Prínos produktov Orbit

Žuvať je dobré, a to hneď z niekoľkých dôvodov

Žuvanie zlepšuje zubné zdravie

Vyčistí Vaše ústa po každom jedle a pití, pomáha regulovať vznik zubného povlaku, neutralizuje kyslé prostredie v ústach a tým predchádza vzniku zubného kazu. Zároveň žuvačka osvieži Váš dych, čo vám dodá pocit istoty v rôznych spoločenských situáciách.

Žuvanie pomáha pri chudnutí

Klinická štúdia spoločnosti Wrigley preukázala, že žuvanie žuvačiek bez cukru pred jedlom redukuje pocit hladu a znižuje chuť na sladké. Ľudia, ktorí žuli žuvačky pred jedlom, zjedli o 6 kalórií menej ako tí ostatní.

Žuvanie pomáha zvyšovať koncentráciu

Žuvanie ovplyvňuje činnosť mozgu a koncentráciu. Pomáha taktiež pri sústredení sa a zvyšuje schopnosť učiť sa, spracovávať a prijímať nové informácie. Žuvačky sú vhodné pre všetkých šoférov – pomáhajú vám lepšie sa sústrediť na šoférovanie.

Žuvanie zbavuje stresu

Žuvanie pozitívne ovplyvňuje činnosť mozgu. Štúdie preukázali, že žuvanie zvyšuje prietok krvi do mozgu o 25 – 40 %. Výsledkom je lepšia mozgová aktivita. Mozog tak má väčšiu schopnosť relaxovať a lepšie zvládať stresové situácie.

Žuvanie povzbudzuje zmysly

Podľa psychológa A. Smithe, PhD a štúdie časopisu Neuroscience je preukázané, že žuvanie môže zvýšiť srdečnú frekvenciu a tým stimulovať nervový systém. Navyše, svieža a pikantná chuť citrusových plodov aktivuje nervy v ústach, krku a nosnej dutine a to vyvoláva zvýšenú úroveň mozgovej aktivity. Žuvanie má navyše okrem pozitívneho vplyvu na dentálnu hygienu aj vplyv na naše sústredenie a pomáha nám lepšie sa koncentrovať.