ešte viac ku koreňu. Mohlo byť príčinou tohto stavu plombovanie, ako postupovať, o čo sa jedná? Ďakujem za odpoveď.

Môže sánka takto dlho bolieť?

Dobrý deň. Pred 5 dňami mi trhali 46. Korene mala úplne zdravé. Stále mám bolesti, používam tabletky voľno predajné a tiež kloktám. Rána sa hojí. Môže sánka, takto dlho bolieť?

Vybilo mi päť zubov

Dobrý deň, pred dvoma rokmi som spadol z hojdačky a vybilo mi to päť zubov - tri hore a dva dole a chcel by som si ich dať prirobiť ale dosť sa bojím lebo som si s tým už prežil veľkú bolesť... tak že či sa nedá ma nejako uspať alebo niečo podobné, hlavne nie lokálne a že či by to bolo moc drahé lebo mne povedali, že do tých 600 eur by som platil.

Problém s ďasnami

Dobrý deň pani doktorka. Mám taký problém s ďasnami – keď si dávam pozor pri umývaní, zuby umývam pomaly a zvrchu nadol, tak ďasná mám v poriadku. Keď sa však ponáhľam a náhodou urobím niekoľko rýchlych pohybov aj horizontálne, na dvoch zuboch ma ďasná štípu a akoby trošíčku odhaľujú krčky. Potom si opäť dávam niekoľko dní veľký pozor a ďasná sa ukľudnia, prestanú bolieť a vrátia sa späť – je toto začínajúca paradontitída, treba s tým už niečo robiť? Ďakujem.

Ako dlho mám mať v rane drén?

Dobrý deň, ja som sa chcela spýtať, bola som na pohotovosti kvôli zubu, vytrhli mi predný zub a dali mi tam dreň kvôli tomu, aby mi to nekrvácalo a nezapálilo sa a beriem antibiotiká 14 tabletiek.1 tabletka na 12 hodín, sú silné - 1000. Chcela som sa spýtať do kedy tam mám mať tú dreň? Alebo sa to samé rozpustí? Alebo mám ísť zubárovi a on mi ho vytiahne? Ďakujem za odpoveď.

Čierna škvrnka na zube

Dobrý deň. Na spodnom ďasne vzadu za posledným zubom (nie pri ňom) som si pri umývaní zubov všimla malú červeno čiernu škvrnku (niečo ako zrazená krv). Nebolí to. Môže to byť niečo vážne alebo je to len ranka, aj keď ma nebolí? Ďakujem za odpoveď.

Napuchnuté líce.

DOBRÝ DEŇ PRAJEM. POTREBUJEM SÚRNU POMOC OD RÔZNYCH DOKTOROV PROSÍM. SOM MIMO SLOVENSKA A VZHĽADOM NA TO, ŽE TU JE INÁ ZDRAVOVEDA , OŠETRUJÚ ZUBY INAK. PRED 4 MESIACMI MI VYTIAHLI ZO ZUBA KORENE (5-TKA HORE ) DALA MI TAM NEJAKÚ HMOTU, ABY SA MI TAM NIČ NEDOSTALO, ŽE MÔŽEM JESŤ VŠETKO....HNIS MI VYTIEKOL. VOBEC MA TO NEBOLELO AŽ PRED MESIACOM , SA MI ZO ZUBU POLOVIČKA ODLOMILA. NEBOLELO MA TO, ALE PRED 5 DŇAMI MI NAPUCHLO OKO, LÍCE A CELÁ ĽAVÁ STRANA. ZUB MI VYTRHLI NO VAČOK NAPUCHNUTÝ Z VNÚTRA A ĎASNO Z VONKU ÚST A LÍCE MÁM STÁLE NAPUCHNUTÉ. BERIEM ANTIBIOTIKÁ, ALE POTREBOVALA BY SOM EŠTE RADU ČO NA TO HOVORIA INÍ ZUBÁRI .... ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE ZA VOPRED ODPOVEDANÚ OTÁZKU. S POZDRAVOM L.F.

Hnisavá fistula nad mŕtvym koreňom.

Dobrý deň, v januári sa mi spravila hnisavá fistula nad mŕtvym koreňom. Doktor mi vytrhol ten zvyšný koreň a zdalo sa, že bude všetko v poriadku, keď po krátkom čase sa zase na tom istom mieste spravila fistula. Rezal mi ďasná a čistil od kosti a nasadil antibiotiká. Po mesiaci sa mi opäť vyhodila hnisavá fistula a už si s tým nevie dať rady. Na RTG nič nevidno. Bola som aj u špecialistu v Martine. Tiež povedal, že na Rtg nič nie je. Neviete, aká môže byť príčina? Ďakujem za odpoveď.

Pomoc pri začervenaných ďasnách.

Dobrý deň. Ak mám mierne začervenanie ďasien, bude mi vedieť pomôcť i dentálna hygienička, či treba navštíviť už zubného lekára?

Hrčka nad horným zubom.

Dobrý deň, spravila sa mi hrčka nad horným pravým zubom. Je to niečo vážne? Treba s tým zájsť k zubárovi alebo to zmizne samo?

Synovi rastie veľmi žltý zub.

Dobrý deň, môjmu 6 ročnému synovi rastie trvalý zúbok, no je silno žltý. Špička zuba je biela a potom je žltý - vyzerá to ako keby bol niečím olepený. No žlté je to len spredu a zozadu je biely. No neviem, čo je to a ako to môžem odstrániť. Rastie to priamo z ďasna.

Rozpárala som si ďasno.

Dobrý deň, minulý týždeň som si rozpárala ďasno, pretože mi tam prekážalo. A teraz ma to strašne bolí. Nemôžem jesť. A ešte na truc mi tam začal rásť nový zub. Čo mám robiť?

Vačok na ďasne

Dobrý deň, keď som bola malá, vytvoril sa mi vačok nad hornou 6-tkou. Tento vačok mi bol preliečný a neskôr sa mi už nič podobné nevytvorilo ale neskôr o pár rokov, mi zubárka musela aj tak z toho zuba vytiahnuť nerv, keďže zub bol silno zasiahnutý kazom. Je možné, že existuje nejaká súvislosť? To ďasno mi ostalo troška preliačené a viac odhalené. Prečo sa tvoria vačky?

opuch ďasna, krvácanie a neustáva to. Čo mám robiť?

Dobrý deň. Stredu poobede ma začal bolieť zub a do štvrtka rána som aj napuchol. Išiel som ku zubárke, prepichovala mi ďasno okolo boľavého zubu ale vačok mi nenašla. Následne mi vytrhla zub. Spod zubu mi začalo tiecť okrem krvi aj hlien. Tento stav trval skoro celý deň. Keď už prestalo to krvácanie, tak mi začala tŕpnuť spodná pera a opuch sa len o chlp zmiernil. Chcem sa spýtať či je môj stav v norme, či doktorka nepochybila (žiadny rtg, žiadne lieky, len studený obklad) a čo mám vlastne urobiť? Mám podozrenie, že mám ešte jeden vačok v ďasne. Za odpoveď ďakujem. Gejza

Uškodí mi po extrakcii pivo?

Chcem sa opýtať, či mi osem hodín po vytrhnutí zuba môže uškodiť pivo? Ďakujem za odpoveď.

Tvrdý opuch ďasna, ustupuje pomaly

Dobrý deň, chcela som sa opýtať, mala som silný opuch ďasna, tvrdý. Rezali mi ďasno ale keďže to neustupovalo vytrhli mi dva zuby. Mala som to ísť rezať zvonku, lenže to začalo ustupovať, ibaže hrozne pomaly. Chcem sa opýtať či je to normálne.

Bolesti a opuch z umelých zubov?

Dobrý deň, mám bolesti v oblasti nosa a tiež mám opuchnutú peru, asi pred troma dňami som mala bolesti v predných horných zuboch, ktoré mám umelé. Bolesť zubov ustúpila ale opuch a okolie nosa ma stále bolí. Myslíte, že je to zo zubov? Keďže som mimo Slovenska ako by som mala postupovať? Ďakujem.

Bolia ma ďasná už tri týždne

Dobrý deň, boli ma ďasná už asi tri týždne to pretrváva. Nebolia ma nonstop ale párkrát do dňa, potom bolesť ustúpi a potom znovu bolia. Bolia ma celé ďasná aj hore aj dole, nie len časť. Mám pocit ako by ma boleli všetky zuby hore pri ďasnách. Na röntgenovej snímke som videla svoje zuby múdrosti a mám ich dosť nakrivo, resp. obávam sa že mi rastú šikmo do zubov, ale to je len moja laická diagnóza...ak by som ale mala pravdu môžu ma z toho bolieť celé ďasná?

Z prerezávajúcej osmičky cítim hnis

Dobrý deň, cca rok sa mi prerezáva ľavá dolná osmička, z časti je prerezaná ale polovica zuba je ešte pod ďasnom. Bolesť nepociťujem ale cítim hnis, bola som u dentálnej hygieničky, ktorá mi dáva liečivú protizápalovú dreň pod ďasnom už vyše týždňa, RTG snímok nebol u zubárky robený, počas preventívky som nemala s osmičkou žiadne problémy. Chcem sa spýtať, čo sa robí v prípade ak drenáž nepomôže a hnis je cítiť stále aj po dôkladnej hygiene zubov? Nerada by som si dávala zbytočne trhať zub. Ďakujem.

Nepríjemný pocit v ústach

Celý deň mám taký nepríjemný pocit v ústach, zuby si umývam 3x denne, používam aj žuvačky a cukríky. Čím to môže byť?

Hrčka na ďasne.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať: dnes som bola u zubára, nech mi opraví plombu. Predný zub hneď vedľa očného. Mala som ho citlivý na chlad vyvŕtal mi ho a urobil rőntgen. Keďže mám na ďasne takú hrčku, ktorú už tam mám snáď od malička vraj to preliečime antibiotikami Dalacin a keď sa to nepohne, bude to operačný zákrok. Nebolí ma to vôbec a mám vyvŕtanú dieru a vraj sa bude čakať. Veľmi sa bojím a neviem, či je to vôbec nutné keďže ma to nikdy nebolelo a žiadny stomatológ keďže pred tým to bolo plombované mi to nikdy nepovedal až teraz? .....ďakujem

Ďasno opuchnuté od prievanu.

Zdravím Vás. Pred včerom som bol v miestnosti, kde bol dosť veľký prievan. Včera večer som cítil, že ďasno pri jednom zube mám opuchnuté. Myslíte si, že to môže mať súvis? Je potrebné navštíviť lekára? Ďakujem.

Modrina po vytrhnutí

Dobrý deň. Pred 2 rokmi mi vytrhli dolu zub múdrosti .Všetko bolo v poriadku, ale pred mesiacom som zbadal modročierne sfarbenie ďasna (zhora).Vyzerá to ako modrina. Zubný lekár sa vyjadril na základe röntgenovej snímky, že je všetko v poriadku, a že zbytok zo zuba tam nie je. A to boli urobené 2 snímky. Aj ORL lekár sa nevedel k tomu vyjadriť, že čo to je. Údajne, že to mávajú fajčiari, ale ja som nefajčiar.. Nebolí ma to, ale nezmizlo to ani po mesiaci.

Zväčšuje sa mi ďasno.

Dobrý deň, mám problém s ďasnom pri prednom zube. Ďasno medzi zubami je zväčšené už pol roka a stále sa zväčšuje, až mi zakrýva časť zuba. Netuším, čo s tým je a môj zubár si s tým nevie poradiť. Na dotyk nebolí, ani nekrváca.. Viete mi poradiť o čo môže ísť? Treba ísť na zubnú chirurgiu? Ďakujem

Zápach a nepríjemná chuť z ďasna nad korunkou.

Dobrý deň. Prosím o radu. Pred rokom a pol mi nasadila zubárka keramickú korunku na mŕtvu sedmičku. Začala som mať problémy s ďasnom okolo, nič ma nebolelo, ale z miesta nad zubom sa šíril silný hnisavý zápach a nepríjemná chuť. Tiež sa mi zachytávali zvyšky jedla medzi 7 a 8. Nepomohla dentálna hygiena. Po roku problémov mi korunku zubárka vymenila. Röntgen bol v poriadku. Nepomohlo. Tak mi vytrhla 8. Problém zmizol. Teraz po polroku od vytrhnutia mám zase problém so silným zápachom, nemám ďasno opuchnuté, nič ma nebolí, ale keď sa dotknem ďasna nad tou korunkou, veľmi to zapácha. Nepomáhajú žuvačky, ústna voda. Röntgen je zase v poriadku a môj problém je neznesiteľný a nepríjemný. Ďakujem.

Zápal okostice

Dobrý večer. Minulý týždeň sa mi stal úraz a spadla som. Nepociťovala som nijakú veľkú bolesť, iba také tŕpnutie. Včera bola tá bolesť veľmi veľká a keď som bola u zubára, tak mi vybral nervy z dvoch zubov. Môj zubár mi dal antibiotiká, ale ja som aj tak na pere a na líci opuchla. Zubár mi povedal, že ak sa to neupokojí, bude sa musieť rezať ďasno. Chcela by som sa spýtať, v čom spočíva taký zákrok? Je to bolestivé? Budem môcť fajčiť, keďže som fajčiarka?

Zubné kazy až po ďasná

Ahoj. Mám dva zubné kazy až po ďasná. Čo mám s tým robiť? Mám len 13.

Ktorú techniku zvoliť?

Dobrý deň, existuje viacero techník čistenia zubov – rotačná, vibračná a podobne...myslíte si, že je v tom nejaký rozdiel? Je niektorá metóda efektívnejšia alebo je jedno akú metódu použijeme ak poctivo zotrieme zo zubov všetok plak?

Čo to môže byť?

Dobrý deň, mám 17 rokov, už pár dní ma bolí ďasno kde som kedysi mala stoličku (bola mi vytrhnutá kvôli zápalu okostice), ďasno ma svrbí, na pohľad je červené, no keď sa ho dotknem jazykom bolí, z bočnej vnútornej strany cítim ako keby sa chcel preraziť zub, rtg však neukázalo náhradu za vytrhnutú stoličku, takisto ma bolí aj hore medzi očným a črenovým zubom z vnútornej strany, bolí to hlavne pri jedení keď sa mi o to trie jedlo a pri umývaní zubov ani nehovorím...prosím Vás poraďte niečo od bolesti a čo to môže byť, ako sa toho zbaviť. Ďakujem.

bOLí MA ĎASNO

Už druhý deň ma bolí ďasno nad predným zubom a prechádza to aj do celého zubu. Ďasno nemám ani nejako extra červené ale zdá sa mi ako keby sa mi tam niečo zbieralo pod ďasnom. Tento zub som mala z vnútornej strany zaplombovaný a bol aj extrémne citlivý – nemohla som ani studené či teplé, prešlo to ale teraz ma bolí to ďasno. Čo to môže byť? Citlivé ďasno alebo kameň?

