Ešte viacej dobrej nálady

Mal si už 13 rokov?

áno nie

Pre vstup na stránky musíš mať aspoň 13 rokov, ľutujeme.

2012 Wm. Wrigley Jr. Company. All Rights Reserved. 5, Orbit, Airwaves, Winterfresh, Hubba Bubba, Skittles and all other trademarks and affiliated designs are trademarks of the Wm. Wrigley Jr. Company or its affiliates

Ešte viacej dobrej nálady

Mapa úsmevov

Minulý rok učila Škola úsmevu Čechov a Slovákov usmievať sa. Teraz chce zistiť, či sa ľudia naozaj usmievajú a kde. Pomocou ambasádorov z radov spotrebiteľov, ktorí sa zúčastnia súťaže, bude Škola úsmevu tento rok šíriť úsmev a súčasne zisťovať, ktorý kraj je najusmievavejší.

Kde nás nájdete

Súťaž

Milujete selfie fotografie?

Práve pre vás je tu naša súťaž.
Poznáte miesto, kde, podľa vás, chýba úsmev?

Vyfoťte sa na tomto mieste spolu s Orbit úsmevom a prineste mu pozitívnu energiu a dobrú náladu. Naviac môžete vyhrať úžasnú sadu pre originálne selfie. 

Ako sa zapojiť?

  • Vyfoťte sa s Orbit úsmevom na, podľa vás, najviac zamračenom mieste kdekoľvek na území Slovenskej republiky. Svoju fotografiu zašlite na e-mail info@skolausmevu.sk spolu s uvedenými registračnými údajmi: meno a priezvisko, PSČ daného miesta a e-mailová adresa alebo ju registrujte na stránkach www.orbitklub.sk/skolausmevu pomocou registračného formulára. Súťažné fotografie musia byť kvalitné, originálne a musia spĺňať pravidlá súťaže.
  • Fotografie je možné zasielať od 21. 4. 2015 do 31. 5. 2015. Zverejňované budú priebežne na súťažnej stránke www.orbitklub.sk/skolausmevu a Facebook profile Orbit Klub.
  • Potom už len stačí v období od 1. 5. 2015 do 31. 5. 2015 zbierať hlasy prostredníctvom tlačidla „like“ a výhra môže byť vaša.
  • Z 50 súťažných fotografií, ktoré budú mať najväčší počet „like“, vyberie porota 20 výhercov. 

Pravidlá / Podmienky súťaže tu

Súťažný formulár

Všetky polia sú povinné

Súťaž bola ukončená.
náhľad
Nahrať súbor

Stiahni si úsmev

Stiahnuť

Iniciatíva za milión úsmevov

V roku 2014 si značka žuvačiek Orbit a Škola úsmevu dala za cieľ naučiť Čechov i Slovákov viac sa usmievať na svoje okolie. Tento rok idú ešte ďalej. Na svoj pôvodný zámer nadväzujú a chcú podporiť myšlienku zdieľania a rozdávania úsmevu – preto zakladajú Iniciatívu za milión úsmevov. Škola úsmevu bude po celej Slovenskej republike rozdávať úsmevy nie len prostredníctvom obľúbenej príchuti žuvačiek Orbit Bubblemint, ale predovšetkým pomocou originálneho Orbit boxu. Tento rok v novom kabáte!

Najviac sa usmievajú ľudia v Žilinskom kraji 

Značka Orbit v minulom roku začala boj proti zlej nálade medzi Slovákmi a založila Školu úsmevu s cieľom naučiť ich viac sa usmievať. Z minuloročného prieskumu* o usmievaní sa v Slovenskej a Českej republike vyplynulo, že Slováci aj Česi chcú, aby sa na nich ľudia usmievali, ale len malá časť sa začne usmievať na svoje okolie ako prvá. V tohtoročnom prieskume Orbit zisťoval, či sa situácia zmenila a súčasne skúmal, ako sme na tom s úsmevom v jednotlivých krajoch Slovenska. Výsledky prekvapili - najviac úsmevov nájdeme v Žilinskom kraji.

Prieskum potvrdil, že možno merať i také veci, ako je úsmev. Bežne sa stretávame s Indexom šťastnej planéty. Kritériom pre jeho stanovenie je spokojnosť obyvateľov, priemerný vek, ktorého sa dožívajú, a tiež záťaž životného prostredia. Značku žuvačiek Orbit však zaujímala dobrá nálada a „usmievavosť“ občanov Slovenskej republiky. Rozhodla sa preto urobiť prieskum a podľa všeobecného ukazovateľa (indexu) zistiť, aké dôvody na úsmev majú Slováci.

