Orbit daruje občianskemu združeniu Úsmev ako dar takmer 25 000 Eur

Značka Orbit v rámci svojej kampane 'Oplať úsmev' venovala občianskemu združeniu Úsmev ako dar šek v hodnote takmer 25 000 Eur. Suma bola vyzbieraná počas 6 týždňov kampane, kedy putovalo vždy 1 % z ceny každého predaného balenia žuvačiek z portfólia Orbit ohrozeným deťom v starostlivosti občianskeho združenia Úsmev ako dar. Navyše sa podarilo zrealizovať školenia na tému dentálnej hygieny pre 989 detí a 30 sociálnych pracovníčok.

Více

Čo ak sa dieťa hanbí usmievať, alebo má stav detského chrupu vplyv na detské sebavedomie?

Z prieskumu agentúry STEM/MARK pre značku žuvačiek Orbit vyplýva, že celých 45 % respondentov nevidí súvislosť medzi zdravými detskými zúbkami a ich vplyvom na usmievavosť a sebavedomie dieťaťa v neskoršom veku. Na základe tohto zistenia sa značka Orbit rozhodla posilniť povedomie o spojitosti medzi zdravím detských zubov a ich ďalším vývinom. Na pomoc si značka pozvala tím dentálnych hygieničiek a spoločne sa snažia šíriť osvetu v oblasti dentálnej hygieny detí a jej dôležitosti už v útlom veku.

Více

Bojí sa Vaše dieťa zubára?

K zubárovi pravdepodobne nikto nechodí skutočne rád, no niektorí majú z ošetrení stomatológom až panickú hrôzu. Niektorých pacientov, obzvlášť tých detských, je takmer nemožné ošetriť. Podľa skúseností zubných lekárov tento strach často pramení z predchádzajúcich negatívnych zážitkov, prípadne strachu z neznámeho.

Více

Je dentálna hygiena vhodná aj pre deti?

Vzhľadom na nedávny prieskum značky žuvačiek Orbit sú podľa mienky slovenskej verejnosti pre zdravé zúbky a detský úsmev dôležité správne návyky dentálnej hygieny, ktoré podľa 81 % opýtaných získajú deti jedine od dospelých. Pre 67 % opýtaných sú ďalším dôležitým preventívnym prvkom pravidelné návštevy zubného lekára. Práve v útlom veku si deti zvykajú na prostredie zubnej ordinácie a učia sa správnym technikám čistenia. To potvrdzuje aj MUDr. Eva Dandová zo zubnej ordinácie MUDr. Smrčku: „Čo sa malý pacient v zubnej ordinácii a doma naučí, vryje sa mu do pamäte a stane sa pre neho normálnou, úplne prirodzenou súčasťou života.“ 

Více

Usmievavé deti majú spokojnejší život aj v dospelosti

K peknému detskému úsmevu, ako aj k ďalšiemu plnohodnotnému vývoju, sú podľa mienky slovenskej verejnosti dôležité správne návyky dentálnej hygieny - pre zdravie detských zubov je dôležitá pestrá vyvážená strava, starostlivosť o ústnu dutinu, spočívajúca v pravidelných návštevách lekára a čistenie zubov kefkou správnou technikou aspoň dve minúty 2x denne. Na to, aby dieťa chcelo svoj zdravý chrup ukazovať v šťastnom úsmeve sú potrebný rodičia, ich prístup k dieťaťu a zázemie. 

Více

Svedomitá starostlivosť o prvé zúbky prispieva k pozitívnemu vývoju dieťaťa

Starostlivosť o mliečne zuby najmenších pacientov sa v dnešnej dobe stáva veľmi diskutovanou témou. Zažitý mýtus, že o dočasné zúbky sa netreba starať, pretože aj tak vypadnú a narastú nové, už dávno neplatí. Preto je treba, aby sa čistenie zubov nezanedbávalo ani u tých najmenších a dentálna starostlivosť bola svedomitá a systematická už od útleho detstva s pomocou a podporou odborníkov i dospelých. Áno, dočasné zúbky sú síce prvé a dôjde k ich výmene, ale to, ako sa o ne  deti starajú, má vplyv na zdravie trvalých zubov, celkový komfort dieťaťa a jeho harmonický vývoj. 

Více

Mária Čírová pomáha rozdávať detské úsmevy

Je mladá, krásna a jej dokonalý úsmev rozžiari každé pódium, na ktoré vkročí. Populárna speváčka Mária Čírová prezradila, ako sa stará o svoj úsmev a prečo jej rovnako veľmi záleží aj na tom detskom.

Více

Značka Orbit oplácala úsmevy v Seredi pre Úsmev ako dar

Zástupcovia značky Orbit navštívili detský domov v slovenskom meste Sereď a oficiálne tak odštartovali kampaň značky Orbit "Oplať úsmev". Spoločne s ambasádorkou kampane "Oplať úsmev", populárnou speváčkou Máriou Čírovou, a tiež dentálnou hygieničkou pripravili pre deti prednášku o dentálnom zdraví.

Více