Čierny tvrdý povlak

Dobrý deň. Na predných horných zuboch mám zozadu čierny tvrdý povlak a okolo akoby zožltnutú plochu. Zuby si umývam pravidelne, používam aj ústnu vodu. Pred rokmi som mala vyberací strojček na zuby a musela som ho prestať nosiť kvôli alergii, môže to byť z neho? Zubný lekár mi povedal, že to sú pigmentové škvrny a odstrániť sa to dá vyvŕtaním. Nedá sa to riešiť inak ako vyvŕtaním? Napríklad v ambulancii dentálnej hygieničky? Ďakujem.

Koľko stojí vytrhnutie zuba?

Koľko stojí vytrhnutie zuba?

Synovi narástol zub nad zubom

Dobrý deň. Mám syna, ktorý má 12 rokov a má úplne v poriadku horný a dolný rad zubov ale na tom hornom mu narástol zub (nad zubom v podstate na zube) ja som to mal tiež keď som bol malý ale už si to nepamätám...chcem sa opýtať ako sa to rieši ???

s čím súvisí vznik fistuly?

Dobrý večer, na hornom ďasne sa mi urobila pravdepodobne fistula, ktorá na dotyk veľmi bolí a má bielu farbu. Pred pár dňami som dostala silnú chrípku a mám chytené aj priedušky. Nosné dutiny mám úplne plné a upchaté. Pokiaľ viem, tak zuby mám v poriadku. Je možné, že fistula súvisí s chorobou a dá sa vyliečiť aj doma? Alebo to vždy súvisí s chorým zubom a je potrebné navštíviť zubára? Vopred ďakujem za odpoveď.

Aplikovaný gel na aftu.

Dobrý deň, v nedeľu večer som si aplikoval urgo afty filmogel na aftu, ktorú mám na vnútornej strane líca. Gél sa mi dostal aj na spodné ďasná okolo zubov 6, 7, 8 a snažil som sa gél očistiť. Na druhý deň ráno som mal ďasná ako by a teraz jemne krvácajú a štípu. Chcem sa poradiť, či je potrebné navštíviť lekára alebo je iba potrebné aby sa ďasná zahojili? ĎAKUJEM!

Bolí ma ďasno a nič tam nemám.

Strašne ma bolí ďasno a nič tam nemám. A keď jem, bolí ma to, skôr pichá a zle sa mi hryzie. Mám navštíviť zubára?

Odlupovanie bieleho povlaku z rany po extrakcii.

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať na Váš názor. Pred 5 dňami som podstúpila extrakciu dvoch horných osmičiek naraz. Na jednej strane mám jeden steh, ale išlo to veľmi rýchlo a bez problémov. Hneď som začala brať antibiotiká Dalacin každých 8 hodín. Nemala som žiadne väčšie problémy s bolesťou ani opuchom, dnes som ukončila liečbu. Dnes som si všimla, že mám na dierach niečo, ako biely povlak, ktorý sa mi odlupuje. Nie je to skoro? Je to v poriadku? Tá strana, na ktorej sú stehy ma nebolí vôbec. Ale tá druhá je horšia, tá ma ešte pobolieva - je to taká pichavá bolesť a z tej sa mi aj odlupuje to biele. A ešte jedna vec, mám veľkú aftu na vnútornej strane líca, ktorá nie a nie zísť. Dnes ráno som sa zobudila s tým, že ma dosť bolí uzlina na tej strane, na ktorej je tá afta.... Aký priebeh hojenia rany je normálny? Mám mať starosti? Ďakujem za odpoveď.

Oddeľovanie ďasna od zuba.

Dobrý deň, mám takú otázku Pred piatimi dňami som bola u zubného lekára, ktorý mi vŕtal dva kazy - stoličky pravo a vľavo. Prvé dva dni som mala citlivé oba zuby. Teraz po piatich dňoch som zistila, že na jednej strane sa mi začína oddeľovať ďasno od zuba (posledná stolička). Bolí to veľmi po jedle, zuby si stále po jedle umývam pastou a potom CORSODYLOM. Zubár mi povedal, že to pobolí a po troch dňoch prejde, mňa však ani po piatich neprešlo. Mám ísť opäť za ním, alebo sa to časom zahojí?

Znova mi opuchá ďasno.

Dobrý deň...prosím poraďte mi. Včera som bola u p. zubára, ktorý mi zachránil dva zuby s tým, že do jedného mi dal nejakú liečivú vložku na dva týždne. Z toho zubu som mala odštiepené a vrastené ďasno, lenže ja mám pocit, že to ďasno mi znova opuchlo a vzrastá nanovo. Je možné, že sa mi to hojí, a že mi opuchlo...nechcem si do toho strkať, lebo sa bojím, že mi tá vložka vypadne. Poraďte, mám ísť pre istotu v pondelok si to pozrieť alebo dva týždne počkať, ako mi odporučil pán zubár a potom mi to ošetrí?

diera v ďasne po zákroku

Dobrý deň, pred 3 týždňami mi vyberali dolnú osmičku. Stehy mi už vypadli, rana bola ok. Ďasno je však stále trochu citlivé a za sedmičkou mam dosť veľkú dieru v ďasne, do ktorej sa mi dostáva aj jedlo. Snažím sa tu dieru čistiť medzizubnou kefkou, ale neviem či z tade všetko vyčistím, po čistení mi to vždy trochu krváca. Mám strach, aby mi tam nezostali zvyšky jedla a aby sa mi z toho nespravil nejaký zápal. Chcem sa spýtať, či je ta diera v ďasne normálna a ako to mam ošetrovať? Nehrozí zápal, keď tam budú zvyšky z jedla? Vyplachujem si už 3 týždne ráno a večer corsodylom - môže sa používať dlhodobo? Ďakujem veľmi pekne!

Často sa mi tvoria afty

Dobrý deň. Často sa mi v ústach tvoria afty. S týmto problémom som sa zveril aj imunológovi, vraj to súvisí s mojou oslabenou imunitou. Afty sa mi tvoria skoro vždy – aj keď sa pokúšem alebo poškriabem, inokedy iba tak bez príčiny. Nemôže to byť spôsobené aj nejakými zápalovými procesmi v ústnej dutine? Vďaka.

Krvné zrazeniny a bolesť po extrakcii

Dobrý deň, v pondelok som mala extrakciu hornej 4-ky napravo, bolesti sa zhoršili a našli mi v diere krvne zrazeniny, ktoré mi zo zuba odstránili, už druhý deň tam mám dreň a je tam už len veľmi jemne pošklbávajúca bolesť aj v okolí vedľajších zubov. Cítim zlepšenie, ale obavám sa, že sa to vráti keďže ide víkend a pohotovosť je až v Bratislave. Bojím sa, že mám sklon k zápalu okostice. Okolité zuby na tlak zhora ešte merne bolia, ale bolo to horšie.

Boľavá hrča

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako postupovať v mojej situácii. Tento piatok som bola na preventívke u svojej zubárky, ktorá povedala, že je všetko ok, a urobila mi ešte čistenie zubného kameňa. V sobotu sme celý deň vykopávali zemiaky, bolo dosť veterno, a poobede ma začal pobolievať zub. Ide o 7 hore, je to mŕtvy zub, zubárka mi ho robila asi na 4 krát, čistenie kanálikov a potom nadstavba. Zub bol v poriadku od februára. 6 pred ním bola vytiahnutá asi 6 rokov dozadu. Na tom prázdnom mieste sa mi vytvorila boľavá hrča ako keby trošku dobiela s ďasnom sa mi zarovnali až na veľkosť zuba. Cítim, že je to veľké a bolí to ale červené to nie je. Moja zubárka je odo mňa 250 km, keďže som sa len tento víkend presťahovala do iného mesta za novou prácou. Viete mi nejako poradiť? Bojím sa ísť na pohotovosť, lebo viem, že niektorí zubári sa tvária, ako keby tam boli z donútenia a podľa toho to aj vyzerá...Resp. mohlo to byť následkom nejakého zlého ošetrenia u mojej zubárky? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Bolestivá hrčka

Dobrý večer prajem. Môj priateľ má bolestivú hrčku na ďasne - vľavo dole. V poslednom čase nebol u zubára - nevŕtali, neťahali a ani ho zuby neboleli. Sme v zahraničí a tu je to dosť problematické ísť k zubárovi. Myslíte, že by to mohlo byť niečo vážne?

Opuch, bolesť a hnis v oblasti osmičky

Dobrý deň. Pred 14 dňami sa mi začal zase prerezávať zub múdrosti. Opuchol som a nemohol som otvoriť ústa (max. 1cm). Po atb opuch prešiel a bolesť ustala. Hybnosť sánky bola lepšia, aj som sa už mohol najesť ale dnes ma začali zase pobolievať zuby a aj uzliny. Popri tom mám pocit, že z ďasna okolo 8 mi po potlačení jazykom ide hnis. Mám znovu navštíviť zubára a nabehnúť na nové atb?

Ako vzniká zápal, ako mu predísť?

Mám takú zložitejšiu otázku – ako vlastne vzniká zápal ďasien, ustupovanie a následná paradentóza? Je to kvôli zubnému kameňu? Ako sa dá tomu zabrániť, aká je prevencia?

Môžu mi zuby spôsobiť problémy v tehotenstve?

Môže mi kaz v tehotenstve alebo plak či zapálené ďasná spôsobiť predčasný pôrod alebo nebezpečenstvo pre dieťatko? Čo môžem pre to urobiť?

Čo je príčinou napuchnutia ďasien?

Dobrý deň, mám problém s ďasnami ktoré napúchajú a je to veľmi nepríjemne, nemôžem jesť ovocia ako jablká, orechy, kivi, čo je príčinou? Ďakujem

Pravidelne sa opakujúca hrča na zube.

Dobrý deň, už tretí rok ma trápi hrča na zube. Zub vôbec nebolí, len sa mi pravidelne raz do roka spraví hrča, ktorá trvá tak 2 mesiace. Používam antibiotiká Zinat. Hrča zíde, no po týždni sa vráti. Čo spraviť, keď mám strašnú fóbiu zo zubára? Strach mi dokonca nedá ani spávať. Teraz momentálne mám ďalšie antibiotiká, no nelepši sa to zasa.

Liečba parodontózy.

Prosím, poraďte mi, navrhnite liečbu a prípravky na parodontózu. Ústnu hygienu mám v poriadku, chodím aj k dentálnej hygieničke. Používam aj medzizubné kefky a dentálnu niť. Zuby sa mi mierne kývajú a už mi jeden zdravý zub museli vytiahnuť. Môj zubár je tiež bezradný a nechápe, prečo tak skoro sa mi táto choroba objavila. Mám 39 rokov. Za odpoveď vopred ďakujem. Peter

Opuchnuté ďasno pri korunke.

Dobrý deň. Vo veku 13 rokov mi vytiahli nerv z predného horného zuba, pritom som šla k zubárovi len pre plombu lebo som tam mala malilinký kaz na bočnej ploche. Ubehlo 25 rokov. Ako prvú som mala živicovú korunku, potom som ju vymenila za keramickú s kovovým vnútrom. Môj problém je opuchnuté ďasno v okolí tohto zuba. Bohužiaľ, mala som tri resekcie v minulosti. Opuch sa mi nestratil po dobu asi štyroch mesiacov, používala som Curasept, Kamistad, Lacalut. Trošku to krvácalo pri čistení. V noci to viac napuchne. Stane sa aj to, že pár dní je pokoj a nevidno opuch a je to svetlejšie a nie červené. Ako ďalej?

Vytiahnutie koreňa zuba.

Dobrý večer, predvčerom mi vytiahli koreň zubu, pretože sa mi polovica zubu odlomila. Najprv mi dala sestrička dve injekcie, keď mi stomatochirurg začal ťahať zub, všetko som cítila. Zubár mi dal ďalšie dve injekcie, pri prvom ťahaní mi kliešťami urobil malú dierku v ďasne. Nakoniec mi koreň bezbolestne vytiahol. V noci mi cez tú malú dierku začal vychádzať hnis a celé líce a ďasno mi opuchli. Dosť to bolelo a ráno, keď som sa zobudila, tak som si všimla, že sa mi ďasno už z polovice spojilo, no zospodu cez celé ďasno (v mieste vytrhnutého koreňa) mám hnis, ktorý neviem nijako vybrať. Zajtra idem určite k zubárke, ale bojím sa, či nenastanú nejaké komplikácie, alebo či to nie je niečo vážne. Už nechcem zažiť tú bolesť vpichu injekcie do ďasien a čeľuste. Môže to byť niečo vážne a ako sa to bude liečiť? Ďakujem za odpoveď.

Suché lôžko po extrakcii

Dobrý deň, moja otázka je, že mi vytrhli v pondelok 12. 3. zub a povedala mi lekárka, že mám suché lôžko a už je druhý pondelok a stále ma to bolí a beriem od štvrtka antibiotiká, je to tak normálne? Ďakujem

problémy po extrakcii

Pekný deň, trhali mi 30.5. osmičku a teraz je 4.6. a mám to stále napuchnuté a zmenilo sa mi líce na žltú veľkú modrinu. Ústa nemôžem otvárať veľmi, trošku bolí a cítim zvláštny zápach...dúfam, že to nie je zápal, stále som pila harmanček a repíkom vyplachujem.:( Stav sa mi zhoršuje, prosím o radu. Ďakujem.

Biela plôška na ďasne

Dobrý deň . Chcela by som sa opýtať : Na dolnom ďasne sa mi urobila taká mala biela plôška okolo ktorej je to mierne zapálené a boli to . Čo na to najlepšie pomôže? Ďakujem :)

Vačok nad korunkou

Mám 2 mesiace urobenú korunku a nad ňou sa mi urobil celkom hore vačok. Doktor mi dal antibiotiká a vitamín B. A ak mi to neprejde, že to bude liečiť. Ja však pracujem v Rakúsku a on má za dva dni dovolenku. Ja sa vrátim až 20.10. Mám strach, že sa niečo udeje, neviem či je správne vycestovať. Poraďte mi prosím, nebolí ma to ale cítim to stále a mám to trošku aj nabehnuté ale to je asi tým vačkom.

Má už 1mm trvalý zub ale aj mliečny

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, dcéra má 6,5 roka, cca pred tromi týždňami sa jej začal hýbať prvý zub v strede dolu. Včera som si všimla, že za ním je už asi 1mm prerezaný trvalý zub, ktorý je zároveň aj širší ako ten čo sa hýbe a šírkou zasahuje aj do okolitých dvoch zúbkov. Mám navštíviť stomatológa alebo to nechať na prírodu?

Ďasná krvácajú a bolia

Dobrý deň, chcem sa spýtať, včera mi dali dole fixný strojček od vtedy ma strašne bolia ďasná preukrutne aj krvácajú :( Neviete čím to môže byť? Strojček som mala 3 roky, mám už 22 rokov nemala som nikdy takéto problémy ...:( Môže to byť aj tým že doktorka keď mi čistila lepidlo zo zubov, podráždila mi ďasná? Dúfam, že to nebude paradentóza, no najhoršie je, že musím nosiť teraz 24 hodín vysúvací strojček a strašne ma bolia tie ďasná. :( Neviete mi prosím poradiť čo by bolo dobré na to si dať ?

Mám krčky, čo s tým?

Dobrý deň, mám citlivé zuby na studené a keď som nemocná tak ma to bolia najviac. A hanbím sa aj usmiať lebo na predných zuboch mám krčky. Ja som sa pýtala zubára len na bielenie zubov a povedal mi, že na moje zuby to moc nedoporučuje lebo sa uvoľnia plomby a môžu mi povypadávať. Čo robiť? Ďakujem.