Z výsledkov prieskumu vyplynulo, že ľudia sa najviac usmievajú v krajoch na západe a severe Slovenska, teda v Žilinskom (56 %), Bratislavskom (55 %) a Trenčianskom kraji (54 %), pričom prekvapivo Žilinský kraj predbehol i hlavné mesto**. Najmenej sa ľudia usmievajú v Banskobystrickom (48 %) a Nitrianskom kraji (47 %). Medzi priemerne usmiatych patria obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja.

Na otázku, ako často vidia obyvatelia úsmev na tvárach ľudí z ostatných krajov, skončili najhoršie Bratislavčania (51 %), nasledovaní obyvateľmi Trnavského a Prešovského kraja. Napriek tomu, že podľa celkových výsledkov sú Košičania považovaní za pesimistov, v očiach ostatných obyvateľov Slovenska patria medzi najusmievavejších (39 %). Sociologička PhDr. Sylvia Porubänová sa vyjadrila k výsledkom prieskumu: „Treba pripustiť, že charakteristiky či sebaindikácie za jednotlivé kraje môžu odrážať aj objektivizovateľné životné podmienky, konkrétne problémy, obmedzenia, limity a výzvy v týchto regiónoch. Týka sa to tak vlastných „krajových“ dôvodov na úsmev, ako aj tých, ktoré respondenti pripisujú iným krajom podľa všeobecne rozšírenej predstavy, prípadne na základe osobnej skúsenosti.“

Podľa prieskumu je najčastejším zdrojom úsmevu rodina (56 %), dobrá nálada (43 %), priatelia a spolupracovníci (32 %). Zaujímavým faktom je, že iba necelými 2 % prispieva k dobrej nálade napríklad nové oblečenie, malý vplyv má aj kultúra (7 %). Naopak, negatívny vplyv na našu náladu má často okolie, verejná doprava, pracovisko a medzi mladšími respondentmi aj škola. Na otázku, čím by obyvatelia sami prispeli k tomu, aby sa ľudia v ich kraji viac usmievali, viac než 30 % z nich odpovedalo, že by sa snažili viac usmievať na svoje okolie.

„Je nepochybné, že dôvody našej usmievavosti alebo zamračenosti spočívajú v tých najvážnejších príčinách. Naši najbližší ľudia a každodenný život a okolie, spokojnosť s kvalitou vzťahov i úrovňou prostredia bezprostredne podmieňujú ako sa cítime. Zásadné spoločenské či svetové podmienky a dôvody pravdepodobne nasledujú až potom... Iste, otázky istôt, práce, príležitostí či perspektívy

Všímate si, že ľudia v Slovenskej republike sa na seba málo usmievajú? Chodia zamračení, zachmúrení, a keď sa im už objaví úsmev na tvári, musí to mať poriadny dôvod. To sa nám nepáčilo, chceli sme to zmeniť, a preto vznikla Škola úsmevu, ktorá má za cieľ ľudí naučiť zlepšiť náladu sebe i okoliu tým, že sa budú usmievať, možno aj bezdôvodne. Pretože úsmev robí krajší deň!

Psychológ Ivo Šmoldas postrehol, že v Slovenskej republike sú ľudia málo usmievaví. Zbytočne sa tak ochudobňujú o jeden z najpozitívnejších prejavov tela, ktorý sám o sebe dokáže povzbudiť a potešiť tak ako máločo iné. Keď tento postreh zaznamenala spoločnosť Wrigley, chopila sa iniciatívy a založila Školu úsmevu, ktorá pomáha ľuďom pochopiť význam úsmevu, jeho pozitívny prínos a vôbec fakt, že úsmev je na nezaplatenie a dokáže divy. „Sme národ skeptický. Poväčšine sa domnievame, že prílišný optimizmus zaváňa poľutovaniahodnou ľahkomyseľnosťou. Nie je divu. Dôvodov k nádejným vyhliadkam či len k bezprostrednému naladeniu nebýva totiž v tunajších končinách práve nadbytok a usmievať sa na svet len ​​tak bezdôvodne, mimovoľne, dokonca bez prestania nám pripadá krajne nemiestne, ba priamo prihlúple. Tunajší úsmev, ako možno ľahko pozorovať na stave slovenských tvárí, je teda javom nanešťastie vzácnym," myslí si o úsmeve v slovenských vodách Ivo Šmoldas.

O produkte

Najnovšia príchuť Orbit Bubblemint rozširuje svoje portfólio o nový druh balenia, ktoré každému zlepší náladu. Špecifická kombinácia ovocia a chladivej mäty pripomínajúca detstvo nenechá žiadne chuťové poháriky na pokoji. Žuvačky Orbit Bubblemint sú určené pre milovníkov netradičných chutí. Vďaka väčšiemu baleniu majú spotrebitelia možnosť si žuvačky vychutnať vo veľkom, bez zbytočných obáv, že sa im rýchlo minú. Nové vrecúškové balenie Orbit Bubblemint je dostupné v bežnej maloobchodnej sieti za odporúčanú cenu 1,89 €.