Svrbenie ďasien

Dobrý deň, často mávam svrbenie ďasien. Aj na horných zuboch vpredu a na spodných skôr tak z boku. Ono to nemám stále, len tak občasne a teraz neviem či je to len oslabenou imunitou alebo chýbajúcim vitamínom. Ďasná nekrvácajú ani nebolia, len svrbia. Za odpoveď ďakujem.

Neustupujúca bolesť po zápale.

Dobrý deň....už dva mesiace má trápia bolesti zubnej drene, mala som zápal pod zubom, môj zubár mi robil dvakrát operáciu a dvakrát som brala aj antibiotiká, bolesť neustupovala, nakoniec mi zub vytiahol, som už týždeň po operácii, ale bolesť mám každý deň a zdá sa mi, že je silnejšia, lieky od bolesti mi vôbec nezaberajú, viete mi poradiť čo mám robiť s týmto problémom??? Pozeral sa už na to aj špecialista na čelusť, on navrhol zub vytiahnuť . Prečo mám bolesť ďalej??? Mám tam ešte zápal????

Opuch a bolesť pri kosti.

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať. Momentálne som v zahraničí a pociťoval som miernu bolesť horného zubu a bol citlivý na dotyk. Cez deň mi to jemne napuchlo a mám to napuchnuté, ale už ma nebolí, len keď si stlačím na mieste, kde je opuch, tak ma tá kosť (alebo neviem čo) jemne bolí. Bol som u zubárky tu v Škótsku, vyvŕtala mi zrejme malý kaz a nasadila mi dnes (2.7) liek antibiotikum amoxicillin 500mg.. Mal by mi ten opuch od toho zmiznúť alebo čo mám robiť? Ďakujem.

Vidličkou som si zarypla do ďasna

Mám taký problém. Včera pri jedení sa mi stala nehoda - vidličkou som zarypla do ďasna. Je to spodná jednotka. Kus ďasna mi tam chýba. Bojím sa, aby sa mi to nezapálilo. Pomôže mi na zahojenie florsalmin? Prípadne viete odporučiť niečo iné? Ak sa to teda dá vyliečiť aj doma. Vôbec to nebolí ani neštípe, ani to necítim na vnútornej strane pery. Len sa bojím, aby sa mi to nezapálilo. Ďakujem moc.

Hnisajúce ďasná.

Dobrý deň, čo mám, prosím vás, robiť s hnisajúcimi ďasnami? Ďakujem

Oprava narušenej zubnej skloviny.

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na možnosti opravy narušenej zubnej skloviny v dôsledku obrusovania zubov. Na Viacerých zuboch som mal veľmi výrazné klinovité defekty a odhalené krčky. Tie odhalené krčky som chcel riešiť operáciou ďasien, no môj zubár ma presvedčil, že popri tých klinovitých defektoch by mi to všetko - defekty i odhalené krčky vyplnil fotokompozitnou výplňou. Môj problém bol totiž hlavne v tom, že som mal už mimoriadne slabú zubnú sklovinu, poškodenú abráziou. Zubár mi však obrusoval i skusnú plochu zubu, boli na nej vraj úplne maličké začínajúce kazy, sotva lupou viditeľné, avšak potom pri obrusovaní výplne na tej skusnej ploche, aby mi sedel skus, mi však zubár neobrúsil len tie miesta, kde dával výplň, ale aj miesta, kde tá výplň vôbec nebola, miesta s veľmi tenkou sklovinou alebo úplne narušenou sklovinou, úplne sa mi tak zbrúsila sklovina a obnažil dentín. Navyše mi zbrúsil úplne celý bukálny hrbolok na prvom dolnom premolare. Teraz je tam miesto hrbolku úplne rovná plocha bez hrbolku a bez skloviny s viditeľným dentínom. Zuby mám úplne citlivé s veľmi porušenou obrúsenou sklovinou a k tomu ešte navyše toto úplne zbytočné zbrúsenie. Teraz nedokážem piť vôbec nič teplé, ani studené. Zuby ma strašne bolia aj na dotyk, hlavne ten prvý dolný premolár. Nemôžem poriadne jesť a už vôbec niečo tvrdé, napr. kôrka čerstvého chleba a podobne. Kamarát mi radil ísť zase za tým zubárom, aby to nejakým spôsobom dal do poriadku, aspoň ten zbrúsený bukálny hrbolok nanovo pomocou výplne vytvoril a zakryl tak ten dentín a miesta bez zubnej skloviny. No bojím sa tam ísť, po zákrokoch toho zubára. Jeho práca spôsobila vždy viac problémov ako úžitku, a vždy som mal ešte väčšie problémy ako pred návštevou. Bojím sa, že mi zuby ešte viac poškodí, a to ani nevravím o tých obrovských peniazoch, čo som tam už za všetky tie návštevy a úplne zbytočné zákroky, ktoré som ani nepotreboval, nechal. Veľmi vás prosím, aké mám možnosti, čo môžem v tomto prípade robiť? Mohol by som ísť za iným zubárom a poprosiť ho, aby mi tie miesta, kde mám úplne obrúsenú sklovinu na skusnej ploche zubu doplnil fotokompozitnou výplňou a vytvoril nanovo bukálny hrbolok, ktorý mi zubár takisto ako zvyšok skusnej plochy úplne obrúsil?

Ústup ďasien po extrakcii zuba a augmentácii

Dobrý deň, som 3 týždne po extrakcii 2 predných zubov a následnej augmentácii. Mám nasadený provizórny mostík. Po vybratí stehov a po zmiznutí opuchu mi medzi jednotkou a dvojkou na obidvoch stranách zostali medzery v ďasne, čo mi spôsobuje problémy pri vyslovovaní sykaviek a zároveň je to veľmi nepríjemné. Chirurg mi navrhuje po 2 mesiacoch podstúpiť ďalšiu operáciu a síce vloženie slizničných štepov z podnebia, s čím veľmi nesúhlasím, pretože neverím veľmi v úspech tohto zákroku. Druhá možnosť je urobiť trochu väčšie korunky pri zhotovovaní konečného mostíka. Čo by ste mi poradili, musím to takto vydržať 3 - 6 mesiacov ? Je nejaká možnosť dočasne prekryť medzery medzi zubami, kým mi bude daný keramický mostík ? Ďakujem vopred za radu.

Môže okusovanie nechtov spôsobiť poškodenie?

Dobrý deň, už asi odjakživa si okusujem nechty. Môže mať okusovanie negatívny vplyv na sklovinu alebo ďasná? Môže mi to poškodiť zuby?

Parodontálne vačky

Čo sú to vlastne parodontálne vačky na zuboch? Na webe som si čítala postup pri odstraňovaní zubného kameňa a nánosov a práve tento pojem tam bol spomenutý. Ako zistím, že sa mi niečo také tvorí? Mám zubnú lekárku, ktorá mi nikdy nič nepovie, aj keď prídem s nejakým nepríjemným pocitom alebo bolesťou, musím z nej páčiť, čo to je a aký postup zvolí. Avšak, spolieham sa na to, že ak by to bolo niečo vážne, oznámi mi to a tiež ma poučí ako postupovať. Alebo skôr ide o záležitosť, ktorú riešia dentálni hygienici? Mala by som ho asi navštíviť, však? Ďakujem za odpovede, pekný deň.

Epilepsia a dentálna hygiena

Dobrý deň, mám takýto problém a veľmi by som potrebovala vedieť, či ste sa už s tým za svoju prax stretli. Prednedávnom mi diagnostikovali epilepsiu a nasadili mi liečbu. Samozrejme už predtým som sa informovala o vedľajších účinkoch a jedným z nich bola aj zvýšená kazivosť zubov alebo citlivosť a zapálenie ďasien. Sama som tomu neverila ale beriem ich dva týždne a mám taký povlak na ďasnách, ďasná začervenané...čo sa s tým dá robiť? Bojím sa, že sa mi to presunie taktiež na chrup a postupne sa mi úplne pokazia zuby. Bude mi s tým vedieť pomôcť dentálna hygienička alebo by som mala zájsť za nejakým odborníkom? Chcela by som to podchytiť hneď v úvode, neviem si predstaviť, že ku všetkým zdravotným komplikáciám by sa mi pridružili aj kazové alebo vypadávajúce zuby. Ďakujem krásne za odpoveď.

Mám opuchnuté ďasno a krváca

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať. Mám na dolných zuboch vpredu červene a opuchnuté ďasno a krváca sem tam. Z druhej strany mám zubný kameň. Môže to byť spôsobené týmto? Ďakujem.

Modrá škvrna

Mám na ďasne takú malú škvrnu nie je čierna skôr modrá až sivá čo to môže byť? Všimla som si to iba dnes pri umývaní zubov.

Môže to byť hnis?

Dobrý deň... chcel by som sa spýtať. 1.1.2013 mi trhali zub, mal som dosť veľké bolesti 2 dni pred tým a mám ich v podstate dodnes... zubárka na pohotovosti mi povedala, že som tam mal hnisavý vačok... po vytrhnutí ma poslala domov.. dnes mám pocit, že mi z tej rany ide hnis a bolesť ustúpila, už nemusím brať lieky od bolesti... moja zubárka má dovolenku, tak by som potreboval radu...

Zostal mi už len koreň

Chcela by som sa spýtať čo sa mi stane, ak som mala zlomený zub a teraz sa mi celý poodlamoval, zostal mi už len koreň? Nebolí ma to ale už to mám tak tretí deň. Môže sa mi to zaceliť? Ten zub som mala už umŕtvený. Zubárov sa strašne bojím ale môžem dostať zápal alebo keď bol ten zub mŕtvy, môže sa mi to zavrieť ako keď mi niekedy vytrhli zub? Ďakujem.

červený malý fliačik na ďasne

Dobrý deň . Chcel by som vás poprosiť o radu . Na preventívnej prehliadke mi môj zubár našiel kaz. Urobil mi Röntgen, zub mi vyvŕtal a dal mi doňho hojivú výplň. Zub ma nebolel, všetko bolo v poriadku až po dvoch týždňoch som zacítil bolesť pri obedovaní, trvala iba možno sekundu. Neskôr som si všimol, že vedľa toho zuba na ďasne mám malý červený fliačik. Zub má na dotyk vôbec nebolí avšak bolí práve to ďasno. Je možné, že je to zápal ? Bude nutné zub trhať ?

Pri čistení mi niekedy krváca ďasno.

Dobrý večer, niekedy, keď si čistím zuby, tak mi zakrváca ďasno. Je to len niekedy, krváca iba chvíľočku a vždy je to pri inom zube. Je to nejaká choroba? Mám to považovať za problém? Lebo vo všeobecnosti hovoria, že keď krváca ďasno, tak je to prejavom zápalu.

Opuch ďasna, líca i očného viečka.

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Pred dvomi týždňami som sa v sobotu ráno zobudila s miernym bezbolestným opuchom ďasna, v priebehu dňa sa to zhoršovalo, opúchalo mi líce, preto som v nedeľu zašla na zubnú pohotovosť. Tam mi pani doktorka predpísala antibiotiká a navrhla, že mi vytrhne pravú hornú päťku, čo som odmietla. Tak ma poslala preč s tým, že mám vydržať do pondelka rána a zájsť k svojej zubárke. Opuch sa stále zhoršoval, mala som zvýšenú teplotu a líce bolestivo napnuté. Nejako som do rána vydržala. Röntgen potom odhalil, že mám zapálené dva korene - pravá horná štvorka a päťka. Zubárka mi oba zuby otvorila, prečistila koreňové kanáliky a kázala dávať na to ľadové obklady a prísť na ďalší deň ráno. Musela som sa však vrátiť ešte v ten istý deň poobede, pretože opuch neklesal, práve naopak, začalo mi puchnúť očné viečko. Preto mi pani doktorka narezala ďasno, vypustila hnis a zaviedla drenáž, potom sa mi konečne uľavilo. Drenáž mi trikrát vymenila, po týždni opuch takmer úplne ustúpil a novú drenáž už nezaviedla, prečistila mi koreňové kanáliky, nechala zuby otvorené a kázala mi dávať do nich vatu, keď jem. Mám prísť až o tri týždne. Momentálne má doktorka dovolenku. Problém je v tom, že rana po reze v ďasne mi obelela, vytvorila sa na nej malá hrčka a hromadí sa v nej tekutina - neviem, či voda alebo hnis. Nemám pocit, že by boli kanáliky upchaté. Prosím, poraďte, či si to môžem niečím prečistiť. Mám čakať dva týždne na moju zubárku alebo mám zájsť na pohotovosť?

Opuch ďasna pod zubom.

Dobrý deň, chcel by som sa informovať - pred dvomi dňami som cítil, že mi začína opuchať ďasno pod zubom. Za tie 2 dni sa mi to dosť zväčšilo. Chcel by som sa teda spýtať, že čo to môže byť. Ďakujem.

Ako mi vytiahnu korene?

Chcem sa opýtať ako mi vytiahnu korene. Uspia ma alebo mi budú rezať ďasná? Ďakujem.

Nemiznúca hrčka.

Dobrý deň, zhruba pred troma týždňami som bola pri zubárke s tým, že som mala hnis, na ďasne sa mi urobila hrčka a pri dotyku bolela. Keďže zub bol mŕtvy, mala som čistene a následne hneď vyplnené kanáliky, dala mi vložku... No ani po troch týždňoch hrčka nemizne a na dotyk stále bolí. Je to v poriadku a ak áno, ako dlho to môže ešte trvať? Nemala ten zub nechať pár dní otvorený, aby hnis odtiekol? Ďakujem za odpoveď. Katarina.

opuch po narezaní ďasna

Dobrý deň, nad dvojkou zubom sa mi urobil hnisavý vačok, zubárka mi narezala ďasno, navŕtala kosť a vytieklo odtiaľ veľmi veľa hnisu, potom som opuchla a dostala som na to antibiotika Doxybene, na kontrole mi zubárka navŕtala zub a zase povytláčala hnis. Teraz mi opuch ustupuje ale zase mi strašne opuchla pera. A otázka znie či to môže byť z antibiotík alebo je to nejaká infekcia keď mi narezávali to ďasno nad dvojkou zubom. Ďakujem.

Vačok na ďasne

Dobrý deň, bojím sa zubára a tak píšem tu, či je to potrebné až tak. Pred rokom mi dávali vzadu namiesto stoličky korunku a asi po pol roku sa mi pod tým zubom spravil taký vačok, najprv také biele vytekalo a teraz už len krv, nepociťujem bolesť ani nič, len mi to prekáža taká hrčka. ĎAKUJEM.

Opuch po extrakcii - je to normálne?

Dobrý deň, v utorok (10.7.) mi trhali dolnú 6. Trhanie prebehlo bez problémov. Na druhý deň som mierne opuchla a opuch trvá dodnes. Opuch je stále rovnaký a na dotyk ma bolí. Chcem sa spýtať či je to normálne a koľko to bude trvať kým odpuchnem. Za odpoveď vopred ďakujem.

Suché lôžko - čo môžem a čo nie?

Zdravím, som po extrakcii dvoch osmičiek, ľavá strana, po týždni vybrali stehy a tak o tri dni nastali bolesti. Prišlo sa na to, že v spodnej časti mám suché lôžko, Na pohotovosti (nedeľa) mi spravili výškrab do kosti a vyplnili dreňou. Následne mi dva dni menili dreň.(pondelok, utorok). Chcem sa spýtať ako dlho trvá liečba, čomu sa mám vyhnúť ?? (fajčenie, pitie )???

Bolestivé a krvácavé ďasná

Dobrý deň. Ja by som vás chcela poprosiť o radu. Už pár dní ma bolia dolné ďasná a pri umývaní zubov mi krvácajú. A nedávno som spozorovala, že medzi zubami ako je ďasno, ako keby sa mi oddeľovalo od zubov a dosť to bolí. Prosím vás čo s tým mám robiť a čo to asi je?

Boľavý vačok

Dobrý večer. Ja by som potrebovala pomoc ...už asi týždeň mám taký vačok na ďasne pri poslednom zube ...bolí ma to a už ma bolí aj hrdlo ...a moja stomatologička tvrdí, že to sa mi zahojí a mám si to potierať s florsalmínom.. Prosím poraďte mi čo mám robiť...ďakujem.

Zvýšená suchosť v ústach

Dobrý deň, trpím zvýšenou suchosťou v ústach. Nie je to dlho čo trpím týmto ochorením a keďže mám väčšie problémy s kazovosťou chrupu, chcel by som začať navštevovať ambulanciu dentálnej hygieny. Máte skúsenosti s podobnými pacientami? Sú bežne ošetrovaní alebo mám hľadať nejaké špeciálne pracovisko? Čo by ste mi odporučili? Vďaka.

Rozdiely v chrupe medzi generáciami

Pani doktorka, vidíte výrazné zmeny medzi stavom chrupu našej – staršej generácie a chrupom dnešných 20-30 tnikov, ktorí dodržiavali a dodržiavajú dentálnu hygienu? Mám totiž pocit, že starostlivosť bola u nás zanedbaná a neboli sme dostatočne informovaní o tom, ako sa o zuby starať.

Sú tabletky proti bolesti ďasien?

Dobrý deň, mám 24 rokov a v posledných dňoch ma strašne bolia ďasná, sú nejaké tabletky proti bolesti alebo niečo iné?

Vačok na ďasne vedľa plombovaného zuba.

Dobrý deň, ráno sa mi spravil vačok na ďasne vedľa zubu, na ktorom mi asi pred rokom robili zubnú plombu. Chcem sa spýtať, ako mi pomôžu na pohotovosti, keď nemám české poistenie a koľko ma to bude stáť.

Opuch ďasna pri dieravom zube.

Dobrý deň, mám taký problém. Mám opuchnuté ďasno zvonka pri deravom zube a strašne to bolí na dotyk. Inak to nepociťujem. Ďakujem.

Podráždené ústa z ananásu.

Dobrý deň. Mám taký problém. Keď jem ananás, tak potom ma bolia celé ústa. Aj pery, aj vnútro. Aj ďasná. Prečo? Vôbec to nechápem. Vďaka za Váš názor.

Bolesť sánky, opuch ďasna.

Dobrý deň. Cez víkend ma začala vpravo dole pobolievať celá strana sánky. Úplne vzadu, mám pocit, že mám napuchnuté ďasno. Cítim silnú bolesť aj na zaplombovaných zuboch v tej časti. Môžu tú bolesť aj iných zubov spôsobovať rastúce 8-čky?

Príliš silná bolesť pri úkone dentálnej hygieničky

Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať ohľadom dentálnej hygieny. Dnes som prvýkrát navštívila dentálnu hygieničku a mám veľkú obavu, lebo mám ísť k nej opäť ešte na jedno sedenie. Napriek tomu, že mi tvrdila, že je to bezbolestné, bol to pre mňa boj o život.... a pani dentálna hygienička mi pripadala skôr ako mäsiar, nie ako človek. Chcela by som sa opýtať, či je taká možnosť, že na želanie pacienta sa dá použiť napr. lokálne znecitlivenie. Ešte by som sa sa chcela opýtať ohľadom ústnej vody, či je dobré ju používať, nakoľko mi hygienička povedala, že to je len voňavka do úst. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Extrakcia

Dobrý deň, v pondelok 4.6.2012 mi vytrhli zub vzadu dole. Nemám výrazné bolesti, len pri dotyku ďasna ma to trochu bolí, je to normálne 2 dni po tom? Koľko trvá kým sa zahojí rana?

Akú starostlivosť zvoliť?

Aké sú zásady starostlivosti o ústnu dutinku dieťaťa v prípade, že nie je kojené ale kŕmené z fľaše? Odlišuje sa to nejako? Mali by sme na niečo špeciálne dávať pozor?

Nalomený zub - bolesť a hrča

Dobrý deň chcela by som sa opýtať, čo je to, keď ma bolí zub, ktorý je nalomený a vedľa ďasna dole až ku kosti mám hrču, ktorá mi spôsobuje opuch a zalieva ma krv?

Biely povlak na ďasnách

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, moja 15-ročná dcéra ma na spodných zuboch na ďasnách biely povlak. Pod povlakom ma malé ranky. Ústa ju veľmi bolia. O čo môže ísť? Ako sa to dá liečiť?

Hrčka nad predným zubom

Dobrý večer, objavila som si hrčku na ďasne nad predným zubom nebolí ma len mám niekedy to miesto citlivé. Mám porcelánové zuby a ďasná nad nimi mám aj červené. Môžete mi poradiť čo to môže byť? Ďakujem.

Nad korunkami mi krvácajú ďasná, cítim aj zápach

Dobrý večer ...na predných zuboch v hornej časti chrupu mám korunky. Po roku mi začali krvácať ďasná pri čistení zubov ale aj cez deň keď som pritlačila na ďasno alebo jazykom vycucávala... skúšala som či pôjde krv. Cítim aj zápach z tých miest. Pán doktor mi po tretej návšteve predpísal antibiotiká ..ale moc sa to nezlepšilo. Je mi nepríjemne, nemám dobrý pocit v ústach, poprosila by som Vás o radu ako mám postupovať, čo robiť. Ďakujem.

Ťahavý pocit a tlak v ďasne

Dobrý deň pani doktorka. Nad ďasnom alebo v ďasne jedného zuba mám taký ťahavý pocit, niekedy aj tlak. Tento zub je resekovaný a pri prehliadke si môj zubný lekár nič nevšimol. Niekedy je to pocit ako keby som mal niečo v medzizubnom priestore ale ten si čistím niťou každý deň. Sem- tam tiež pociťujem také tŕpnutie v tejto oblasti. Čo by to mohlo byť? Ďakujem za odpoveď.

Čo treba urobiť s hnisavým vačkom?

Dobrý, chirurgicky mi trhali radixy 24, 26. Vytvoril sa mi hnisavý vačok, čo mám urobiť?

Otvorila sa mi rana po extrakcii.

Dobrý deň, chcem sa opýtať - pred 5-timi rokmi mi vytrhli hore zub vzadu stoličku. Teraz sa mi rana otvorila a začalo z nej vytekať niečo, čo zapácha a tiež sa tam objavil koreň. Celé to opuchlo a dosť to bolí, aj uzlinu mam opuchnutú - asi na jeden centimeter.

Krvná zrazenina pri ďasne.

Dobrý deň, mala som operáciu a bol mi vyoperovaný zub múdrosti. Prešlo od vtedy takmer 5 dní. Stále mám na ďasne pri stoličke kopček plný krvi, ako krvnú zrazeninu. Chcem sa opýtať, či to treba nejako vytlačiť alebo to odíde samo? Ďakujem

Fokus v ďasne.

Dobrý večer, mám problém s jedným zubom. Pred 5 rokmi mi doktorka z neho vybrala zubné nervy, ale výplň mi nedala až na samý koniec koreňov, čo vtedy nevedela. Z toho dôvodu sa mi vytvoril v ďasne fokus, bolo ho vidieť na röntgene. Povedala, že počkáme, že časom zmizne. No nezmizol, skôr sa zväčšil. Minulého roku na chybu prišla a mi ho nanovo spravila, takže výplň už dala správne. Priznala si chybu, ale zase mi povedala, že to zmizne samo. Tak sa pýtam, môže to hnisavé ložisko zmiznúť? Lebo ja tomu neverím. Chcela som iba svoju kartu, aby som sa mohla ísť objednať k odborníkovi, aby mi to chirurgicky odstránil. No zase ma len odbila. Tak sa pýtam, je to neškodné a zmizne to časom? Lebo ma to už dlho trápi, niekedy cítim bolesť v ďasne a horúčavu na pravej strane tváre.Za odpoveď Ďakujem.

Uvoľnené štichy a biely pupenec v rane.

Dobrý večer, minulý utorok 25.03 mi vyrezali dolný zub múdrosti, trvalo to nejakých 35 minút, extrakcia bola ťažká... Rany mi zašili, ale štichy sa po troch dňoch uvoľnili a zopár ich povypadávalo...odvtedy ako sa mi uvoľnili štichy, sa mi začal robiť biely pupenec na ďasne pri poslednej stoličke ...je to biele opuchnuté a mám už týždeň bolesť, ktorá pulzuje cez kosť, ďasno až do uší....beriem Amoxicilin a zubár povedal, že táto infekcia je normálna. Že to prejde...ale už to mám asi 4 dni a aj po braní antibiotík mi to vôbec neprechádza...:(

Hnisavý vačok

Dobrý deň, asi pred dvoma týždňami sa mi na zube 15 vytvoril hnisavý vačok a do rána som na pol tváre opuchla. Bola som na pohotovosti, ale keďže bol sviatok, tak mi narezala doktorka ďasno a vložila dreň. Na druhý deň to bolo ešte horšie, tak som znova utekala na pohotovosť, dreň vytiahla a ďasno narezala ešte viac, dala mi aj atb. Na tretí deň som úplne odpuchla, no hnis stále tiekol z ďasna. O týždeň vačok úplne zmizol a moja zubárka mi ten zub vytrhla, ktorý to spôsoboval. Vravela, že je pod ním dosť hnisu, ale keďže som mala to ďasno, čo mi rezali ešte trošku otvorené, tak sa ma nepýtala a povedala, že zvyšok hnisu vytečie cez to. No dnes je 8 dní po extrakcii, ďasno po incizii sa zrástlo a mne sa znova začína plniť hnisom a bolieť. Viete mi prosím poradiť, ako je to možné, že keď bola príčina vytvárania hnisu odstránená, teda vykonaná extrakcia, čo môže spôsobovať opätovné tvorenie toho hnisu? A ako sa zbaviť toho vačku? Ďakujem veľmi pekne. Jana.

Odhalené zubné krčky

Dobrý deň pán doktor. Mám problém s odhalenými zubnými krčkami. Lekárka mi raz povedala že to nie je až také vážne. Nechcem ale situáciu podceniť. Ako sa to dá liečiť? Je v tejto situácii pomoc? Chcel by som Vás poprosiť o radu či mi náhodou neviete odporučiť kvalitného stomatológa v Nitre, ktorý mi pomohol vylíčiť odhalené krčky a dal do poriadku môj chrup. Chcem dobrého odborníka, resp. odborníčku. Ďakujem za radu.

Musím vylúčiť kyslé a ovocie?

Dobrý deň, mám problém so zubnou sklovinou. Poškodila som si ju a pri ďasnách mám hnedé škvrny - odhalené kŕčky. Zubárka mi povedala, že mám v ústach nerovnováhu, a že som si zničila sklovinu. Odporučila mi Elmex gel, vylúčiť kyslé a ovocie. Myslíte, že je vhodné vylúčiť všetko ovocie? A ako je to so zeleninou? Zaujímalo by ma, aké sú metódy...

Bolesť stále pretrváva

Dobrý deň. V pondelok mi trhali spodný zub na ľavej strane, dali mi injekcie, takže som tú bolesť vôbec necítila ..keď to odpuchlo, začalo to bolieť, dala som si tabletky od bolesti.. dnes je už sobota a bolesti stále pretrvávajú...bolí ma celá ľavá strana s uchom a celá hlava...na ľavej strane mám niekedy nepríjemné pichavé bolesti....prosím, čo mám s tým robiť, poraďte mi...ďakujem za odpoveď.

Fantómová bolesť po extrakcii

Rada by som sa Vás spýtala, aké lieky zaberajú na fantómové bolesti po extrakcii zubov, pretrvávajú už asi tri roky...

Opuch a bolesti po resekcii

Dobrý deň, rád by som dostal od vás radu - Pred časom mi zubár na 2 pravo hore "vyťahoval nervy a dával výplň" (zub je mŕtvy). Asi po mesiaci, mesiaci aj pól sa mi nad zubom spravil mierny opuch ďasna. Bral som antibiotiká a opuch mierne ustúpil. Opäť sa mi spravil a je mierne bolestivý. Zub ma nebolí, iba ak odkúsnem niečo tvrdšie (niečo ako modrina - bolí iba keď sa jej človek dotkne). Na dentálnu hygienu chodím pravidelne. Ďakujem.

Škrabka na jazyk - využitie

Dobrý deň, môžete mi prosím vysvetliť, na čo je vlastne dobrá škrabka na jazyk, čomu pomáha a naopak, čomu zabraňuje?

Náš malý synček má problémy so sklovinkou a krčkami - čo máme robiť?

Dobrý deň prajem. Chceli by sme sa opýtať, náš 15mes.chlapček mal pri ďasienku pri 2-kách akoby vypadnutú odštiepenú sklovinu. Vyzeralo to ako malinký zubný kŕčok / pod tým to bolo také priehľadné /aspoň to tak vyzeralo/. Je stále kojený a dnes má už 2,4mesiace. Čajík pije veľmi málo, skoro vôbec, dávam mu vodičku, nakoľko ho stále kojím, Zubár povedal, že je to čajom, medom, cumľom a sladkosťami a že sú to kazy a nemôže sa s tým nič robiť len všetko vytrhať. Čaj ako som spomínala pije málo, a keď tak sladený minimálne, med ani cumeľ v ústach nemal ako sa narodil a sladkosti nejedáva - dokonca ani palacinky nezje ak je v nich lekvár alebo kakao. Zúbky čistíme pravidelne každý deň a pravidelne po jedle každý večer od 3-mesiacov ako vyšli prvé jednotky dole. Najskôr sme používali hryzátka čo držal v rúčke /vyzerá to ako kefka ale sú na tom len také výstupky / potom silikónovú kefku na prst a teraz detskú kefku Curraprox-currakid /vždy sme ich poriadne očistili aj keď nemal zúbky, vytierala som mu ďasienka gázou každý večer. Jedine kedy zúbky nemôžeme očistiť je v noci po kojení a v spánku. Môže sa s tým niečo urobiť? Myslíte, že sme mu chrup poškodili my .. Častým čistením /čistili sme to veľmi opatrne a z ľahúčka alebo mu chýba nejaký vitamín? Od roka berie 1x1 tbl. Natrium fluoratum. Dnes má už len malinké tmavé plôšky pri ďasienkach, keďže mu sklovina opadala, zubovina sa mu papaním zošúchala skoro až po ďasienko. My s manželom máme 37 rokov a zuby máme ešte všetky a ošetrované a v poriadku. Celé tehotenstvo som sa zdravo stravovala, brala som vitamíny a na zuby som zvlášť háklivá a tak mi je strašne ľúto keď vidím v akom stave ich má náš synček. Kde som urobila chybu alebo čo mohlo malému poškodiť zúbky? Dodnes ešte nebol chorý a nebral žiadne lieky ani antibiotiká. Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za odpoveď. Slávka.

Môžem žiadať o CT kvôli citlivosti?

Pred 4 mesiacmi som mala extrahovaný zub no potom nastali komplikácie. Veľakrát mi čistili ďasno. Brala som 3 antibiotiká. Ďasno je stiahnuté, ale veľmi citlivé. Lekárka tvrdí, že je všetko v poriadku. Môžem žiadať napr. o CT vyšetrenie ďasna a čeľuste, nakoľko aj čeľusť je citlivá. Mám aj bolesti čeľuste.

Bolesť ďasna pri predných zuboch.

Dobrý deň už asi dva dni ma bolí ďasno na predných zuboch. I podnebie ma celé bolí z toho a mám tam takú ako keby hrčku. Dnes som nemohla ani spať. Čo mám robiť? K zubárovi sa mi fakt moc nechce.

Zmena farby ďasna po plombovaní.

Dobrý deň prajem. Pred mesiacom som bol u zubára, mal som dva kazy na spodných stoličkách, ktoré sú pri sebe. Po týždni od ošetrenia som si všimol zmenu farby ďasna pri jednej zo stoličiek. Je to akoby tmavo fialový až čierny lem horného okraja ďasna smerujúci medzi zuby. Nemám žiadne bolesti, no pri satí slín z tohto miesta cítim zvláštnu pachuť a stalo sa mi , že to začalo aj mierne krvácať. Zdá sa mi, že po zaplombovaní už nemám medzi zubami medzeru. Čo by som mal robiť? Ďakujem za odpoveď.

Čo je zápal ďasien?

Dobrý deň. Čo znamená zápal ďasien? Je to len to, že mi z nich pri čistení tečie krv, či má to aj nejaké iné príznaky? Lebo mne sa pri čistení niekedy stáva, že mi tečie krv. A neviem, či to je zápal alebo len nejaká nepodstatná a dočasná vec. Vďaka za odpoveď.

Tmavofialové podliate ďasno.

Dobrý deň, včera som navštívila zubnú lekárku, ktorá mi vŕtala kaz. Bol hlboký. Začal mi krvácať z ďasna, a keď mi ho už zatvárala ešte stále krvácal. Dala mi plombu. Všetko je v poriadku. Povedala mi, že v prípade, ak by začal bolieť, mám hneď prísť. Zub však nebolí, ale ďasno mám viditeľne podliate krvou okolo zubu má až tmavofialové sfarbenie ... Prejde toto sfarbenie alebo mám teda opakovane navštíviť lekárku?

Biele pľuzgiere.

Dobrý deň mala som vysoké horúčky a deň na to sa mi vytvorili afty na vnútornej strane pier, jazyku a na ďasnách pľuzgieriky a opuch. Natierala som si to jódovou vodou, čo mi poradili v lekárni, pľuzgiere zbeleli, a keď som ich pretrela, biela koža odišla. Dnes som bola u zubára a ten mi povedal, že si neumývam zuby a že mi hnijú ďasná. Teraz neviem, čo mám robiť. Zuby si umývam a nechce sa mi veriť, že by mi mohli hniť ďasná. Trvá to 5 dní, nikdy pred tým sa mi to nestalo. Ďakujem za odpoveď.

Svrbenie ďasien

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať !Mám v hornej časti 6 porcelánových zubov ale strašne ma svrbia ďasná. Poraďte mi čo s tým ...ani moja zubárka už nevie čo s tým.

Akú pastu alebo ústnu vodu proti opuchu?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, akú pastu alebo ústnu vodu mám používať ak mi opuchli ďasná z vnútornej strany hore a dole z vonku a je to citlivé ale ďasná mi nekrvácajú a čo môže byť príčinou opuchu. Ďakujem.

Bolí ma to pri umývaní

Dobrý deň. Mám 19 rokov a mám problém pri umývaní zubov. Keď si umývam zuby, ľavá strana na dolnej čeľusti ma bolí. Nebolia ma zuby, skôr ďasná. Stačí, že priložím kefku a už ma to zabolí. Ale nikde inde ma to nebolí. O čo môže ísť? Nikdy som nemala citlivé zuby a myslím si, že ich ani nemám. Trápia ma len tie ďasná. Teda neviem, či ide o ďasná...

Čo robiť po extrakcii

Dobrý deň, 14.9. mi stomatochirurgom bola odstránená dolná osmička vpravo, mám dokonca jeden steh. Ohľadom starostlivosti o ranu mi nebolo nič povedené. Preto sa chcem opýtať, aké zásady by som mala dodržiavať a ešte ako by som spoznala, že sa krvná zrazenina rozpadla. Mám dojem akoby z rany stále niečo mierne vytekalo, ale necítiť žiaden zápach a chuť opísať tiež nedokážem ... nie je to nejaké rapídne, iba sliny majú inú chuť. Ďakujem pekne.

Trvalé stále nerastú

Dobrý deň, mám otázku ohľadom prerezania trvalých jednotiek. Moja 9 ročná dcéra má už vyše roka (možno aj rok a 1/2) vypadnuté horné mliečne jednotky a stále jej nerastú trvalé. Ďasienka má už rovnako dlhú dobu akoby "plné" nových zubov, nebolia ju, ale zuby nie a nie vyjsť. Je to podľa Vás normálne? Stáva sa, že zuby sú založené, ale neprerežú sa. Dá sa nejako pomôcť? Ďakujem.

Ako zmierniť opuch?

Ako zmiernim opuch líca od zuba? Nejaké byliny?

Ako pomáhate pacientom s citlivými zubami?

Ako pomáhate vašim pacientom s citlivými zubami? Môj ošetrujúci zubný lekár sa väčšinou týmto mojim problémom nevenuje, iba poznamená, že sú na to vhodné prípravky. Sú u vás v ambulancii aj nejaké možnosti ako sa zbaviť navždy citlivých zubov alebo to výrazne obmedziť? Je to veľmi nepríjemný a zdĺhavý problém.

Čistenie medzizubných priestorov - ako často?

Dobrý deň, mňa by zaujímalo či je naozaj nutné čistiť si medzizubné priestory niťou a kefkou každý každučký deň. Nestačí 2-3 do týždňa, čo sa môže za dva dni s týmto miestom stať? Ďakujem za odpoveď.

Čo je príčinou napuchnutia ďasien?

Dobrý deň, mám problém s ďasnami, ktoré napúchajú a je to veľmi nepríjemne, nemôžem jesť ovocia ako jablká, orechy, kivi, čo je príčinou? Ďakujem.

Citlivé zuby po dentálnej hygiene.

Dobrý deň, pred dvomi dňami som bol na hygiene a odvtedy cítim ako keby mi scitliveli zuby na pravej strane. Mohla mi to spôsobiť aj dentálna hygienička? Lebo neviem čomu iného by som to potom mohol pripísať, ak nie jej nekvalitnej práci.

Niečo mi vyrastá v ústach

Dobrý deň. Mal by som jednu otázočku. Pod jedným z predných zubov mi z ďasna vyrastá niečo ako zub. Neviem to menovať. Stále sa to zväčšuje a vykrúca mi to zub. Už som dlhšiu dobu nebol u zubára. Chcem vedieť, čo sa s tým dá robiť a aké veľké to môže narásť. Ďakujem.

Opuch pravej strany sánky.

Dobrý deň, trápi ma opuch pravej strany sánky (v tejto oblasti som mala mŕtvy zub, ktorý ma taktiež bolel) a bolesť pod sánkou v oblasti krku. Bola som u svojho zubného lekára, a ten mi predpísal Augumentin 625mg + podrezala mi ďasno a dala na jeden deň vložku. Vybrala som 7 tabliet no opuch stále nemizne a ani bolesť pod sánkou. Som zúfala, z čoho to môže byť? Mám určenú správnu diagnózu? Ďakujem

Problémy s hornou päťkou.

Dobrý deň, mám problém s hornou 5. Mal som tam zápal. Zápal sa rozšíril až na ďasno nad zubom, tú hrču mi Dr. prepichol, zaplombovaný zub otvoril a vyčistil. Mal som nasadené antibiotiká. Zubár mi tam dal vložku. Bol som na RTG, kde sa ukázalo, že v zube je údajne silný zápal. Po užití antibiotík zase RTG, zápal je tam stále. Bol som na opätovnom čistení zuba, zase mi tam dal vložku a na druhý deň som cítil tlak v tom zube. Išiel som k zubárovi, otvoril mi ho a pod vložkou bol zase hnis. Údajne mi odtiaľ stále ten hnis vyteká, keď do diery pchá tie "papierové ihly". Ten zub je odumretý lebo vôbec necítim bolesť, aj keď mi po ňom klepe! Teraz mi ho otvoril, že aby mi vytekalo zo zuba, a že mám prísť budúci týždeň. Čítam na rôznych internetových stránkach, že keď je takýto prípad, mali by sa čistiť kanáliky, no mne to podľa všetkého nerobil. Keď si pozriem do zuba, mám tam 1 hlbokú dieru, priemer možno 1 mm. A 5-ka by mala mať asi viac kanálikov, nie len jeden. Som v pomykove, neviem, či mám navštíviť iného zubára, nech sa mi na to pozrie či čo. Ťahá sa to už 3 týždeň, teraz mám zub otvorený. Poraďte, čo robiť? Ďakujem.

Extrakcia osmičky

Dobrý deň. Pred 5 dňami mi vyrezávali osmičku. Nemala som ju prerezanú, chirurg povedal, že bola dosť zložito položená. Opuch som mala do tretieho dňa, potom mi to začalo odpúchať. Dnes (5. deň) opuch skoro zmizol aj keď trochu napuchnuté to stále mám ale od rána mám pocit, že mi z toho niečo vyteká (hnis alebo tak niečo) a stále ma to dosť bolí. Celý čas si to vyplachujem curaseptom a harmančekom. Beriem tabletky na zápal aj proti opuchu. Chcela som sa spýtať či je to normálne alebo mám navštíviť svoju zubárku.

Citlivé zuby

Dobrý deň, sám mám často problémy s tým, že ak zjem alebo vypijem niečo horúce alebo studené, ide mi úplne roztrhnúť zub, je to nepríjemný pocit. Preto sa chcem opýtať, či naozaj môžu zabrať pasty, ktoré majú upchať odhalené a citlivé kanáliky, či je to možné po stránke zloženia alebo či ide o ďalší reklamný ťah a nemám to radšej ani na sebe testovať :). Vďaka.

Horúčky a hnis pod osmičkou

Dobrý deň, dva dni som mal horúčky bez príznakov, na tretí deň som pociťoval bolesť ďasien a osmičky. Obvodná lekárka povedala, že teplotu zo zuba vylučuje, CRP krvi som mal 78, nasadila mi megamox, nedalo mi to a tak som navštívil zubára, vytiahol mi osmičku a našiel tam nález tmavého hnisu ale napriek tomu mám vysoké teploty už 5. deň a bolia ma ďasná. Je možné, že sa potrebuje to všetko zahojiť alebo príčina bude aj inde? Ďakujem pekne.

Problémy s kĺbom po extrakcii

Dobrý deň, pred týždňom som bol na extrakcii oboch osmičiek na pravej strane. Zákrok prebiehal OK, rany sa hoja dobre. Problém, ktorý ma trápi je ten, že mi začalo šušťať a škvŕkať pod pravým uchom, ako keby sa tam naťahovali svaly alebo problém pri tom sánkovo čeľustnom kĺbe. Ústa viem otvoriť dokorán. No pri zívaní alebo žuvaní jedla mi tam pod uchom šuští a škvrčí a je to nepríjemné, robí mi to tlak do ucha a tlak aj na ten kĺbik. Poškodili mi pri extrakcii sánku alebo čo sa stalo? Čo mám robiť? Vráti sa všetko do normálu? Koľko to bude trvať? Je to prakticky jediná vec, čo ma trápi lebo rany sa hoja pekne, no vôbec mi nechutí jesť lebo pri každom jedle počujem pukanie, škŕkanie a bolesť a tlak ucha. Bol som na ORL, zápal ucha to nie je. Keď si zatlačím prsty pod uchom pri žuvaní, niekedy ten tlak a škvrčanie prestane. Je to ako keby tam bola nejaká tekutina, pritom žiaden opuch tam nie je, je to len akustický a tlakový jav. Vôbec tomu nerozumiem. Ďakujem za rady.

Dá sa zápal liečiť po domácky?

Dá sa zápal ďasien liečiť aj po domácky ???? Ďakujem.

Krvná podliatina po injekcii - ako to zmierniť?

Dobrý deň, manžel bol ráno u zubára, on mu pichol injekciu na umŕtvenie ale pichol mu ju nejako zle a vytvorila sa mu v líci krvná zrazenina a má to poriadne navreté. Má si na to dávať studené obklady ale nezaberá, naviera mu to viac a začalo ho to aj poriadne bolieť. Je nejaká iná možnosť okrem studených obkladov ako to zmierniť, napr. nejaké tablety? Ďakujem, Magda.

Vyrážka na ďasne po extrakcii

Dobrý deň, asi pred mesiacom sa mi urobila fistula nad mŕtvym zubom a ten mi zubár následne vytrhol. Dnes, teda 5-6 týždňov po vytrhnutí, som objavil na ďasne, kde bol ten vytrhnutý zub, oveľa menšiu hnisavú vyrážku a sčervenanie ďasna. Vyrážka nie je pri koreni ako tá prvá, skôr naopak na kraji. Nezdá sa mi, že by to mohol byť zápal týkajúci sa iného zubu lebo je to presne v strede kde bol pôvodný zub. Chcem sa teda spýtať či takto dlho po vytrhnutí je to normálna zápalová reakcia a vyliečim ju antibiotikami a protizápalovým čajom alebo mám kontaktovať zubára. Ďakujem.

Občasné svrbenie ďasien

Dobrý deň, často mávam svrbenie ďasien. Aj na horných zuboch vpredu a na spodných skôr tak z boku. Ono to nemám stále, len tak občasne a teraz neviem či je to len oslabenou imunitou alebo chýbajúcim vitamínom. Ďasná nekrvácajú ani nebolia, len svrbia. Za odpoveď ďakujem.

Bolesť dolného ďasna.

Dobrý deň, dcéra mala 4 roky a poslednú dobu sa začala sťažovať na bolesť zúbkov. Zhoršuje sa to hlavne na noc a bolesť trvá v krátkych, ale intenzívnych intervaloch. Keď som sa pýtala, kde ju bolí, ukazuje na dolné ďasno zrejme budúca šestka. Je možné, že sa jej prediera už trvalá stolička? Zatiaľ to riešime sirupmi od bolesti. Ďakujem

Môže zarásť v ďasne hnis?

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, či je možné, že po vytrhnutí zubu ostane v ďasne pri zarastaní hnis. Totižto pred 7. dňami mi na pohotovosti vytrhli 2 zuby hneď vedľa seba (horné). Mala som neskutočné bolesti, zápal a hnis pod zubom. Dostala som po strhnutí antibiotiká. Prešlo 7 dní a ja ešte stále cítim na kosti pri líci takú istú tupú bolesť, ako keď tam bol zápal. Poraďte, čo ďalej. Ďakujem.

Zarastené ďasno do zuba s kazom.

Dobrý deň, do zuba, v ktorom mám kaz mi zarástlo ďasno.. Ako sa to lieči?

Bolesť ďasna, zuba + kývanie.

Mám problém. Pod sedmičkou a aj osmičkou zubom (zub múdrosti) ma bolí ďasno a na dotyk ma bolí tá sedmička a aj sa mi kýva... Čo mám robiť? Ďasno pod tou osmičkou, tzv. zubom múdrosti, mám napuchnuté... Prosím poraďte mi... Ďakujem

Bolesť po prerezaní ďasna.

Dobrý deň. Prerezáva sa mi dolná osmička. Už 5. deň som mala bolesti a opuchlo mi ďasno, tak som si ho dala dnes prerezať. Bola mi podaná anestézia, ale hneď ako som vyšla z ambulancie ma to začalo bolieť. Chcem sa spýtať, ako je to možné, veď účinok injekcie by mal trvať dlhšie. Čo mi poradíte proti tej bolesti? Zajtra idem meniť dreň, atb ešte nemám, ale obávam sa, ako tu bolesť do zajtra zvládnem.

Zlomený zub

Dobrý deň, asi pred rokom sa mi zlomila horná stolička na pravej strane. Z vnútornej strany ďasna mi zub asi úplne vypadol, lebo ďasno sa mi vzrástlo. Ale na vonkajšej strane mi ostal zub v ďasne ale tak, že mi netrčí von, iba cítim s jazykom, že tam mám zub. Dlhšie mám nad týmto zubom hnis. Odmalička sa strašne bojím zubárov a preto sa chcem spýtať, aký by bol postup pri vybratí toho kúska zubu. Museli by mi prerezať ďasno? Ďakujem za odpoveď.

Opuchnuté ďasná

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na trochu opuchnuté ďasná nad hornými 1,2,3,4-kami, v ľavo aj v pravo. Dávnejšie mi ďasná krvácali, boli opuchnuté a červené. Brala som ale dvoje antibiotiká a krvácanie a bolesť prestali, no ďasno zostalo mierne sčervenané a stále nie je uvoľnené a stále je trochu akoby nazberané smerom hore. Už sú tomu po vyliečení 4 mesiace. Neviete mi poradiť nejaký produkt, ktorý by mi takzvane uvoľnil a stiahol ďasná? Ďakujem za odpoveď.

Naliate bolestivé ďasná

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať. Už asi 2-3 mesiace mám na predných dolných zuboch naliate ďasná. Niekedy je to dosť bolestivé. A ďasná ako keby ustupovali dolu. Používam aj pasty proti krvácaniu a proti parodontitíde (Paradontax). Chcela som sa opýtať či je to začínajúca parodontitída? Ústnu hygienu dodržiavam. Ďakujem.

Zub je skoro bez ďasna

Dobrý večer, chcem sa opýtať dolný, predný zub je výrazne skoro bez ďasna pričom na ostatných zuboch je ďasno v poriadku, čím to môže byť?? Dokonca niekedy sa mi ten zub aj mierne hýbe ( môže ísť o paradentózu???) Ohľadom toho zubu a ďasna, ktoré tam skôr nemám trvá to už niekoľko rokov. Ako to napraviť a docieliť nápravu ďasna ??? Ďakujem za odpoveď.

Hrčka po liečivej vložke

Dobrý deň, v stredu som bola u zubára a dal mi do zubu, kde mi vypadla plomba, liečivú vložku. Odvtedy ma však zub jemne bolí a za ním sa mi vytvára hrčka. Je to normálne? Zubár mi vravel, že môžem mať zub 3-4 dni citlivejší ale už mi to prekáža a mám pocit, že za chvíľu ani nebudem vedieť čo ma bolí pretože ma pobolieva z toho celá horná aj dolná strane pre zube do pólky úst .

Udrel si zúbky a kývu sa

Malý 4 ročný synček si včera udrel mliečne horné rezáky jednotky, bolia ho a kývajú sa - čo mám robiť, treba navštíviť zubára aj keď sa jedná o mliečny zúbok?

Prečo sú zuby citlivé?

Čím je to spôsobené, že sú zuby citlivé na chlad a chladný vzduch? Sú to odhalené krčky alebo citlivá sklovina, ako tomu môžem predísť? Môže to byť kaz aj keď som prešla prehliadkou pred mesiacom? Ďakujem.

Červeno-čierna škvrnka na ďasne

Dobrý deň. Na spodnom ďasne vzadu za posledným zubom (nie pri ňom) som si pri umývaní zubov všimla malú červeno čiernu škvrnku (niečo ako zrazená krv). Nebolí to. Môže to byť niečo vážne alebo je to len ranka, aj keď ma nebolí? Ďakujem za odpoveď.

Prečo mám tvrdé a opuchnuté líce po vybratí nervu?

V pondelok som bol na pohotovosti pre bolesť ďasien kde bol začínajúci opuch. Tam mi prevŕtala a vybrala nerv. Bolesť mierne ustúpila.V stredu som šiel k svojej lekárke pre antibiotiká ale zub mi vytrhla, ďasno a miesto mám v poriadku ale líce mám opuchnuté a tvrdé. Beriem Dalacit. Prečo mám líce také tvrdé ? Ak miesto je v poriadku čo sa mohlo stať pri ťahaní? Ďakujem

Bolestivé a začervenané ďasná.

Dobrý deň, mám len 22 rokov, ale strašne mám začervenané ďasná, veľmi bolestivé, až tak, že nemôžem nič jesť, lebo to skrátka veľmi bolí. Trvá to zhruba 4. deň. Mám bolestivé aj podnebie, 2 afty. Je na to nejaký liek? Vopred ďakujem za odpoveď.

Zubná pasta na krvácanie ďasien.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, aká je najlepšia zubná pasta na krvácanie ďasien ?

Bolí vyrezávanie ďasien?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či bolí vyrezávanie ďasien. Mám 23 rokov a mám ešte mliečne zuby. Síce už mám pár vytrhnutých zubov, ale stále zuby mi ešte nenarástli a majú mi ich vyťahovať a strašne sa bojím. Môj zubár mi povedal, že budem musieť ísť k stomatológovi. A chcem sa opýtať, koľko ma to všetko bude stáť. Ďakujem za odpoveď.

Cysta pod zubom.

Dobrý deň, pred týždňom som podstúpila operáciu zuba, ktorý mi vybrali a pod ním som mala cystu, ktorú mi taktiež odstránili. Problém mám s ďasnom, ktoré sa podľa mňa nejako divne hojí, zo slabohnedej farby sa zmenilo na bielu, okolo zubov za týmto ďasnom mám opuch s hnisom. Čo mám robiť, je to normálne?

Sivie mi zub a bolí.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Viete, rozboleli ma všetky zuby na ľavej strane. Keď som zašla za zubárom, tak to boleli ďasná. Mala som ich opuchnuté, avšak hneď deň na to, ma rozbolel horný zub na tej ľavej strane. Keď som jedla, a aj keď nič nerobím, tak mám bolesti. Zub mi začal zboka sivieť. Ten zub už bol plombovaný. Poraďte mi, čo mám robiť??

Neustupujúci zápal ďasna

Dobrý večer, pred 2 týždňami mi pani doktorka stanovila diagnózu - zápal ďasna - medzi 2 zubami mám väčšiu medzeru a medzi nimi to vzniklo - bolo to až bordové, ale veľmi bolestivé. 4dni som k nej chodila na výmenu drene, výplach, mám panoramatický snímok, ktorý neukázal nič iné.. Tak som sa liečila doma - Lacalut aktiv ústna voda, pasta, gély zubné, teraz Cordysol.. Bolesť však stále pretrváva, je neskutočná, mám veľký problém počas dňa existovať, v noci spať.. Ako ďalej prosím? Ďakujem.

Nesprávne používanie nite

Až nedávno som sa dozvedel, že ak si nesprávne čistím medzizubné priestory niťou, môžem si poškodiť to lôžko – ďasno medzi dvoma zubami. Čo z toho vyplýva? Môže mi to spôsobiť zápal alebo nejaké ustúpenie ďasien alebo sa to rýchlo hojí? Ďakujem pekne za odpoveď.

Ako zmierniť bolesť?

Dobrý deň, rastú mi zuby múdrosti a niekedy ma to teda poriadne pobolieva. Nemáte nejaký zaručený recept ako zmierňovať bolesť? Ak by som si mal vždy dávať lieky od bolesti keď mi začnú rásť, už by som mal asi úplne stvrdnutú pečienku. Vďaka.

Silná paradentóza

Dobrý večer, mám paradentózu .Na spodných 4 nemám kosť a horné 4 to isté. Čo sa dá robiť v takom prípade?

Zapálené ďasienka

Dobrý deň! Dcérka, ktorá má dva roky, si prednedávnom vybila celý predný zub aj s koreňom. Ošetrovala som jej to, všetko bolo ok. Ale teraz ochorela a všetky horné zúbky jej zakrylo červené ďasno. Má to červené a určite zapálené. Má aj silný zápach z úst. Čo mám s tým ďalej robiť? Ďakujem. Oli

Môžem už fajčiť?

Pred 4 dňami mi trhali zub, dostal som tam zápal a môj zubár mi nasadil antibiotiká. V ten deň mi na pohotovosti ešte hovorila pani zubárka, že nemám 3 dni fajčiť. Môžem si už dať cigaretu či mám ešte počkať?

Po extrakcii ma rozbolel úplne iný zub - má to súvis?

Dobrý deň. Dva dni dozadu mi vytrhli sedmičku vpravo dole. Na druhý deň nad ránom sa objavili bolesti vrchných stoličiek, potom zmizli .Rana po vytrhnutej sedmičke vyzerá, že sa hojí. Má to všelijakú farbu a zápach ale bez bolesti. Vyplachujem repíkom, na tretí deň nad ránom prišla neznesiteľná bolesť z ľavej hornej stoličky, ktorá ide až do celej hlavy. Je stála a neznesiteľná. Môže to mať vplyv na vytrhnutý zub na opačnej strane? Ďakujem.

Odhalené krčky a citlivosť na zimu

Chcel by som sa opýtať ohľadom problému ktorý mám. Mám aj odhalené krčky a bojujem s citlivosťou zubov ale v poslednej dobe, ak je vonku naozaj chladno, mrzne a ja sa nadýcham výrazne toho vzduchu, ako keby mi tie krčky úplne stŕpli, je to nepríjemné, niekedy ma z toho bolí celá čeľusť aj celý večer. Ako bojovať proti tomuto? Dá sa to? Pavol.

Retiazkovitý útvar na ďasne.

Dobrý deň, môj dvoj ročný syn má na ďasienku, kde sa mu prerezáva stolička, v mieste kde už by mala čoskoro byť na povrchu, nejaký zvláštny retiazkovitý útvar. Vyzerá to akoby súčasť ďasienka ale akoby vybublinkovaná. Neviem to popísať, je to červeno žltkastej farby. Nikdy som sa s tým nestretla, čo to, prosím vás môže byť? Asi ho to bolí a má to tam pár dní. Ďakujem moc za odpoveď.

Čierny povlak pri ďasnách.

Dobrý deň, pred mesiacom som bola na preventívnej prehliadke. Zubár mi povedal, že nemám žiadne kazy, ale ja pochybujem, keďže na hornej čeľusti mám úplne čierny povlak pri ďasnách - je to zo zadnej strany zuba. Je možné, že je to kaz, ale zastavený? A čo sa dá s tým robiť? Ďakujem.

Dcére sa tvoria vačky

Dobrý deň, mojej 6-ročnej dcérke sa pred mesiacom a pol urobil vačok na ďasne nad 1.stoličkou (ešte mliečnou). Detská zubárka jej zúbok otvorila - vraj to bol kaz, a nechala jej ho tak, že si má hnis vycuckávať. Zúbok jej plombovať nechcela... Teraz po mesiaci sa jej urobil ďalší vačok - ale nad iným zúbkom - nad očným. Čo máme robiť? Rozvŕta jej zubárka zase ďalší zúbok a nechá jej ho tak? Už som zúfalá... Ďakujem za odpoveď, Katarína

Mám paradentózu?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, že či mám paradentózu. Kýva sa mi zub, ale nebolí ma, len mám inú citlivosť na tom zube ako na iných. Jeden sa mi už zlomil. Chcem sa spýtať, či sa dá ten zub zachrániť, čo sa mi kýva, nejakými zubnými pastami. Keď som používala Parodontax, tak sa mi zub o trošku viac upevnil. A na prednom zube už dávnejšie mi praskla zubná sklovina, ktorá mi zhnedla. Je to zlé, robí sa mi kaz? Čo mám používať na spevnenie ďasien, aby sa mi zuby nezačali všetky kývať? Prosím Vás pomôžte mi. Ďakujem.

Zapálené ďasná a afty.

Chcel by som sa spýtať, čo je najlepšie na zapálené ďasná a afty. A na zube som si našiel takú do hneda sfarbenú bodku a neviem, či to je kaz alebo nie. Keď som bol u zubára, tak si to asi nevšimol.

Neprestávajúca bolesť po extrakcii osmičky

Dobrý deň, už je to šiesty deň, čo mi chirurgicky vytrhli dolný ľavý zub múdrosti. Opuch bol minimálny, dva dni pred zákrokom som užívala antibiotiká, mala som aj bolesti, ktoré pretrvávajú doteraz, bolí ma to v mieste trhanie aj aj celá dolná a horná sánka, dokonca aj predné zuby, neviem čím to je. už tretí deň mám zvýšenú teplotu37,1, ktorú som mala ešte počas užívania antibiotík. Po troch dňoch od vytrhnutia zuba, keď to opuchlo som zbadala, že sa mi v hornej polovici úplne povolili stehy, a koniec šnúrky zapadol do diery. Mohol tým vzniknúť zápal? Prečo povolili stehy? Asi tým bude skomplikované hojenie a ďasná sa mi pekne nezrastú. Ďakujem za odpoveď.

Hrčka na sliznici

Po skoro každom jedle (najmä veľmi slanom alebo kyslom) sa mi v ústnej sliznici, kúsok od jazyka spraví malá hrčka, ktorá síce nebolí ale je to nepríjemné pri rozprávaní alebo prehĺtaní. Po hodine-dvoch táto hrčka opäť ustúpi. Viem, že to asi nič vážne ani dôležité nebude ale veľmi by ma to zaujímalo, čo to môže byť. Ďakujem pekne.

Problémy po trhaní osmičky

Dobrý deň, v stredu mi trhali zuby múdrosti 38,28 na ľavej strane. 38 ešte nebola vonku, ale tlačila na 37 tak musel ísť von. Trvalo to viac ako hodinu. Na ďalší deň som ležal, nič nehovoril, vybrali mi drenáž a tak som vydržal pri jednom ibuprofene. Aj na druhý deň. Ale deň tretí a štvrtý je horší, cítim pulzovanie v oblasti ucha, bolí ma celá sánka. Od stredy mám antibiotiká. Už vlastne končím. Kázali mi umývať zuby, a zdá sa mi že sa mi jeden steh roztrhol. Môže to byť dôvod na paniku? Môže ma to kvôli tomu bolieť viac?? Mám ísť zašiť ten jeden roztrhnutý steh?? Ďakujem.

Rana v líci

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, som tehotná v 6tt, tento týždeň som bola aj chorá nádcha + bolesť hrdla bez teploty, od soboty mám problém s ďasnom a to konkrétne ako mám posledný horný zub ktorý mi narástol mierne krivý, čiže tlačí mi na ďasno(do teraz som si to ani neuvedomila) ale teraz mám až v ďasne dierku, ako vytlačenú od toho zuba, strašne ma to bolí, nemôžem ani poriadne jesť, vyplachujem si ústa harmančekovým čajom ale vôbec sa mi to nezlepšuje, dnes sa mi ešte aj spravila afta na jazyku. Prosím Vás čo mi pomôže aby sa mi to konečne zahojilo. Pri zubárovi som nebola nakoľko som ani poriadne nemohla otvoriť ústa. Môže to mať nejaký zlý vplyv na plod?? Ďakujem za odpoveď.

Zápach z rany

Pred dvoma dňami som podstúpil extrakciu zuba - osmičky. Prvý deň rana krvácala, na druhý deň sa to už znormalizovalo. Začal som však cítiť nepríjemný zápach v ústach z rany, ktorý pretrváva. Krvná zrazenina sa vytvorila, rana sa pomaly začína zatvárať no pobolieva a trápi ma ten zápach. Nemohlo sa stať že to niekde vnútri zahnisalo, dá sa to nejako eliminovať, alebo je nutné navštíviť stomatológa? ..Ďakujem.

Dali mi dole fixný strojček - bolia ma ďasná

Dobrý deň, chcem sa spýtať, včera mi dali dole fixný strojček od vtedy ma strašne bolia ďasná preukrutne aj krvácajú :( Neviete čím to môže byť? Strojček som mala 3 roky, mám už 22 rokov nemala som nikdy takéto problémy ...:( Môže to byť aj tým že doktorka keď mi čistila lepidlo zo zubov, podráždila mi ďasná? Dúfam, že to nebude paradentóza, no najhoršie je, že musím nosiť teraz 24 hodín vysúvací strojček a strašne ma bolia tie ďasná. :( Neviete mi prosím poradiť čo by bolo dobré na to si dať ?

Pretrvávajúca bolesť po extrakcii

Dobrý deň, dňa 14.1. som podstúpila extrakciu zuba-46 a stále mám bolesti prvej strany až k uchu. Po zákroku mi to hnisalo a ATB-Dalacin mi nasadil p. doktor až po 12-tich dňoch od extrakcie. Pritom mesiac pred zákrokom som musela užívať lieky proti bolesti. Pritom zub mal byť mŕtvy – nakoľko sa rok liečil. Dnes je 3. deň od užívania Dalacinu-C a bolesť pretrváva, síce nemusím si podávať utišujúce lieky 3-4x denne ale 2x denne - len stále bolí čeľusť až k uchu, bolesť vnímam rovnako ako keby ten zub tam stále bol...Doktor mi röntgen nerobil a že určite tam zo zuba nemohlo ostať. Tak prosím, poraďte ako ďalej postupovať lebo som zúfalá. Budú 2 mesiace čo stále beriem tablety proti bolesti...Ďakujem.

Opuch pri nose po aplikácii umelého zuba

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mám umelý zub asi týždeň a opuchlo mi ďasno pri nose, asi tam mám hnis ale žiadny nevidno a bolí to a som v zahraničí, čo by ste mi poradili? Ďakujem.

Biely tvrdý výrastok na ďasne.

Dobrý deň...potrebujem radu. Nedávno sa mi na ďasnách objavil taký biely tvrdý výrastok veľkosti zuba.....smeruje od ďasien smerom dole a ma asi pol centimetra. Čo myslíte, čo to je a ako sa toho zbaviť? Ďakujem za ochotu.

Paradontóza a tehotenstvo.

Dobrý deň, dva roky po pôrode mi bola diagnostikovaná paradentóza (z röntgenu), mala som časté krvácanie a opuch ďasien. Po hygiene mi krvácanie prestalo, ale vraj mám úbytok kosti, 1-2 mm, viac ako by som mala mať na svoj vek. Chcela by som otehotnieť, mám ísť na odborné vyšetrenie? Lekár mi na zubnej prehliadke povedal, že moje zuby vyzerajú zdravo, okrem toho, že som mala vodný kameň. Až z röntgenu mi povedal, že mám paradentózu. Môžu byť moje odhalené krčky aj z inej príčiny? Napríklad, že škrípem zubami? Som teraz vystrašená, lebo mi vlastne nepovedal žiadne riešenie, len že mám chodiť raz za mesiacov na hygienu. Ďakujem vám veľmi za radu.

Hojenie rán pred nasadením protézy.

Dobrý deň, chcela by som, aby ste mi poradili. Vytrhli mi horný rad zubov a bolia ma ďasná. Chcela by som, aby sa mi čím najskôr zahojili, lebo mi o 2 týždne budú dávať protézy, aby som ich mala vyliečené. Ďakujem .

Uvoľnené ďasno na predných zuboch.

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, ako pristupovať pri mojej otázke. Cítim, že mám uvoľnenie menšej časti ďasna na spodných predných zuboch. Je to už náznak paradentózy? Ďakujem za odpoveď.

Mám nižšie ďasná.

Dobrý deň, mám 17 rokov. Zuby ani ďasná ma nebolia, no pri čistení mi z predných ďasien ide krv. Na spodných zuboch mám ako keby podaté o kus nižšie ďasná (na troch zuboch). Môže to byť paradentóza?

Kovokeramická korunka

Dobrý deň. Korunky mám na 12-15, drží sa na 13 a 15. Mám stále zapálené ďasno, mám to aj po výmene koruniek a vlastne som ich aj kvôli tomu menila. Keď mi ich zosadili a čakala som na tie druhé, tak ten zápal a bolesť krčka a ďasien mierne ustúpila, ale teraz po nasadení i keď zatiaľ len provizórnom sa to opakuje. Mala som už aj párkrát upravovanú korunku, ale problém pretrváva. Zubár mi povedal, že to prejde po nacementovaní na pevno. Kde môže byť chyba? Ja mám pochybnosti a vidím problém v korunke, teda v jej presnosti.

Poleptané ďasno

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Na horných predných zuboch som mala korunky, jedna mi vypadla, druhá sa mi odlepila zo srubky. Keďže to bolo veľmi drahé, lepila som si to sekundovým lepidlom. Vypálilo mi to ďasno až celkom hore. Dá sa s tým niečo urobiť a ako je to finančne?

Liečenie parodontitídy

Dobrý deň, nedávno som videl v televízii reportáž kde hovorili, že už vieme úspešne liečiť paradentózu. Pacientovi zobrali z ďasien vzorku, nakultivovali baktérie a určili (ak sa dobre pamätám) antibiotickú liečbu. Viete mi potvrdiť či sa už takáto liečba praktizuje a kde ju robia?

Menštruácia verzus zapálené ďasná

Môže aj menštruácia ovplyvniť zapálené alebo krvácajúce ďasná? Mám pocit, že zapálené ďasná mávam práve v tomto období. Je to možné či nie?

Kedy ísť s opuchom k zubárovi?

Dobrý deň, pán doktor, dnes doobeda ste mi trhali zub hornú 8, spomínali ste, že podľa rtg je ešte zápal aj na dolnej 6. Chcela by som sa vás opýtať, či ten opuch, ktorý stále pretrváva aj v oblasti danej 6-ky nesúvisí s týmto zápalom a či nemám navštíviť zubného lekára. Ďakujem.

Po extrakcii opakované bolesti

Dobrý deň - po extrakcii osmičky mám stále bolesti, na pohotovosti mi predpísali spiramycín a môj stomatológ ma pre rozpad zubného lôžka poslal na stomatochirurgickú kliniku, kde mi ranu z vnútra vypláchli betadinom, že sa mi v tom nechcú rýpať a mám si to doma vyplachovať striekačkou curaseptom, vraj do týždňa by bolesti mali prejsť. Ich záver bol zatiaľ - chronická apikálna periodontitída. Keby som mal suché lôžko, mal by som silné bolesti hlavne v noci? Čo ja nemám, spím takmer v pohode, môžem si to soluxovať? Vraj si to mám čistiť striekačkou hrotom do vnútra, ako on čo hrozne bolí a tečie mi potom trochu krv - robím to správne? Keby sa jednalo o suché lôžko, vraj bez liečby bolesti prejdú do 3 týždňov - je to pravda? Ďakujem.

Akú zubnú pastu by ste odporučili vy?

Dobrý deň, akú zubnú pastu by ste odporúčali vy, ako dentálna hygienička? Vybrali by ste si skôr bieliacu, pre zdravie ďasien alebo spevňujúcu sklovinu? Dá sa na niektoré z týchto účinkov pasty spoľahnúť? Ďakujem vopred za odpoveď.

Bolesť nad zubom s korunkou

Dobrý deň. Asi pred týždňom ma začalo na dotyk bolieť nad predným horným zubom - jednotkou. Ten zub mám mŕtvy a mám na ňom porcelánovú korunku, ktorú mi stomatologička robila pred cca 4 mesiacmi. Doteraz bolo všetko OK a nič ma nebolelo. Až teraz. Možno to robí to zimné počasie. Bolí to iba na dotyk, keď si to pritlačím a len hore pri nose. Mám s tým ísť k stomatologičke hneď alebo mám počkať či to neprejde. Mám preventívne brať Ibuprofen alebo niečo podobné proti zápalu? Môžem si to skúsiť potrieť propolisom?

veľká hrča na kosti

Dobrý večer, chcem sa spýtať mám na pravom líci dolu na kosti veľkú hrču už 10. rok ...tá hrča vyrazila už zvonka pravo dole na líce ...teraz mi to opuchlo a veľmi bolí tá hrča, je teraz veľká ..liečim sa na panický strach, veľmi sa bojím zubára ....ak dám vytrhnúť 2 stoličky vytečie ten hnis ?? Či ako mám postupovať??? Ďakujem za radu.

Bolesť ďasna po extrakcii.

Dobrý deň, pred 11 dňami mi vytiahli 5tku vpravo dole. Zub sa mi už pred tým trochu zlomil a mala som to opuchnuté, takže trhanie bolo dosť zložité a dlhé. Do 2 dní po vytrhnutí zuba mi opuch zmizol a nemala som žiadne bolesti. Po 8 dňoch ma ale strašne začalo bolieť ďasno a bolí ma už aj na okolitých zuboch. Pri čistení zubov vpravo dole ma bolí celá pravá strana tváre. Opuchnutá nie som, ale mám pocit, že sa mi na vedľajšom zube (6tke) vytvoril vačok a mám aj pocit, že mi pri rane trčí ako keby kus kosti. Žiadne extra bolesti nemám, akurát večer po čistení zubov si zoberiem Ibalgin, aby ma to potom po podráždení nebolelo, a aby som mohla pokojne spať. Chcela by som sa spýtať, čo s tým môžem robiť? Mám si to niečím vyplachovať? Je to zápal? Ďakujem za odpoveď.

Odlúpené ďasno od zubov.

Dobrý deň pán MUDr. Mám otázku ohľadom problému s ďasnami. Ešte donedávna som ani len netušila, že nejaké problémy môžem mať. No začalo to pred 9-timi mesiacmi, keď mi nasadili fixný strojček na horné aj dolné zuby. Asi po mesiaci po nasadení strojčeka sa mi pri jednom spodnom zube zrazu akoby ,,odlúplo,, ďasno od zubov. Bola som s tým za svojou stomatologičkou no povedala mi, že je to asi len kvôli strojčeku, pretože mi pohybuje so zubami. A moja ortodontistka sa k tomu ani nevyjadrila. No to by sa ešte dalo, ale píšem Vám kvôli tomu, že večer som šla spať a všetko bolo OK...ale ráno, keď som si čistila zuby, tak ma nejako bolelo ďasno o tri zuby ďalej. Keď som sa na to pozrela, tak to ďasno bolo tiež ,,odlúpnuté,, a bolo natiahnuté až do výšky zubov...Takže mi to ďasno visí ako kus mäsa... Môžete mi prosím Vás poradiť, prečo sa mi to deje a čo s tým mám robiť??? Ďakujem veľmi pekne. S pozdravom Sabi.

Zápal po nasadení korunky.

Dobrý deň, potrebovala by som názor iného stomatológa.. Vo štvrtok mi nasadili korunku, už po druhy krát, pretože zub sa mi zlomil, tak mi pán Dr. dorobil tzv. špic zuba a nasadil korunku. Pri prvom nasadení korunky som nemala žiadne problémy...až teraz, zub začal bolieť, dostala som zápal. Po snímke zuba sa zistilo, že je tam vačok - cysta, beriem antibiotika, zub prestal bolieť. Som trochu zmätená, pán Dr. neodporúča resekciu, lebo by musela ísť von aj časť zuba, a tým pádom zub, resp. korunka by ostal oslabený a mohol by vraj vypadnúť. A tiež keď nepôjdem na resekciu, tak zápal sa mi môže vrátiť a v tom prípade zub by odporúčal dať von...Neviem, či ísť na resekciu alebo dúfať, že sa zápal nevráti... Prosím o názor ďakujem...

Bradavicový tvar na hornom ďasne.

Chcel by som sa spýtať, keď mám na hornom ďasne pod hornou perou taký ako keby bradavicový tvar červenej farby bez hnisu, nemôže ísť o nádor? P. S. Mám len 24 rokov a tento problém mám cca 3 dni a nie je náznak hnisu. Ďakujem.

Dieťa sa bráni čisteniu ďasien.

Zdravím Vás, pani doktorka. Mám doma polročné dieťa a snažím sa mu vytierať ďasná vreckovkou, ako je to správne. No ono sa hrozne bráni a vždy plače. Bude to veľká chyba, ak mu ich vytierať nebudem? Nemôžem sa naňho pozerať, keď tak plače a mám pocit viny. Ďakujem veľmi pekne za poradenie.

Tvrdá hrčka, neskôr opuch

Dobrý deň, chcela by som vedieť - podnebie mi opuchlo, potom po týždni sa mi prepustilo, ale stále mi tam ešte ostala taká tvrda hrčka. Pred týždňom mi vytiahla zubárka dva zuby, lebo jej ukazoval rtg, že tam mam hnis. Aj po vytiahnutí stále mám podnebie opuchnuté. Prosím Vás, čo to môže byť? Ďakujem.

Ako dlho môžem mať vložku v rane?

Pred piatimi dňami som si bola dať vytrhnúť zub. Dosť ma pobolieval a čeľustná doktorka sa mi na to včera pozrela a povedala, že som si asi vypláchla krvnú zrazeninu. Dala mi tam liečivú vložku. chcem sa opýtať, že ako dlho ju tam môžem mať. Nechcem dostať infekciu. Ďakujem.

Hojenie rán

Veľmi zle sa mi hoja akékoľvek ranky v ústach (z pohryzenia, po ošetrení stomatológom). Počula som o nejakých ústnych probiotikách – líšia sa nejako od tých bežných a pomohlo by mi to práve pri tomto probléme? Často sa mi okolo pohryzeného miesta trošku zapáli tkanivo napríklad. Ďakujem za radu.

Bolesť a svetlé ďasno v mieste mostíka

Dobrý deň prajem. Dva mesiace mám nasadený mostík (zuby 5,6,7 vpravo dole), no včera ráno som jedla surovú mrkvu a potom som si čistila medzizubné medzery dentálnou niťou. Po pár hodinách ma začalo v mieste mostíka (zub 7) pobolievať, je to citlivé aj na vlažnú vodu a večer som si všimla výrazne svetlejšie ďasno pozdĺžne mostíka v tej časti. Neviem, čo to môže signalizovať, ďakujem za názor.

Veľké problémy

Mám 25 rokov a veľké problémy so zubami. V poslednom čase mi vypadla vložka z jedného zuba a plomba z druhého. Z oboch zubov sa mi súčasne aj odlomilo. Môže mi chýbať aj vápnik alebo nejaký vitamín? Môj zubár mi ich bude určite chcieť vytrhnúť, lebo spomínaný zub je už aj tak mŕtvy. Už som prišla o veľa zubov, môžete mi, prosím, poradiť?

Ako riešiť kazové zuby a zápaly v tehotenstve?

Dobrý deň, mám otázku. Mám veľký problém so zubami, často sa mi lámu a krvácajú, mám zapálené ďasná...naposledy mi odpadol myslím že celý zub na ľavej strane lenže ostal tam akýsi koreň, vlastne zub, ktorý vyčnieva len milimeter pod ďasno ale vo vnútri diera. Lenže tá mi zarástla a narástlo tam ďasno alebo čo to je. A nad tým konkrétnym zubom mám veľký opuch. Začali mi krvácať ďasná a kolíšu sa mi takmer všetky zuby:( Bola som s tým u zubára, samozrejme...lenže som tehotná v treťom týždni, je to moje prvé dieťatko a zubár sa bál niečo mi s tým zubom robiť v mojom stave, keď som na začiatku tehotenstva. Chcem sa Vás spýtať, o čo môže ísť, keď sa mi lámu zuby, zarastajú, opúchajú a krvácajú mi ďasná. Myslíte, že to je príznak nejakej závažnejšej zubnej infekcie? Môže to ublížiť môjmu dieťatku? Ako mám postupovať? Aký zákrok by som mala - mohla podstúpiť v tehotenstve? Nechcem ublížiť dieťatku, no aj keď nie som lekár, mám pocit, že keď s tým niečo neurobím môže to mat fatálne následky pre moje tehotenstvo. Ďakujem Vám krásne za odpoveď. Helena.

Mohli mi počas extrakcie poškodiť druhý zub?

Pred 11 dňami mi zubár vytrhol zub č.27. Mala som tam hlboký kaz. Korene sa mu zalomili a tak mi ich chirurgicky odstránil. To miesto ma nebolí, ale bolí ma zub, ktorý je pred ním, horná šestka. Začal ma bolieť asi pred troma dňami. Mám okolo neho aj opuchnuté ďasno z vonkajšej strany, ale ten opuch tam mám ešte odvtedy, ako mi trhali zub. Súvisí to nejako s tým vytrhnutým zubom? Nemohlo sa v tom vedľajšom zube niečo poškodiť, keď mi operoval tie korene? A ďalšia vec: Na tom mieste, kde mám ten vytrhnutý zub č.27, mi z vonkajšej strany ďasna vytŕča niečo malé biele tvrdé, akoby to bola kosť. Až tak ma to ale nebolí. Nevadí to?

Hnisavé ložiská a vzrastené korene - čo s tým?

Dobrý večer, zubárov sa strašne bojím od detstva a preto ak sa mi pokazil zub tak som s tým nič nerobil a čakal a čakal, až kým mi zuby úplne zmizli a ostali mi len korene v ďasnách, Teraz mi z nich už dlhú dobu vyteká hnis nad koreňmi ale bolesti nemám. Píšem vám preto lebo sa obávam toho, či sa môže nakaziť od toho hnisu aj niečo iné a ako a kde by ma vyšetrili, určite by to šlo asi už len operáciou lebo podľa mňa zubár by nevedel ani začo ulapiť tie korene lebo sú zarastené ďasnami, poraďte mi prosím čo mám robiť a či je možné pri týchto zákrokoch aj uspať človeka - strach z mojej strany. Ďakujem.

Je bolesť ďasna spôsobená vyčistenými kanálikmi?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, pred pár dňami som bola u zubárky, tá mi vyčistila kanáliky v zube a malo ma to ešte pár dni pobolievať. Chcem sa preto opýtať, ak ma bolí ďasno je to spôsobené tými kanálikmi? Ďakujem.

Hnisavý vačok pri mŕtvom zube.

Dobrý deň. Chcela by som sa Vás spýtať ako odborníka: Som v 18. týždni tehotenstva a nad mŕtvym zubom (asi pred 2 rokmi sa mi jednoducho rozpadol, keď som zahryzla do jablka), z ktorého mám len koreň a veľmi malý okraj zubu, sa mi vytvoril vačok dlhý asi 1,5 cm. Opuchlo mi aj líce. Asi po 5 dňoch sa mi na tomto vačku vytvoril otvor a vytiekol mi z neho hnis. Snažila som sa ten hnis vytlačiť všetok a okamžite som si celé ďasno natrela alpou, v ktorej sú namočené klinčeky, aby som to dezinfikovala. Líce mi už skoro odpuchlo. Nie je to veľmi bolestivé, ale hnis sa mi tvorí ďalej - aj keď mám pocit, že je ho stále menej a menej. Však aj keď si hnis vytlačím, časť vačku spľaskne a časť zostane opuchnutá. Chcem sa spýtať, či je nutné ísť k stomatológovi (môj je 150 km odo mňa) alebo je možné to vyliečiť aj doma? Druhá moja otázka je, že aký vplyv má tento stav na plod? Dnes som začala pociťovať jemnú bolesť aj na dolnom zube (presne pod týmto problémovým), ale iba keď si z vonkajšej strany pod sánkou jemne zatlačím na jeho koreň - má to nejaký súvis? U zubára som nebola už viac rokov. Viem, že je to nezodpovedný prístup, ale mám z neho panický strach.... Zuby si umývam zubnou kefkou Curaprox ultrasoft (s inou by mi krvácali ďasná) a už asi 6 týždňov používam pastu Sensodine repair... Veľmi pekne Vám ďakujem za skorú odpoveď.

Opuch ďasna pri mŕtvom otvorenom zube.

Dobrý deň, mám jednu otázku ohľadom opuchu ďasna, ktorý mi postupne prechádza do ďasna. V podstate viem, že potrebujem navštíviť aj zubného lekára, ale blíži sa víkend a ja by som potrebovala radu ako stlmiť opuch. Opuch mi pravdepodobne vznikol pri upchaní zuba (je mŕtvy a otvorený). Ďakujem

Prípravok na posilnenie ďasien a zubov.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, existuje niečo na posilnenie ďasien alebo samotných zubov, ak sa mi kývajú? Tento problém mám už dlhšie, neskôr som mala zubný strojček, no už sú to dva roky, čo ho nenosím a ten tvar sa stále mení a stále ho musím fixovať skladateľným strojčekom. Existuje niečo, čo by ma zbavilo kolísania zubov a zároveň ich ukotvilo už definitívne? Neviem to presne popísať, tak dúfam, že sa tomuto dá rozumieť :) Ďakujem za odpoveď.

Tvrdá a bolestivá hrčka na ďasne.

Dobrý deň. Na spodnom ďasne sa mi asi pred 3 týždňami spravila hrčka. Je dosť veľká, tvrdá a na dotyk bolestivá. Na ďasne nemám nič zvláštne, je normálnej ružovej farby. Nad ďasnom mám rozpadnuté a rozlámané 2 zuby. Môže to byť tým? Ďakujem pekne.

Biely povlak a bolesť po extrakcii osmičky

Dobrý deň pán doktor, pred dvoma dňami mi vytrhli zub múdrosti, mám silné bolesti a na rane mám taký biely povlak. Čo mám robiť? Ďakujem.

Ako liečiť zápal v mŕtvom zube?

Dobrý deň, začalo ma bolieť pod mŕtvym zubom - sedmička. RTG ukázal tmavú škvrnu pod ním vyhodnotenú ako zápal. Chcem sa opýtať, ako sa to dá liečiť, okrem vytrhnutia. Ďakujem.

Zarazený zúbok do ďasna

Dobrý deň, chcem sa spýtať... moja 15 mesačná dcérka si narazila predný zub a zatlačil sa jej do ďasna, má ho aj zatočený, bohužiaľ nejde jej vytiahnuť, je zarovno jasnom...na pohotovosti som nepochodila...tak chcem vedieť či sa vytlačí nejako sám alebo ho treba vybrať.

Bolí rezanie ďasna?

Ja by som sa chcela opýtať či bolí rezanie ďasna. Vopred ďakujem za odpoveď.

Čo mám po extrakcii dodržiavať?

Dobrý deň, včera mi vytrhli poslednú hornú stoličku na ľavej strane a mám tam strašne veľkú dieru. Po vytrhnutí sa mi vytvorila krvná zrazenina avšak na žiadosť zubára som sa k nemu vrátila o cca 3-4 hodiny po zákroku. Krvná zrazenina sa nevytvorila celkom a tak mi ju odstránil a dal mi tam nejakú bielu tvrdú vložku. Dnes po umytí zubov, pri vyplachovaní úst mi to vypadlo a mám pocit, že tá diera je neskutočne veľká a trošku ma ďasno začalo pobolievať. Všade čítam, čo by som nemala jesť ale môj zubár ma neupozornil vôbec na nič. Je potrebné dávať si pozor aj na stravu? Ústa si vyplachujem roztokom Chamomilla. Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.

Hrčka nad predným zubom

Dobrý večer, objavila som si hrčku na ďasne nad predným zubom nebolí ma len mám niekedy to miesto citlivé. Mám porcelánové zuby a ďasná nad nimi mám aj červené. Môžete mi poradiť čo to môže byť? Ďakujem.

Budú mi zákrok robiť v celkovej anestézii?

Dobrý deň, mám 25 rokov, pred cca 5timi rokmi mi trhali ešte mliečne zuby (myslím obe 5-ky), v priebehu tých rokov sa mi zúžila štrbina cez ktorú sa pomaly vytláčajú trvalé zuby, v máji minulého roku som bola na RTG a podľa mojej doktorky mi tie trvalé 5ky vrastajú do 6tky (možno len vľavo),vždy som v tých miestach cítila mierny útlak ale pred 2 dňami som mala veľké bolesti, periodické, nasadila som si flactor (nakoľko sa bojím zubárov :)) a bolesti ustúpili a 6ka je stále citlivá na dotyk ,chcem sa spýtať či je možné tieto zuby trhať ambulantne alebo sa to robí na stomatochirurgii v anestézii? A či to poisťovňa prepláca? Mne známi lekári (nie stomatológovia) povedali, že môj problém je indikácia na spomínanú stomatochirurgiu. Ešte sa chcem spýtať či tomu mám dať pokoj kým nebudem mat znova bolesti, nakoľko asi prídem aj o 5ku aj 6ku. Ďakujem, Katarína Wimmerova.

Je odstránenie kameňa bolestivé?

Dobrý deň. Je odstránenie zubného kameňa bolestivé? A ešte sa chcem opýtať, na spodných zuboch viac-menej vzadu mám také čierne čiary, jedná sa o zubný kameň?

Krvácanie zo zuba a opuch ďasna.

Mám 9 ročného syna. Už mu viackrát zubárka dala vložku na mliečny zub dole, ktorý je stolička. Aj pred týždňom, a aj včera syn prišiel večer ku mne a zo zuba mu krvácalo a strašne mu napuchlo ďasno okolo toho zuba, čo mu zubárka asi 4 krát vložkovala. Dnes bol u zubárky, dostal injekciu a vyvŕtala mu až do koreňa, aby hnis vyšiel von a nechala otvorené. A ja matka sa veľmi bojím, či to nie je nebezpečné mať zub otvorený ešte 3 roky, pokiaľ mu narastie zub riadny. Netreba s ním ísť na vyšetrenie krvi kvôli zápalu, aby neostal v tele? Na tej strane už nemôže jesť?

Prerezávanie osmičiek.

Dobrý deň. Ešte nemám prerezanú 8 zub, no mám tam opuchnuté ďasno. Dnes som si nahmatala pod sánkou zväčšené mandle (či čo to tam je). Čím to je?? Mám ísť k zubárovi?? Ďakujem

Ako vyzerá správne sa hojiace ďasno.

Dobrý deň. Pred týždňom mi vytrhli zub dolnú 7 na ľavej strane, tri dni som mala hrozné bolesti, večer som si dala šalviový čaj a bolesť mierne ustúpila. No ráno som šla k zubárke, či sa všetko hojí ako má, vyčistila mi to, dala mi tam nejakú tabletku a drenáž, ktorá mi však večer už vypadla.. No doteraz mám mierne bolesti aj akoby v ľavej uzline, no dá sa to vydržať. Viac mi to príde ako tlaky keby som tam mala. Tak sa pýtam, či je to normálne alebo mam ísť znova k zubárke. A ako má asi vyzerať ďasno, keď sa správne hojí? Každý deň to kontrolujem, vyzerá akoby sa to hojilo, len na kúsku mám biely povlak, až miestami do čierna. Vopred ďakujem za odpoveď.

Bolesti ďasien z protézy.

Dobrý večer, môj dedko 82 ročný má bolesti ďasien, keďže používa len protézu. Domnievame sa, že to zápal ďasien zapríčinený zubami nie je.. Bolia ho najmä pri žuvaní a ide len o vrchnú časť ďasien pod nosom. Ďakujem za odpoveď.

Bude trhanie bolieť?

Dobrý deň. Chcem sa opýtať už 4ty deň mám opuch na pravej strane. Urobil sa mi hnisavý vačok. Zubárka mi trošku prestala mŕtvy zub a ihlou mi tam pichala, aby to vytieklo, ale ide to veľmi pomaly a dosť ma to bolí. Nasadila mi PNC 500 od zápalu, ale boh vie ako dlho bude ten hnis vytekať cez tu malú dierku. Aj by som išla s tým na pohotovosť, aby mi narážali ďasno, ale veľmi sa bojím, že ma to bude bolieť. Mám veľký strach zo zubárov a všetko okolo nich. Hľadám najlepšiu alternatívu, aby má to čo najmenej bolelo a zbavila sa toho rýchlo. A chcem sa ešte opýtať, keď si dám vytrhnúť potom ten mŕtvy zub napr. na pohotovosti bude to menej bolestivé ako u zubára? Ďakujem za skorú odpoveď.